Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Josep Maria Bartomeu has spoken about how unhappy the club is with thesanction imposed by the FIFA Disciplinary Commission for violations of its regulations on the transfer and registration of players aged under 18. “We are annoyed because we feel we are the victims of a gross injustice”, he told a press conference this evening. "It is an excessive measure."

    The president insists that “the Masia is not to be touched … it is a model that made us world leaders in football for the last ten years.” He pointed out that youth system has produced some fine home-grown talent over the years, including Leo Messi, Xavi Hernández and Andrés Iniesta, “who have received awards from FIFA itself”.

    Bartomeu went on to explain that in collaboration with the Spanish Football Federation, the Club will be presenting an appeal to FIFA. “We have ten days to put together an appeal, but before that we shall be informing the Appeals Commission of our intention to appeal within the first three days” he explained. The club will request a suspended sentence, and if this is accepted, then the sanction will not become effective until the appeal is resolved, and only if it is ratified. "If we have to, we’ll go to the TAS", he said, referring to the Court of Arbitration for Sport, going on to say how proud he is of the Barça youth system, which is currently working with 278 children of 18 different nationalities. Convinced that the appeal will be successful, the president insisted that the club “will not be changing our plans for next season.”

    He also stated that “FC Barcelona is completely committed to the protection of minors” and has nothing but respect for the FIFA’s regulations on the status and transfer of players. “Minors must be protected and safeguarded against being used as commodities by unscrupulous people who are not concerned about what is best for their future, and only want to make financial gains. But that is not the case with Barça.”

    Bartomeu explained that the FIFA sanction was drafted on November 8, 2013 but that the club was not told about it until Wednesday April 2. “We have continued having relations with FIFA since November. After deciding on the sanction, they continued asking for information about young players” he said. “Through our legal services, we shall fight to the end against this punishment”.

    The president ended by saying that he has yet to talk to FIFA president FIFA, Joseph Blatter. “I will speak to Blatter, but he’s travelling at the moment” he said. “We still have to speak on the phone, although I have spoken to the Secretary General of FIFA and he also agrees that the measure is excessive … we have enough reason and ideas for this sanction to be withdrawn.”

    http://www.fcbarcelona.com/
    Samo još da kažem, kada je Čelzi imao ovakav vid problema njih je tužio Lens i to se znalo ovdje se uopšte ne zna ko nas tuži.

    Comment


    • Tuzio ih je Lens zbog nelegalnog transfera Kakute. Ovdje vas tuzi FIFA zbog krsenja regulisanih pravila za trgovanje i potpisivanje ugovora sa fudbalerima mladjih od 18 godina. Ja koliko sam skontao Barcelona je prekrsila tri pravila.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • FIFA je morala onda momentalno da reaguje tj čim je došlo do tih transfera. Ne znam koliko se to uopšte može smatrati transferima jer ta djeca dolaze u La Masia-u gdje im je sve moguće obezbijeđeno. Odnosi se na period od 2009. do 2013. godine i onda recimo prvi "nelegalan" , nazovimo, transfer do kojeg je došlo trebali su da skrenu pažnju. Ova odluka o zabrani za dva transfer perioda je donesena još u novembru 2013. a tek sada su je izrekli.

        Comment


        • Nisam pravnik, ali odluka vjerovatno nije bila pravomocna, pa treba da postane tek pravomocna i onda izlazi u javnost.

          Ja koliko sam shvatio, djeca ne smiju mjenjati fudbalske federacije, osim ako njihovi roditelji ne promjene mjesto boravka zbog nekih razloga mimo fudbala, te je to pravilo prekrseno i jos dva koja ne znam kako idu.

          FIFA nije drzavno tuzilastvo, da goni ljude okolo. FIFA je organizacija koja organizuje, finansira i pokriva razne eventove, takmicenja itd. Oni su napravili svoj statut, ako neko se ogrijesi o pravila onda slijede sankcije. Ne postoji neki sud kome FIFA tuzi nekoga, vec ona unutar sebe, kao organizacije koja pokriva mnoge fudbalske federacije, sankcionise prestupe.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Nepravomoćnu presudu moraš isto izreći, ne vjerujem da oni između sebe donesu nepravomoćnu preusudu pa onda poslije nekoliko mjeseci to promijene u pravomoćnu. Nisam ni ja pravnik ali mislim da kada je pravomoćna presuda u pitanju da nema pravo žalbe.

            Ako se time vode, tj to što si pomenuo za roditelje djece, onda mogu da ih kazne i zbog Mesija. Pa naravno da neće goniti ljude , ali ako nisu znali u trenutku kada je došlo do ovih transfera onda im je neko drugi to rekao tj taj drugi tužio Barselonu.
            Last edited by ognjen; 03-04-14, 21:31.

            Comment


            • Clan 19. Pravilnika o statusu i transferima igraca u ovom slucaju jeste prekrsen. Obezbedjeni su svi uslovi osim jednog: da se roditelji maloletnog fudbalera nisu preselili u drzavu novog kluba iz fudbalskih razloga. Postala je nasiroko poznata prica o pokusaju Kadiza da angazuje paragvajskog igraca Kabaljera. Cak su nasli posao njegovoj majci u Spaniji, ne bi li utemeljili svoj transfer u propisima. Medjutim, Sud za sportsku arbitrazu je izvanrednom presudom dokazao da postoji direktna veza izmedju njenog zaposlenja i transfera njenog sina. Transfer je oboren, nije ni realizovan.

              Dobro je da FIFA vodi racuna o svojim propisima, za pocetak je i to dovoljno. Ali opet, jako zanimljiv slucaj. Od toliko transfera maloletnih igraca u poslednjih 10 godina dolazi na udar klub koji je u svoju akademiju prikljucio sasvim solidan broj igraca iz inostranstva. Da li je tom klubu u interesu da se ponasa nonsalantno i dovodi igrace iz Koreje, znajuci za moguce sankcije? Kako su ti transferi uopste realizovani? Zasto do sada nisu reagovali organi FIFA, konkretno Disciplinski i Kompitet za status igraca? Kako su ovi transferi prosli kroz kompjuterski vodjeni ''TMS''? Poslednji put kada se FIFA zestoko zalozila za ovako nesto bilo je u slucaju Kadiza, a slicno se desilo i danskom Midtjilandu. Ali tada transferi nisu odobreni, nisu realizovani, dok su ovi igraci Barselone vec registrovani, odredjena dokumentacija postoji.


              Trenutak objavljivanja ovoga jeste cudan. Zavrsnica vrlo bitne sezone, tu je i zavrsnica LS...Siguran sam da je prosle godine Bajern namerno ''izbacio'' u medije vest o Geceovom transferu bas pred Borusijin polufinalni mec LS sa Real Madridom. Ipak, ovde se radi o najvisoj, sveobuhvatnoj krovnoj organizaciji. Ne verujem i ne zelim da verujem da je neko ovo namerno uradio, to bi znacilo da pravno najvise akte donosi organizacija koja uvek moze biti instrumentalizovana. Sa druge strane, iako sam zestoki protivnik ''teorija zavera'', i u politici i u sportu, tokom prethodnih godina sam shvatio da je FIFA postala vrlo sumnjivo telo, cije odluke uvek treba uzeti sa rezervom. A ovo jeste u najmanju ruku interesantna odluka.

              Sto se Barselone tice, ako se odbijanjem zalbe ova odluka ispostavi tacnom, mozda to i bude dobra lekcija. Ne sme tako veliki klub da se igra sa vatrom. Pogotovo ne posle Nejmarovog transfera, kada su dozvolili ucene roditelja i raznih agenata. Mozda je vreme da angazuju bolji pravni tim. Kako god, ovo je udar na reputaciju Katalonaca i zato smatram da se moraju dovesti u red. Ako su krivi, neka odgovaraju, to je u interesu fudbala, maloletnih igraca kao osoba, ali i u interesu manjih klubova. Niko ne sme ostati postedjen zato sto je mocan i slavan.

              PS Ako je ovo trenutak od koga ce FIFA poceti ozbiljnije da proverava izvrsenje njenih propisa o zastiti fudbalera onda sam izuzetno srecan. Pred njima je dug put: uloga tzv. fudbalskih agenata, roditelja, federacija, pravnika. Mozda ovo bude pocetak neke nove brige o igracima, pogotovo mladjim, mozda se ostvari bolja saradnja sa organizacijama koje vode racuna o penzionisanim fudbalerima. Iskreno, ne verujem u ovo kao ni vecina ljudi. Sva je prilika da ce ovo ostati izolovan slucaj, pa cemo neku novu ozbiljnost FIFA ograna videti tek za koju godinu. Ionako u fudbalu, u sustini, vec duze vreme vlada anarhija u kojoj slabiji(finansijski, uticajem) uvek ostaju porazeni.
              Last edited by Bogi; 04-04-14, 15:38.

              Comment


              • "Don't touch the Masia"




                Do 20h izlaznost na referendum je bila 31.17% (36.965 članova glasalo). U 21h se završava glasanje.

                Danas slaba igra, nijedna svijetla tačka. Okrenuti se sada revanšu LŠ-a.

                Comment


                • REZULTATI GLASANJA

                  DA: 27,161 (72.36%)

                  NE: 9,589 (25.55%)


                  UZDRŽANIH: 751

                  nevažećih: 34


                  Ukupno glasalo: 34.535 (31.65%)


                  Last edited by ognjen; 05-04-14, 22:09.

                  Comment


                  • Comment


                    • barcastuff ‏@barcastuff 1h
                      note: theo chendri, a french youth player, was one of the players who hasn't been able to play for barcelona for a while due to a fifa ban
                      barcastuff ‏@barcastuff 1h
                      Corinne (mother Chendri, youth player): "We're happy here. This is Barça! Which parent would deny his child the chance to go to Harvard?"

                      Comment


                      • Juče i danas na treningu Martino išao sa taktikom, Nejmar lijevo, Mesi desno i Fabregas kao lažna devetka. Vidjećemo hoće li tako sutra igrati ali smatram da Mesi mora igrati na desnom krilu jer ako bude većinu vremena provodio na sredini bojim se da će Atletiko to lako zatvarati. Jednostavno, kada Mesi igra u sredini stvori se velika koncentracija igrača i tu je jako malo prostora. Ovako na krilu, odbranu Atletika pokušati razvući i vjerujem da bi dobili time više prostora pred golom protivnika. U odbrani će igrati Bartra i Maskerano a bekovske pozicije standardno Alves i Alba, sredina Buskets - Xavi - Iniesta.

                        Ne mogu da zamislim kakvu će atmosferu napraviti navijači Atletika ali vjerujem u naše igrače da možemo dalje.

                        Samo hrabro, nikako drugačije.

                        Comment


                        • Svakako se nesto mora menjati protiv Atletica, deluje mi kao dobra ideja da Messi ode desno, ali bih ja preferirao Neymar-a u sredini, a ne Cesc-a, kome nikako ne lezi ta pozicija. Jos bih voleo da vidim i Adriana umesto Albe, jer Adriano moze zapretiti udarcem van 16m, a to je nesto sto cemo verovatno morati da radimo s vremena na vreme. U jedno sam siguran, sutra ce biti bas napeto.. jedva cekam

                          Comment


                          • Nužno zlo je lažna devetka. Ja to nikada nisam volio ali mi smo nekada na to prinuđeni jer što se tiče napada imamo samo krilne napadače (po prirodi). Može se pokušati i sa Nejmarom u sredini ali tako smo igrali samo kada je Mesi bio odsutan. Kada bi večeras igrao sa Nejmarom u sredini to bi bilo po prvi put da tako igra a da je i Mesi u prvih 11. Sumnjam da će Martino to pokušati, a ko će znati možda bi i bilo bolje rješenje. Pedro bi onda bio na desnom krilu.

                            Što se tiče Adriana, prije bih ga umjesto Alvesa stavio.
                            Last edited by ognjen; 09-04-14, 09:11.

                            Comment


                            • Moglo bi da se proba sa Mesijem na krilu ali ne verujem da ce se Martino odluciti za tu opciju. Poslednji put je Mesiju ''trazena'' pozicija u sezoni 09/10, od tada igra konstantno u samom spicu. Licno bih najvise voleo da vidim Inijestu na levom boku, Nejmara na desnom, a Fabregasa na sredini. Videcemo, Martinu vise odgovaraju mecevi na kojima ne mora da napada, a veceras ce morati da napadne kompaktni i motivisani Simeoneov tim.

                              Comment


                              • Ja upravo ocekujem ovo sto je Bogi napisao , Andres lijevo , Mesko u sredini , a Neymar desno ..

                                Bit ce pakleno veceras , moramo ga dati u prvom poluvremenu , a onda ce eventualno sve biti mnogo lakse .
                                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                                Comment

                                Working...
                                X