Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.index.hr/sport/clanak/ind...om/730978.aspx

    Comment




    • Alen Halilović(1996.) i Adama Traore(1996.), između ostalih, na klupi.

      Comment


      • Malo su pogresili sa godinama rodjenja: Nejmar je rodjen 1992. a Delofeu 1994. godine. Buducnost je svetla sa ovakvim talentima.

        Halilovic je dobra akvizicija, ali ono sto mene pomalo zabrinjava je nedostatak visokih igraca. Jednog dana ce najbolji veznjaci poput Cavija, Inijeste, Busketsa i Fabregasa otici u penziju i Barsa ce morati da pocne da igra kao i svaki drugi tim: sa ubacivanjem visokih igraca iz veznog reda u samo zavrsnicu napada. Zato se barem nadam da ce transfer politika u narednim godinama biti pametna, uz kupovinu ne samo najboljih tehnicara, vec i fizicki dominantnih fudbalera.

        Takvi i sada nedostaju, jer se cesto igra ''protiv autobusa''.
        Last edited by Bogi; 28-02-14, 21:29.

        Comment


        • Barsa veceras bila onakva kakva treba da bude. Jeste da nije dala gol od 26-og do 83-eg minuta, ja prezadovoljan. Jedino Nejmar podbacio, mada mislim da ima pritiska na njemu. Nadam se da ce se izboriti sa time.

          Comment


          • tantuz, evo ako te interesuje
            Seleção Brasileira ‏@BrazilStats 36m
            Neymar made 8 dribbles, 3 more than anyone, 3 key passes, 2 tackles, 2 interceptions, 86% pass success, WhoScored rate: 8.5/10.
            Imao onu dobru situaciju kada mu je Mesi fino dodao ali loše zahvatio loptu.

            Comment


            • Dobra statistika, ali meni i dalje nije nista posebno odigrao. Mozda ja ocekujem mnogo vise od onoga sto sam video veceras, pa nisam bas objektivan. Meni tih njegovih 8 driblinga nista konkretno nisu napravili na utakmici. Ta situacija koju si spomenuo, ubedjen sam da bi drugacije reagovao da je oko njega drugacija prica. Ubedjen sam da je pod pritiskom zbog visine transfera, neplacenog poreza zbog njega, tuzbe i svega sto se tu desavalo. Nadam se da ce se oporaviti od svega i "pustiti nogu," pa da terorise po levoj strani. Videcemo kako ce ici u narednim utakmicama i sa Albom na beku, mada je i Adriano veceras bio dobar. Kritika od mene i dallje za veceras, ali i podrska naravno!

              Comment




              • Kung fu, stil zdrala!

                Comment


                • U 16:00h Pujol će održati pres-konferenciju.

                  Vidjećemo, zadnjih nekoliko dana se provlačilo da Pujol na kraju sezone odlazi iz kluba. Uglavnom, očekuje se da će Karles objelodaniti odluku o nastavku karijere.
                  Last edited by ognjen; 04-03-14, 14:34.

                  Comment


                  • Dermot Corrigan ‏@dermotmcorrigan 56s
                    Puyol "I am here to announce I am leaving Barcelona at the end of the season. After two knee operations, I cannot perform as I wish."





                    Ne znam šta da kažem. Ovako nešto se možda moglo i očekivati.

                    Comment


                    • Hvala kapitenu za sve .

                      Ostvario je u Barci sve sto se moglo ostvariti , osvojio sve zivo , uvijek davao sve od sebe i bio ekstremno vazan svih ovih godina.

                      Gol protiv Almerie mi je bas bas drag , nek mu je sretno u nastavku karijere , nevazno da li se povukao nakon ove sezone ili igrao za neki drugi tim .

                      Last edited by Dale; 04-03-14, 15:45.
                      https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                      Comment




                      • Ovom djecaku je Neymar idol i mogu samo zamisliti kako je sretan bio

                        Svaka cast Neymaru na ljudskosti , a i ostalim reprezentativcima Brazila
                        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                        Comment


                        • Mnogo dobra pricica napravljena oko klinca, Nejmar & Co. napravili sjajno zezanje ni iz cega...

                          Comment


                          • "Barcelona je postigla dogovor s Borussijom Moenchengladbach o transferu Marc-Andrea ter Stegena. Mladi golman će koštati od 9 do 12 miliona eura, uključujući i dvije prijateljske utakmice Barcelone sa Borussijom Moenchengladbach!"

                            Jeeeeeeeeeee , moja prva zelja za golmana je bio MATS

                            Hajmo sad jos stoper neki vrhunski i dobro je .. Pljunite za Benatiu pare , koliko god treba !
                            Last edited by Dale; 07-03-14, 13:07.
                            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                            Comment


                            • Postoji mnogo pitanja koja se moraju, ili barem veći dio tih pitanja, riješiti u narednom periodu. Možda je još rano, ali svakako da se može početi o tome sada razmišljati.

                              Alves, Montoja, Maskerano, Song, Sergi Roberto, Rafael Alkantara, Deulofeu, Tello???

                              Alvesu ugovor ističe 2015. godine te je realna opcija da ode u ljetnom prelaznom roku. U padu forme je već oko godinu dana, ima platu koja prilično opterećuje budžet. U slučaju da ode ostaje upražnjeno mjesto. E sada da li dati šansu Montoji kojem ugovor ističe ove godine a uslov potpisivanja novog je svakako obećanje da će više igrati u narednim sezonama. Definitivno da je rizik poziciju desnog beka u potpounosti dati Montoji. Adriano je takođe opcija tu, ali on više na lijevoj strani igra u poslednje vrijeme.

                              Song je doveden kao opcija koja bi trebala popuniti mjesto štopera međutim prekomandovanje sa zadnjeg veznog na štopera nije se pokazalo kao dobro rješenje jer se Kamerunac ne snalazi u toj njemu neprirodnoj ulozi. Ali i čudan potez Villanove da dovede Songa kako bi mu više igrao centralnog beka . Ispostavilo se da je Song gotovo nepotrebanu ovom timu jer jedino može mijenjati Busketsa što implicira da ima jako malu minutažu. Ne znam da li se uopšte Songu ide iz Barselone jer sudeći po njegovim izjavama njemu je OK. Njegova plata isto opterećuje budžet. Recimo, u ovakvom sistemu i ne treba igrač koji bi bio tu da mijenja samo Busketsa. Maskerano može to popuniti po potrebi a u ostalim slučajevima Argentinac igra štopera. Izvjesno je da će u klub doći bar jedan centralni bek, mada ništa više nije sigurno.

                              Što se tiče napada, Tello -a treba prodati jer ne predstavlja faktor u timu. Od kako je u prvom timu ništa ne pokazuje, čak je bolje igrao kada je povremeno nastupao za A ekipu. Logičnije je da se njegovo mjesto ustupi nekom ko pruža više. Deulofeu se vraća sa pozajmice i teško da može doći u plan pored Tello-a i ostalih igrača na ovoj poziciji.

                              Xavi je kao i Alves u padu forme u odnosu na raniji period. Njemu su 34 godine i logično je da je došlo do toga, prije svega na fizičkom planu. Ja njega smatram jednim od najboljih igrača u istoriji, ali mora se razmišljati o timu bez njega kao glavnim. Ne može on više biti prvi izbor, ne može prije Fabregasa generalno gledajući veći vrmenski period. Sa pozajmice se vraća Rafael Alkantara a tu je i Sergi Roberto koji čeka svoju šansu međutim kako da se njih dvojica probiju do minutaže a da budu zadovoljni. Realno je da Alkantara još jednu sezonu provede na pozajmici.

                              Prije nego što se uđe u bilo kakvo razmatranje o timu za naredni period, jer je evidentno da je potrebna nova svježina, mora se riješiti pitanje statusa trenera.

                              U ligi zaostajemo 4 boda za vodećem Realom. Ima sasvim dovoljan broj utakmica da se stigne ova prednost , ali posmatrajući formu posebno na gostujućim utakmicama nije optimistično. Recimo, i kada bi pobijedili na Santiago Bernabeu realna je mogućnost da kiksamo kod Viljareala.

                              Sledeća utakmica je revanš osmine-finala Lige šampiona sa Sitijem kojoj se mora maksimalno posvetiti te ozbiljno pristupiti kako bi se prošlo u narednu fazu.
                              Last edited by ognjen; 09-03-14, 23:09.

                              Comment



                              • Spoiler











                                Last edited by ognjen; 10-03-14, 16:23.

                                Comment

                                Working...
                                X