Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Spoiler

    Comment


    • Guillem Balague ‏@GuillemBalague 3m
      Tello IS NOT leaving Barcelona in January. The club doesn't want him to leave. So that is the end of that.
      ....
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • barcastuff ‏@barcastuff
        Official: 18 players called up for the league game against Elche

        Goalkeepers: Valdes, Pinto
        Defenders: Montoya, Bartra, Pique, Mascherano, Puyol, Adriano, Alba
        Midfielders: Song, Xavi, Iniesta, Sergi Roberto, Cesc
        Forwards: Pedro, Alexis, Neymar, Tello
        Martino:
        "Leo has returned in really good form. He had three great training sessions, just needs some more rhythm and work with the ball."

        "When will Messi play again? It will depend on how he feels. After group training, he has been doing extra work on his own today."

        "Physically, Leo looks really good, and he's very motivated, he has the look of the killer."

        "I like the way Afellay plays, he seems a quality player. He still needs some more time to be back, but we're happy to have him."
        Afellay je počeo trenirati sa ekipom te bi ubrzo mogao biti spreman za utakmice. Spominjalo se da ide na pozajmicu u januaru ali Martino izgleda računa na njega u drugom dijelu sezone. Može igrati u napadu a po potrebi i u veznom redu sa nešto ofanzivnijim odlikama. Ako ostane dobro će doći za rotaciju ili možda nešto više u zavisnosti od toga kako se pokaže.

        Busquets nije u opciji za sutrašnju utakmicu zbog žutih kartona a Alves je propustio nekoliko treninga a muči ga i groznica.

        Raspored (januar i februar)
        Spoiler
        Last edited by ognjen; 04-01-14, 20:06.

        Comment


        • Hvala za update!

          Comment


          • Sledi im 3 teska gostovanja u Primeri i gostovanje City-iju. Taman da vidimo dokle ce Barsa ove sezone. Jedva cekam mec protiv Atletika

            Comment


            • Protiv Atletika ce biti zesce zajebano, specijalno zbog Simeonea koji zna da naspanuje ekipu i zbog Vilje koji ce sigurno traziti "osvetu" bivsem klubu. Ako Barsa uspe na vreme da golom otvori utakmicu, bice ludilo. A tu mi onda mirise i neki crveni za Atletiko (Godin, Felipe Luiz, Huanfran, Miranda...)...

              Comment


              • Izrazito najteže gostovanje je u Madridu. Atletiko je našpanovan tokom čitavog dosadašnjeg dijela sezone a nema razloga da bude drugačije 11. januara.

                Oni će ići na pobjedu a vjerujem i mi tako da očekujem jednu prije svega odličnu utakmicu a neka bolji pobijedi.

                Vidjećemo da li će Messi moći igrati tada, ja se nadam da hoće ali samo pod uslovom da 100% bude spreman.

                Imam utisak da Barselona ne igra još uvijek onako kako to Martino želi, mada i činjenica je da su i neki ključni igrači bili povrijeđeni tokom sezone i nije često mogao imati čitavu ekipu na okupu.

                Comment


                • Originally posted by DelBoy View Post
                  Izrazito najteže gostovanje je u Madridu. Atletiko je našpanovan tokom čitavog dosadašnjeg dijela sezone a nema razloga da bude drugačije 11. januara.

                  Oni će ići na pobjedu a vjerujem i mi tako da očekujem jednu prije svega odličnu utakmicu a neka bolji pobijedi.

                  Vidjećemo da li će Messi moći igrati tada, ja se nadam da hoće ali samo pod uslovom da 100% bude spreman.

                  Imam utisak da Barselona ne igra još uvijek onako kako to Martino želi, mada i činjenica je da su i neki ključni igrači bili povrijeđeni tokom sezone i nije često mogao imati čitavu ekipu na okupu.
                  I meni se tako cini, verovatno Martino zeli od svojih igraca da igraju jos vise direktnije. Igraci su navikli na tika-taku i nije to bas tako jednostavno igrati brze i direktnije.

                  Xavi i Iniesa moraju opet dobiti vise slobode u igri, da vode loptu i da oni diktiraju tempo. A ne da se Messi vraca za svaku jbnu loptu i da izigrava alfu i omegu tima.

                  Comment


                  • Mesija ce verovatno pustiti sa klupe u Kupu da malo rastegne noge i protera kera. Ako to prodje kako treba, sigurno pocinje protiv Atletika. Utakmica obecava i sve je u opticaju sto moze da se desi na terenu.

                    Za igru Barse i Tatinu taktiku sam isto video. Igraci na terenu tacno nekada izgledaju kao da su se zablentavili nesto i kao da krecu tika-taku, pa se onda trgnu i krenu direktnije...

                    Comment


                    • Vraca se polako..

                      Comment


                      • Tek cemo videti da li su planovi Tate Martina donosioci revolucionarnog boljitka ili korak unazad. Tiki-taka se, u situacijima kada funkcionise kako treba, pokazala kao enigma za sve Barselonine protivnike.

                        Lepo je sto je trener Barse ponovo neko ko zeli da napravi neki prepoznatljiv stil, ali sve ima svoju cenu, i bojim se da tako nagle promene ne mogu da nacine ovaj tim boljim. Mozemo mi razgovarati o taktickim finesama ''novog stila'' u nedogled, ali svedoci smo da jos uvek nema nekog znacajnijeg pomaka. Naravno, postoji mogucnost da gresim i nece mi biti problem da to na kraju sezone priznam, jer u svakom slucaju pozdravljam pobede ovog tima.

                        PS Pardon, Martina, ne Martineza. Everton mi je takodje okupirao paznju ovih dana.
                        Last edited by Bogi; 04-01-14, 14:28.

                        Comment


                        • Moj stav je da prepoznatljivi stil Barselonine igre treba usavršavati u cilju što boljeg funkcionisanja istog, to podrazumijeva i direktniju igru u napadu .

                          Comment


                          • Slozices se da direktinija igra znaci i vise golova. A opet, Martinova Barselona nije postigla vise golova ni od Pepove(gledam samo poslednju sezonu, ostale su bile daleko bolje od ove, neuporedivo) ni od Vilanovine, ako se gleda prvi deo prvenstva.

                            Licno, ocekivao sam od Martina da se pokaze drugacijim od Vilanove i napravi neki iskorak, pre svega sto se igre na sredini tice, Seskove i Mesijeve uloge. On se ipak pre svega odlucuje za sigurnu igru u vecim mecevima. Sa druge strane, mnogi su uzivali da se Barselona neumorno zalece na protivnika i tako otvara za kontre, tako da nije lose da se ponekad odigra s nekom kalkulacijom. To mu je i obaveza jer ne forsira posed.

                            Ne bih mu jos sudio, sacekacemo kraj sezone.
                            Last edited by Bogi; 04-01-14, 20:52.

                            Comment


                            • Ovo može značiti samo jedno
                              barcastuff ‏@barcastuff 1m
                              Official: Borussia Monchengladbach announce on their Twitter account that goalkeeper Marc-Andre Ter Stegen (21) will leave the club.

                              Eberl (sports director Monchengladbach): "Ter Stegen will leave Borussia. Marc informed us he won't accept our renewal offer."

                              Mediji u Španiji i Njemačkoj su nedavno objavili da je Barselona dogovorila sve uslove sa Ter Stegenom i Borusijom M. Navodno se čeka pravi trenutak zvanične potvrde tj. čeka se da Valdez objavi svoju novu destinaciju. Transfer bi trebao iznositi 10-12 miliona evra.

                              edit:

                              Pique juče zabilježio 250. nastup u dresu A tima Barselone.
                              Last edited by ognjen; 06-01-14, 17:13.

                              Comment


                              • Originally posted by tantuz View Post
                                Mesija ce verovatno pustiti sa klupe u Kupu da malo rastegne noge i protera kera. Ako to prodje kako treba, sigurno pocinje protiv Atletika. Utakmica obecava i sve je u opticaju sto moze da se desi na terenu.

                                Za igru Barse i Tatinu taktiku sam isto video. Igraci na terenu tacno nekada izgledaju kao da su se zablentavili nesto i kao da krecu tika-taku, pa se onda trgnu i krenu direktnije...

                                Kao sto rekoh...

                                Comment

                                Working...
                                X