Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA WORLD CUP RUSSIA

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Sto se trenera tice to je po principu ko priznaje pola mu se prasta. Pravo je pitanje da li je on tu iracionalnu odluku donio kao posljedicu pritiska javnti da nema taktiziranja, da idemo na pobjedu itd.

    Sto se Tosica tice to nije pitanje intelegencije nego profesinalizma. On mora da bude izdresiran kada treba da pravi profesionalni faul. Sjecas li se Balaka protiv Koreje 2002. On je bez razmisljanja napravio faul i smanjio Njemcima sansu da dobiju finale protiv Brazila. Nije bilo razmisljanja: "Ja sam Balak ne smijem dobiti karton." Nema toga. Tu mora da bude logika: "Potrebe tima su da napravim ovaj faul." Da je to bio 62. minut, moglo je i tako i tako. Da je bio 22. minut, gol je manja steta od igraca manje.
    Ako je hteo da ide na pobedu - trebao je odmah nakon izjednacenja da zaigra ofanzivnije. A ne ono drkas kurac pola sata i onda poslednjih 10 minuta hoces da se kurcis - a tada najlakse mozes da najebes (primis gol i nemas vremena da se vratis) ... znaci glupa odluka toalno glupa. Kada smo primili izjednacujuci gol, mislio sam sada ce da krenu malo ofanzivnije, da malo gaze jace ... nista ... kao da su bili pogubljeni, kao da nisu znali sta sada da rade???? E tu trener uskace ... samo Krstajic se na ovom ispitu lose pokazao.
    Sve je bilo protiv nas na ovom mecu. Bukvalno. Pored svih mana tima naseg, koje sam ranije nabrajao i srece nisu imali (nekoliko dobrih prilika protraceno) i sudijske odluke sve na nasu stetu ... i siptarcine .... i lose vodjenje.
    I pored toga smo imali finih 1-1. Ne idealnih, ne sigurnih, ne ohrabrujucih, ali svakako svetlosnu godinu ispred ovih 1-2. Glupo izgubljena utakmica, veoma glupo.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Ma kakav pritisak javnosti NI... pa ko da drugi nemaju pritisak i očekivanja svojih sunarodnika. U to ne verujem ni trunčicu, samo u nepsosobnost i nezanaje Saveza i ljudi koji "vode" neku jadu od ovog fudbala kod nas, bez ideje, sistema, smisla, organizacije u pravom smislu, nekog koncepta na duže staze.

      Trener nije video, jer ne zna, nema iskustva, nije nikoga tenirao, on ne poznaje ove igrače, nije ih doveo niti izveo iz kvalifikacija, odigrao sa njima koiko pripremih.... cele dve? Strašne stvari, strašne. Ko teški diletanti i naravno da će to da se to obije o glavu. To šta je rekao posle meča kako je video i vodio utakmicu, koga je menjao i zašto nije.. to ne treba uzeti mnogo za ozbiljno, jer normalno da neki smisleni odgovor nećemo dobiti, već neke fraze i pravdanja, ako je tako nešto uopšte moguće.

      Nije problem da kažem da je protivnik bio bolji. Švajcarci jesu bili bolji, nemačka škola, čvrsti, jako dispilinovani i strpljivi. ALI ..sve smo to mi svi znali još mnogo pre ovog meča I... ko guske u magli uglavnom.

      Neko je rekao u nekom od prethodnih postova da imamo potencijal. Pa to jedino uvek imamo i uvek smo imali potencijal. Kakvi su sve individualci i vrhunski pojedinci prošli kroz tu reprezentaciju, iz najjačih evropskih klubova... I? NIšta...golo ništa. Džabe sve to kada nema ko da upakuje, ukombinuje, da smisao i svrhu. Svi mogu da jurcaju po onom terenu i kotrljau loptu, ako do nje dođu....a onda primiš onakva dva glupava gola.
      Neću da likujem ni ja, ali nije da nisam dizala glas protiv smene Muslina. Kakve se sve nebuloze ovde rade...

      Vidim i kako mnogi kritikuju narod koji je nešto očekivao, dizao u nebesa (ruku na srce takve nisam čula), a sada pljuje. Pa sve je to normalno.
      Ja sam prva dosta flegmatično pratila rezultate i mečeve u grupi, poučena neki iskustvima od ranije, naravno nasilna smena prethodnog selektora, zalužnog što se novi i klika iz Saveza svrćkaju po Rusiji, doprinela je da budem baš ljuta i razočarana (opet), ali kada se približio taj dan početak najvećeg festivala, makar i u režiji jedne mafije, kako je već svi krstili.. ne može nikoga da ostavi ravnodušnim.
      Mi volimo taj prokleti fudbal iako nam je baš mrvice doneo i to više na klupskom nivou, a ložimo se i crkosmo za njim, tako da je razumljiva euforija. Naravno sa tim ide i preuveličavanje i možda i nerealna očekivanja, ali to je sve u ljudskoj prirodi, pa i kada tresnemo, da opljunemo, i onda u krug, pa u krug i tako decenijama unazad. NIšta neobično, niti drugačije od ostalih nacija.

      Nikome pojedinačno ne zameram ništa, greške se dešavaju pa i mnogo teže nego što Tošić nije srušio Šaćirija, na kraju bio je i iza njega pola, pa i ceo korak ispred 16, sustigao ga je unutra... više mu zameram što onaj čist, najčistiji zicer nije dao u prvom.
      Sjajan post.
      Svaka čast
      sigpic

      Comment


      • Ja sam još pre SP odlučio da ne navijam za Kokezijaniju, ali eto... niko me nije tukao po ušima da me povuče opšta euforija.

        VAR i ostalo... ko su njihovi igrači, ko su igrači Kokezanije... sve je jasno...

        Jasno je kako je postavljač čunjeva i postao selektor.

        Krstajiću, bio si srećan kad su te postavili za selektora. Sada treba da se vratić u zemlju, pa ćeš da vidiš kako će da ti bude još od aerodroma, na ulici, u restoranu, itd. Rekli su ti ljudi u šta ulaziš, ali jok. Samo daj, daj.

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Sve je bilo protiv nas na ovom mecu. Bukvalno. Pored svih mana tima naseg, koje sam ranije nabrajao i srece nisu imali (nekoliko dobrih prilika protraceno) i sudijske odluke sve na nasu stetu ... i siptarcine .... i lose vodjenje.
          I pored toga smo imali finih 1-1. Ne idealnih, ne sigurnih, ne ohrabrujucih, ali svakako svetlosnu godinu ispred ovih 1-2. Glupo izgubljena utakmica, veoma glupo.
          Apsolutno se slazem. Strahovito glupo procerdana prilika.

          Slazim se i da je sve bilo protiv Srbije. Ako u takvoj sitauciji budes na domak solidnog rezultata, onda ima i nesto da valja u tom timu.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Ma kakav pritisak javnosti NI... pa ko da drugi nemaju pritisak i očekivanja svojih sunarodnika. U to ne verujem ni trunčicu, samo u nepsosobnost i nezanaje Saveza i ljudi koji "vode" neku jadu od ovog fudbala kod nas, bez ideje, sistema, smisla, organizacije u pravom smislu, nekog koncepta na duže staze.

            Trener nije video, jer ne zna, nema iskustva, nije nikoga tenirao, on ne poznaje ove igrače, nije ih doveo niti izveo iz kvalifikacija, odigrao sa njima koiko pripremih.... cele dve? Strašne stvari, strašne. Ko teški diletanti i naravno da će to da se to obije o glavu. To šta je rekao posle meča kako je video i vodio utakmicu, koga je menjao i zašto nije.. to ne treba uzeti mnogo za ozbiljno, jer normalno da neki smisleni odgovor nećemo dobiti, već neke fraze i pravdanja, ako je tako nešto uopšte moguće.

            Nije problem da kažem da je protivnik bio bolji. Švajcarci jesu bili bolji, nemačka škola, čvrsti, jako dispilinovani i strpljivi. ALI ..sve smo to mi svi znali još mnogo pre ovog meča I... ko guske u magli uglavnom.

            Neko je rekao u nekom od prethodnih postova da imamo potencijal. Pa to jedino uvek imamo i uvek smo imali potencijal. Kakvi su sve individualci i vrhunski pojedinci prošli kroz tu reprezentaciju, iz najjačih evropskih klubova... I? NIšta...golo ništa. Džabe sve to kada nema ko da upakuje, ukombinuje, da smisao i svrhu. Svi mogu da jurcaju po onom terenu i kotrljau loptu, ako do nje dođu....a onda primiš onakva dva glupava gola.
            Neću da likujem ni ja, ali nije da nisam dizala glas protiv smene Muslina. Kakve se sve nebuloze ovde rade...

            Vidim i kako mnogi kritikuju narod koji je nešto očekivao, dizao u nebesa (ruku na srce takve nisam čula), a sada pljuje. Pa sve je to normalno.
            Ja sam prva dosta flegmatično pratila rezultate i mečeve u grupi, poučena neki iskustvima od ranije, naravno nasilna smena prethodnog selektora, zalužnog što se novi i klika iz Saveza svrćkaju po Rusiji, doprinela je da budem baš ljuta i razočarana (opet), ali kada se približio taj dan početak najvećeg festivala, makar i u režiji jedne mafije, kako je već svi krstili.. ne može nikoga da ostavi ravnodušnim.
            Mi volimo taj prokleti fudbal iako nam je baš mrvice doneo i to više na klupskom nivou, a ložimo se i crkosmo za njim, tako da je razumljiva euforija. Naravno sa tim ide i preuveličavanje i možda i nerealna očekivanja, ali to je sve u ljudskoj prirodi, pa i kada tresnemo, da opljunemo, i onda u krug, pa u krug i tako decenijama unazad. NIšta neobično, niti drugačije od ostalih nacija.

            Nikome pojedinačno ne zameram ništa, greške se dešavaju pa i mnogo teže nego što Tošić nije srušio Šaćirija, na kraju bio je i iza njega pola, pa i ceo korak ispred 16, sustigao ga je unutra... više mu zameram što onaj čist, najčistiji zicer nije dao u prvom.
            +100

            Comment


            • Tim je odličan, fali možda štoper jedan visokog kvaliteta, stvar ukusa da l treba da igra onaj ili ovaj.

              Druga priča je što sam Bog neće da ti dozvoli da prođeš, pa te i natrti povedeš i onda te olade dva ova šljama ljudska i sve to namerno....jer ko nas jebe, nisu nam oni krivi ljudi, mi smo govna.

              Pisao sam o ovome i onda se pojavi neki gokara ili dekinjo kakvi su sve njegovi nikovi ovde, da nas troluje da nam soli pamet sa Krstajićem i rezonskim potezima saveza jer jbg nismo igrali dopadljiv fudbal, Gruziju smo pobedili na sreću itd.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Apsolutno se slazem. Strahovito glupo procerdana prilika.

                Slazim se i da je sve bilo protiv Srbije. Ako u takvoj sitauciji budes na domak solidnog rezultata, onda ima i nesto da valja u tom timu.
                Ima. Individualni kvalitet igraca. Koji svakako nisu najbolji na svetu, ali su dovoljno dobri i iskusni da mogu da se nose sa svima. Ali moramo takticki mnogo bolje. I analiticki. Mora ceo strucni stab mnogo jasnije da razmislja. I mnogo vise da gleda u napred kada se nadje na ovakvom takmicenju. Posle meca Brazil - Kostarika, treba da se sedne, da se analizira rezultat i situacija u grupi i da se jasno odredi plan koji zavisi i od tog rezultata a i od kretnje rezultata na mecu sa Svajcarcima. Da se vidi sta ako i kako .... Ali mudro, iskusno i realno a ne po principu "Brazil je dobio, sada moramo i mi!!!" Ko kaze da moramo???? Najbolje je svakako dobiti, ali polako. I onda da se tog plana pridrzavaju.
                Necu da budem bas toliko zlonameran pa da kazem da nasi nisu vodili racuna i o takvim stvarima, ali sam siguran da to nisu radili dovoljno dobro, dovoljno temeljno, detaljno.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment





                • Sve je objašnjeno u 2 min, i to pre nego što je SP počeo, šta i kako će biti.

                  Comment


                  • Nemojte molim vas Zivu, Milojka i slicne .... dajte ozbiljne ljude.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Tadić se dernja kao konj, celo 2. poluvreme da se menja formacija, jer ima da nas unakaze.

                      Postavljač čunjeva, bivši štoper, koji ne zna šutne loptu - što se videlo. Ne kapira ga.
                      Veze nema šta mu Tadić govori, kineski za njega.

                      Comment


                      • Samo da dodam još jednu stvar, uglavnom se sad pljuje, jer jbg.... Dušan Tadić je bogotac fudbala i mamojeb, čoveku je uzeti loptu ozbiljna misija.

                        Drugo vrtela se dilema Matić, nije meni on odigrao ni prvu ni drugu utakmicu na nivou, ali me je kupio sinoć u drugom poluvremenu borbenošću i čovek ima muda, sme da igra, jer jbg ako se plašiš fudbala nema od toga ništa, da primiš loptu kad je gusto, da probaš nešto da uradiš, pokušaš. E tu sinoć nije bilo SMS-a i Luke Milivojevića u drugom poluvremenu verovatno zbog nedostatka fizičke spreme. Celo drugo poluvreme nismo mogli kroz pas da prenesemo loptu na deo terena koji oni brane, malo smo toga uradili za tih 45. minuta, a i to što smo uradili bilo je na silu, na o-ruk.

                        SMS, pljuje se sada a do juče je bio doktor od 200 miliona. Odličan fudbaler, retkost u svetu su igrači sa onakvom konstitucijom da barataju dobro loptom i da su brzi u tome što rade. Jbg odigrao je loš meč, trebao je biti zamenjen.

                        Što se sistema igre tiče, slažem se sa pričom koju zastupa ceo forum jednoglasno i smenom selektora što ne bira najbolje individualce, taj potez već mesecima osuđujem.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post

                          Olja,

                          Vidim da si vatrena fudbalska navijacica.

                          Sto se tice ocjene Svajcaraca, ti si prva koja kaze jasno da je to vrlo dobar tim. Sa Albancima, Grcima, Kinezima... sve to nema veze. Oni su dobar tim.

                          I bili su jucer bolji tima ali, VELIKO ALI... Nisu bili bolji tim do izjednacenja, Srbija je bila bolja, takticki zrelija, oragnizovanija, mudrija, izvanredno je koristila Mitrovica koga mnogi podcjenjuju... (Ako igras na njegove pucacke sposobnosti glavom, trebaju dva igraca i laso da ga neutralises. Ako dav igraca trebaju za njega, onda postoji manjak negdje drugdje. Plus momak odradjuje defanzivne zadatke.)

                          U fudbalu ne pobjedjuje uvijek bolji tim. A Srbiji je jucer izmakao bod za dlaku.

                          Vjeravatno si u pravu za savez, karijere, sujete... Medjutim sve to nije sprijecilo Srbiju da bude korak od boda. Taj bod bi pravio veliku razliku.
                          Zaboravio si NI, retko dolaziš u ove fudbalske odaje, fudbal je prva ljubav

                          Uvek je neki korak kod nas, uvek nešto eto malo je falilo, mada ruku na srce, nije to baš tako malo, ali činjenica da je Feliks Brih
                          https://www.youtube.com/watch?v=FivU2Dzq_Sk
                          kod 1:1 svirao penal za nas, ko zna kako bi sve bilo do kraja.

                          Nisam uopućena u rad hrvatskog Saveza, ali ono što kod njih gledamo decenijama unazad, ok sa malim nekim i neuspesima, dešavaju se, sport je to... fascinirana sam i pitam kako to uspevaju? Nemam utisak da je njihova bazična struktura, ona klupska na nekom posebno boljem nivou ili grešim?
                          Ili je ko kod nas što su košarkašaka ili odbojkaška organizacija, gde su klubovi na nižim granama, ali zato reprezentacije kidaju? Za naš odbojkaški Savez i znam kao i zašto jedan jedini čvek je zaslužan Aleksandar Boričić, otac, mada i nema tamo velike love, pa je razumljivo što su mu dozvolili...
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Nemojte molim vas Zivu, Milojka i slicne .... dajte ozbiljne ljude.
                            Milan Živadinović

                            Trenerska karijera:

                            1974—2015

                            Спартак Суботица
                            Нови Сад
                            Рад
                            Сутјеска Никшић
                            Сакарјаспор
                            Будућност
                            Раднички Ниш
                            Ал-Шахаб
                            ОФК Београд
                            Будућност
                            Црвена звезда
                            Југославија У-23
                            Југославија
                            Ал-Наср
                            Ирак
                            Обилић
                            Јемен
                            Гана
                            Сава Батери
                            Чангша Ђинде
                            Мјанмар

                            40 godina trener.

                            Pa nek je Š trener.

                            Nije mogao na foru da vodi OFK, Budućnost, Radnički Niš, Rad - sve nih u SFRJ, Ganu pre Rajevca.
                            Last edited by MarkoNFL; 23-06-18, 13:25.

                            Comment


                            • http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1841999
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sinoc dok se blizio kraj utakmice (u glavi sam vec uracunao da ce se zavrsiti 1-1),
                                razmisljao sam o tome kako nama taj bod zaista nista ne znaci.
                                Zasto.
                                Zato sto mi nemamo ekipu koja moze neku razumnu taktiku protiv Brazila da sprovede.
                                Da probamo da odigramo nereseno sa Brazilom, naprosto ne mozemo jer nismo tako konfigurisani
                                za protivnika koji ce morati takodje da juri pobedu, a mi imamo najsporiju i ruku na srce losu odbranu.
                                Zapravo, odbrana je najlosiji deo naseg tima, tu ne mislim samo na odbrambene igrace, nego sve ove koji moraju da igraju odbranu u jednoj takvoj utakmici.

                                Da probamo da napadnemo Brazil, a sada kako stvari stoje ukoliko zelimo pobedu, moracemo,
                                ne znam na sta to moze da ispadne.
                                Na dobro sigurno ne.
                                Koliko god taj Brazil ne izgledao impresivno na dosadasnjem delu turnira, petica bi nam bila zagarantovana.
                                E, zbog svega toga, nama sinoc i taj bod koji smo imali u dzepu nije nista znacio.
                                Samo nam je pobeda protiv Svajcaraca igrala, a kako se sada vidi bila su nam za to potrebna minimum 3 gola.
                                Mi nismo bili ni blizu tog ucinka.
                                Svajcarska je na 10 od poslednih 13 utakmica imala clean sheet.

                                Sad ono sta bi bilo kad bi bilo.
                                Da nam je svirao penal.
                                Ko zna da li bi postigli gol iz penala.
                                Da li bi Svajcarci dali ponovo taj drugi gol, pa opet ne bi pobedili.
                                To vise ne zna ni svemoguci Manitou.

                                Uglavnom, mi smo sinoc najblize pobedi bili u 5. minutu,
                                od tada je bilo uglavnom drz se vezi se, uz sporadicne bljeske.
                                Istina je da sinoc nismo bili blizu pobede.

                                Comment

                                Working...
                                X