Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Nisam siguran koje snimke su tacno pustali glavnom sudiji, ali po onome sto su dali gledaocima da vide se jasno vidi da ga je zakacila po ruci.

    Odakle znas da je Cakir mislio da Lorente zapravo nije ni igrao rukom?

    Nisam gledao tu tekmu, ali sam video pregled iz studija RTS..
    Naprotiv, lepo se vidi ono sto je gledao i to sa frontalne strane, da lopta udara u podlakticu i zatim sklizne sa na bok. Napisala sam vec. Kako je isao vise puta usporen, mesto na ruci, tj kozi gde je lopta udarila Ljorentea, prosto se udubljuje, menja, kao i kada "napusta" ruku vraca u prirodan polozaj. Iz ovog snimka, to je taj treci koji nije gledao, takodje se vidi da ga udara u ruku, ali prvi ugao nije sporan. Zasto bi ovaj gledao ako je se na onom sve lepo vidi...

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Sve u svemu bez VAR tehnologije ovaj gol Ljorientea ne bi bio ni dovoden u razmatranje priznao bi se odmah.... Ako cemo da gledamo tako i igrac Sitija je mozda zakacio rukom plus su mu bile u mnogo neprirodnijem polozaju nego Ljorenteu tako da moze i penal da bude ako cemo vec ici po principu "pravila fudbalske igre su onakva kako nama odgovara"........

      Zakljucak, Cakir je video ruku, ali kako je iz telo, smatrao da je sve regularno
      Pa upravo tako covek ne izmislja pravila kao nase domace sudije (ili navijaci) vec se tacno zna kad su pravila povredjena a kada ne i on se toga drzao. Cakir je doneo fenomenalne odluke uz pomocu VAR-a i to svako ko je nepristrasan treba da prizna....
      Last edited by tamonajugu; 18-04-19, 10:25.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Naprotiv, lepo se vidi ono sto je gledao i to sa frontalne strane, da lopta udara u podlakticu i zatim sklizne sa na bok. Napisala sam vec. Kako je isao vise puta usporen, mesto na ruci, tj kozi gde je lopta udarila Ljorentea, prosto se udubljuje, menja, kao i kada "napusta" ruku vraca u prirodan polozaj. Iz ovog snimka, to je taj treci koji nije gledao, takodje se vidi da ga udara u ruku, ali prvi ugao nije sporan. Zasto bi ovaj gledao ako je se na onom sve lepo vidi...

        I ja sam to odmah video na snimku koji su dali. Podlaktica pa gornji deo butine...

        Tesko mi je da poverujem da to Cakir nije videl..

        Ono sto je Adam rekao: nije kriv covek sto ima ruku. Sta da radi s njom? U takvom je polozaju bila da najminimalnije moze uticati na igru, nazalost bas ga je tu pogodila ali namera naravno nije postojala.

        Comment


        • Da, onaj drugi ugao sto su mu prikazali je ugao/kamera izmedju ta dva i on je mozda najlosiji, ali na njemu se nisu zadrzavali.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ni blizu se ne vidi na tom snimku kao na ovom. A i da se vidi, ne vidim zasto ne bi pogledao sve moguce uglove koji bi mu pomogli u ovako diskutabilnoj situaciji.

            Ne znam na osnovu cega si donela zakljucak, ali moj zakljucak je da Cakir nije ni video igranje rukom, sto se moze videti po njegovoj gestikulaciji nakon gledanja snimka. Covek se maltene cudi sto je uopste morao da gleda snimak i pokazuje da je Ljorente udario kukom loptu. Ne vide se dva dodira iz snimka koji je bio "glavni" pri donosenju odluke. Bukvalno izgleda kao da je bio jedan kontakt kukom.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by mark it zer0 View Post
              Nijedan gol ne može biti 100 ili milijardu % regularan kada se igra rukom. Nemojte pisati gluposti. E sad, situacija je stvarno baš, baš nezahvalna, i zbog toga što pravilo nije lepo definisano, bukvalno za mene je 50/50 odluka. Na sudiji je.

              Medjutim, za mene nije problem to što je gol priznat. Problem je što sudija nije imao uvid u sve uglove, već samo u one ponoću kojih se ni ne vidi kontakt rukom i odluka nije ispravna jer je došlo do manipulacije snimcima i VAR tehnologijom. Mi nemamo pojma šta bi Čakir dosudio da je dobio sve uglove.
              Apsolutno se slazem sa ovim. Da je gol ponisten niko ne bi mogao da se buni posto je bilo elemenata da se ponisti gol.

              Comment


              • Na osnovu toga sto sam vratila unazad mec i lepo pogledala. Jedno je kada u tom haosu gledas, a drugo kada jos jednom natenane. Uostalom on je stalno komunicirao sa VAR sobom, vise ociju sigurno bolje vide.
                I nije tacno, lepo se vidi na frontalnom glavnon snimku, nikada ne pisem napamet.
                Na kraju, zasto bi se cudio sto gleda snimak, pa nije gol dat glavom, vec je bilo jako sumnjivo.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Uglavnom City nije ostecen...

                  Sigurno ih je emotivno uzburkala ova utakmica, sad ce lakse ispustiti neki bod u prvenstvu.

                  Comment


                  • Cakir sigurno nije birao uglove iz kojih ce mu dati snimak. Mozda taj treci nije bio u opticaju? Mi taj treci vidimo tek kada je gol priznat i lopta trebala da krene sa centra.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Na osnovu toga sto sam vratila unazad mec i lepo pogledala. Jedno je kada u tom haosu gledas, a drugo kada jos jednom natenane. Uostalom on je stalno komunicirao sa VAR sobom, vise ociju sigurno bolje vide.
                      I nije tacno, lepo se vidi na frontalnom glavnon snimku, nikada ne pisem napamet.
                      Na kraju, zasto bi se cudio sto gleda snimak, pa nije gol dat glavom, vec je bilo jako sumnjivo.
                      Ni ja nikada ne pisem napamet. Vracali smo odmah posle utakmice da bi dosli do zakljucka da Cakir nije imao uvid u sve uglove, i samim tim je neregularno. Hajde okaci taj frontalni snimak koji je on gledao pa da uporedimo da li se vidi sve "lepo" kako ti kazes, ili sam ja slep... Ja ti kazem da se ne vidi ni blizu jasno kao na ovom snimku koji sam ja okacio a za koji je Cakir bio uskracen.

                      Vise puta sam ponovio da ne smatram da je City ovde ostecen odlukom. Smatram da su manipulisali snimcima, i da nisu prikazali sve sto je trebalo.

                      Edit: Videli smo mi taj treci ugao i pre nego sto je odluka donesena, valjda znas to ako si vracala snimak.
                      Last edited by mark !t zer0; 18-04-19, 10:37.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Mislis li da su namerno manipulisali ili im se omaklo?

                        Comment


                        • Ne znam, ne ulazim u teorije zavere, i sinoc sam navijao za Spurse.

                          Medjutim ovo mi je privuklo paznju, jer smo svi u sobi mislili da ce ponistiti gol kada su prikazali iz onog ugla koji sam okacio. Medjutim odjednom kada se gledaju VAR snimci nema tog ugla. Evo nisam pametan zbog cega, ali da je fer - nije.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Manipulisali snimcima? Iz kojih razloga tacno?
                            O boze kakvo preterivanje! Svasta.
                            Nisam videla sta si ti postavio, a ne mogu da okacim frontalni jer ga nema, ako se pojavi postavicu, naravno. Vrti se samo ovaj sa DM koji sam postavila vec.

                            A vrati danas opet pa pazljivije gledaj usporeni koji Cakir netremice gledao, dakle nije kao mi smo to samo gledali a on bio negde na terenu, vec sve vreme gleda u ekran, isto sto i mi. Vidi se da udara u ruku.
                            E. sad ako je nije video, jbg, gol je pet regilaran..a manipulacije ne postoje, to je smesno. Mada razumem, sizela bih i ja mozda.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Sta je konkretno preterivanje? Sto mislim da nije fer jer nisu prikazali iz svih uglova bas pretesku situaciju za odluciti. Nego je jedan ugao dovoljan? Nema snimka, ipak ispade da pricas napamet. Potrazicu ga ja posle pa cemo da vidimo da li se vidi dovoljno "lepo" kao na ovom sto je izostavljen pri odlucivanju. Ja tvrdim da Cakir nije imao lepu sliku situacije. Zbog cega, ne znam, ali to je jasno, pa to svi danas kazu, ne vidim sta je tu preterivanje.


                              Manipulacije ne postoje? Stvarno? A kako bi nazvala to sto sudija na SP nije ni hteo da pogleda snimak u nasem mecu? Meni nije nimalo smesno.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Uglavnom City nije ostecen...

                                Sigurno ih je emotivno uzburkala ova utakmica, sad ce lakse ispustiti neki bod u prvenstvu.
                                Uglavnom jeste ostecen.
                                Sigurno ih jeste uzburkala ova utakmica i dace im motiv vise da u inat tebi i tebi slicnima natankaju Totenhem za vikend.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X