Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NSG View Post
    Ne slazem se da je izlazak Lingarda uticao na ishod meca. A ni za izlazak Marsijala. Lingard nema to u sebi da napravi prevagu a Marsijal nije bio na mecu (u kontri mu lopta prolazi ispod noge). I u tom prvom poluvremenu je PSZ bio konkretniji. Jednostavno su sinoc bili bolji i tu ni Lingard i Marsijal ne bi mogli nista promeniti. Usao je Sancez, bez obzira na formu sjajan igrac. Nije usao Felaini pa da se kaze da je hendikep, pogotovo sto se sinoc igralo oprezno, ne na trku kao sto je dobijao MU do sada. Jednostavno je isplivao taj nedostatak timske organizacije napada, nije moglo na individualni kvalitet i motivaciju koja je nosila tim do sad.

    I nije mi jasno zasto Mata umesto Marsijala. Bolje da je Lukaku usao, da se napred bori, skace. Rasford na desni bok da gazi Bernata koji ima zuti karton i preko koga su napravili sve sinoc. I naravno Sancez levo, pa na trik neki da prodje Tila.
    Ne mogu da kažem da su uticale na to ko će dobiti utakmicu, ali su te dve izmene uticale na taktiku Junajteda, a i PSG-a.

    Lingard nije možda igrač sa van serijiskim talentom, ali je taktički veoma dobar. Uvek se nalazi između linija da prihvati loptu. Poziciono je odličan igrač. U drugom poluvremenu je masivno falio Junajtedu jedan takav igrač, koji primi loptu između linija i napravi pometnju u odbrani PSG-a, i tako možda oslobodi prostor nekom saigraču.

    Što se tiče Marsijala, ako pričaš o onoj kontri kad je dobio loptu iza leđa u trku, stvarno ne vidim kako je to njegova krivica. Trči i očekuje loptu u prostor, a dobija je iza leđa i ne stiže da se zaustavi da bi je primio. Da je Lingard poslao tu malo bolju loptu, Marsijal bi ostao 1vs1. A Marsijal je takav igrač da može jednim potezom da napravi opasan napad ili kontru. Veliki je hendikep kad se takav igrač povredi.

    PSG je u prvom poluvremenu bio oprezan, jer je bio svestan da Junajted ima mnogo brzine u trojci napred Martijal-Rašford-Lingard za kontre. Zato su im napadi bili oprezni, i nisu igrali toliko visoko. Čim su izvršene izmene u drugom poluvremenu, PSG kreće sa presingom i postavlja se višlje na terenu. Zašto? Zato što su znali da su sa izlaskom Lingarda-Marsijala i ulaskom Mate-Sančeza, Junajtedu drastično opale šanse da istrče brzu kontru. Sančez i Mata po bokovima su nešto najsporije što sam gledao u skorije vreme. Tako da su te dve izmene imale direktan uticaj na tok utakmice. Promenile su taktiku oba tima. Junajted gubi na brzini i kontrama, a PSG kreće da igra višlje i postaje hrabriji u napadu.

    Što se tiče rezultata, ne bih ulazio u to. Ja sam juče i na Junajted temi napisao da su prekidi nešto što Junajted izuzetno loše brani, i da je Jang velika labilnost u odbrani, a i Shaw.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Gagi, nije li takav Rasford bio pre nekoliko meseci? Ole je sve digao na visi nivo, Sancez bio malo povredjen kad je on tek dosao, sad tek dobio neke minute, Arsenalu dao gol. Sancez je klasa bez obzira na formu, a takvi igraci imaju to u sebi, samo im treba dati podsticaj. Vidis sta bi sa Pogbom i Rasfordom.

      Z0La, veci deo je ovakve igre i taktike je plod samih igraca i njihovog kvaliteta. Nije mogao Ole za jedan trening da probudi Pogbu ili da bolje postavlja igrace, jednostavno je dao slobodu sputavanim igracima i oni su sami stvarili ovakvu igru i taktiku. Ne kazem da Ole nema uticaj ali da je uticaj individualnog kvaliteta doneo ovu taktiku. Tu pre svega mislim na Pogbu i Rasforda. Da je jedan od njih dvojice izasao zbog povrede rekao bih menja se taktika, ostrina napada, brzina..ma Pogba zna da da pas 30m Rasfordu i da ovaj da gol iz polusanse kao protiv Totenhema.

      Nije PSZ lud da taktiku gradi na Lingardu ili Marsijalu a da se opusta kad ulaze dva iskusna igraca koja imaju ozbiljne LS sezone iza sebe. Jednostavno su videli da nisu daleko od gola kao sto su svi zamisljali pre meca, pa su dodali gas brzo dali gol i on im odrzao tempo i borbenost.
      Ovo je posle Totenhema prvi ozbiljni protivnik. Tad su imali bas srece, zahvaljujuci DDGu. Tu se vide ti timski nedostaci. Nema sta izlasci dva igraca da uticu na to da je MU za 90 min jednom sutnuo u okvir gola. I jednom sutnuo iz 16m. I nijedna sansa za kojom se zali. Gleda se u pogresnom smeru, prica se o sporednim stvarima.
      insta: engleski_dopisnik

      Comment


      • Originally posted by NSG View Post
        Z0La, veci deo je ovakve igre i taktike je plod samih igraca i njihovog kvaliteta. Nije mogao Ole za jedan trening da probudi Pogbu ili da bolje postavlja igrace, jednostavno je dao slobodu sputavanim igracima i oni su sami stvarili ovakvu igru i taktiku. Ne kazem da Ole nema uticaj ali da je uticaj individualnog kvaliteta doneo ovu taktiku. Tu pre svega mislim na Pogbu i Rasforda. Da je jedan od njih dvojice izasao zbog povrede rekao bih menja se taktika, ostrina napada, brzina..ma Pogba zna da da pas 30m Rasfordu i da ovaj da gol iz polusanse kao protiv Totenhema.

        Nije PSZ lud da taktiku gradi na Lingardu ili Marsijalu a da se opusta kad ulaze dva iskusna igraca koja imaju ozbiljne LS sezone iza sebe. Jednostavno su videli da nisu daleko od gola kao sto su svi zamisljali pre meca, pa su dodali gas brzo dali gol i on im odrzao tempo i borbenost.
        Ovo je posle Totenhema prvi ozbiljni protivnik. Tad su imali bas srece, zahvaljujuci DDGu. Tu se vide ti timski nedostaci. Nema sta izlasci dva igraca da uticu na to da je MU za 90 min jednom sutnuo u okvir gola. I jednom sutnuo iz 16m. I nijedna sansa za kojom se zali. Gleda se u pogresnom smeru, prica se o sporednim stvarima.
        Sančez i Mata su bili bezopasni u napadu. To se videlo više puta. Ako zatvoriš Rašforda, a imaš Matu i Sančeza koji individualnim kvalitetom ne mogu da prođu igrača, mnogo je lakše braniti se. Ne moraš da paziš na kontre i slične stvari. Nema brze tranzicije sa njima dvojicom.

        Nije PSG gradio taktiku na njima dvojici ali je bio dosta oprezniji u prvom poluvremenu. Znali su da je Junajted opasan u tranziciji. Video si onaj napad kad je PSG izgubio loptu, a Lingard poveo kontru. Brz dupli sa Rašfordom i eto ih na 35 metara od gola PSG-a. Da je Lingard dao bolji pas, Marsijal ima 1vs1 sa odbranom. I pre toga je bila jedna opasna kontra, gde je Marsijal imao same igrače na drugoj strani terena, ali je bespotrebno driblao. Brza tranzicija i PSG uhvaćen van pozicija.

        Kad izgubiš 2 takva igrača odmah, protivnik može da se adaptira na to. Da postane odvažniji, jer zna da nema nikoga da istrči kontru. Tj. ima Rašford, ali na njemu je stalno bio flaster igrač. Sančez i Mata, koliko god iskusni bili, ne nude nikakvu igru u tranziciji. Mata istina ima dobar pas, ali nema ko to da istrči.

        Jedno pitanje za tebe. Da li bi PSG krenuo ovakav presing da su na terenu ostali Lingard i Martijal? Nema šanse. Igrali bi istu taktiku kao pre. I ne kažem da ne bi dobili, ali promena taktike je bila očigledna posle izlaska ove dvojice.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Sančez i Mata su bili bezopasni u napadu. To se videlo više puta. Ako zatvoriš Rašforda, a imaš Matu i Sančeza koji individualnim kvalitetom ne mogu da prođu igrača, mnogo je lakše braniti se. Ne moraš da paziš na kontre i slične stvari. Nema brze tranzicije sa njima dvojicom.

          Nije PSG gradio taktiku na njima dvojici ali je bio dosta oprezniji u prvom poluvremenu. Znali su da je Junajted opasan u tranziciji. Video si onaj napad kad je PSG izgubio loptu, a Lingard poveo kontru. Brz dupli sa Rašfordom i eto ih na 35 metara od gola PSG-a. Da je Lingard dao bolji pas, Marsijal ima 1vs1 sa odbranom. I pre toga je bila jedna opasna kontra, gde je Marsijal imao same igrače na drugoj strani terena, ali je bespotrebno driblao. Brza tranzicija i PSG uhvaćen van pozicija.

          Kad izgubiš 2 takva igrača odmah, protivnik može da se adaptira na to. Da postane odvažniji, jer zna da nema nikoga da istrči kontru. Tj. ima Rašford, ali na njemu je stalno bio flaster igrač. Sančez i Mata, koliko god iskusni bili, ne nude nikakvu igru u tranziciji. Mata istina ima dobar pas, ali nema ko to da istrči.

          Jedno pitanje za tebe. Da li bi PSG krenuo ovakav presing da su na terenu ostali Lingard i Martijal? Nema šanse. Igrali bi istu taktiku kao pre. I ne kažem da ne bi dobili, ali promena taktike je bila očigledna posle izlaska ove dvojice.
          Oprezni su bili jer forma MUa, ulog, nedostatak dva igraca i revans u Parizu ne daju razlog da se otvoris i igras na gol vise. Svesni da su iskusni i da ce ih u sahovskoj utakmici dobiti pre nego u trci.

          Z0La, dobru kontru ne cini samo igrac koji je na 100m brzi od drugog za pola sekunde. Vise stvari i situacija utice na to.

          Cak mislim da Tuhel nije ni znao da je Marsijal rotiran. On je taktiku za drugo namestao u svalcionici a za info da nema Marsijala je saznao tek kad je izasao na teren. Marsijal je zavrsio prvo na terenu. Bolji tim u prvom delu na poluvremenu nikad taktiku ne usmerava na to kako ce protivnik odigrati u drugom, ko ce mu izaci a ko uci. Taktiku usmeravas na svoj tim, na ofanzivni deo, na to kako da iznenadis protivnika. I mislim da je to razlog zasto je izasao presingom na zadnju liniju koja je toliko nesigurna, nenamestena. A kako da ne krene tako kad je u prvom stvorio dve sanse u kojima su igraci PSZa izlazili 1 na 1 sa golmanom. U ovako opreznom mecu je to odraz neuigranosti zadnje linije.
          insta: engleski_dopisnik

          Comment


          • Originally posted by z0La View Post
            Sančez i Mata su bili bezopasni u napadu. To se videlo više puta. Ako zatvoriš Rašforda, a imaš Matu i Sančeza koji individualnim kvalitetom ne mogu da prođu igrača, mnogo je lakše braniti se. Ne moraš da paziš na kontre i slične stvari. Nema brze tranzicije sa njima dvojicom.

            Nije PSG gradio taktiku na njima dvojici ali je bio dosta oprezniji u prvom poluvremenu. Znali su da je Junajted opasan u tranziciji. Video si onaj napad kad je PSG izgubio loptu, a Lingard poveo kontru. Brz dupli sa Rašfordom i eto ih na 35 metara od gola PSG-a. Da je Lingard dao bolji pas, Marsijal ima 1vs1 sa odbranom. I pre toga je bila jedna opasna kontra, gde je Marsijal imao same igrače na drugoj strani terena, ali je bespotrebno driblao. Brza tranzicija i PSG uhvaćen van pozicija.

            Kad izgubiš 2 takva igrača odmah, protivnik može da se adaptira na to. Da postane odvažniji, jer zna da nema nikoga da istrči kontru. Tj. ima Rašford, ali na njemu je stalno bio flaster igrač. Sančez i Mata, koliko god iskusni bili, ne nude nikakvu igru u tranziciji. Mata istina ima dobar pas, ali nema ko to da istrči.

            Jedno pitanje za tebe. Da li bi PSG krenuo ovakav presing da su na terenu ostali Lingard i Martijal? Nema šanse. Igrali bi istu taktiku kao pre. I ne kažem da ne bi dobili, ali promena taktike je bila očigledna posle izlaska ove dvojice.
            Nemoj tako. Aleksis je ipak najbolji igrac Junajteda
            Zao mi sto su bezveze izgubili, ali to je nedostatak igranja ovakvih ozbiljnih evropskih meceva. Onda Esli Jang je zaista cudan lik. Ajde sto je cudan, nego je pride i neznalica. I naravno izmene koje su samo unazadile a nimalo unapredile igru niti poboljsale odnos snaga na terenu.
            Sve u svemu zasluzeno su izgubili, ali ostaje zal sto su mogli bolje i sto Pariz nista specijalno nije igrao. Taman koliko im treba i onda se stice utisak da su ih rutinirali. A kada te Pariz rutinira to ipak nije dobro, jer su bas oni ta ekipa koja cim naleti na ozbiljnu prepreku u LS zavrsava takmicenje. Po toj logici ispade da Junajted nije ozbiljna ekipa.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by NSG View Post
              Oprezni su bili jer forma MUa, ulog, nedostatak dva igraca i revans u Parizu ne daju razlog da se otvoris i igras na gol vise. Svesni da su iskusni i da ce ih u sahovskoj utakmici dobiti pre nego u trci.

              Z0La, dobru kontru ne cini samo igrac koji je na 100m brzi od drugog za pola sekunde. Vise stvari i situacija utice na to.

              Cak mislim da Tuhel nije ni znao da je Marsijal rotiran. On je taktiku za drugo namestao u svalcionici a za info da nema Marsijala je saznao tek kad je izasao na teren. Marsijal je zavrsio prvo na terenu. Bolji tim u prvom delu na poluvremenu nikad taktiku ne usmerava na to kako ce protivnik odigrati u drugom, ko ce mu izaci a ko uci. Taktiku usmeravas na svoj tim, na ofanzivni deo, na to kako da iznenadis protivnika. I mislim da je to razlog zasto je izasao presingom na zadnju liniju koja je toliko nesigurna, nenamestena. A kako da ne krene tako kad je u prvom stvorio dve sanse u kojima su igraci PSZa izlazili 1 na 1 sa golmanom. U ovako opreznom mecu je to odraz neuigranosti zadnje linije.
              Oprezni su bili jer su pametni. Znaju da MU ima brzinu potrebnu za brzu tranziciju. Nisu ni oni ludi da igraju na jaču stranu protivnika. Sve je to meni jasno. Nisam ja ni tvrdio drugačije.

              Ključna stavka u kojoj se ne slažemo je da je povreda Lingarda-Marsijala uticala na dalji tok utakmice.

              Čuj Tuhel nije znao da će Marsijal biti rotiran. Sančez otišao na zagrevanje pred poluvreme, Ole ga zvao i bio praktično pred ulazan na teren. Zakrpili su nekako Martijala da izdrži do kraja poluvremena, ali po njegovoj kretnji posle ulaska na teren se znalo da je gotov. Posle toga i Lingard.

              Ti misliš da Tuhel nema B, C, D plan? Da nije pripremio razne mini taktike unutar glavne taktike? To je mašinerija i ozbiljan stručnjak.

              Taktiku usmeravaš na svoj tim, delimično se slažem, ali isto tako reaguješ na protivnika i adaptiraš se. To radi svaki trener.

              "A kako da ne krene kad je u prvom stvorio dve šanse". Pa npr. evo ti protivteza. U dva navrata je jače krenuo na MU u prvom pol, pa je zamalo platio šansama iz kontre preko igrača koji su napustili teren.

              Drugo poluvreme kreće, nema Marsijala i Lingarda. Na terenu su Aleksis i Mata. Šanse za brzom kontrom Junajteda su drastično opale. Ajde da pritisnemo višlje, da probadamo da iznudimo neku grešku. Velika verovatnoća je da će uspeti, a mali rizik od kontre. To se zove adaptacija.

              I znam da dobru kontru ne čini samo brz igrač. Više faktora utiče na to. Ali glavno i osnovno je brzina.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by NSG View Post
                Oprezni su bili jer forma MUa, ulog, nedostatak dva igraca i revans u Parizu ne daju razlog da se otvoris i igras na gol vise. Svesni da su iskusni i da ce ih u sahovskoj utakmici dobiti pre nego u trci.

                Z0La, dobru kontru ne cini samo igrac koji je na 100m brzi od drugog za pola sekunde. Vise stvari i situacija utice na to.

                Cak mislim da Tuhel nije ni znao da je Marsijal rotiran. On je taktiku za drugo namestao u svalcionici a za info da nema Marsijala je saznao tek kad je izasao na teren. Marsijal je zavrsio prvo na terenu. Bolji tim u prvom delu na poluvremenu nikad taktiku ne usmerava na to kako ce protivnik odigrati u drugom, ko ce mu izaci a ko uci. Taktiku usmeravas na svoj tim, na ofanzivni deo, na to kako da iznenadis protivnika. I mislim da je to razlog zasto je izasao presingom na zadnju liniju koja je toliko nesigurna, nenamestena. A kako da ne krene tako kad je u prvom stvorio dve sanse u kojima su igraci PSZa izlazili 1 na 1 sa golmanom. U ovako opreznom mecu je to odraz neuigranosti zadnje linije.
                bas sam htio ovo zoli napisati, Tuhel ih je jednostavno ohrabrio da sad drugo pol idu gore, drze posjed malo vise, jer su ih pojeli u veznom redu i mogli su si to dopustiti, nije sgiruno Marsijalov izlazak utjecao na to da ih Tuhel potjera gore, nego bas to sto je ozbiljan strucnjak i ima plan B, C, D. I što se čovjek odlučio da nemaju potrebu prepustiti loptu Unitedu nego oni trebaju biti ti koji će graditi igru laganini. Moje mišljenje, a ti imaš drugo i možete sad vas dvojica jedan drugog da ubjeđujete do prekosutra istinu nećemo znati..
                Last edited by Mrkela; 13-02-19, 12:50.

                Comment


                • Originally posted by Mrkela View Post
                  bas sam htio ovo zoli napisati, Tuhel ih je jednostavno ohrabrio da sad drugo pol idu gore, drze posjed malo vise, jer su ih pojeli u veznom redu i mogli su si to dopustiti, nije sgiruno Marsijalov izlazak utjecao na to da ih Tuhel potjera gore, nego bas to sto je ozbiljan strucnjak i ima plan B, C, D. I što se čovjek odlučio da nemaju potrebu prepustiti loptu Unitedu nego oni trebaju biti ti koji će graditi igru laganini. Moje mišljenje, a ti imaš drugo i možete sad vas dvojica jedan drugog da ubjeđujete do prekosutra istinu nećemo znati..
                  Ostavio sam svoje mišljenje o ovome ispod. Da ne odgovaram opet.

                  Ma ne ubeđujemo se mi, čisto diskutujemo. Više puta smo ovako radili. Dobro je čuti drugačije mišljenje. Za to i forum služi.

                  A inače i volim da čitam šta on napiše. Iako se ne slažemo ponekad.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Naravno, sve ovo su nasa misljenja za koja ne znamo ishod

                    Samo taj deo oko uticaja ta dva igraca je diskutabilan, a toliko se prica o tome umesto o nekim aspektima meca. Jednostavno ne mogu pripisati njima glavni uticaj na promenu igre i rezultat. Nisu kljucni igraci tima, nisu imali odlicno vece, jedan od njih cak i nije igrac preokreta. Dok s druge strane imas primer da su 3+ Rabio propustili mec a u igri tima se to nije ni osetilo.

                    +slazem se sa Z0Lom. Davno sam rekao da mi je najobjektivniji forumas sa kojim se slozim u 9 od 10 postova. Nekoliko puta me dobro zamislio kad ovako diskutujemo, zato nekad i ode to u nedogled
                    Last edited by engleski_dopisnik; 13-02-19, 13:15.
                    insta: engleski_dopisnik

                    Comment


                    • Originally posted by NSG View Post
                      Naravno, sve ovo su nasa misljenja za koja ne znamo ishod

                      Samo taj deo oko uticaja ta dva igraca je diskutabilan, a toliko se prica o tome umesto o nekim aspektima meca. Jednostavno ne mogu pripisati njima glavni uticaj na promenu igre i rezultat. Nisu kljucni igraci tima, nisu imali odlicno vece, jedan od njih cak i nije igrac preokreta. Dok s druge strane imas primer da su 3+ Rabio propustili mec a u igri tima se to nije ni osetilo.

                      +slazem se sa Z0Lom. Davno sam rekao da mi je najobjektivniji forumas sa kojim se slozim u 9 od 10 postova. Nekoliko puta me dobro zamislio kad ovako diskutujemo, zato nekad i ode to u nedogled
                      Ne mislim da bi Junajted dobio utakmicu sa njima dvojicom, ali bi pružio više otpora u drugom poluvremenu. U to sam siguran.

                      I eto, možda, ali možda PSG ne bi odigrao onakav presing. Ali to ćemo da ostavimo na šbbkbb.

                      I slažem se i da nisu imali najbolje veče, ali retko i jeste u Junajtedu.

                      PSG je odigrao mnogo zrelu utakmicu. Ovo je prava nokaut tekma. Već napisah, ako Tuhel uspe da ubaci hemiju u ovaj tim, biće mnogo zaebani do kraja. Što mi se nimalo ne sviđa.

                      Za bold....
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Originally posted by z0La View Post
                        Ne mislim da bi Junajted dobio utakmicu sa njima dvojicom, ali bi pružio više otpora u drugom poluvremenu. U to sam siguran.

                        I eto, možda, ali možda PSG ne bi odigrao onakav presing. Ali to ćemo da ostavimo na šbbkbb.

                        I slažem se i da nisu imali najbolje veče, ali retko i jeste u Junajtedu.

                        PSG je odigrao mnogo zrelu utakmicu. Ovo je prava nokaut tekma. Već napisah, ako Tuhel uspe da ubaci hemiju u ovaj tim, biće mnogo zaebani do kraja. Što mi se nimalo ne sviđa.

                        Za bold....
                        Sazrelili su kao ekipa, dobar balans iskusnih i mladih igraca, dobro popunjeni na svim pozicijama. Bas deluju ozbiljno ali imaju to nesto sto vuku iz prethodnih nokaut faza pa niko da ih ozbiljnije shvati u borbi za titulu

                        Verujem da bi se za bold i drugi slozili
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment




                        • Prejako!

                          Comment


                          • Čuj Tadić protiv Ronalda..
                            Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                            Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                            Comment


                            • Ne znam ko je tuzniji za gledanje, Bale ili Alexis

                              Comment


                              • Ajde Tadicu vozaj ovog Ramosa i cuvaj da ti ne iscupa rame.

                                Comment

                                Working...
                                X