Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zato sto svako pa i Gvardiola (zamisli) moze da izgubi mec.
    Po tebi on da bi dokazao da je klasa kakva jeste mora da svake sezone osvoji Ligu i LS......
    Ove sezone je vec uzeo dva trofeja (ona dva najmanje bitna) igra u finalu FA Kupa i ima vodi tesnu borbu u PL za prvo mesto.
    Ako se dogodi da osvoji PL i FA opet ces ga ti i tebi slicni pljuvati jer zaboga osvojio je "samo" 4 od 5 trofeja za koje se borio ove sezone.
    Prosle sezone je njegov tim napravio najbolji rezultat ikada u PL i ti si opet nasao neki samo tebi razumljiv nacin da mu i to osporis.... Tipa lagana liga i slicno. Pa znas li ti dete da je jedan Ser Aleks Ferguson osvojio krs PL titula u nikakvoj konkurenciji i niko mu to nikada nije spominjao kako ikakvu olaksavajucu okolnost. Pojavi se prvi ozbiljan konkurent u vidu mladog naprzenog, morernog i hrabrog Arsena Vengera i Fergi ispusi.... Sta bi ti tada sve rekao da si bio u mogucnosti da u to vreme pratis fudbal? Ali ne Ferguson se vrati, prilagodi, osavremeni i opet osvoji trofeje. Pojavi se mladi naprzeni Zoze Murinjo ... Perspektivan trener sa rezultatima iza sebe i klubom sa ubedljivo najjacim budzetom u to vreme (sto njemu niko tada nije zamerao, naravno ... A Gvardioli sada svaka susa zamera sto ima veliki budzet) i opet Fergi ispusi. Ali se opet vrati.... Pokaze koliko je veliki.
    Poenta je da ti aludiras na ocaj konkurenciju u vreme kada Gvardiola dominira PLom a upravo je suprotno. I videces bice on tu i sledece sezone verovatno i opet ce pokusati .... Pa sta bude - bude. Jedan samo moze da osvoji ostali puse....

    A ovo tek za onanisanje i stavljanje na pijedestal.... Kako si to uspeo da shvatis iz svih postova ljudi koji gotive i postuju Gvardiolu nije mi jasno.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Ja sam sinoć ovo isto pisao i bukvalno isto mislim.

      Evo recimo da je obrnuta situacija. Da je korner za Siti i da Ljorentea ovako pogodi lopta u odbrani. Da li bi Čakir svirao penal? Moje mišljenje je da ne bi. A zašto ne bi?

      I zašto se drugačije gleda u odnosu na napad? Obe direktno utiču na gol.

      Zanima me mišljenje ljudi koji misle da je gol neregularan. Da li vi mislite da bi bio ovo penal da je u pitanju odbrambena reakcija? I ako ne bi, da pojasnite(ako vas ne mrzi) zašto to nije penal, a ovo jeste ruka.
      Ja ne mislim da je gol neregularan, mislim da je bas, bas nezahvalno za odluciti, i da su obe odluke ispravne zbog nejasnoce pravila. Evo pokusacu opet da pojasnim svoj stav.

      Nije isto kada branis gol i kada treba da ga postignes. U odbrani je bitno samo da izblokiras sut, i to bi mogao da uradis i da ta ruka nije tu gde jeste. E ovde je meni najvece pitanje, da li bi Ljorente postigao gol da nije igrao rukom? Svakako da bi ga pogodila lopta u neki deo tela, ali ovde je ruka uticala da se lopta amortizuje i padne na kuk i posle ode u gol.

      Dok je u odbrani malo drugacije, i nije ti potrebno da lopta dobije neki smer, vec samo da ne prodje tebe, da zaustavis dalje kretanje. Onda i da nema te ruke u koju te pogadja lopta, u ovakvoj situaciji bi ishod bio isti (blokiranje suta).
      Last edited by mark !t zer0; 18-04-19, 14:29.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by mark it zer0 View Post
        Kako moze nesto biti 100% regularno ako ne postoji jasno definisano pravilo?
        Mark, koje pravilo nije jasno definisano? Sta je ruka a sta telo? Napisao sam ti iznad. Uz sve to sto sam napisao, vec je nekoliko puta ponovljeno da se od sledece sezone svaki gol rukom ponistava bez obzira na poziciju ruke, sto znaci da to pravilo sada nije na snazi te se takvi golovi ne ponistavaju.

        As things stand, a handball needs to be a “deliberate” act but from next season, accidental handballs will also be penalised in certain situations.

        According to the IFAB, an accidental handball will become an offence in the event of “a goal scored directly from the hand/arm (even if accidental) and a player scoring or creating a goal-scoring opportunity after having gained possession/control of the ball from their hand/arm (even if accidental) will no longer be allowed.”
        Jasno je kakvo ce pravilo biti a kakvo je sada.

        Originally posted by mark it zer0 View Post
        Fora je da nije bilo te ruke, pitanje je da li bi Ljorente dao gol.
        Nije nikakva fora jer je ruka u prirodnom polozaju i kao takva racuna se kao deo tela.

        Originally posted by mark it zer0 View Post
        E sada, VAR postoji. Imas dva snimka, na jednom se NE VIDI jasno da li je igrac igrao rukom, na drugom se vidi jasno. Zasto je sudiji prikazan samo jedan, to je poenta cele moje price. To ne moze nikako, nikada da bude fer.

        Evo ti mi reci, da li vidis razliku izmedju dva snimka, tacnije utisaka koji ostavljaju? Nakon ogledanog snimka koji je Cakir gledao, svaki sudija na svetu bi svirao gol. Nakon odgledanog drugog snimka, utisak je za mene drugaciji. Fora je da nije bilo te ruke, pitanje je da li bi Ljorente dao gol.

        Gol je verovatno i trebalo da bude priznat, ali za mene je nepravda da ja pored TV-a mogu da vidim situaciju jasnije nego sudija koji treba da odluci. Dakle, iskljucivo je problem u snimcima koji su pusteni Cakiru, ne kazem da je Siti ostecen, vec da VAR nije funkcionisao dobro i dovoljno fer.

        U prilog tome ide i reakcija Cakira nakon odluke, bukvalno iz fazona "Sta sam ja gledao sada, covek je udario kukom loptu." Na tom snimku se ne vide dva kontakta a na ovom drugom se vide.
        Ok, greska je sto mu nisu dali dobre uglove. Ali sta tu ima da ne bude fer ako je doneo tacnu odluku?

        Stvarno me zbunjuje do jaja sto pises o ovome, pa nigde na reditu se ne diskutuje o ovome. Udji u sitijev sab, niko ne diskutuje ruci. Postoji jedan thread gde je postavljen alternativni ugao i svi pisu da je Cakir doneo korektnu odluku. Stvarno mi nije jasno sta pokusavas da dokazes, mnogo si se upetljao u ne znas ni sam sta.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Ne vredi, mišljenja se razlikuju, i to je to. Vraćam se na istu diskusiju od sinoć. Napred, nazad, napred nazad...niko neće promeniti mišljenje. Što je opet legitimno. Svako razmišlja svojom glavom.

          Zar se sudije ne oglase kad je ovako neka stvar u pitanju? Pa daju svoje mišljenje o situaciji i kako su razmišljali. Baš bi bilo zanimljivo čuti Čakira.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Ima li na netu izjava nekog dobrog sudije sta misli o toj situaciji? Slusao sam Nedica sinoc, ali...

            Comment


            • @bici

              Zbunjuje te jer ne krecemo sa iste polazne tacke. Ja ne mogu da kazem da je gol 100% regularan, i zbog toga nastaje nerazumevanje. Ako se stavis u moju perspektivu, onda ti je jasno zasto mislim da su VAR sudije donele katastrofalnu odluku sto se tice izbora snimaka koje ce pustiti Cakiru. Pa ako je od starta bila ideja da vidi samo jedan ugao, onda ne kontam zasto su mu uopste trazili da pogleda? Obzirom da taj ugao ne resava nista, tacnije posle tog ugla su i oni mogli da mu kazu "gol je i to je to".

              Ne znam za reddit, ali sam na vise mesta na netu nasao misljenja koja su slicna mom. Dakle, desilo se to sto se desilo, sudija gleda snimak, MORA da ima sve potrebne uglove i infomracije. Nije Siti ostecen, ali bi ubuduce moglo da bude ozbiljnih problema ako se selektivno budu birali uglovi koje ces sudiji pustiti, i ne vidim sto je problem reci da su VAR sudije zakazale, iako eto sada je doneta ispravna odluka i sa manjkom informacija.
              Last edited by mark !t zer0; 18-04-19, 14:47.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Sandu nemoj da se ljutis, mora malo..
                Sound on

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Llorente sam kaže da je mislio kako će poništiti gol. Po vašem tumačenju pravila svaki igrač može skočiti i zakucati loptu u gol s rukom uz tijelo, ne ide to baš tako

                  Comment


                  • Bolje ovaj....

                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Originally posted by mark it zer0 View Post
                      @bici

                      Zbunjuje te jer ne krecemo sa iste polazne tacke. Ja ne mogu da kazem da je gol 100% regularan, i zbog toga nastaje nerazumevanje. Ako se stavis u moju perspektivu, onda ti je jasno zasto mislim da su VAR sudije donele katastrofalnu odluku sto se tice izbora snimaka koje ce pustiti Cakiru. Pa ako je od starta bila ideja da vidi samo jedan ugao, onda ne kontam zasto su mu uopste trazili da pogleda? Obzirom da taj ugao ne resava nista, tacnije posle tog ugla su i oni mogli da mu kazu "gol je i to je to".

                      Ne znam za reddit, ali sam na vise mesta na netu nasao misljenja koja su slicna mom. Dakle, desilo se to sto se desilo, sudija gleda snimak, MORA da ima sve potrebne uglove i infomracije. Nije Siti ostecen, ali bi ubuduce moglo da bude ozbiljnih problema ako se selektivno budu birali uglovi koje ces sudiji pustiti, i ne vidim sto je problem reci da su VAR sudije zakazale, iako eto sada je doneta ispravna odluka i sa manjkom informacija.

                      Nesto se veoma cudno desava sa ljudima kad im ovoliko smeta VAR...valjda su se navikli na greske i sad im je tesko kad su svedene na minimum.....

                      Tacno je da VAR ima mane i da nije bezgresan ali kakav god da je sa njim su sudijske odluke daleko pravilnije nego ranije i to je sustina i ja ne shvatam kako neko moze da osporava ucinak VAR-a....zar je toliko ljudima mozak ispran onom pricom "sudijske greske su sastavni deo fudbala".....

                      Ne kapiram koja je poenta ovoliko omalovazavati VAR kad sve ide u prilog tome da je sa njim procenat pogresnih odluka daleko manji nego bez njega.....na pocetku je argument bio da ce VAR usoriti tempo igre i umrtviti utakmicu.....sinoc smo mogli da vidimo da to veze nema
                      Last edited by tamonajugu; 18-04-19, 14:49.

                      Comment


                      • Ja nisam obraćao pažnju, ali neshvatljivo je ako sudiji nisu pokazani svi uglovi. Što se mene tiče, ja bih gol priznao, iako mi je potpuno jasno zašto neki ne bi. Totalno subjektivna stvar, pravila oko igranja rukom u 16m nisu nikad bila jasno definisana, čisto sumnjam da će nekad i biti i čisto sumnjam da je uopšte i moguće da budu osim ako se svira apsolutno bilo kakav kontakt lopte s rukom. Što se kao najavljuje od sledeće sezone, ali nešto ne verujem da će baš tako i biti. A ni to nije najbolje rešenje. Zapravo i nema dobrog rešenja. Tako je kako je. Voleo bih samo kad bi ljudi koji su u poziciji da menjaju pravila u fudbalu prestali da ispravljaju krive Drine.

                        Meni je iskreno mnogo veći problem sam VAR i ono poništavanje gola u nadoknadi. Ja to ne želim da gledam. Kakvo ubistvo onog najbitnijeg u sportu - emocija. Pa ni ekipa koja prođe na taj način ne može to onako istinski da proslavi, nije prirodno jednostavno, u glavama su već bili ispali, već su osetili te emocije, to ne može da se ispravi. Uvek bih radije prihvatio da budem oštećen nekom sudijskom greškom, nego li ono. Sudijske greške su stvorile neke od najlegendarnijih scena, događaja u fudbalu. Bez njih bi imali jednu potpuno alternativnu istoriju. Što je najgore, svedoci smo da i s tim VARom i dalje pričamo o greškama sudija. Dakle one će se i dalje dešavati, samo u (dosta?) manjem broju, a cena za to je što proslavljanje gola u fudbalu više nikad neće biti isto. Sjebali su ono najbitnije, bar gledano iz mog ugla.

                        Comment


                        • Pa Inzagi je znao da slavi gol iako je bio svestan da je 3 metra u ofsajdu samo da bi zavarao sudiju....hvata se za glasvu i vice "kee kozaa, imposible" Doduse Inzagi je vise puta izbegao ofsajd zamku nego svi vrhunski napadaci danas zajedno i siguran sam da je bilo VAR tehnologije tada da bi postigao bar 30% vise golova u karijeri nego sto jeste Mnogo je veci problem sto se u fudbalu vrte besmislene cifre nego sto postoji tehnologija koja umnogome sprecava i otezava otimacinu....
                          Last edited by tamonajugu; 18-04-19, 14:55.

                          Comment




                          • sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Originally posted by mark it zer0 View Post
                              Ja ne mislim da je gol neregularan, mislim da je bas, bas nezahvalno za odluciti, i da su obe odluke ispravne zbog nejasnoce pravila. .
                              Apsolutno jedini ispravan stav. Niti je gol 100% regularan, niti je neregularan. Nije prvi put da se odluka svodi na "slobodno sudijsko uvjerenje" - hiljade takvih je bilo. Po meni nije pogrešno dosudio, ruka je uz tijelo, ne čini igrača većim nego što jeste i to je to. Da je dosudio ruku, takođe bi bilo isto ovoliko, ako ne i više negativnih komentara zbog odluke. Jednostavno je tako, fudbal je takav, slobodne sudijske odluke su takve.

                              Zato je dobro ovo pravilo što ide od sljedeće sezone.

                              Comment


                              • Originally posted by Momir Peh View Post
                                Apsolutno jedini ispravan stav. Niti je gol 100% regularan, niti je neregularan. Nije prvi put da se odluka svodi na "slobodno sudijsko uvjerenje" - hiljade takvih je bilo. Po meni nije pogrešno dosudio, ruka je uz tijelo, ne čini igrača većim nego što jeste i to je to. Da je dosudio ruku, takođe bi bilo isto ovoliko, ako ne i više negativnih komentara zbog odluke. Jednostavno je tako, fudbal je takav, slobodne sudijske odluke su takve.

                                Zato je dobro ovo pravilo što ide od sljedeće sezone.
                                Tako je, slobodna procjena, s tim što je suština da sudija nije pogledao drugu stranu priče i to smo ponovili ovdje oko 40x od sinoć. Kako bi protumačio ne možemo znati. Dijelim mišljenje ovog sudije, ne možemo gledati prirodan položaj ruke kad igrač ide na loptu, to su neke elementarne stvari.

                                Former PL Referee Mark Halsey:

                                “If Cakir gets to see that replay then the goal is disallowed. Llorente leads with his arm and makes a movement towards the ball. You could argue it’s deliberate.

                                This angle was not shown to the officials - I have no idea why

                                Comment

                                Working...
                                X