Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Država ulaže u sport. Nama je stalo, meni je stalo da nas oni najbolje predstave u svetu. Evo i Zvezda je uspela da pobedi Liverpul. Ona Zvezda koja je do juče umirala u dugovima i gubila sve živo. Ja sam lično doveo Terzića i rekao ljudi evo neka vam pomogne. Država će uraditi svoj deo ali morate da podignete stvar. I država je odgovorna ja sam odgovoran delimično za uspeh Zvezde – rekao je Vučić.
    https://dnevnizurnal.com/vucic-pobed...d9-DgvEFLR5jPY

    Comment


    • Liga Sampiona i Liga Evrope 2018/19 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

      Evo interesantne statistike vezane za poslednje kolo LS.

      Na tabeli su prikazane redom utakmice od nepostenih ka postenim rezultatima (fairness rate), kao i xG (expected goals).

      Ocekivano na prvom mestu je utakmica Zvezda - Liverpul, na drugom naravno veoma srecna pobeda UTD, dok je najpostenije dobila Valensija.

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Kakve su fukare nepostene Zvezda i Junajted. Liverpul standardno, toliko bi puta osvojili LS i PL ali nemaju kapi srece. No prvi su na luck index table u PL, a u LS imaju siguran prolaz na fairness table.
          sigpic

          Comment


          • Statistika ne laze. U obzir su usli najrazlicitiji parametri, program je napravljen od strane strucnog tima.

            Nije da se jadam, ali eto nije lose pogledati ove podatke.

            Comment


            • Verovatno najbesmislenija statistika u istoriji sporta.
              sigpic

              Comment


              • Danas ti je sve matematika.
                DALE 1992-2020
                NIKAD ZABORAVLJEN

                Comment


                • Ja bi voleo da vidim koliki Expected Goals bio na mecu Celtic - Barcelona iz 2012. godine, tada je bilo 2:1 za domace.

                  Taj xG nije losa stvar, ali fudbal nisu samo brojke, zelja za pobedom je neki put bitnija kao sto se videlo na prva dva meca sa tog spiska.

                  Comment


                  • Zabolela me glava od ove statistike, majke mi

                    Comment


                    • A sta radimo tacno sa ovom (un)lucky tabelom i statistikom? Mislim mi, svet, ko vec..
                      Cemu sluzi...? Ozbiljno pitam

                      Ali ovo posteni i neposteni rezulltati...pa vrh jbt umal' se ne udavih..
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • XG ili Expected goals su izmislili da bi pratili koliko koja epa stvara prilika na mecu i sa kojih pozicija su te prilike, indeks za sansu nikada ne prelazi 1,00. Recimo bomba Pvakova sa 25 metara ima xG 0.05 verovatno (udaljenost od gola i okruzen trojicom defanzivaca) dok promasaj Staridzaima verovatno ima xG 0.6 posto je bio u povoljnoj poziciji za postizanje gola. Gleda se sa koje daljine je upucen udarac ka golu, da li je i koliko protivnickih igraca blokiralo udarac i slicno. E onda se oni nadju pa saberu i podele koliko je ko imao sansi, kakve su bile pozicije za postizanje gola i kompjutor im izbaci da li je rezultat koji je ostvaren na terenu realan u odnosu na prilike koje su ekipe stvarale.



                        Kao i svaki drugi statisticki podatak ili bikini, pokazuje sve a ne otrkiva nista.
                        Na zalost nisu uracunali ni Fergie time.
                        Last edited by belgrade_owl; 08-11-18, 23:27.

                        Comment


                        • Pročitaaaaj mi potpis Limuneeee
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Lemon mora da je teski troler, nema sanse da je neko toliki jolpaz kao on.
                            sigpic

                            Comment


                            • Niko ne prati LE? Posle 4 kola u grupi G sve ekipe imaju po tacno jednu pobedu. Ima i drugih grupa sa tako suludim rezultatima, u I zamalo da svi imaju tacno 5 poena. Genk, Sarpsorg, Malmo i Besiktas.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                A sta radimo tacno sa ovom (un)lucky tabelom i statistikom? Mislim mi, svet, ko vec..
                                Cemu sluzi...? Ozbiljno pitam

                                Ali ovo posteni i neposteni rezulltati...pa vrh jbt umal' se ne udavih..
                                Eh pa tebi je smesno naravno jer su tvoja dva voljena kluba na vrhu.

                                Comment

                                Working...
                                X