Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Skroz se slazem sto se tice Tella. Prvo - i najbitnije, on nema kvalitet za Barsu. Cenim da bi mogli jedno 15m da uzmemo za njega, vraca se Deulofeu i puni smo na krilima.. mada bi mozda bilo pametnije i prodati Pedra ili Sancheza, kako bi Gerard imao vise prostora. Skoro sigurno cemo prodati i Afellaya. Steta za njega, nije se snasao, uz to i povrede.. nadam se da ce u sledecem klubu pokazati o kakvom je potencijalu rec, sto se nas tice nije strasno, jer smo ga i onako doveli za smesne pare. Sto se mene tice, ne treba nam niko vise u napadu / sredini. Moze se prodati i Song, kada dodje stoper ostaje nam Mascherano koji ce pokrivati zadnjeg veznog / stopera po potrebi. Videcemo sta ce biti sa desnim bekom, da li ce ostati Dani.. Koga bi ste vi voleli da vidite ako on ode? Montoya po meni nema kvalitet za prvi tim.

    Sto se Chicharita tice i ostalih slicnih njemu, nadam se da ce Barcu zaobilaziti u sirokom luku.. drva / poachere ne volim ni na slici da vidim.

    Comment




    • Gledajuci kako je Fabregas zapostavljen i u neku ruku potcenjen, sticem utisak da je njemu lakse da izbori startnih 11 u spanskoj reprezentaciji, verovatno najboljem kolektivu ikada vidjenom, nego u svom klubu.

      Ne zelim da iznosim bilo kakva predvidjanja, ali ove brojke govore da ce naredni trener Barselone ostati bez jednog od najboljih igraca ako se odluci na prodaju Fabregasa.
      Last edited by Bogi; 06-05-14, 01:08.

      Comment


      • Ako ga Arsenal ugrabi i vrati za 25 m, to ce biti jedan od najvecih stealova svih vremena. Nevjerovatan veznjak, medju top 5 svijeta, moze igrat bilo gdje na sredini i kako ga je Wenger opisao, 'ima geografsku mapu terena sa pozicijama saigraca u glavi' on moze usetati hladno u bilo koji tim na svijetu.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • TO je ono sto me boli . Ljudi , otkako se Cesc vratio u Barcelonu pricaju price kako se on raspada , kako nije ni blizu onoga sto je u Arsenalu bio , a momak redovno ( iako je cesce na klupi , nego u startnih 11 ) ima double-double u sezoni ( dvocifren broj golova i asistencija ) .. Ja ne znam zaista zbog cega idu price takve i svako ljeto prica da ce napustiti Barcu . Ja se iskreno , najiskrenije nadam da ostaje i da ce kod Enriquea , ili bilo koga drugog od sljedece sezone igrati svaku ili skoro svaku tekmu u startnih 11 i biti jedna od glavnih violina Barcelone ..

          Ako nazalost napusti Barcu , volio bih da se vrati u Arsenal , nigdje drugo da ide
          https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

          Comment


          • Ove polusezone je kriminalan, ni sam ne zna sta igra. Treba prihvatiti da nije najveca moguca klasa i da nikad nece moci da radi stvari koje mogu/su mogli Cavi i Inijesta. Alkantara je trebao da ostane, a Fabregas da se pozdravi, ali to sam samo ja. Cavi nikad nije imao ovakvu statistiku vjerovatno ali to sto radi za ekipu i kako kapira sistem je nevjerovatno. Statistika jbg, bikini i te fore.

            Svi znamo da se pricalo da je imao jednog ili cak dva licna fizija dok je igrao u Arsenalu, a znamo sta se radi u Arsenalu sa povredama iz godine u godinu. Je li to istina nemam pojma, ali je to vjerujem jedna od kocnica njegovom povratku, kao i plata, mnogo veca ce mu biti ako predje u grad Mancester(ne u Junajted nadam se). Mada i dalje mislim da ce ostati, onakva saga da se dodju do njega i da ga se sad tek tako odreknu, posebno sto je Cavi na zalasku karijere.
            sigpic

            Comment


            • Xavi je već na zalasku, možda već od iduće sezone neće biti taj koji će biti prva opcija. Ovo što kaže Vladan vezano za statistiku Xavi-ja je tačno, možda ima slabiju statistiku od nekihh igrača ali odrađuje on i drugog posla koji se ne upisuje kao statistički podatak. Fabregas je taj koji će/može zamijeniti Xavi-ja i nadam se da će tako biti. Nećemo ništa napraviti ako Fabregasa pustimo u Arsenal za tih 25 miliona funti a onda budemo dovodili neku klasu za 40+ miliona evra. Čitam danas na Mundo Deportivo-u da Sesk ostaje u Barseloni, takva je njegova odluka a i ima punu podršku svih u klubu.
              Last edited by ognjen; 06-05-14, 09:02.

              Comment


              • Po mom skromnom misljenju bi trougao Buskets-Cavi-Inijesta trebalo da ostane da udarna igla tima. Narocito Cavi, za koga imam poseban respekt i ciji sam veliki "fan". On jeste u godinama ali i dalje je jedini igrac na svetu koji sa pozicije centralnog veznog moze da diktira tempo ne samo napada svog tima, vec i citave utakmice. U tom smislu meni nije cilj da bilo koga od njih dovedem u pitanje svojim insistiranjem na Fabregasovoj ulozi. Nisam ni ja neki ljubitelj statistike, ali su ove brojke za svako postovanje, jer se njegova pozicija menja iz meca u mec. Da ne pricam o pojedinacnim zadacima protiv razlicitih protivnika. To je dokaz kontinuiteta koji je jako tesko postici u takvim uslovima.

                Prodaja Alkantare, koji bi vrlo lako mogao da bude zamena za Inijestu, za kojim je ostala slaba sezona, pokazala se kao losa stvar za tim. Sa prodajama se mora stati nakon prodaje Songa i Afelaja.

                Fabregas je doveden za vreme trajanja Gvardioline ere i nema sumnje da bi mu Pep u svojoj drugoj sezoni, da je nje bilo, nasao mesto u timu. Najbolji treneri ne oblikuju tim prema sistemu, nego sistem prema igracima. Voleo bih da u Barselonu dodje neko ko bi isprobao i nesto po cemu je katalonski tim bio poznat 90-ih godina proslog i na pocetku ovog veka, a to je uska 3-4-3 u kojoj se na sredini nalazi "dijamant". Gvardiola je isprobavao tu varijantu. To bi mozda znacilo zrtvovanje Alvesa i Albe, ali zamislite kako bi bilo da Mesi(eventualno nego drugi, ali su sanse za to minimalne) ima iza sebe Seska, Inijestu, Cavija i Busketsa, a po krilima Nejmara i Sanceza, recimo.

                Ako treba, Inijesta moze da igra po levoj strani, bez promene sistema 4-3-3, kao sto on redovno radi po Del Boskeom, dok bi Fabregas bio na sredini. Sustina je da sva ta saga i visoka cena Nejmara ne moze i ne sme da mu obezbedi mesto u timu ako on ne pokaze da ga zasluzuje. Narocito mesto na levoj strani napada, koje je njemu rezervisano da bi se on, kao desnjak, osecao komforno, i da bi prodirao u sredinu. Prodora i driblinga ove sezone skoro da nije ni bilo, jer se u Evropi, za razliku od Brazila, igra odbrana.

                Videcemo kako ce se stvari odvijati, ali imati u svom timu 4 od 10 najboljih veznjaka na svetu a jednom od njih davati samo epizodnu ulogu je kontraproduktivno. Setite se samo Ancelotija, koji je u Milanu igrao bez krila da bi nasao mesto svojim kvalitetnim veznim igracima. Mnogi su dovodili u pitanje taj sistem ali je Milan igrao tri finala LS u 4 godine, i nakon dva od ta tri postajao sampion Evrope.

                Na sve ovo, treba napomenuti da je Sesk stekao veliko iskustvo igranjem u Engleskoj i da mu ono pomaze u dobroj defanzivnoj igri i na protivnickoj polovini, a to je ono sto se trazi u Barseloni.
                Last edited by Bogi; 06-05-14, 10:49.

                Comment


                • Teško je očekivati da Xavi može igrati kao što je u zenitu igrao ali i ovako on je odličan. Može još dvije sezone da igra na potrebnom nivou ali smatram da mu se minutaža mora dozirati kako bi bio najspremniji kada je najpotrebnije a ne da kao ove i prošle sezone igra punu minutažu. U poslednjoj trećini sezone se primjećuje taj određeni pad na fizičkom planu kod njega. Xavi-ja smatram jednog od najboljih i svakako da će bilo kome biti teško nadomjestiti ono što je on igrao i igra u Barseloni.


                  p4p1, zaboravih da ti odgovorim vezano za napadača. Sumnjam da ćemo ikoga tu dovoditi ali ako bi se klasična devetka dovodila možemo dovesti samo nekoga ko bi bio tu kao rezerva, ne u prvih 11. Nešto kao što je Pizaro u Bajernu.

                  PS Alves danas slavi 31. rođendan. Neka mu je sa srećom!!!
                  Last edited by ognjen; 06-05-14, 11:52.

                  Comment


                  • Comment


                    • Bojan je vezan ugovorom do 2015. godine. Ne vjerujem da će ostati, pozajmica ili prodaja. Mada prije bih njega gledao u dresu Barselone nego Tello-a.

                      Novi dres, naravno nije ništa zvanično ali možda bude ovakav.

                      Comment


                      • Last edited by Lord Aleksoni; 09-05-14, 19:18.

                        Comment


                        • Izgleda da će Dani Alves u PSG. Evo tek sam danas vidio da je p4p1 u post-u iznad pitao koga bismo voljeli vidjeti na desnom beku ukoliko Alves ode. Moja želja je Pablo Zabaleta ali šanse za to su ravne nuli. Pominjao se dosta Kuadrado iz Viole ali on je možda preofanzivan za tu poziciju. Montoja još nema kvalitet ali mislim da može dosta da napreduje i treba mu više minutaže.

                          Alves je bio više nego odličan ovih sezona, najbolji desni bek svijeta kada je došao u Barsu i pružao godinama odlične partije. Ne znam tačno podatak ali ovako na prvu mislim da je on igrač koji je Mesiju najviše asistencija podijelio. On i Leo su imali odličnu saradnju tokom ovih godina.

                          Pujol će u četvrtak održati pres-konferenciju. Upravo čitam jedan tvit, kažu da završava karijeru. Izvor je catalunyaradio.
                          Last edited by ognjen; 09-05-14, 19:32.

                          Comment


                          • LIONEL MESSI + SERGEJ TRIFUNOVIĆ = Chipsy



                            Ne daj Bože da nas tuži i Messi i Lays Potato Chips
                            Last edited by AIRBORNE; 09-05-14, 20:39.
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment




                            • Comment


                              • Ter Stegen : "I have signed a contract with another club, but I won't yet say which club. I'll announce it in the coming weeks."

                                Ter Stegen: "Barça? One of the best clubs in the world, a special club. Attending Atletico game? No, I'll be on holidays next week."

                                Ter Stegen : "Rumour about learning Spanish? It's true I've learned a bit of Spanish. I like other languages."

                                Comment

                                Working...
                                X