Announcement

Collapse
No announcement yet.

Russia - Premier League

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lokomotiv-CSKA 1-1

    Stetа, ovo je bilа mаlo nezаinteresovаnа igrа. Zenit je odigrаo neresno u Krаsnodаru i CSKA je imаo sаnsu dа se izjednаci. Ipаk, niz bez porаzа se nаstаvio i posle rezultаtskog zаostаtkа nа poluvremenu.

    Comment


    • Nekoliko vesti iz tаborа Centrаlnog Sportskog Klubа Armije.

      Izvrseno je zrebаnje zа 31. i 32. kolo ruske fudbаlske lige. CSKA ce u 31. kolu igrаti protiv Rubinа, а u 32. kolu sа Anzijem u Mаhаckаli. Dvа nezgodnа duelа. Rubin slаbije igrа protiv prosecnih ekipа, dok protiv ekipа iz vrhа uvek igrаju dobro. Gledаo sаm ih protiv Dinаmа u Moskvi kаdа su pobedili sа 0-2 veomа sigurnom igrom, iаko je Dinаmo po recimа odredjenih strucnjаkа nаjvece otkrovenje sаmpionаtа do sаdа, uz Kubаnj iz Krаsnodаrа. Mec protiv Anzijа tаkođe nece biti lаk, аli posle skorаsnjeg duelа u kome su domаcini pregаzeni sа 3-5 CSKA je oprаvdаni fаvorit. Mecevi se igrаju 18. i 27. novembrа.

      Derbi 31. kolа Grupe A(prvih osаm) ce biti Spаrtаk-Lokomotiv, а 32. kolа Zenit-Lokomotiv. Derbi 31. kolа u grupi B(poslednjih osаm ekipа) Volgа NN-Amkаr а 32. Kriljа Sovjetov-Volgа NN.

      CSKA ce ponovo igrаti nа stаdionu Luznjiki, i to sve meceve trece fаze sаmpionаtа do аprilа. Stаdion Arenа Himki bice ostаvljenа nа koriscenje sаmo moskovskom Dinаmu dа bi se sаcuvаlа trаvnаtа podlogа ovog stаdionа.

      Vаgner Lаv, koji je kаznjen sа tri mecа neigrаnjа mogаo bi dа zаigrа protiv Anzijа u 32. kolu jer ce posle mecа sа Rubinom odrаditi vise od polovine kаzne. Tаdа ce se CSKA, u sklаdu sа prаvilimа, obrаtiti KDK-u, Kontrolno-disciplinskom komitetu(kаo Disciplinskа komisijа) sа molbom dа se Brаzilcu smаnji kаznа i on bude nа terenu u Mаhаckаli.

      Comment


      • Anzi-CSKA 2-1

        Jos jedan poraz Armejaca. Sto je najgore, ovo nije bio lose odigran mec. Vagner Lav je dva puta pogodio precku. Najveci problem je u odbrani, koja nije mogla da se izbori sa ubacivanjima iz drugog plana Lahijalova i Zirkova. Na kraju je penal presudio, ali se nazalost mora priznati da je bio cist.

        Mnogi strucnjaci u Rusiji, koji su u odredjenoj meri objektivni, smatraju da Slucki nije dovoljno dobar trener za CSKA. Cinjenica je da CSKA ima ozbiljne probleme u igri. Mnogi mu zameraju sto igra sa dva napadaca. Inace, pre dolaska Dumbije CSKA je igrao sa Dzagoevom iza Vagnera i to je bio vrlo uspesan sistem. Dolaskom Dumbije situacija se izmenila i sada su tu on i Vagner Lav, dok Dzagoev cesto igra po boku u ulozi kreatora. Nesto slicno kao kod nas, s tim sto mi imamo bolje kreatore, a oni bolja krila. Slucki nije los trener, ne zaboravimo kako je igrao CSKA do oktobra-atraktivno i efikasno. Ali i dalje on nije nivo jednog Gazaeva na primer. Videcemo sta ce biti posle zimske pauze.

        Ostali rezultati ovog poslednjeg kola jesenjeg kola bili su zanimljivi. Rubin je ponovo pobedio velikana. Sada je Dinamo palo rezultatom 2-0. Ekipa iz Kazanja mnogo voli da igra teske utakmice i najcesce pobedjuju. Sa ove dve pobede popeli su se u sam vrh tabele i imaju sanse cak i za drugo i trece mesto. Kubanj nije poklekao pred Spartakom i rezultat je bio 1-1. Kao sto sam i ranije pisao, ekipa iz Krasnodara je otkrovenje ovog sampionata. Jos jedan mec odigran je u prvoj grupi a to je mec između Zenita i Lokomotiva na Petrovskom u Sankt-Peterburgu. Zenit je pobedio rezultatom 2-1 i time pobegao ekipi CSKA na ozbiljnih 6 bodova. Znacajno je da je drugi gol za Zenit dao Sergej Semak, legenda CSKA, koji se vratio na teren posle povrede koja je jedanput bila obnovljena. Fenomenalan igrac, bivši kapiten Rusije. I dalje ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da ga CSKA nije vratio iz Rubina da zavrsi karijeru u svom voljenom klubu.

        U donjem delu tabele nema ozbiljnijih ''potresa''. Mozda je najzanimljiviji mec bio izmedju Spartaka-Naljcik i Tereka koji je zavrsen rezultatom 3-0. Krilja Sovjetov, ''sovjetska krila'', imaju samo jedan poraz u poslednjih 6 mečeva. Juce su pobedili Volgu iz Niznjeg Novgoroda na domacem terenu sa 1-0. Pristojan tim. Tom iz Tomska i Krasnodar odigrali su bez golova, dok su Rostov i Amkar takodje remizirali, ali rezultatom 1-1.

        Sledi pauza da prodje duga i hladna, ali graciozna ruska zima. CSKA ce 3. marta docekati Zenit na stadionu ''Luznjiki'' i to ce biti sansa da se ovaj bodovni zaostatak smanji na 3 boda. CSKA ce zimske pripreme provesti u spanskom Kampoamoreu, kao i prosle godine.

        Comment


        • CSKA otputovao u Italiju bez Honde koji se ponovo povredio na mecu sa Rubinom. Ipak, Sergej Ignaševic je otputovao u Milano, iako se povredio na mecu sa Lilom.

          Prema novoj listi IFFHS-a, CSKA je pao sa 34. na 45. mesto. Zenit je i dalje najbolji plasiran ruski tim, jer zaizima 27. mesto.

          Armejci su ponudili Universitat de Cileu 10 miliona evra za Eduarda Vargasa, ''novog Aleksisa Sanceza'' kako ga neki nazivaju. Ipak, on ce najverovatnije preci u Inter, koji je ponudio 2 miliona vise. Ipak, CSKA namerava da se pojaca u ovom prelaznom periodu. Italijanski mediji navode da su CSKA i Zenit zainteresovani za usluge napadaca Katanije, Maksija Lopeza.

          Comment


          • Meni Maxi Lopez nije baš neki igrač ne bi ga mogao zamiliti u Rusiji.

            Ovo sam uvijek htjeo postaviti pitanje onima koji prate rusku ligu.
            Ja nisam imao priliku gledati naše Elvira Rahimića dok je bio standardan igrač u CSKA , neko tvoje mišljenje Bogi o njemu pošto pratiš CSKA.

            Comment


            • Dobar igrac, siguran na lopti. Navijaci CSKA ga veoma uvazavaju. On je u klubu vec 10 godina. Bio standardni prvotimac CSKA dugi niz godina. Naravno i 2005. g. kada je osvojen UEFA Kup. Cak je bio proglasen za igraca meca u finalu protiv Sportinga. Igrao je dva puta za reprezentaciju stranaca ruske lige(''drimtim'' koji je i samo 2003. g. i 2004. g. bio sastavljen). Sada ne igra u prvoj postavi, vec kao izmena. On i Aldonjin su cinili odlican tandem na sredini, iako nisu kreativci. Danas CSKA pokusava da igra na slican nacin sa Aldonjinom i Mamaevim, ali nesto ne stima.

              Comment


              • Ja ne znam kako će reprezentacija BIH bez njega kada se oprosti jer nemamo takvog igrača, a usvojim najboljim godinama koje si ti napisao nije igrao za reprezentaciju zbog ljudi u savezu koji su tražili od njega pare da igra za nju.

                Comment


                • Nisam znao za to. To je onda bila jedna velika sramota, ali pre svega hendikep za vasu reprezentaciju.

                  Comment


                  • Pa svi igrači iz te generacije kad Rahimić nije igrao govore da im je samo takav tip igrača trebao. Velika sramota čije posljedice je repka baš osjetila.

                    Comment


                    • Inter - CSKA 1-2



                      Sta reci...Armejci u plej-ofu Lige Sampiona. Pored toliko problema sa povredama, lose igre u sampionatu, zbunjujuce transfer politike kluba postignut je veliki uspeh.

                      Najvece iznenadjenje bilo je neigranje Aldonjina na sredini. Semberas se odlicno snasao na tom delu terena sa Mamaevim i tako omogucio igru sa dva napadaca. Napisao sam u prehodnom postu da je taj deo igre slab ali ovom izmenom Slucki je popravio stvari. Dzagoev i Seku su odigrali veoma disciplinovano po bokovima. Vagner Lav se vracao u sredinu tako da je ovo otprilike bila formacija 4-4-1-1.

                      Kad ga je dao Dumbija, pretpostavio sam da ce CSKA ici dalje. Međutim, nisam ocekivao onako brz odgovor Intera. Treba se zahvaliti Militu na onom katastrofalnom promasaju glavom. Nekoliko napada posle toga Vasili Berezucki je odveo CSKA u plej-of Lige Sampiona.

                      Sledeca runda ce biti jako zanimljiva. Do tada ce se CSKA pojacati. Zdravlje Boze, vratice se Akinfejev i Honda sa dugog odsustva. Senikov ce biti standardniji.

                      Mislim da je ovo jedan ozbiljan odgovor svima onima koji nisu verovali da ce CSKA proci grupnu fazu. Tu pre svega mislim na razne klovnove ruske novinarske scene koji su previse rano poceli da pricaju price na račun Sluckog i na racun Armejaca. Njihov Zenit jeste prosao, ali videcemo...ne samo ko ce kako u LS nego i ko ce biti prvi na kraju prvenstva Rusije.

                      Slucki ostaje trener CSKA, to je posle ovog rezultata sigurno. Pitanje je sta će biti sa igrackim kadrom, ali ima vremena za to. Sada treba uzivati u pobedi.

                      Comment


                      • I Tošić bi isto trebao biti spreman u februaru pored ovih pomenutih...

                        Milito se propisno ispromašivao ali zaslužena pobeda CSKA. Za mene ovaj poraz uopšte nije iznenadjenje s obzirom u kakvom je stanju Inter ove sezone. Plus što nisu oni najbolji igrači igrali (Žulio Cezar, Lusio, Maikon, Snajder, Forlan, Pacini)...

                        Srećno CSKA u nastavku!
                        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                        C'E SOLO L'INTER

                        Comment


                        • Bice Zoki spreman, kako sam njega mogao zaboraviti.

                          Istina, Inter veoma oslabljen. Ipak, idu dalje kao prvi i nije strasno. Neka sa tim igracima prikazu bolji fudbal u nastavku jer su itekako sposobni.

                          Comment


                          • Zanimljiva statistika ekipe CSKA u grupnoj fazi LS:

                            -u intervalu od 76. do 90. minuta CSKA je dao 5 od svojih 9 golova, dok je u intervalu od 46. do 60. minuta armejski tim primio 3 od 8 primljenih golova.
                            -67 udaraca na gol protivnika(28 u okvir gola), sa preciznoscu od 32,1%(to jest svaki treci udarac u okvir gola je bio gol).
                            -76 udaraca na gol CSKA(37 u okvir gola), preciznost 21,6%(samo je svaki peti sut u okvir gola bio gol).
                            -27 kornera za CSKA naspram 41 kornera za protivnika, 10 ofsajda je dosudjeno CSKA a 40 protivnicima - Armejci imaju odlicnu ofsajd zamku.
                            -odnos u prekrsajima je 80:69 , Armejci su cesce faulirali protivničke igrace.
                            -328 puta su igraci CSKA startovali na loptu, a uzeli su je 198 puta(60,4%) - najjaci na tom planu bio je Aleksej Berezucki koji je imao 56 pokusaja koji su se 35 puta zavrsili odizimanjem lopte(62,5%).
                            -za 6 meceva 168 puta je pokušana da se oduzme lopta igracima CSKA, 60 puta su protivnici bili uspesni(35,7%) - ''lider'' po broju izgubljenih lopti je Sejdu Dumbija - 43 pokušaja oduzimanja od kojih su 21 bili uspešni(oko 50%).

                            Comment


                            • Odаvno nisаm pisаo o CSKA.

                              Mаlo o trаnsferimа. Vаgner Lаv je, premа pisаnju ruskih medijа, spremаn dа predje u Vаsko dа Gаmu. On je to izjаvio pred brаzilskom novinаrimа. Spremаn je dа se vrаti u bilo koji brаzilski klub. Trebа podsetiti dа je on 2010. g. nа pozаjmici u Flаmengu postigаo 23 golа nа 29 utаkmicа. CSKA se interesuje zа kvаlitetnog nаpаdаcа Krаsnodаrа, Movsisjаnа.

                              Morа se priznаti dа je situаcijа oko odlаzаkа prilicno nezgodnа. Kаdа se pogledа nа 4 glаvnа ofаnzivnа igrаcа CSKA, Dumbiju, Vаgnerа, Dzаgoevа i Tosicа nereаlno je reci dа ce svа cetiri ostаti u klubu do treceg delа sаmpionаtа. Cаk bi vrlo lаko svа cetvoricа moglа nаpustiti klub. Medjutim, moze se desiti dа svа cetvoricа ostаnu. Veomа konfuzno.

                              Sergej Ignаsevic zа selekciju godine u izboru UEFA. On je blizu odlаskа iz аrmejskog klubа. Zele gа ne sаmo inostrаni klubovi, vec i Zenit i Anzi.

                              U Ligi Sаmpionа je CSKA, kаo sto svi znаmo, u zrebu nаleteo nа jednog od fаvoritа, Reаl Mаdrid. Bice to prаvi fudbаlski spektаkl. Zа mec vlаdа veliko interesovаnje, а u neku ruku i histerijа. Mec sа ovаkvim protivnikom moze dа bude test zа citаvu generаciju, onu kojа je doslа posle pobedonosne generаcije Kupа UEFA iz 2005. g.

                              Nа sаjtu CSKA je omoguceno glаsаnje zа nаjlepsi gol u 2011. g. а u uzi izbor je ušаo i gol nаšeg Zorаnа Tosicа protiv Kriljа Sovjetov. Evo i snimkа tog golа:

                              http://www.youtube.com/watch?v=JeAcwIrKBME

                              Comment


                              • Tog napadaca Krasnodara sam imao priliku gledati u nekim pregledima i lik je odlican,barem ono sto sam ja vidio

                                Mislim da ce Arsenal pokusati dovesti Chagoeva,a sigurno je i velika potraznja za Dumbia-om,a sto se tice Tosica nesto mislim da on nece nigdje
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X