Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Velika pobjeda za veliki korak ka tituli

    Bio sam sretan kad je prvo poluvijeme zavrsilo rezultatom 1-1, ali smo isto tako u drugom mogli lagano dati jos 2-3 gola

    Bravo momci, bravo Lucho, samo ovako nastavite ..
    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

    Comment


    • Bas tako, nismo delovali dobro u prvom, osim nekoliko bljeskova. Imali smo jednu fazu na pocetku drugog poluvremena gde smo povezali neverovatan broj gresaka prilikom dodavanja u kratkom vremenskom periodu i to u vrlo opasnoj zoni. Ne pamtim da nam se to u novijoj istoriji desilo i tad su bar meni stvari izgledale najgore. Imao sam utisak da cemo izgubiti. Bolji je bio Real sve do naseg drugog gola, koji je dosao iznenada, ni iz cega reklo bi se. Jedna majstorska lopta, majstorski prijem i fina zavrsnica Suareza. To je ocigledno bio veliki udarac na mentalnom planu za igrace Reala koji posle gola nikako nisu uspeli da se konsoliduju. Usledila je potpuna dominacija Barselone do kraja i rekao bih na kraju jedna zasluzena pobeda. Da opet nismo imali probleme sa realizacijom, moglo je biti i ubedljivije, no ne treba biti pohlepan, jer su stvari itekako mogle da odu i na drugu stranu veceras. Svejedno, definitivno treba poraditi na realizaciji. Ne treba puno pricati o tome koliko je ova pobeda znacajna, ali se svakako ne treba ni previse opustiti sada i misliti da je posao zavrsen. Jeste ovo jedna lepa prednost, ali ima jos dosta da se igra.

      Moram da istaknem i koliko samo bolje ove sezone izgledamo u prekidima. I ofanzivno i defanzivno. Ne tako davno smo posle skoro svakog kornera morali da strepimo, veceras mislim da iz mnogobrojnih kornera koje je Real imao, nisu niti jednom ozbiljnije zapretili. Tokom citave sezone je ovaj aspekt igre i vise nego zadovoljavajuci. Citao sam o tome da smo na pocetku sezone zaposlili specijalistu za taktiku kod prekida, zaboravio sam kako se zove covek. Nadam se da neko od vas trojice standardnih zna o kome se radi, jer covek zasluzuje da mu dobro upamtimo i ime i prezime, ako je zaista on glavni i odgovorni za ovu neverovatnu transformaciju u tom segmentu igre.

      Comment


      • Vaznu si stvar podvukao, ti prekidi su u poslednjoj deceniji itekako mucili Barselonu.

        Huankar Unzue, jedan od pomocnika Enrikea, zaduzen je za prekide. Mozda si na njega mislio.

        Comment


        • Moguce. Nikako ne mogu opet da nadjem taj podatak. Ko god da je, alal mu vera.

          Comment


          • Poslije gola Metjua, nesvjesno povlacenje koje je uslijedilo zbog pritiska Reala mada se to moglo i bolje iskontrolisati. Neshvatljiv je i onaj promasaj Nejmara nesto prije izjednacujuceg gola Reala.

            U drugom poluvremenu druga prica, mnogo vise sansi. Suarezova majstorija, kakav samo prijem i onda realizacija.

            Vidim Pike proglasen za igraca utakmice, sto je potpuno opravdano s obzirom kako je odigrao. Ako se ne varam bez prekrasaja cijelu utakmicu, a veliki broj presjecenih i oduzetih lopti.

            Unzueu idu velike zasluge kada je igra prilikom prekida u pitanju. Metju je od samog starta sezone pokazao da ce biti pojacanje u odbrani. Bilo je tu stvarno dosta negodovanja nakon njegovog potpisa, raznih pljuvanja odgovornih za njegovo dovodjenje. Iskreno i ja sam bio pomalo skeptican, ali daleko od toga da sam upucivao neke uvrjedljive rijeci.

            p4p1, ovo je Huan Unzue

            Comment


            • Danas na treningu

              Comment


              • Nek me Moderatori isprave ako griješim, našao sam neđe informaciju.
                Zvuči nevjerovatno, ali od posljednjeg gola ili asistencije Inijeste u Primeri prošlo je tačno 12 mjeseci!

                Comment


                • Prosle je sezone zabelezio solidnih 9 asistencija, ali nisam siguran kada je bila poslednja. Ove sezone je imao nekoliko asistencija, u kupu i u LS. Sto se Primere tice, statistika mu ne ide u prilog ali i ja, koji sam ga kritikovao, odgovorno tvrdim da on polako podize formu i da uz Busketsa i Rakitica treba da bude starter.

                  Povrede, pad forme, rotacije, pa i pomeranje kreativnog potencijala sa sredine na ofanzivnu trojku dolaskom Nejmara i Suareza - sve su to razlozi koji uticu na ovu statistiku. Bilo kako bilo, on je u ovom trenutku nezaobilazan deo tima.

                  Comment


                  • Nemam nesto posebno protiv Inieste i ja sam ovo vidio neki dan nego nisam htio da postavim.Svaka njemu cast,ali kako je fudbalsko gledateljstvo neuko ili barem nezainteresovano da ovo cak ne moze barem da primijeti jer je on svake godine u timu sezone sto nije pravedno...

                    Evo juce ona kolumna za Ozila i da ne daj Boze on nema asistencije ili gola godinu dana to bi javni linc bio
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Uvek sam za objektivan pristup.

                      Taj tim sezone, pa i kola, cesto jeste rezultat diskutabilnog izbora. Uostalom, nekada je onima koj isastavljaju takav tim cilj afirmacija lige, nekog kluba ili pojedinca. Ili neka simpatija. Inijesta je jednostavno voljen sirom zemlje, veliki je sampion i moguce da se nekada ljudi vode emocijama, i postavljaju druga merila umesto onih koja se ticu trenutnog stanja.

                      Prilicno sam ga kritikovao, i ovde na forumu i u drustvu, u poslednjih godinu, godinu i po. Cak sam tvrdio da Cavi mora biti izbor. Mislim da je jako vazno podvuci cinjenicu da kreativna sila Barselone i dalje jeste u pas igri, ali je sada pomerena ka golu. U vreme kada su spoljni napadaci bili Vilja i Pedro zavrsne lopte, barem 80% njih, dolazilo je iz sredine. Cavi i Inijesta bili su ispred Busketsa i to je bilo srce kreacije. Sada uz Busketsa ili Maskerana igra Rakitic, igrac sa velikim radijusom kretanja koji je ipak manje lucidan i vise je koncentrisan na prostor nego na pas. Ispred njih igraju Inijesta ili Cavi. Radi se o tome da Nejmar, Mesi i Suarez imaju svoje trouglove, svoja kretanja i vecu slobodu u kreaciji, zato sada najveci broj asistencija dolazi iz ofanzivne linije tima. Iz tih razloga, prema mom misljenju, i nije za ocekivati veliki broj asistencija trjke na sredini. Sto ne znaci da ta 0 ima opravdanje.

                      Ono sto je za pohvalu jeste cinjenica da Inijesta polako podize formu. Veliki je to majstor i njegova kontrola lopte jeste jedan od vaznih elemenata kontrole meca kojem uvek tezi Barselona. Ali naravno, on moze i mora bolje.

                      Sto se Ozila tice, zao mi je da je takva situacija. Ali specificni su uslovi u Engleskoj, njihova javnost je u stanju da neopravdano uzima na zub odredjene fudbalere, i da u isto vreme neke druge igrace unapred proglasava za najvece talente na svetu itd.

                      PS Ozil je majstor i takvih je igraca jako malo. Mnogima koji se previse oslanjaju na statistiku izmice cinjenica da kreativni veznjaci cesto izbace, na vrlo lucidan nacin, krila i bekove koji zatim asistiraju napadacima ili nadolazecim veznjacima. Krila ili bekovi su asistenti, ali je sustina u prethodnom pasu.
                      Last edited by Bogi; 26-03-15, 13:22.

                      Comment


                      • AS pise da Cavi na kraju sezone odlazi u Al Sad, klub iz Katara. Ugovor na tri godine sa opcijom produzenja na jos jednu. Ovo je izgleda ozbiljna prica jer ne vjerujem da bi AS pisao olako ovakve stvari.

                        Najavljivan je jos prije 15ak dana sastanak Enrikea sa novoformiranom komisijom zaduzenom za transfere. Trebaju da odluce sta i kako sa Alvesom, njegov agent pregovara sa PSG-om vec a od Barse trazi trogodisnji ugovor sa istom platom sto sigurno nece dobiti.

                        Kada smo kod Andresa, evo sta Ramos danas kaze
                        "For me, Andrés is the son that every mother would want. His career figures tell you all you need to know, he possesses magical skills and he’s won everything there is to win”.

                        Comment


                        • http://www.mozzartsport.com/vesti/go...-sezoni/101033

                          Pise se da ce primati 10 miliona po sezoni
                          Dreams are coming true.


                          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                          Comment


                          • Boli ga uvo igra se tri godine sa talibanima uzme 30 milki kupi sebi ostrvo i penzija bato
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Steta. Svoju minutazu ove sezone odradjuje bez greske i mislim da bi ovu ulogu mogao da obavlja jos sezonu ili dve. Da je hteo, siguran sam da je mogao da nadje sebi klub u MLS-u, ili negde drugde u Evropi.

                              Ali dobro, ide u Katar da odmara, igra bez pritiska i uziva, a tu je i finansijska strana price. Mislim da ce on u narednim godinama proci sve trenerske kurseve, pokazao je interesovanje da se oproba u ovom poslu.

                              Comment


                              • Sve vise se prica o odlasku Pedra na ljeto. Ne cudi to uopste jer svakako da nije zadovoljan minutazom a onda postoji i rizik da izgubi mjesto u reprezentaciji. Vieto bi bio idealna zamjena.

                                Vietto (Villarreal): "Playing with Messi would be a dream for me, obviously. Everyone dreams of playing alongside Messi." [ole]

                                Vietto (Villarreal): "Messi is my idol. Playing against him was special. He's a great person. Gave me his shirt, which was a great gesture."

                                Comment

                                Working...
                                X