Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona - PL & Championship 18/19 (pripremni mecevi, transferi, spekulacije)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rasizam u srcu Evrope. Od Nemaca nista ne cudi. Sramota, pa da je najgori na svetu. A pritom je bas mnogo zaduzio tu istu Nemacku.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Jbg nije da je bas pametno slikati se i ici u posjetu kod diktatora, a Erdogan to svakako jeste. Kakvi god motivi njegovi i Gundoganovi bili, to je pogresno. Ali da sportisti, odnosno posebno fudbaleri ne znaju da se drze podalje od politike i da je s njima lako manipulisati s obzirom da su niske inteligencije to svakako. Erdogan dobio poene, a Ozil bulijing. Zato je Erdogan pametan, a Ozil nije.
      sigpic

      Comment


      • Mozda nije pametno, ali nikako Ozil ne moze biti negativac u ovoj prici. Sta bi onda trebalo Svajcarci da rade Stephanu Lichtsteineru? Naravno da treba politiku trzati sto dalje od sporta, ali u ovom slucaju treba osuditi pravu stranu. Ne postoji opravdanje.

        A Henes je odvratan sa ovim spinovanjem.
        Last edited by mark !t zer0; 23-07-18, 12:22.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • U da, to da je Njemac kad pobjedjuuje, a Turcin odnosno imigrant kad gubi nije nista novo i nije da je on prvi koji dozivljava takav tretman. Endi Marej je Britanac kad osvoji Vimbldon, kad izgubi na istom je Skot. Lukaku je sam rekao kad se dobija on je Belgijanac, kad se izgubi od je Belgijanac kongoanskog porijekla.

          Tako da kroz ovo prolaze sportisti, to naravno nije u redu ali prolaze. Ipak svi se nekako izbore s tim, Ozil nije htio, to govori dosta i o njegovom karakteru. Naravno da nije negativac u ovoj prici, on je u pravu i sem fudbalskog aspekta apsolutno u pravu, ali fudbalski aspekt je kod njega najvazniji, a on mu je najslabija tacka i to je fakat. Dzjems Blejk je prosao kroz pravi pakao da bi zivio ponovo, ne samo igrao tenis, napisao jebeni bestseler i i dalje su ga zvali Afro-Amerikanac, nikako mu nije bilo jasno kako jos nije zasluzio da bude samo Amerikanac, ali eto nije nego je nastavio svoju borbu i izborio se sa svim problemima, vratio u vrh tenisa, napisao knjigu kao sto rekoh i dobio postovanje koje zasluzuje. Ozil ce ga svakako dobiti, on ga ima od miliona ali da prelako odustaje i ocekuje da je svijet savrseno mjesto, to ne ide.
          sigpic

          Comment


          • Valjda dovoljno govori o njegovom karakteru to sto je bio medju najboljim igracima na svetu i sto ceo zivot igra u vrhunskim klubovima, sto je prvak sveta, i ima ko zna koliko jos trofeja. To je poenta svega. Sport. Za ostale stvari, pogotovu ovako osetljive, ne mozes da znas/osudjujes dok sam ne osetis. Verujem da su bili ogromni pritisci, i da je iskljucivo zbog toga sto je poreklom Turcin laka meta, i bio je pogodan za okriviti za sve maltene. Veoma bedno od Nemaca sto se mene tice, i sigurno da je na svojoj kozi osetio rasizam i verujem da nimalo nije lako. Tako da ga, nakon svega sto je dao toj reprezentaciji i sto je postigao u karijeri, u potpunosti razumem. Ni ja se verovatno nikada ne bih vratio tamo.


            edit: Ovaj deo kada prica o Mateusu, zna li neko na sta je mislio?
            Last edited by mark !t zer0; 23-07-18, 12:43.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • ja uglavnom gledam samo fudbalski teren, a on je ocajan bio prije cetiri godine na Mundijalu, boljelo je koliko je los i koliko se manje trudi od ostalih fudbalera Njemacke u Brazilu. To su cinjenice, i da je laka meta i da ne dobija duele su isto cinjenice, Bajern pjeske prolazi Arsenal svih ovih godina, nije Ozil jedini krivac ali fudbaleri Bajerna su sve ono sto Ozil nije, ratnici, borci, trcace uvijek, on je drugaciji tip igraca, vrsta koja izumire ali stav mu je bas cesto ocajan i sem Mundijala 2010. nije on bas toliko dao Njemackoj koliko se potencira.

              Rasizam je uzasna stvar i nikoga ne treba osudjivati i maltretirati jer je drugaciji, ni na koji nacin.
              sigpic

              Comment


              • Inace to odakle je ko je stvarno presmijesno, ljudi su ljudi ili nisu, evo Krespo nije Juznoamerikanac, Pires Italijan vise nego Francuz, ljudi su debili uglavnom i mrze jer su pogresno nauceni, a igraju za reprezentacije za koje smatraju da su njihove, ako se osjeca kao Francuz, Njemac, Spanac igrace za te zemlje, meni je to potpuno ok.



                Mateus kaze igrao sam za pogresnu zemlju
                sigpic

                Comment


                • sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    ja uglavnom gledam samo fudbalski teren, a on je ocajan bio prije cetiri godine na Mundijalu, boljelo je koliko je los i koliko se manje trudi od ostalih fudbalera Njemacke u Brazilu. To su cinjenice, i da je laka meta i da ne dobija duele su isto cinjenice, Bajern pjeske prolazi Arsenal svih ovih godina, nije Ozil jedini krivac ali fudbaleri Bajerna su sve ono sto Ozil nije, ratnici, borci, trcace uvijek, on je drugaciji tip igraca, vrsta koja izumire ali stav mu je bas cesto ocajan i sem Mundijala 2010. nije on bas toliko dao Njemackoj koliko se potencira.

                    Rasizam je uzasna stvar i nikoga ne treba osudjivati i maltretirati jer je drugaciji, ni na koji nacin.
                    Ma kakvi mizeran ucinak je imao, ja neverujem sta citam ovde kako vas nije sramota...

                    [TW]1021142819187187713[TW]

                    Comment


                    • Originally posted by krele90 View Post
                      Ma kakvi mizeran ucinak je imao, ja neverujem sta citam ovde kako vas nije sramota...

                      [TW]1021142819187187713[TW]
                      Let me fix that for you

                      sigpic

                      Comment


                      • Ako im ode i Ngolo, borba za opstanak.
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by Adam The Llama View Post
                          Ako im ode i Ngolo, borba za opstanak.
                          Spekulacije, sumnjam da je Roman digao ruke od Celsija pa da dopusti da mu ode kicma tima. Ipak se on pita najvise.
                          insta: engleski_dopisnik

                          Comment


                          • Njegov stil igre je drugačiji, Ozil nije nista losiji bio nego i ostatak Nemaca na WC i suludo je upirati prstom u njega kao glavnog krivca. Zna se sta je njegov zadatak i stil igre, stvorio im je sisaset sansi. Nisam bas pratio situaciju u nemackim medijima da li je ovako osuto i po Mileru i tim Bajernovim igracima koji vaze za ratnike a takodje su bili van forme, ili da nije Lev zazalio sto nije poveo Sanea i tako dalje...

                            Comment


                            • Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Originally posted by krele90 View Post
                                Njegov stil igre je drugačiji, Ozil nije nista losiji bio nego i ostatak Nemaca na WC i suludo je upirati prstom u njega kao glavnog krivca. Zna se sta je njegov zadatak i stil igre, stvorio im je sisaset sansi. Nisam bas pratio situaciju u nemackim medijima da li je ovako osuto i po Mileru i tim Bajernovim igracima koji vaze za ratnike a takodje su bili van forme, ili da nije Lev zazalio sto nije poveo Sanea i tako dalje...
                                Miler je ubjedljivo najgori bio na SP. Coek ne igra fudbal evo vec 2 godine.
                                Draxler i Werner ko zna sta su i radili ali fudbal nisu igrali.
                                Hated, adored never ignored

                                MUFC

                                Comment

                                Working...
                                X