Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako tuzna vest.

    Nadam se da ce ostati upamceno da je upravo on bio desna ruka Pepu Gvardioli u vreme kada je izboren plasman Barselone B u Segundu B. Zajedno su krocili na taj trijumfalni put. Vec naredne godine je osvojeno 6 trofeja, i ta sezona, 08/09, usla je u istoriju kao najbolja u Barseloninoj istoriji. 2010. i 2011. godine ponovo je osvojena Primera, s tim sto je 2011. sezona bila krunisana i titulom u LS. Svoju prvu i poslednju sezonu na mestu trenera tima za koji je ziveo zavrsio je uspesno, osvajanjem Primere, iako je kobna bolest vec uzimala maha.

    Nije malo puta Vilanova bio osporavan, i sa pozicija struke i od strane novinara-senzacionalista, koji su mu precesto trazili zamenu, vrlo cesto ga kritikujuci kada kritikama nije bilo mesta. Ali videlo se svakog trenutka da se radi o dobrom, postenom, porodicnom coveku, i upravo je njegov karakter bio nesavladiva prepreka za te subjektivne, nepravdane price i ocene njegovog znanja. Zbog toga imam utisak da su oni koji su ga kritikovali, pisuci ili govoreci o njegovim ''manama'', duboko u sebi osecali simpatiju prema ovom coveku, kojeg je jednostavno bilo tesko neuvazavati.

    Ova vest me je zatekla, iako sam juce video da su se komplikacije ponovo javile. Mislio sam da ce ostavljanje trenerskog posla znaciti i lakse i brze ozdravljenje. Zivot je tezak i surov...Ali ipak, uveren sam da u srcima svih koje vole fudbal Tito Vilanova nece ostati zapamcen ni po cemu tuznom, a jos manje losem, vec da cemo ga svi pamtiti sa osmehom na licu, jer smo, gledajuci njegovu Barselonu, pored aut-linije uvek imali priliku da vidimo pristojnog i dostojanstvenog coveka.


    Neka ti je laka crna zemlja, pocivaj spokojno.
    Last edited by Bogi; 25-04-14, 22:29.

    Comment


    • Pocivaj u miru Tito

      Comment


      • strasno (( pocivaj u miru legendo

        Comment



        • "Njegov otac Joaquim, majka Maria Rosa, supruga Montse, kćerka Carlota i sin Adria... Čitavoj porodici želim izraziti saučešće u ime mojih roditelja, porodice i braće. Kada smo bili mladi, željeli smo osvojiti svijet, i osvojili smo ga. Sve što mogu reći jeste da će me ova tuga pratiti tokom čitavog života. Bilo je to životno iskustvo u kojem sam proveo mnogo godina s njim, na poslovnom i privatnom planu. Poznavali smo se od 12. ili 13. godine. Mnogo mi je pomogao. Nalazim se ovdje (u Bayernu) zbog našeg zajedničkog rada, jer smo mnogo naučili radeći kao tandem. Prošli smo mnogo toga zajedno, gubili smo i pobjeđivali zajedno te je ovo teška situacija za čitavu porodicu. Želim im izraziti najdublje saučešće".

          Comment




          • Vjerujem da nikom u svijetu fudbala ovo smrt Tite nije pala teze nego Pepu
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • I don't know who it was, but thanks to whoever threw the banana, the potassium gave me the energy for the two crosses which led to a goal.

              I've been living in Spain for 11 years, and for 11 years I've been laughing at these morons.
              Dani Alves, kakav cale

              Comment


              • The LFP clears FC Barcelona of any irregularities in relation to the signing of Neymar

                FC Barcelona wish to express their satisfaction at the resolution of the Economic Control Committee of the Lliga Nacional de Futbol Professional (LFP) that there is no existence of any irregular conduct committed by FC Barcelona in the signing of Neymar Jr. The Committee met last Wednesday, April 23rd and its decision was published last Friday.

                According to the committee:“in view of the appeal made to the LFP by FC Barcelona (...), there is no evidence of any irregular conduct committed by the Club which would have infringed the rules and regulations of the LFP. As a result of this, no further action in this matter will be taken”

                The Economic Control Committee of the Lliga Nacional de Futbol Professional (LFP) ordered FC Barcelona to provide a series of documents in February and having analysed them in full has reached the decision that there were no irregularities whatsoever by the Club in the signing of Neymar Jr.

                In a spirit of transparency, FC Barcelona would like to place on record its complete willingness to continue to provide the committee with any further information related to the signing.

                http://www.fcbarcelona.com/
                .....

                Comment


                • Tiki Begiristan, sportski direktor Mančester Sitija, se raspitivao za Laportea a rečeno mu da je zakasnio jer je mladi Francuz sve dogovorio sa Barsom. Ovo su objavili i Sport a i El Mundo Deportivo.

                  Klauzula je 36m evra i spominje se još neka taksa od 7m.

                  Comment


                  • Imm potrebu da kao obican ljubitelj fudbala i zagovornik respekta prema svakome i svemu u zivotu i ovoj igri napisem ovaj post. Iskreno se nadam da mi navijaci Reala nece zameriti sto ovo pisem veceras, jer ovo zaista nema nikakve veze sa kraljevskim klubom i njihovom velikom pobedom.

                    Prema mojoj evidenciji ovako je isao trend u velikoj vecini ''strucnjackog'' dela fudbalske javnosti Evrope.

                    2009. Kup konfederacija - ''pad tiki-taka sistema, Spanci nadigrani''.

                    2010. pobeda Murinjovog Intera nad Barselonom - ''pad tiki-taka sistema, Barselona nadigrana''

                    2010. Spanija ima problema u grupi - ''pad tiki-taka sistema, Spanci nezasluzeno u nokaut fazi''

                    2011. Real Madrid osvaja trofej Kupa kralja - ''pad tiki-taka sistema, Barselona nadigrana, kraj ere?''

                    2012. Celzi izbacuje Barselonu - ''pad tiki-taka sistema, Barselona nadigrana, kraj ere!''

                    2012. Spanija pobedjuje Portugal na penale - ''pad tiki-taka sistema, Spanci nezasluzeno prosli dalje''

                    2013. Vilanovina Barselona biva do nogu potucena od Bajerna - ''pad tiki-taka sistema, Barselona unistena, kraj ere!''

                    2013. Spanija gubi u finalu Kupa konfederacija - ''pad tiki-taka sistema''

                    2014. Barselona gubi od Atletika - ''pad tiki-taka sistema, kraj ere!''

                    2014. Real Madrid nanosi tezak poraz Bajernu ''pad tiki-taka sistema''


                    Dakle, tiki-taka sistem je, prema misljenju ogromnog dela javnosti, imao najmanje deset padova, krajeva, unistenja, 10. puta je ismejan, ponizen i tako dalje. Taj trend se nastavlja i dalje, i nastavice se svakom narednom prilikom. Vilanovina i Martinova Barsa, iako nemaju ozbiljnih dodirnih tacaka sa tiki-takom, namerno i svesno se izjednacavaju sa tiki-takom jer nisu imale dovoljno uspeha. Tako se ovaj nacin igranja fudbala do srzi, na vestacki nacin, kompromituje i ponizava. Isto se radi i sada sa Gvardiolinim Bajernom, koji malo po cemu moze biti tiki-taka. Naravno, u vreme kada je Vilanova nizao pobede govorilo se o tome kako je on ''unapredio igru Barselone, ucinio je direktnijom, brzom, lisio se nepotrebnog davljenja''. Ali onda, kada je Vilanova poceo da gubi, govorilo se o novom ''kraju Barselonine ere''. Ova godina je ponovi neki kraj ere, Mesijeve, Inijestine, Cavijeve itd. Izgleda da Barselonina era pocinje svake nove sezone, ili ipak nije imala kraj? Ili ima nekoliko krajeva? Ili je Gvardiola u stvari sam po sebi tiki-taka? Ili je on Barsa?

                    Ljudi u sustini vole da vide rusenje autoriteta, kao sto ih ponekad preterano uvazavaju, tako vole da vide i njihov kraj. To je mozda u ljudskoj prirodi. Ali kada se na nesto besomucno, iz godine u godinu napada, kidise, naravno bez ozbiljnih argumenata, postavlja se pitanje: zasto? Pisao sam ovde 2012. godine nesto slicno: ako je jedan sistem tako lako pobediti, ako Murinjo moze jos 2010. godine da dodje u Barselonu i ode iz nje sa osmehom, zasto i dalje napadati? Ako je sistem nesavrsen, onda je to kraj. Dakle nacvin je tu, ljudi su tu, ideja je tu: lako je pobediti ih. Ali cemu toliko ismejavanja i cemu toliko vrebanja za svakim neuspehom? Ti napadi idu toliko daleko da napadaci sami sebe kompromituju: evo, tiki-taka je ''provaljena'' vec vise od 5 puta. Potpuno neobjasnjivo.

                    Secam se poruke jednog od clanova ovog foruma 2012. godine. Ne secam se vise tog clana, ali je napisao ''mozda ti tako mislis, ali Spanci ce biti porazeni u finalu''. Doza neverovatne sigurnosti. Kao da sam ja Spanac, kao da govorim kastiljanski ovde, pa je meni to od zivotne vaznosti, kao da cu ja ulaziti u neku siroku raspravu sa njim. Nisam mu odgovorio posle finala, nisam ga ''cackao'' zbog trofeja u rukama Spanaca. Meni su, iskreno receno, dva najznacajnija trnutka tog finala bila onaj razgovor Kasiljasa sa pomocnim sudijom i onaj Pirlov tuzni izraz, suze jednog od najvecih ikada. Italija se tim EP vratila, vratio joj se puls, sampionski puls.

                    Jesam oduzio, ali eto, pisem ovo kao podsetnik. Nikad u zivotu nista nisam predvidjao sa velikom sigurnoscu pa necu ni sada. Ali dobro znam da sam, kao potpuno nebitan, jedan od mnogih ljubitelja ove igre, jos 2011. znao da ce jedan nacin igranja fudbala pasti jos mnogo puta, i da ce na taj nacin biti neopravdano ismejan. I ne bi me cudilo, da sledece godine, ili vec sada na SP, ako Spanci izgube, tiki-taka jos jedanput bude ''unistena i procitana''. Jos jedanput u nizu. Tom nizu nema kraja. Sta je razlog tako sikanirajuceg stava prema necemu sto je samo nacin igranja fudbala meni nije jasno. A nisam od onih koji veruju u bajke o dosadi, neefikasnosti itd. Jer su ga vec pobedili, jos 2010. godine su protivnici toga pobedili tu ''dosadu''. Dokazali su da je moguce pobediti i taj sistem. Iako je mozda, za nekoga, ultradefanzivna igra ekstremno dosadna - to je nacin, sredstvo ka cilju. I to treba doktorirati, i postovati. Dosada je subjektivan dozivljaj, koji ocigledno nema veze sa uspehom u fudbalu.

                    Neko igra fudbal defanzivno, neko pokusava ofanzivno, neko moze i jedno i drugo. Majstor Murinjo ulazi u istoriju sa defanzivom i time sto ce mu ocigledno biti potrebna jos jedna polica za trofeje, Mihels je usao zbog ofanzive. Ali nepostovanju i ismejavanju ne sme da bude mesta u fudbalu - svako ima pravo da igra fudbal na svoj nacin, onako kako ga on dozivljava. I zbog toga ne treba da se oseca lose, vec da se time ponosi.

                    Comment


                    • Sve to što si naveo, sve to je rezultat samo jedne stvari. FC BARCELONA, rad sa mlađim selekcijama. Pa pogledajte ko je od njih još dok su bili klinci igrao zajedno. To je takav sistem, Barselona je uvek imala posed veliki, i sam Gvardiola je produkt te škole, nije on napravio BARCELONU, nego je u svojoj kući znajući te igrače dugo, postavio stvari na svoje mesto. Oni bre mogu žmureći da igraju. U tom sistemu su ceo život. Pominje se Rajkard, ok, ali svi su oni pre toga bili u mlađim kategorijama Barsinim. Niko mi ne može reći, iako sam laik pravi, da bi ovo Gvardiola uradio sa Realom i sa istom igrom, ne bi nikada. Ta igra može da prođe samo u Barseloni, i bilo je veličanstveno. Prestao sam da navijam za Barselonu jer je otišao Ronaldinjo, i došli neki novi ljudi koji su igrali fudbal koji mi se ne sviđa. Ali ogromno poštovanje.
                      Tu igru ne može sada Bajern da igra, jer nije toliko delotvorna, i drugačiji mentalitet, igračii, sve!
                      Evo ja sam izneo neko moje krajnje nestručno mišljenje. Ne uzmite za zlo



                      Evo tu se vide i Pike, Iniesta na 2:41... itd

                      Comment


                      • Svaka cast za post. Razlog sto Barse sto ne igra toliko dobro nakon 2011. jeste sto Xavi i Iniesta nisu nista mladji niit izdrzljivi u odnosu sto su nekada bili. Plus dodas staticnog Busquetsa, nema tu presinga, nema onog istog kretanja kakav zahteva tika-taka. Nemaju odgovarajuca i prodorna krila, od kada se Villa povredio na klupskom prvenstvu sveta oni nemaju klasu po krilima.

                        Nemaju ono najbitnije, a to je ritam. Ranije bi se svako ubacivanje igraca, obicno po krilu, ispratilo pasom Xavija i Inieste, kasnije i Messija kad je presao u sredinu. Po meni fali im to ubacivanje iz drugog plana, kojeg opet kazem po meni, sve manje ima. Fabregas mi je jedini koji pokusava sto vise napadati iz drugog plana.

                        Kontre im isto nisu previse dobre, jer motori ekipe ne trce kao ranije. Barsa kao tim ima dosta problema u igrackom kadru, mnogi su i dalje klase na papiru ali na terenu su daleko od onoga sto su bili.
                        Last edited by Prototype; 29-04-14, 23:32.

                        Comment


                        • apsolutno se slazem sa oba posta..i jos bih da dodam,vremenom dolazi i do emocionalne istrosenosti,osvojis sve,pobedis svakoga,jednostavno izgubi se motiv,plus dodaj tu da svako hoce da te pobedi bas da dokazu da je tiki-taka ranjiva,sto normalno i mora da bude,nijedna ekipa ni sistem nije nepobediv..i evo sta je rezultat,losa sezona (losa jer nema titule u primeri,ls na sta smo navikli).. e tu veliku ulogu,po meni,igra trener,mora da motivise igrace,da neke detalje promeni,jednostavno da razmrda ekipu,to martino trenutno ne radi i zato cemo i dobiti novog trenera..i naravno doci ce neki novi klinci iz la masije,nova generacija,ovo se odnosi na malo dalju buducnost,par godina,sistem ce ostati isti i treba da ostane,to je barsa..
                          MESSI 10

                          Comment


                          • Svaka cast Hetafeu, borili su se. Na momente ih je i sreca pogledala, ali i nju treba zasluziti.

                            Sa druge strane, igraci Barselone su, jos jedanput ove sezone, pokazali ozbiljnu kolicinu letargije...To je, generalno gledano, opsta odlika igre katalonskog tima ove godine, pored lose forme nekih igraca i diskutabilnog taktickog pristupa.

                            Mislim da je Fabregas svojim ulaskom ponovo pokazao koliko znaci i koliki je majstor. Ako uprava zaista bude toliko nesmotrena da ga proda ekipa ce biti oslabljena. Trenutno se na trzistu ne moze naci toliko koristan igrac. Da ne pricamo o tome koliko Fransesk poznaje ovu grupu igraca i koliko je uigran. Nadam se da ce ga novi trener postovati koliko i ostale zvezde tima.

                            Ovako je mozda i bolje, ne treba gajiti sampionske nade, barem one bile i najmanje, ako nemate rezultate i ako po normama pravdenosti ne zasluzujete trofej. Videcemo da li ce u poslednjem kolu Barselona svojom igrom protiv Atletika direktno uticati na ishod sampionske trke. Taj mec se mora odigrati maksimalno dobro.
                            Last edited by Bogi; 03-05-14, 19:56.

                            Comment


                            • Dvije utakmice smo izgubili od ekipa koje se bore za opstanak a evo i protiv Hetafea sada neriješeno koji se isto bori za opstanak.

                              Nije se smjelo izgubiti ni protiv Sosijedada u gostima. Tu smo došli poslije pobjede nad Sitijem u Engleskoj i porazom momentalno srozali dobro raspoloženje ekipe.

                              Martino je najodgovorniji zbog toga što je ekipa u dosta ovih "malih" utakmica prilično nezainteresovana igrala.
                              Last edited by ognjen; 03-05-14, 20:50.

                              Comment


                              • Srećan rođendan Sesku!!!



                                Opet se pominje njegov odlazak ali nadam se da se to neće desiti. Standardna priča medija, pominje se evo već godinu dana odlazak i Mesija pa zašto onda ne bi i Fabregasa.

                                Sve veći su izgledi da će novi trener biti Luis Enrike. On je radio u klubu jedno vrijeme kao trenner B ekipe i poznaje dosta dobro situaciju. Jako je bitno da je upoznat sa omaldinskim pogonom i da zna kakav je tamo trenutni potencijal. Martino je imao problem sa mladim igračima jer uopšte nikoga tu ne poznaje a to bi bio problem sa svakim drugim trenerom koji nije bio ranije u dodiru sa Barselonom . Premalo povjerenja je ove godine ukazano mladim igračima.

                                Što se tiče novih igrača, svaki dan se spominje dosta imena. Nedavno sam ovdje postavio ovo vezano za Laportea vjerujući da se radi o nečemu ozbiljnijem ali kako vrijeme odmiče sve više vjerujem da je to još jedna u nizu medijskih igranki. Vrte se igrači koji se unazad tri godine pominju kao potencijalna pojačanja te se svakih nekoliko dana na to dodaju neka nova imena i tako u nedogled. Jasan znak da je mnogo neozbiljno nečemu se nadati dok se ne ozvaniči.

                                Comment

                                Working...
                                X