Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA offseason 2018 (vesti, diskusije, tracevi...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by colke995 View Post
    Pa kazem, dao bih taj paket, ali samo ako hoce makar na jos 2 godine da produzi. Dati opet to da bi godinu dana bio siguran kandidat za titulu je nonsense.
    Ma vjerovatno bi dao garancije da ostaje u Bostonu. Ako Lejkersi i Boston ne mogu zadrzati igraca onda ko moze?

    Ja mislim da ce se na draft vece znati gdje nastavlja karijeru


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hated, adored never ignored

    MUFC

    Comment


    • Originally posted by Tarantula View Post
      NBA ligu će spasiti James ako ode u Houston.

      Volio bih ja da on završi u Lakersima, ali jedini koji bi mogli zaustaviti GSW su Rocketsi sa Jamesom.
      Spas NBA lige je da se GSW zaustavi? Zasto?
      Sta dobijas sto znas da nece sampion biti GSW nego GSW ili Houston?

      LeBronu je najbolje da ode u Philu. Tamo ima prostora za njegov ugovor, a tim je vec dovoljno jak za finale istoka. Sa njim, moguce je i dostojno finale lige. Tu su i Boston sa haywardom i Irvingom, Lakersi sa Kawhijem i PG bi isto bili jak tim. Nije sve u pravljenju dva jaka supertima i igranju finala pre finala.

      Comment


      • Originally posted by badem View Post
        Spas NBA lige je da se GSW zaustavi? Zasto?
        Da. Zato što će i narednih godina biti metla u finalu.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Originally posted by Tarantula View Post
          Da. Zato što će i narednih godina biti metla u finalu.
          Nije NBA playoff samo to finale. Ova sezona je slabljem Clevelanda mnogo zanimljivija i dinamicnija bila od prethodne, iako je finale bilo manje interesantno. Boston - Cleveland i Indiana - Cleveland su bile zanimljive serije. Prosle sezone su se Cavsi prosetali do finala.
          Meni nije zanimljivo da gledam dva GSW umesto jednog u ligi, a pogotovo bi mi bilo jadno od LeBrona da opet pravi super timove.

          Comment


          • Ne gledaju svi istim okom. Ljudi uglavnom propuštaju čari NBA-a, slabo kome je zanimljiv napredak nekih timova ili igrača. Nema se vremena za to. Ko uopšte zna da je Alan Vilijams iz Finiksa dabl-dabl mašina? Neki ga ne bi mogli ni u box score naći.

            NBA je najtransparentnija liga na svijetu. Nekad možeš da pogodiš ko će biti finalisti i prije početka sezone, nema tu previše iznenađenja, pa se ljudi fokusiraju ko će koga skinuti sa trona. Cijelo vrijeme diskutuju o tome da zaborave da u ligu ima još 28 timova i da i oni mogu da pruže uživanje u košarci. Indijana-Klivlend i Fila-Majami su bile najkvalitetnije serije ovoga plej ofa. Ko je ispratio samo finala konferencija i veliko finale, nije se nagledao dobre košarke. S tim što sam ja uživao i uz GS-Hjuston seriju, jer je za malo pružila nešto neočekivano.
            sigpic

            Comment


            • Naravo, ali ja sam uzivao i u GSW 4-0..Poezija kosarke, kao sto kazes ne prati se kosarka samo zbog rezultata ili zanimljivosti 7 utakmice. Greh je ako mozes a da ne gledas utakmice GSW u ovoj eri. Stvarno kosarka za svaki respekt. LBJ kao GOAT u potrazi za trecim supertimom, da dokaze neke vrednosti i nabije statistiku itd..Ker je ubedljivo najbolji trener u NBA, ovo sto radi Klivlend i Hjuston npr uz Oklahomu je greh prema kosarci...Meni je Ker najbolji trener zato sto je izvukao osmehe kod igraca, izvukao fransizu, cak i kad su izgubili onu seriju od Klivlenda, svi su bili nasmejani i uzivali su u kosarci, to se jasno vidi....itd
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ker nije najbolji trener u Nba dok god su tu Pop, Stivens. Prvi je legenda, ikona a drugi ako ovako nastavi ima da bude u rangu Fil Dzeksona, Rajlija, Popa, Oerbaha itd itd.

                Ker je uzeo pomalo od Fil Dzeksona, Popa, D’Entonija pa cak i Stivensa i unaprijedio ono sto je Mark Dzekson radio i to sve implementirao a pomaze kad imas 4 allstara, 3 koji su zajedno se razvijali i 4 koji je koliko toliko prihvatio koncept kakav ima GS mada zna povremeno da iskoci i da bas solira.

                Ovo nikako ne moze biti zanimljiva liga i ne cine je zanimljivom ekipe koje tankuju ili ekipe koje se bore za PO.

                U cemu je draz ako ti znas u startu da ce GS uzeti i da ce Hjuston samo priziti otpor? Mozda za navijace GS ali za ljubitelje Nba i uopste kosarke to nikako nije zanimljivo.
                Uzivam ja da gledam Lejkerse i mlade kako se razvijaju ali mi sigurno ne godi cinjenica da niko me pruza otpor GS vec svi idu linijom manjeg otpora.
                Zato i kazem da ce biti razocarenje ako Lejkersi i Boston kao 2 najvece fransize ne odgovore na izazov GS vec ostanu tu gdje jesu i cekaju pad GS. To nije odlika sampiona


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Stivens za sada nije nista uradio, ima uspeha ali samo u teoriji, tek on treba da se dokaze. Sto se tice Popa, on je na zalasku karijere i pisati kako je najbolji trener u godinama kada gubi igraca nosioca fransize je ono...

                  Znaci to nije kerova igra, vec je pokupio sve od ostalih trenera..zanimljivo vidjenje za coveka koji je prosao sito i resheto

                  Tako kao sto ti pises, se pisalo i kad su Bulsi imali svoje dve ere, ali apsolutno isto..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Dok god je Pop tu nema trika da ce se neko posmatrat boljim trenerom od njega i to pricam kao fan Lejkersa i neko ko ne voli SAS ali ih postujem. 20 sezona u PO, 5 titula, toliko prilagodjavanja na samu igru, stvaranja novih sampionakih ekipa i uopste napredovanja kao trener je za svako postovanje.

                    Keru svaka cast za 3 titule ali ga to po meni ne stavlja u rang Dzeksona, Popa, Rajlija, Oerbaha.

                    Stivens ove sezone sta je uradio ce se pricati za 20,30,50 godina kao njegov definitivni dolazak na veliku scenu, sto bi Ameri rekli with the big boys. Covjek je ocigledna klasa i veliki mastermind i samo neka tragedija ili sta vec ce ga zaustaviti da ne uzme nekoliko titula. Jos jedan od razloga zasto smatram da je razocarenje da Boston ceka jer imaju igrace u prajmu ( iako neke povrijedjene ), imaju trenera, imaju sredstva da se poboljsaju, da naprave bolji i jaci tim i kao jedna od najboljih fransiza to moraju uraditi.

                    Lejkersi nemaju takvog trenera koliko god da je gotivan Walton, nemaju toliko pikova ali im se otvorio put da se vrate na velika vrata a ne bi bili to sto jesu da nisu rizikovali kroz svoju istoriju. Okej, zadnji rizik se nije isplatio sa Hauardom i Nesom, povreda Nesa i odsustvo mirnog vodje da kontrolise Kobi-Howard duo i onda odlazak Howard-a ali to ne smije da ih sprijeci da pokusaju. Imaju odlican front office, veliko kosarkasko ime, sjajnu licnost i harizmaticnog lika i priliku da vrate Lejkerse tamo gdje im je mjesto


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Hated, adored never ignored

                    MUFC

                    Comment


                    • Mislim trenutno u NBA, ne sta je bio POP, posto pred Kerom jos 15 godina bar, a Stivens je za sada mogucnost, na kraju ipak nije izbacio Klivlend, ako ne radi nesto u buducnosti, tesko da ce se neko secati ove sezone kao neke epohalne da se ne lazemo ovde. Mozda, bice i bio prosto je nepotrebno za trenutnu raspravu Ker je trenutno u zadnjih 4-5 godina ubedljivo najbolji trener u NBA...sad, neki misle da je lako od Grina, Tompsona,Karija napravati tim i sampione..da je Mark Dzekson u stvari mastermind itd...Meni to ne deluje fer ni malo..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Stevens je dosao u ekipu koja je bila na pragu rebuliding-a, trejdovali zvezde, ostao Rondo i ocekivalo se da budu otprilike na nivou Čikaga bez Batlera, i da ce proces trajati bar 3-4 sezona. Medjutim lik je napravio takav sistem da jebeni Ajzea Tomas, koji je bio do tada „journeyman“ bude dva puta All star igrac i 5. u trci za MVP i da sa njim kao glavim igracem bude prvi u regularnom delu Istocne konferencije protiv Klivlenda sa Irvingom, Lebronom i Lavom.
                        Da ne pricamo o igri Seltiksa u ovom playoff-u gde su ljudi razbili Filadelfiju koja je toliko hvaljena i visoko kotirana bez dva svoja najbolja igraca.
                        Stivens je jednostavno genije kosarke, i trenutno u samom vrhu u nba ligi.

                        Comment


                        • Pa imao bih sta reci i na tu temu ali uzeo je 3 titule u 4 godine tako da svakako ima argumenata sto ga twko smatras.

                          Mark Dzekson nije mastermind ovog uspjeha GS ali je postavio postulate tj udario temelj ali je Ker to prihvatio i iskoristio na najbolji moguci nacin. Mnogo toga se tu dobrog uradilo da bih sav uspjeh dao Keru jer ovo sto je GS uradio u stvaranju ovog tima je fenomenalan rad kompletnog tima, kako front office-a tako i trenera pa sve do igraca i to ne samo sto se tice dijela igre na terenu vec i van njega, da ne pricam sad sve od starta kako se to sve poklapalo.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Lejkerboy, ono sto ga za mene cini impresivnim jeste taj sistem koji je uspostavio. Pogledaj kako izgledaju igraci kad igraju u Bostonu i kad odu negdje drugo. IT, Bradley, Crowder.

                            Ubijedjen sam da mali Tatum ne bi izgledao ovako impresivno u bilo kom drugom sistemu do Bostona. Cak bih se usudio da kazem da bi imao postepen razvoj a ne bum kakav je imao.

                            Njegove akcije iz TO su vec sada za izucavanje, nevjerovatan set akcija. Prilagodjavanja iz meca u mec itd itd, sve one stvari koje nekog trenera cine velikim trenerom Stivens to posjeduje iako mi mrsko to da kazem posto je u Bostonu ali je to cinjenica


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • Slazemo se mi svi u potpubosti, ovaj Stivens jeste genije, ali ima tek da guli a tu je i njegov GM takodje, nije da je bas Boston eto tamo neki tim bez repa itd...To su sve top treneri ali nekako se gleda kao da bi bilo koji drugi trener uradio ovo sto je uradio SK, a verovatno niko nije ni pratio GSW pre njega ...ili jako malo broj ljudi naravno...Cenim da je lakse napraviti od Bostona nesto, nego od GSW i privuci igrace...Proslo je puno vode Dunavom dok jedan ozbiljan igrac uopste uzeo u razmatranje da dodje u GSW,a ne i da dodje...

                              Ne kazem ja da je Stivens los, sta vise najbolji mladi trener koji dolazi, ali na papiru jos nema nista, dok je Ker napravio dinastiju. To je sustina, sta vise niko ne kaze da je Ker ni blizu Popa, ali trenutno Ker vlada NBA ligom i to je sustina
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Tatum je imao i ''srece'' posle povrede Hejvurda da budemo iskreni, ali iskreno niko nije mogao ovo zamisliti od njega, momak je teski mudonja i drago mi je sto konacno izlazi ovakvi igrac iz drafta..Sto opet ne znaci da ce imati bolju karijeru od Fulca itd...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X