Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bici View Post
    NSG, ne pricamo o fudbalskim infrastrukturama zemlje, pricamo o fudbalu ekipa koje dolaze iz tih zemalja. Svaka cast Arsenalu sto je sagradio novi super moderni stadion na kom ih u 1/8 LS prethodnih 7-8 godina izbacuje ko stigne. Svaka cast i Totenhemu na svom super modernom stadionu, steta sto ga nisu sagradili na vreme da ih izbaci Juve iz LS pred svojim navijacima na tom glorious stadionu.



    Salaha i KDB-a? Skautiralo pola evrope, Celzi je jedini dao pozamasnu sumu novca za njih dvojicu. Ko im je dao sansu i gde su stasali? Verder, Volzburg i Roma.
    Azar? Najbolji igrac sezone dve godine za redom u Francuskoj. Ko ga je skautirao? Verovatno cela Evropa.
    Pike i Pogba? Skautirao Junajted. Ko im je dao sansu? Juve i Barsa.
    Ronaldo? Skautiralo ga pola evrope. Junajted jedan od retkoh koji je imao da ponudi te ozbiljne pare.
    Modric? Skautiralo ga pola evrope. Totenhem odlucio da pljune ozbiljni lovu koju retko ko da je imao.

    Nisam siguran sta ti je bila poenta ovoga. Kao da englezi otkrivaju neke anonimuse i daju im sanse
    Indirektno infrastruktura utice na ulaganje u plate igraca, premije, orjentaciju tima za sta ce da se bori u toku sezone u odnosu na novac koji dobijaju od uspeha u tim takmicenjima.

    Barsa ne zna da da lepu paru za igraca? Real ne voli da da pozamasnu sumu za igraca? Juve ne daje veliki novac igracim? Poenta je da su engleski klubovi spremni da plate igraca iz srednjih ekipa top liga. Spremni da daju novac igracu Lila, Verdera, Rome, Sautemptona, Sportinga, Salkea..zato sto je njihov skauting dobro analizirao da je vredan novca koji trazi. To sto svi skautiraju a ne dovode kasnije top igraca je dokaz lose kvalitetnog skautinga i losih skauta. A to je poenta. Takodje, i dobrog skauta treba platiti.
    insta: engleski_dopisnik

    Comment


    • Originally posted by KunAguero View Post
      kako moze onda biti 4 tima u nokaut fazi ako spursi ne prolaze
      3 tima, greška u kucanju.

      Svaka liga nudi nešto drugačije i mislim da je nemoguće porediti ih. Osim ovako na oko i neko svoje mišljenje.

      Ali ne slažem se da Engezi nazaduju. Mislim da konačno napreduju u Evropi. Jak Siti i Liverpul, a od Junajteda se svašta može očekivati(dobro i loše), i od sledeće sezone očekujem i prejaki Čelzi u LŠ-u. Sasvim moguće da sledeće sezone vidimo 4 jaka engleska tima u LŠ-u, što ne znam kad sam poslednji put gledao.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by Raymond Reddington View Post
        Ja ne mogu da shvatim da vama ne ulazi u glavu da lige ne mogu da se porede. To su ciste gluposti i subjektivni, previse subjektivni stavovi. Uvek, ali uvek ce te stvari zavisiti samo od oka posmatraca. Volis neki klub, navijas za njega, uvek ce ti biti interesantno da gledas. I tu je kraj. Ne postoji nijedan reper po kojem bi mi mogli da merimo koja je liga jaca a koja slabija. Da li bi Barsa ili Juventus bili po sredini tabele u Engleskoj, ili bi se neki Engleski klub prosetao kroz neku drugu ligu mi to jednostavno ne znamo. To sto UEFA ima svoj rang ne mora nista da znaci. To sto Spanci osvajaju u zadnje vreme mnogo vise trofeja opet ne mora nista da znaci jer ne moze da se uporedjuje kup takmicenje sa ligama. Jedini pravi reper bi bio da se napravi liga od 20 timova za ovih 4-5 jakih liga gde ce igrati svako sa svakim i gde ce se ponuditi dovoljno veliki novac da se pre svega engleski klubovi zainteresuju za tako nesto. Ja ne vidim drugi nacin da mi ovo uporedjujemo.
        To ce nadam se da zazivi krajem sledece decenije. RIP PL, Primera, Seria A, Bundesliga...

        Taman da ostrasceni fanova tih liga prolaze kroz novu krizu nacionalnog identiteta.
        Last edited by Ricma; 25-10-18, 10:50.

        Comment


        • Originally posted by Brajkula View Post
          Juventus je u taj meč ušao sa rezervnim timom obzirom da je titula bila obezbeđena i da su se premali za finale LŠ. Ređini je trebalo, Juventusu nije, normalno je da će kladionica da stavi takvu kvotu, nije luda da stavi kvotu 3.5 i da izgubi novac, postoje ljudi koji prate stanja i određuju te kvote, ne daje se tu ništa napamet.

          Drugo ako smo kod nameštanja ja nikada neću zaboraviti sezonu kada su Maskerano i Tevez igrali za WH, oni cele sezone nisu nikoga mogli da dobiju i onda na kraju vezuju 11 uzastopnih pobeda i opstaju u ligi u kom nizu su bili i to mislim utakmica za utakmicom Mančester, Arsenal i Liverpul. Nameštano ili je to draž te lige gde svako svakog može da dobije ?

          Može sve to i kroz kvote da se posmatra.



          Rođo Juventus ne može da izgubi utakmicu ni u LŠ, evo za tri kola nismo primili gol, a igrali smo sa predstavnikom Primere i predstavnikom Premijer lige. Kad malo bolje pogledam rasplet događa teško da ćemo ga u grupnoj fazi i primiti.

          Ovom današnjem Juventusu Mančester Junajted na napravi krštenu šansu za 90 minuta na Old Trafordu.

          Ovaj Juventus je ipak trenutno viši nivo u odnosu na sve te tamo klubove u PL, koliko god ovde tvrdili da bi Stouk bio bolje plasiran na tabeli.

          A što se tiče priče PL ispred LŠ, malo je reći da je to smešno i uopšte ne treba ni diskutovati o tome.

          Ja ovde ne branim Seriju A, već Juventus.
          Nije njima uopste nebitna LS (Englezima). E sada, sta im je bitnije PL ili LS, to je pitanje. Ali daleko od toga da im je LS nebitna. Zavisi i od kluba koji se posmatra. Evo Siti na primer ima ogromnu zelju da napravi nesto konkretnije od 1/4 u LS, drugim recima da uzme Usatog, ali takodje postoji i ogromna zelja (a vidi se po svemu da nije samo na toj zelji ostalo) i za dugorocnom dominacijom u domacem prvenstvu.

          Sa druge strane secam se vremena kada je Italijanima Serija A zaista bila bitnija od svega ostalog.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Raymonde, ta liga već postoji i zove se Liga šampiona, ona liga u kojoj je prethodnih pet godina šampion samo iz jedne zemlje, ona liga u kojoj je od prethodnih 10 finalista 70% iz te iste jedne zemlje.

            Španija dominira Evropom, i liga i klubovi, nema tu nikakve subjektivnosti ili pristrasnosti.
            Kada bi uveli Ligu Evrope u formulu, rezultati bi bili još poražavajući za ostatak Evrope.
            Španija ima daleko najbolju ligu i daleko najbolje klubove, sve je tu crno na belo.
            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

            Comment


            • Ma mislio sam na jačinu takmičenja, ne na to šta je kome preče. Neko je rekao da je PL ispred LŠ po kvalitetu.

              Comment


              • Eto, objasnio covek uspesi u Evropi odlucuju koja je nacionalna liga najjaca.
                Odlucio da je to jedino merovano i nista vise.

                Comment


                • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                  Raymonde, ta liga već postoji i zove se Liga šampiona, ona liga u kojoj je prethodnih pet godina šampion samo iz jedne zemlje, ona liga u kojoj je od prethodnih 10 finalista 70% iz te iste jedne zemlje.

                  Španija dominira Evropom, i liga i klubovi, nema tu nikakve subjektivnosti ili pristrasnosti.
                  Kada bi uveli Ligu Evrope u formulu, rezultati bi bili još poražavajući za ostatak Evrope.
                  Španija ima daleko najbolju ligu i daleko najbolje klubove, sve je tu crno na belo.
                  Ja po ko zna koji put pisem da Sevilja ima vise evropskih trofeja od 2006 nego svi engleski klubovi zajedno, ali ne mogu da tvrdim da je spanska liga jaca od engleske. Ti gledas jacinu liga na svoj nacin, dok neko drugi gleda na svoj. Nekome je interesantnije da gleda kako se Englezi ubise medjusobno na terenu svaku utakmicu, dok neko vise voli da gleda italijansku ili spansku ligu. Ako vec posotji Liga sampiona, daj onda da je igramo kao Ligu. Da svako igra sa svakim tokom cele godine mesto da se igraju grupe. Na taj nacin ti eliminises Zvezdu, Maribor, Dinamo, pa cak mozda i Ruse, Ukrajince ili tako neke klubove, ali dobijas jedno drugacije takmicenje. I opet kazem, za svako od tih takmicenja treba ponuditi jako dobar novac da bi svi klubovi pristali maksimalno da ga igraju. A ne da se posle prica kako je neki klub osvojio takmicenje zato sto se Englezi nezainteresovani jer u tome nema novca.

                  Comment


                  • Kad dolazi Sacko brat u BG i kakav mu se docek sprema, javljajte.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Adam The Llama View Post
                      Vlajko i Uki se bore za poziciju broj 1 u trolovanju. Vlajko je ipak neprikosnoven, ali Uki se priblizio.

                      Vlajko zasto ne komentarises utakmice Junajteda u live temama, nego samo tamo kod vas pises? I zasto to admini ne prebacuju u live?
                      Sto te boli kurac? Ti uzivaj samo u tom bijednom provociranju moderacije kad ne smijes vec da pisnes vise u PL pdf, pojj.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by NSG View Post
                        Indirektno infrastruktura utice na ulaganje u plate igraca, premije, orjentaciju tima za sta ce da se bori u toku sezone u odnosu na novac koji dobijaju od uspeha u tim takmicenjima.

                        Barsa ne zna da da lepu paru za igraca? Real ne voli da da pozamasnu sumu za igraca? Juve ne daje veliki novac igracim? Poenta je da su engleski klubovi spremni da plate igraca iz srednjih ekipa top liga. Spremni da daju novac igracu Lila, Verdera, Rome, Sautemptona, Sportinga, Salkea..zato sto je njihov skauting dobro analizirao da je vredan novca koji trazi. To sto svi skautiraju a ne dovode kasnije top igraca je dokaz lose kvalitetnog skautinga i losih skauta. A to je poenta. Takodje, i dobrog skauta treba platiti.
                        Chelsea ima jeben skauting. Zato na placi imaju preko 90 igraca po posudbama sirom svijeta jedan mora bit dobar. A da ne pricam koji skauting je to kad se i Salaha i KDBa potjeralo

                        Comment


                        • Bravo Betis.
                          Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                          Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                          Comment


                          • Milan još pod šokom zbog Ikardija.

                            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                            Comment


                            • Betis ako bude ozbiljan, kao što izgleda jeste, mogao bi' daleko da dogura.
                              Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                              Comment


                              • Konacno Welbek
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X