Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ova trenutna uprava,ako nastavi ovakvim tempom,ce uskoro biti gora od one Gaspartove.Tri godine se da prostite j.e.bu. da vrate Cesca,i sada ga prodaju,zasto,da bi Xavi jos uvijek mogao glumiti vrtlara na terenu,i dijeliti pasove ukrug,i imati 99 jebenih posto pasova na utakmici.Volio bih samo,ali samo vidjeti jednu sezonu Cesca na pravoj poziciji,pa neka ga onda prodaju.Mada i bez toga,momak je u ove 3 godine,iako je igrao sve i svasta,imao bolju statistiku i od vrtlara,i od Inieste,ali eto.Nevjerovatno,sve u meni neka nada tinja,da cemo do kraja prelaznog roka,dovesti neke stopere,namjerno kazem stopere,jer nam jedan nije dovoljan,posto gospodin Pikenbauer otkako je sa onom Sakirom,ne zna da igra lopte i treba mu dobra konkurencija,samo me strah da ne dovedu onoga Mathieua iz Valencije,a sve mi govori da ce on biti Zubijevo(sjeme mu se zatrlo)veliko pojacanje.Nevjerovatno ljudi su uspjeli u 2 godine da uniste sve ono dobro sto je Laporta sa svojim pomocnicima uradio,od odlaska Guardiole,Thiaga,Abidala,zatim davanja Messiju statusa bozanstva,i zrtvovanja svakog igraca ekipe radi njegove statistike,itd itd.Nadam se da grijesim,i da ce u transfer periodu koji slijedi dovesti prava pojacanja,ali nada umire,a i sam vise nisam klinjo,imam dovoljno godina,da znam i osjetim kada neko baca bombe i folira.Visca Barca !!!

    Comment


    • Maskerano produžio ugovor. To je dobra vijest, igrač koji svaku utakmicu igra na maksimalnom nivou nezavisno od toga na kojoj poziciji igra. Mislim da će kod Enrikea igrati štopera samo po potrebi a da će primarno biti DMF, vidjećemo.

      Comment


      • Btw procitao sam da ce gazda/predsednik PSZa stopirati transfer Markinjosa u Barsu.

        Comment


        • Ne znam Gigsi. U Španiji navode da su blizu dogovora, dok u Francuskoj kažu da PSG "zateže".

          Ja takođe mislim da je to još daleko od transfera. U narednim danima će se sigurno još pregovarati sa PSG-om.

          Comment


          • Pa mislim da je suludo dati Alvesa i jos 25m za Markinjosa...

            Tako da mozda i bolje ako ne dodje do tog transfera.

            Comment


            • Alves je zadnje dvije godine u padu forme. I godine su tu već a poznato u kakvoj je formi on igrao kada je došau u Barsu a i prije toga u Sevilji. Nemoguće je održati onakav nivo i sa 31. godinom. U napadu je OK, može proći ali defanziva je ispod svakog nivoa. Dosta škripi ta njegova desna strana, konstantno kasni da se vrati i protivničke ekipe iz polušansi dolaze do 100% šansi za gol. Ne zamjerim mu ništa ali vrijeme je za rastanak, toga su svi svjesni. Mnogo je dao klubu.

              Sasvim je realno da budei uključen u neki vid trampe.

              Govorio sam već da nismo u dobroj poziciji što se tiče određivanja cijene za štopera, kada ti je igrač više nego potreban malo se šta pitaš oko uslova.
              Last edited by ognjen; 08-06-14, 11:17.

              Comment


              • Rakitić bi konačno trebao biti sutra i zvanično u Barseloni. Transfer vrijedan 20m evra i još će na pozajmicu u Sevilju Denis Suarez. Dobro je što se ovako u hodu riješila pozajmica D. Suareza, odlazi u zdravu sredinu.

                Predsjednik Real Sosijedada kaže da su pregovori oko Bravo-a u završnoj fazi, podvlači da će u transfer biti uključen i jedan igrač Barselone. To će vjerovatno biti Džonatan Dos Santos koji je skoro cijelu sezonu bio povrijeđen i tek se pred kraj vratio treninzima. Za njegovu karijeru je najbolje da ode iz Barselone.

                RAC1 navodi da će narednih dana agent Kuadrada doći u Barselonu na jedan vid preliminarnih pregovora, recimo to tako. Dosta komplikovano će biti realizovati ovaj transfer jer je Kuadrado jednim dijelom vezan i za Udineze pa bi prvo Fiorentina morala da otkupi taj dio ugovora i tek bi se onda moglo pregovarati sa Violom što neće biti uopšte jednostavno.

                Za Markinjosa trenutno ništa novo nema. Velika je vjerovatnoća da će Alves put PSG-a a ovaj drugi kod nas. Moramo štopera dovesti, bar jednog.

                Luis Enrike računa na Sergi Roberta tako da on neće na pozajmicu. Xavi će odlučiti poslije Svjetskog Prvenstva šta dalje.

                Comment


                • Jeste da je ovo period u kome se navijaci bave i razmisljaju o prelaznom roku, ali nije na odmet premotati film nekoliko decenija unazad.

                  Na slici je prikazana prva dosijea koji je tada novoformirano spansko Ministarstvo javnog reda otvorilo i ''posvetilo'' klubu koji se od te godine smatrao jednim od antinarodnih elemenata(radi se o, kako ovde pise, ''istrazi i pracenju''). Ovo je jos jedan dokaz koji govori u prilog tome da je Barselona nesto vise od 35 godina bila na meti rezima i to ucenama, pretnjama i uopste sprecavanjem njenog razvitka. Naravno, u poslednjih nekoliko decenija situacija se popravila, tako da na ovakvim stvarima ne treba insistirati, ali ih ne smemo ni zaboraviti.



                  Inace, ako je Rakitic zaista doveden za 20M onda se, s obzirom na stanje na trzistu, to moze smatrati vrlo dobrim poslovanjem. Ali sacekajmo zvanicnu potvrdu transfera. Sto se Denisa tice, imao sam osecaj da ce Siti pokusati da ga otkupi ali sam se prevario. Talentovan igrac(poceo je u omladinskom pogonu Selte) kojem fali minutaza u nekom prvoligasu, pa makar i da se radi o slabijem timu.

                  Dva stopera moraju biti prioritet.
                  Last edited by Bogi; 11-06-14, 15:21.

                  Comment


                  • SLUŽBENO: Cesc Fabregas će od naredne sezone nositi dres Chelseaja!
                    Hvala Cesc i sretno!

                    https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                    Comment


                    • Originally posted by Dale View Post
                      SLUŽBENO: Cesc Fabregas će od naredne sezone nositi dres Chelseaja!
                      Hvala Cesc i sretno!

                      Steta,krivo mi je nenormalno.Zao mi je sto nikad nije dobio pravu priliku,i zaigrao na svojoj poziciji kako treba,gurali su ga svugdje,Fabregas kojeg sam gledao u Barceloni bio je blijeda kopija onoga Fabregasa iz Arsenala.Hvala i usranoj laznoj 9,i izmisljenim pozicijama,i trenerima bez muda,i strasnoj upravi na celu sa Zubizaretom koji sa svojim mudrim potezima unistava klub(citajuci razne komentare na Marci,omiljena figura navijaca Reala,jer dok je on tu Barci boljitka nema).Fabregasu zelim svu srecu svijeta,i da napokon uz pravog trenera,igra svoju poziciju,prodise.A eto sad kvazi-navijaci,uprava i svi drugi strucnjaci mogu biti mirni,jer je glavni krivac za lose rezultate otisao iz kluba,a sto se drugi secu po terenu,to nema veze.
                      Last edited by El Pocho; 12-06-14, 17:36.

                      Comment


                      • Dolazi vam Iguain, a Cavi ide u Katar?
                        sigpic

                        Comment


                        • Napoli are not aware of a transfer of Higuain being close. Barcelona didn't talk to them and the player didn't ask to leave. [dimarzio]
                          Nikad legenda Reala ne bi presla tamo...
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Kao na primer Luis Enrique On bio cak i kapiten Mada vise je velikih igraca preslo iz Barse u Real. Schuster i Figo najsveziji primeri. Ronaldo nije direktno otisao iz Barse u Real, ali slicno.

                            Sve su to profesionalci, plus ima dva argentinca u Barsi, prejak klub, dobra plata... ne znam sta bi mu falilo.

                            Comment


                            • Originally posted by Prototype View Post
                              Kao na primer Luis Enrique On bio cak i kapiten Mada vise je velikih igraca preslo iz Barse u Real. Schuster i Figo najsveziji primeri. Ronaldo nije direktno otisao iz Barse u Real, ali slicno.

                              Sve su to profesionalci, plus ima dva argentinca u Barsi, prejak klub, dobra plata... ne znam sta bi mu falilo.
                              Davno je to bilo mislim da se nece to skoro desiti,a Pipita nije bas malo u Realu bio...mislim sve je moguce,ali skoro sam siguran da nece
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • Originally posted by AK47 View Post
                                Davno je to bilo mislim da se nece to skoro desiti,a Pipita nije bas malo u Realu bio...mislim sve je moguce,ali skoro sam siguran da nece
                                Vidim dosta njih javljaju da je Barsa poslala ponudu. Ako uopste razmisljaju o njegovom dovodjenju, onda to znaci da bi Messi mogao da se vrati na krilnoj poziciji. Inace ne vidim svrhu, msm dovodis WC napadaca, nebitno koji je, a Messi ti igra false 9 ?!

                                Comment

                                Working...
                                X