Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ognjen View Post
    To su iz kluba rekli, nisu mediji objavili.
    Jos gore...To je neki licni sukob Segure i Henrija...izjavljivali su iz kluba i da je transfer maltene gotov, pustali informacije o predstavljanju igraca...Liverpool se oglasio samo jednom sa jasnim stavom...not for sale...
    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

    Comment


    • Originally posted by Ognjen View Post
      Liverpul juce trazio 200m za Kutinja.

      Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
      The claim about the €200 valuation is "absolutely false", Liverpool insists


      Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Ja reko ljudi dosli barem ostavke da daju, znam da nece Bartomeu, al barem ova dva debila... Jos ovako slagase za ove 200m. Kakav cilj da svaki planetarni klub zamrzi Barsu, ovo je nerealno.

        Sad iscitah sve ovo sa konferencije, ka-ta-stro-fa.

        Comment


        • Ma previše se kuka, ali previše. Krenulu svi, uprava, uprava bla bla bla. Jedina stvar za koje su krivi je da su morali Neymara da zadrže. Ali opet, svi znamo kakav je Neymar i ko zna ko je tu kriv. Odlazak Neymara je uništio sve što je Barca i planirala i bilo šta. Jesu dobili lovu za njega ali onda je nastao haos. Svi znaju da imaš preko 200M. Svi znaju da ti treba igrač. Nema tu trgovine. Barcelona je morala ili da potroši smešno ogroman novac za nedokazane igrače ili da sačeka kao što je uradila i pruži šansu svojim igračima. Kutinja Liverpool nije hteo da pusti a on je legitimni naslednik Inieste. To nisu uspeli da odrade, onda pokušali Lamara ali Monako tražio 120M za igrača koji je nešto pokazao prošle sezone. Nadam se da su dolaskom Sameda dosta solidno rešili desnog beka. Mislim da će Gomes, Rafinha, Denis više pokazati ove sezone. Pružiti što više priliku Aleni koji je legitimni naslednik Inieste ili Xavija. Dečko ima 19 godina a jednostavno ima to što je potrebno. Ni Xavi ni Iniesta nisu kao mladi dobili prilike u Barcinom prvom timu. Da bi igrao u Barcinoj sredini, moraš da učiš. Ne samo da budeš talentovan. U sredini Barcelone po mom mišljenju može samo igrač iz La Masije da igra.

          Comment


          • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
            Uz sav ovaj paničan prelazni rok, mnogo loših poteza, sada ću biti optimista i ukazati na dobre stvari. Inače mislim da neće Arda da ostane u Barceloni. U Turskoj prelazni rok traje još pa će verovatno otići tamo.

            Što se dobrih stvari tiče.

            1 stvar: Otišao je Neymar. Odlaskom Neymara, svakako Barcelona gubi jer je Neymar top 3 igrača sveta. Nema tu neke filozofije. Ipak, lik je ljigav igrač, mnogo glumata, pada bez razloga, stvara gnev svakog protivničkog igrača, nekada stvara gnev i izmedju saigrača. Tipičan Brazilac koji se ponaša isto od kada je došao u Barceloni kao klinac. Ipak nije mnogo odrastao kada je razmišljanje u pitanju. Iako jeste top 3 na svetu, Dembele ima prednosti u nekim stvarima. Kao prvo, lik tek napunio 20 godina a po mom mišljenju je bolji igrač nego Neymar sa 20 godina. Druga stvar je što je igrač koji može i sredinu da igra, može i odbranu da igra malo a Neymar je tu nepostojeći. Mnogo umereniji lik, veća disciplina. Neymar, iako dobar dribler, mnogo, ali mnogo puta je previše solirao, gubio lopte i stvarao kontre za protivnički tim. Očekujem mnogo od Dembelea.

            2. stvar. Milion imena se pominjalo, a kao što rekoste, retka su ona koja bi igru Barce dovela na viši nivo. Transfer Neymara je doveo do ludosti u cenama a saznanje da Barcelona ima love je dovelo do toga da svaki igrač koga Barca želi vredi preko 100M. Pametno od Barce je što je pauzirala to i nije potrošila novac čisto da potroši. Rešiti se Arde naravno. Gomes nije nikako loš igrač. Nije se previše snašao u prvoj sezoni ali daleko da je loš, i očekujem od njega mnogo bolje partije. Od lika se stvarno mnogo očekivalo. Tu je i Denis Suarez, Rafinha koji se ranijih sezona izborio za startnu postavu čak a onda uvek povreda. Na kraju, tu je i Alena koji je najveći talenat tu po mom mišljenju. Njega polako uvesti u sistem, u tim Barcelone. On može biti pravi i jedini naslednik Inieste ili Xavija. Niko drugi. Barca je tražila Lemara a Monako je tražio 120M za njega. To je bahato i smešno. Za jednu sezonu, svi igrači Monaka vrede preko 100M. Dobro je što Kutinja nisu doveli. Tražile su se ogromne pare za njega (preko 160M). Nije Kutinjo tako dobar igrač, čak daleko od toga.

            3. stvar: Za razliku od prošle sezone, Barcelona ima desnog beka i ja mislim dobro rešenje. Samedo treba da igra, Samedo ima karakteristike dobrog beka ali mu treba vremena. Brz je dečko kao struja, ima dobru tehniku, dribling. Sve što bek Barcelone treba da ima. I nikako Roberta terati da izigrava beka. Imaš Sameda i pruži mu priliku.

            4. Stvarolazak Paulinha i Deufeloua. Loša stvar dolaska Paulinha je tih 40M koliko je dato. Ali Paulinho nikako nije loš igrač. Ima dobru tehniku, ume da smiri loptu. Ume i pas da baci napred a bogami i da postigne gol. Svakako će popraviti igru Barce na sredini. Naravno, potez Barcelone nije rezonski ni razumljiv previše ali daleko od toga da će Paulinho biti promašen transfer. Deufelou je prošao kroz mnoge pozajmice. U Milanu je bio baš dobar. Suma, sumarum, pokazao je mnogo više od Munira recimo, pa i od Paca. Barcelona je dobila dobrog rezervnog igrača za veliku trojku. Startna trojka u napadu: Messi, Dembele, Suarez. Zamene: Paco Alcancer, Deufelou, Rafinha/Denis. Ne loše zamene.

            5. stvar: Odbrana. E tu su trebali Martineza iz Sociedada da dovedu ali na kraju nisu. Umtiti je vrh, nema tu priče. Problem je Pique. Lik više glavom van terena nego na terenu. Neretko greši i stvara kontre za protivnike. Mada gledajući npr Real koji nazad ima samo Veranea i Ramosa kao ozbiljne CB-ove, Barca nije loša. Barca ima Umtitija, Piquea, Mascherana koji iako više nije tako mlad, ide glavom gde neko neće nogom i još uvek je elitni CB. Varmaelen ostaje u Barceloni i biće četvrta opcija za CB-a. Svi znamo ko je bio Vermaelen pre povreda. Kada je zdrav, on je dobar u odbrani. Nema tu filozofije. Inače je Barcelona kupila Minu iz Brazila. On je CB isto. Veoma zanimljiv igrač. Dosta visok, smešno nekako trči ali gledajući klipove, baš me je oduševio. Ogroman korak, duge noge, dobar u vazduhu, dobro uklizava. On je neka opcija za budućnost.

            Zaključak: Iako je za većinu loša stvar nedolazak Kutinja, Lamara, Gorecke, Ozila, Di Marijije i ko se već povezivao sa Barcom. Tim potezom, namerno ili ne, uprava je dala šansu Denisu Suarezu, Rafinhi, Gomesu da dokažu da mogu nešto da urade od svojih karijera i naravno Aleni.

            I NIJE BARCA BEZ ŠANSI OVE SEZONE. Bar u Ligi. Iako su mnogo od Reala napravili onu Barcu koja je drala sve redom, nije to tako. Prošle sezone u Ligi su se na pola utakmica izvlačili. Izvlačile ih rezerve, izvlačio ih Ramos, izvlačila ih FORTUNA. Ove sezone Real je odlučio da dovede mlade igrače (Špance) i računa na njih. Pravi izbor ali su preterali malo ako mene pitate. Oni na CB imaju Ramosa i Veranea. Odsustvo jednog ili drugog je problem. Naćo nije toliko dobar igrač da dobro odmeni njih. Isto, Imaju dobre startne bekove ali nemaju zamenu za Marcela ili Karvahala. Jednog menja Theo a drugog nema ko. Ima Real slabih tačaka tako da Barca svakako ima šanse u Ligi. U Ligi šampiona mislim malo teže.
            Феноменално написан пост, слажем се око 90% ствари. Ја сам мишљења да ће Барселона узети Ла Лигу ове сезоне, али да немају шансе у ЛШ.
            Last edited by Победа; 03-09-17, 00:32.

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              Феноменално написан пост, слажем се око 90% ствари. Ја сам мишљења да ће Барселона узети Ла Лигу ове сезоне, али да немају шансе у ЛШ.
              E pa drago mi je što je neko shvatio u potpunost svrhu teksta. Navijam za Barcelonu preko 15 godina i Barcin stil igre je nešto najbolje što fudbal može da pruži. Naravno, trenutna igra nije igra koja potvrdjuje to. Kada se setim kada je tu Gvardiola bio, pa ono pozicioniranje na terenu gde su "trougli" svuda po terenu bili a igra je toliko brza i konkretna bila da je to haos bio. Njima niko nije mogao da pridje. Kompas se jeste malo izgubio ali se nadam da će se vratiti na pravi put.

              Rafinhu bi izdvojio kao jednog od mladjih igrača koji bi mogao da napravi razliku. Dečko je u par navrata uspeo da se izbori za startnu postvu, pravio je ogromnu razliku na terenu a onda povreda, pa još jedna. Mislim da je on tu najveći talenat i nadam se da će ga povrede zaobići. Roberto je igrač za sve. On će biti i golman ako mu kažeš. Svuda će se snaći vrlo dobro, solidno ali nigde neće biti tako dobar. Igrač koristan svakom klubu ali ne igrač koji pravi veliku razliku. U Denisu Suarezu ima nešto ali mora da ode korak napred da ne ostane na nivou Alena Halilovića. I naravno Alena treba sledeće godine u prvi tim. Onda će imati 20 godina i mora se u vatru baciti. Rafinha nije bio zadovoljan minutažom i hteo je da ode da bi probao da izbori mesto u sastavu Brazila, Roberto isto. E pa eto im sada prilike. Namerno ili slučajno, u sredini niko vredan pažnje nije doveden pa dokažite se.

              Comment


              • Pazi znas kako ,ja sam neko kome je Barsa najomrazeniji tim na svetu posle Partizana..al uvek sve gledam da posmatram realno...kao i kad je Barsa dominirala da kazem da je najbolja bila..al nemoj pogresno da shvatis,ja sam i prosle godine pre starta lige rekao da Barsa moze samo do kupa kralja,a tek ove godine mislim da ni to ne moze,jer mislim da je jos slabija

                Po meni ovo je jedan od najgorih prelaznih rokova Barse u poslednjih par godina,ok dosao je Dembele,cenim ga kao igraca bas,al treunto je Neimar bolji,mozda Dembele jednog dana prevazidje Neimara treuntno ne

                Ti kad pises o Barsi to deluje lepo i korektno,al ona ima protivnike koji izgledaju jos bolje,u LS par njih u Spaniji konkretno RM,po mom misljenju jedino na poziciji centarfora prednost dajem Barsi Suarez/Benzema...sve ostalo od sredine bekova odbrane,po pozicijama Real je jaci plus sira rotacija..duel Mesi/Cristiano,majstori svako za sebe neko vise voli jednog neko drugog meni je bolji /znacajni za tim CR7,al da kazemo tu su itsi
                Last edited by 61563; 03-09-17, 02:11.

                Comment


                • Originally posted by 61563 View Post
                  Pazi znas kako ,ja sam neko kome je Barsa najomrazeniji tim na svetu posle Partizana..al uvek sve gledam da posmatram realno...kao i kad je Barsa dominirala da kazem da je najbolja bila..al nemoj pogresno da shvatis,ja sam i prosle godine pre starta lige rekao da Barsa moze samo do kupa kralja,a tek ove godine mislim da ni to ne moze,jer mislim da je jos slabija

                  Po meni ovo je jedan od najgorih prelaznih rokova Barse u poslednjih par godina,ok dosao je Dembele,cenim ga kao igraca bas,al treunto je Neimar bolji,mozda Dembele jednog dana prevazidje Neimara treuntno ne

                  Ti kad pises o Barsi to deluje lepo i korektno,al ona ima protivnike koji izgledaju jos bolje,u LS par njih u Spaniji konkretno RM,po mom misljenju jedino na poziciji centarfora prednost dajem Barsi Suarez/Benzema...sve ostalo od sredine bekova odbrane,po pozicijama Real je jaci plus sira rotacija..duel Mesi/Cristiano,majstori svako za sebe neko vise voli jednog neko drugog meni je bolji /znacajni za tim CR7,al da kazemo tu su itsi
                  Nema Real Madrid više toliko široku rotaciju, čak daleko od toga. Prodali su oni svašta nešto ovog leta a ništa nisu doveli. Podmladili su dodatno sastav i to je super ali nemaju zamenu za oba beka. Pozadi imaju samo Veranea i Ramosa. Jedina tu zamena je još Naćo koji nije neka klasa. Ramos dosta puta ispada u odbrani, čak je nekada bolji napadač nego igrač odbrane. Što se napada tiče, Morata je meni lično bolja opcija od Benzeme a oni su Moratu prodali. Bale je daleko od igrača koji je bio. C. Ronaldo je vanseriski golgeter ali ja ne vidim u njemu ništa više od toga. U Mančesteru je bio igrač koji je i driblao i stvarao šanse i svašta nešto, sada samo koristi to što je sredina Reala jaka i stvara mu predobre šanse. U odnosu na prošlu godinu, ja vidim vidno slabiji Real. Real gde je Ronaldo stariji za godinu dana (stim što ni prošle godine nije bio u formi), Benzemu koji je odavno slaba tačka Reala kao i Balea koji je više povredjen nego što igra. Bekovi su im sjajni, tu nema šta pričati ali i za njih nemaju dobre zamene. Sezona je duga a široka klupa je bitna. Ja baš mislim da Real ove sezone nikako nema široku klupu. Seti se samo koliko se Real i prošle sezone u Ligi izvlačio. Koliko je rezultata bilo tipa 1-0, 2-1. Koliko puta je Ramos u zadnjim trenucima morao da spašava sve. Barcelona je prošle godine mogla vrlo lagano da osvoji titulu da nije kiksnula na glupim mečevima plus neke smešne sudijske greške (primer kada joj nisu priznali onaj gol koji je ušao metar u mrežu). Zamisli da se povredi na malo duže Karvahal ili Marcelo ili ne daj bože Verane ili Ramos. Nemaju adekvatne zamene tu. Barcelona kakva god da je, ima nazad četiri solidna igrača plus po dva beka na obe strane. Sada i u napadu imaju atlernative mnogo više dolaskom Deufeloua. Videćemo uostalom ali daleko od toga da je Real dominirao prošle sezone. Možda ako pogledaš trofeje ali igrački svakako ne. Oni Barcu u derbijima dobili nisu.

                  Comment


                  • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                    Nema Real Madrid više toliko široku rotaciju, čak daleko od toga. Prodali su oni svašta nešto ovog leta a ništa nisu doveli. Podmladili su dodatno sastav i to je super ali nemaju zamenu za oba beka. Pozadi imaju samo Veranea i Ramosa. Jedina tu zamena je još Naćo koji nije neka klasa. Ramos dosta puta ispada u odbrani, čak je nekada bolji napadač nego igrač odbrane. Što se napada tiče, Morata je meni lično bolja opcija od Benzeme a oni su Moratu prodali. Bale je daleko od igrača koji je bio. C. Ronaldo je vanseriski golgeter ali ja ne vidim u njemu ništa više od toga. U Mančesteru je bio igrač koji je i driblao i stvarao šanse i svašta nešto, sada samo koristi to što je sredina Reala jaka i stvara mu predobre šanse. U odnosu na prošlu godinu, ja vidim vidno slabiji Real. Real gde je Ronaldo stariji za godinu dana (stim što ni prošle godine nije bio u formi), Benzemu koji je odavno slaba tačka Reala kao i Balea koji je više povredjen nego što igra. Bekovi su im sjajni, tu nema šta pričati ali i za njih nemaju dobre zamene. Sezona je duga a široka klupa je bitna. Ja baš mislim da Real ove sezone nikako nema široku klupu. Seti se samo koliko se Real i prošle sezone u Ligi izvlačio. Koliko je rezultata bilo tipa 1-0, 2-1. Koliko puta je Ramos u zadnjim trenucima morao da spašava sve. Barcelona je prošle godine mogla vrlo lagano da osvoji titulu da nije kiksnula na glupim mečevima plus neke smešne sudijske greške (primer kada joj nisu priznali onaj gol koji je ušao metar u mrežu). Zamisli da se povredi na malo duže Karvahal ili Marcelo ili ne daj bože Verane ili Ramos. Nemaju adekvatne zamene tu. Barcelona kakva god da je, ima nazad četiri solidna igrača plus po dva beka na obe strane. Sada i u napadu imaju atlernative mnogo više dolaskom Deufeloua. Videćemo uostalom ali daleko od toga da je Real dominirao prošle sezone. Možda ako pogledaš trofeje ali igrački svakako ne. Oni Barcu u derbijima dobili nisu.
                    A inače uporedjivanje Messija i Ronalda je meni smešno. Nikako ne umanjujem kvalitet Ronalda ali je lik već dugo vremena samo golgeter koji čeka stvorenu šansu kako bi postigao gol sa 4,5 metara. On igrače ne prelazi više. Od driblinga može da se vidi samo ono njegovo vrtenje samog sebe u mestu i onda pošto to nema učinka vraćanje lopte nekome. I dalje dobro skače te postiže golove glavom, ima osećaj za gol i maksimalno koristi što je sredina terena Reala prejaka i stvara mu šanse. Sa druge strane Messi koji je sve. Lik predje pola terena, upošljava saigrače, vraća se i nazad, izvodi slobodnjake, šutira na gol, dribla, pada, diže se. Sve radi. Pola meča ga udaraju po noge, lik nikada ne pada osim kada mora. Sa druge strane Ronaldo koji ima fizikalije znamo i samo kakve, pada čim vidi šesnaest metara. Jednostavno ja ova dva igrača u istu rečenicu ne mogu da stavim. Svaka čast Ronaldu na radu, na odricanju, na želji na svemu ali.....

                    Comment


                    • Comment


                      • Mislio sam ne mozemo bit slabiji nego prosle godine, ali me ipak razuvjerise da mozemo!

                        Jedini upgrade je desni bek.


                        I ovo kako Real nema dugu rotaciju, hah... ne nego Barsa ima. Kaze Barsa ima backupove za odbranu, ada cus. Evo idemo polako:
                        Odbrana Reala je bolja od odbrane Barse, na stoperskim pozicijima su tu, ali Real mnogo jaci na bekovima.
                        Ajmo sad backupovi - Vidal i Serhi Roberto - pa momci kako igraju taj Nacho nista nije gori. I ubacili su onoga maloga u prvi tim koliko mi se cini, pa mozda bude i nesto od njega.
                        Ajmo sad lijevo sjajni Lukas Dinje... pa ja mislim da Theo Ernandez je vec dostigao taj veliki nivo, a da ne pricamo koliko mu je veci plafon od Francuza.
                        Zaboravih backup stopere, Maskerano je dobar backup, ali covjek ima 33 godine, dokle misle oni da ce davat jos dobrih partija? Vermalen haaaah. Ovamo Valjeho supertalenat i Nacho koji svaki put odigra korektno. Eto, ko ce se bolje provest sa Maskerano-Vermalen ili Nacho-Valjeho?

                        Sredina znaci mi imamo Busketsa, Injestu i Rakitica/Roberta - a oni imaju Kazemira, Krosa, Modrica i Iska posto sve vise igraju sa cetvoricom nego trojicom. Eto neko se povrijedi od tih igraca, njima upada Kovacic, Sebaljos, Ljorente, pa cak i Asensio moze na mjesto Iska. A Barsa? Rafinja, Andre Gomes, Paulinjo, Denis Suarez.

                        Napad imamo jaci, ali opet rotacije su ocajne. Delofeu, Denis Suarez, Pako Alkaser. A ovamo Lukas Vaskez koji meni nije neki igrac, ali koliko se najavljivao Delofeu u mladjim selekcijama, on nije ni blizu Vaskezovog nivoa sad. Denis mi je ok, al njima Asensio. Eto Pako Alkaser je tu jaci no Majoral, al to je potpuno nebitno, jer Majoral nece ni blizu dobijat sansu ka Morata prosle godine.

                        Oni igraju bez Ronalda i stvore sijaset sansi protiv Valensije, Barsa odigra bez Mesija i ako stvori tri dobre sanse - bice dobro.
                        Razlika je ogromna.


                        Barsa ce se borit za ligu jer imaju Mesija, eto toliko je jednostavno, da nema Mesija - lagana setnja za Real.
                        Za LS sto se veli moraju bit CLINICAL kad im dodju te sanse sto im Mesi stvori, jer se protiv jakih i organizovanih odbrana necemo naigrat.
                        Last edited by Baka; 03-09-17, 14:44.

                        Comment


                        • Jedan od vecih problema je sto je Enrike prosle sezone gurao neke igrace i taktiku koja nije isla, znaci vidis da ne valja i ti nista ne mijenjas.

                          Nadam se da Valverde nece praviti takve greske.

                          Igraci koji igraju moraju da pruzaju maksimum ili bar priblizno tome na svojim pozicijma.

                          Serhi Roberto je imao odlicnih partija prethodnih sezona da se razumijemo, i to je bilo uglavnom kada je igrao u veznom redu. A kasnije kada je presao na poziciju desnog beka pocelo je sablonsko trcanje gore - dole pa kako bude.

                          Comment


                          • Kutinjo navodno neće igrati u prvoj fazi Lige šampiona iako je registrovan za to takmičenje što znači da će moći da igra za drugi klub u tom takmičenju za drugi fazu. Zanimljivo će biti sa Kutinjom. Mislim lik je plakao kada je skontao da ostaje u Liverpoolu. Nzm kako to može da funkcioniše. Da imaš igrača u timu, još zvezdu tima koja ne želi da bude tu.

                            Comment


                            • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                              Kutinjo navodno neće igrati u prvoj fazi Lige šampiona iako je registrovan za to takmičenje što znači da će moći da igra za drugi klub u tom takmičenju za drugi fazu. Zanimljivo će biti sa Kutinjom. Mislim lik je plakao kada je skontao da ostaje u Liverpoolu. Nzm kako to može da funkcioniše. Da imaš igrača u timu, još zvezdu tima koja ne želi da bude tu.
                              Gde si to procitao,mislim mozda je istina,nego me izvor zanima?

                              Comment


                              • Originally posted by 61563 View Post
                                Gde si to procitao,mislim mozda je istina,nego me izvor zanima?
                                Napisao sam navodno. Istinu ćemo videti, a ovo je samo pisanje novinara. Pročitao sam na [Diario Sport]

                                Comment

                                Working...
                                X