Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto se tice Neymara, sve bi trebalo da bude poznato najdalje do utorka.

    Comment


    • Kolike su sanse da Neymar ostaje?

      Comment


      • Ima PSZ problem sa FFP-om. Ne mogu to da usklade u ovom transferu.

        Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Smesne pare za Dibalu.
          Ne bi bilo lose kada bi Juve napravio neki trejd Dibalica - Rade Neimar uz verovatnu doplatu. Mada kao navijac Juventusa ne bih se odrekao Dibalice nikako.
          Znaju li ovi moji Juventini: Ima li Juvnetus u ovom trenutku love da otkupi tu Neimarkovu klauzulu? I koliku maksimalnu platu bi mogao da mu ponudi?
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Meni ljudi ne vjeruju kad kazem 140m je cifra za Dibalu.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by Ognjen View Post
              Ima PSZ problem sa FFP-om. Ne mogu to da usklade u ovom transferu.

              Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
              Kakav problem, isplacuju klauzulu ljudi? Koja je poenta klauzula ako iste ne mogu da se isplacuju jer bi prouzrokovale problem sa FFP-om? Smesno.
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Ne bi bilo lose kada bi Juve napravio neki trejd Dibalica - Rade Neimar uz verovatnu doplatu. Mada kao navijac Juventusa ne bih se odrekao Dibalice nikako.
                Znaju li ovi moji Juventini: Ima li Juvnetus u ovom trenutku love da otkupi tu Neimarkovu klauzulu? I koliku maksimalnu platu bi mogao da mu ponudi?
                Cak i da imamo, a nemamo Ne bi mu nikada dali platu koji bi on trazio, tj nesto priblizno ovo sto mu PSG sada nudi.

                Comment


                • Originally posted by bici View Post
                  Kakav problem, isplacuju klauzulu ljudi? Koja je poenta klauzula ako iste ne mogu da se isplacuju jer bi prouzrokovale problem sa FFP-om? Smesno.
                  Ne kontam te bas najbolje.

                  Kako mislis koja je poenta? Klauzula je 222 miliona evra. To se placa iz istih izvora kao i da se radi o transferu koji bi iznosio 222 miliona evra. S tim da ce ovo izaci i jos vise ako budu formalno placali klauzulu zbog poreza koji se dodatno obracunava u takvim slucajevima.

                  Imas klubova koji bi prekrsili FFP ako bi potrosili 80 miliona a da ne pricam sada o ovih 220+ miliona.

                  Comment


                  • Ne Di Marija, ne Paulinjo.

                    Comment


                    • Originally posted by Ognjen View Post
                      Ne kontam te bas najbolje.

                      Kako mislis koja je poenta?
                      Koja je svrha postojanja otpusne klauzule? Zasto otpusna klauzula postoji ako bi okidanje iste znacilo krsenje FFP pravila? Otpusna klauzula, koliko ja znam, sluzi da bi se odredila cena koju klub A, u kom se igrac nalazi, mora da prihvati ukoliko tu svotu klub B ponudi za tog igraca. Zasto je FFP dozvolio da Barselona postavi tako visoke klauzule ako se aktiviranje istih kosi sa zakonima upravo tog FFP-a?
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Opet te ne mogu shvatiti.

                        Sta ima FFP da dozvoljava Barseloni ili nekom drugom klubu koliku ce klauzulu postaviti. Klauzula je samo broj, a kada isplacujes klauzulu onda moras da prebacis novac na racun. Kada placas klauzulu onda trosis novac. Kada definises klauzulu u ugovoru, to niti je trosenje a niti je priliv novca.

                        Znaci u ovom slucaju PSZ mora da ima taj neki balans prihoda i rashoda, i to ne bi trebalo da se prekrsi. To je cilj tog FFP-a.

                        Ali oni ce naci nacin vec da plate klauzulu i zaobidju krsenje FFP-a.

                        Taj FFP nije nesto definisano, sigurno da se razlikuje od kluba do kluba da li bi prekrsili isti ako bi potrosili xxx miliona evra.

                        Comment


                        • Originally posted by Ognjen View Post
                          Opet te ne mogu shvatiti.

                          Sta ima FFP da dozvoljava Barseloni ili nekom drugom klubu koliku ce klauzulu postaviti.Klauzula je samo broj, a kada isplacujes klauzulu onda moras da prebacis novac na racun. Kada placas klauzulu onda trosis novac. Kada definises klauzulu u ugovoru, to niti je trosenje a niti je priliv novca.

                          Znaci u ovom slucaju PSZ mora da ima taj neki balans prihoda i rashoda, i to ne bi trebalo da se prekrsi. To je cilj tog FFP-a.

                          Ali oni ce naci nacin vec da plate klauzulu i zaobidju krsenje FFP-a.

                          Taj FFP nije nesto definisano, sigurno da se razlikuje od kluba do kluba da li bi prekrsili isti ako bi potrosili xxx miliona evra.
                          Ako ce FFP da kontrolise koliko x klub trosi, trebao bi i da povede racuna koliko y klub trazi novca. Ne moze Real zakonski da postavi cenu za Ronalda milijardu evra i uefa to odobri i onda da ista ta uefa zabrani svakome da plate tih milijardu evra za Ronalda. Nemam ja nista protiv toga da PSG ispasta zbog tog bahacenja, samo pokusavam da ukazem na kontradikcije izmedju uefinih zakona i zakona spanske fudbalske federacije koja je deo uefe. Ispadaju jako smesni.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Ne brani njima uefa da plate toliki novac, ali moraju prvo da ga zarade. Znaci da zarade, tipa kao Manchester, preko sponzora, tv prava, ulaznica, prodaja igraca... a ne preko sugar tatica.

                            Comment


                            • Klauzula nije postavljanje cijene igraca, vec je cilj da se zastiti igrac od odlaska iz kluba. Tako je formalno.

                              A ta tvoja prica mi je ista kao kada bi rekao da npr. Juvetus nema pravo da trazi za Dibalu 180 miliona evra jer to niko ne moze da plati.

                              Proto, lako si objasnio.

                              Comment


                              • Ja koliko sam razumeo Bicija, a unapred da kažem da ne znam pravila, mislim da on pita ko će da zaradi toliko da bi mogao to da priušti. Koji je uopšte balans i kako to funkcioniše? Ko će da zaradi i da kupi igrača koji ukupno košta 300 miliona i više?

                                Comment

                                Working...
                                X