Announcement

Collapse
No announcement yet.

Internazionali BNL D’Italia Rome, Italy May 13 - 20

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jablan View Post
    Jos jedno ciscenje rimske sljake, idemo na drugu temu. Rafa ispod proseka ocajni prvi servis 40-50%, Novak na 150% svojih mogucnosti, mala napetos radi publike i poznat epilog, ko je mislio drugacije ili je neporaavljivi optimista gledano sa navijacke strane ili je totalni nepoznavatel trenutnih teniskih prilika.
    Šta si ti to gledao?????

    Odličan meč (pre sve 1.set).

    Najbolji meč u 2018

    Vretio se Nole za dobropit svetskog tenisa.


    Rafa igrao tie-break 1.seta na 150 % svojih mogučnosti, da za nijansu dobije odličnog NOvaka.

    Comment


    • Jel te iko ista pito sine!!!! Percepcija je h.....na stvar, zadnjih par godina na ovom forumu, percepcija postaje tabu tema.

      Comment


      • A sta nam ti mozes reci o percepciji?

        Comment


        • Mani se corava posla sine, i gasi se sa foruma

          Comment


          • Jablane obrati pažnju na rečnik i ne teraj ljude sa foruma
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by 61563 View Post
              Ma odlicno je ovo,rezultat je najbitniji,al danas i sve van slem i ne bas, u ovim godinama kad je jedino to bitno(slem)....ja rekoh uzece W,...USO mi deluje jos sigurnije,a posle ovog ako ih zreb razdvoji,bice to jedno zanimljivo finale u Francuskoj...

              Fiksni i ja očekujem da bude top tek za Vimbldon.Baš se vidi da mu fali kondicije...ali volje mu nije manjkalo.Odavno nisam gledala Novaka ovakvog...konačno se vraća ali mora još puno na snazi i kondiciji da radi da bi bio konkurentan na GS...
              I na servisu koji je danas baš škripuckao u par navrata.

              Originally posted by miloolja View Post
              Po glasu bih rekla da je Lihtenstajn al nisam smela da pitam

              tt
              Jeste, baš sam to bila napisala na početku meča

              Originally posted by bice View Post
              Kondicija da se nabaci jos malo, za RG ce trebati 3 seta dobijena, tako da st ovise mesa i sto vise kondicije i bice QF/SF
              +1 samo na žalost prinuđen je da je u hodu popravlja...
              Originally posted by limun View Post
              Marija sta li ti lupas, kako je to crko Novak...
              1.Nauči da se obraćaš pristojno
              2.Ako ne vidiš da Novak ima problem sa kondicijom onda ne znam šta gledaš
              3.Očigledno je da nisi pratio moja pisanja cele nedelje a nemam sada vremena da ti objašnjavam zašto ,kako i odakle mračenje.

              Inače gledam Mašu i Halep...Halep ima brejk prednosti u prvom, čisto ako nekoga zanima
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Postovani Milojla, u prethodnih nekoliko godina kada sam se nekome obracao bio sam kaznjen na neki nacin, zasto onda vaze drugaciji standardi

                Comment


                • Originally posted by jacques9 View Post
                  Šta si ti to gledao?????

                  Odličan meč (pre sve 1.set).

                  Najbolji meč u 2018

                  Vretio se Nole za dobropit svetskog tenisa.


                  Rafa igrao tie-break 1.seta na 150 % svojih mogučnosti, da za nijansu dobije odličnog NOvaka.

                  Pretjerali ste ga, obojica.Istina je obicno na sredini.

                  Rafi zaista servis nije bio na nivou.Bilo je snage u servi sto jeste jeste ali mora naci bolji omjer snage,dubine i rotacije.Onaj procenat je premali za Novaka.
                  Taj servis i nedostatak IO i DTL forhenda još ranije u setu su doprinijele da Novak ostane u setu duze i odvede ga u TB.Najrealniji rezultat je bio 6:4.
                  Rafa jeste nasao tu paralelu poslje ali kao sto rekoh trebalo je ranije.
                  Daleko da je to bilo nekih 150% ali jako blizu trenutnom maximumu sigurno da jeste.Kad te dvije stvari jos popravi, a hoce do RG-a, uz cinjenicu da se igra na bo5 vjerovatno bi i ovaj Rafa imao iste rezultate na RG-u u godinama 12,13 i 14...Drugim rijecima ne vidim da bi ga te verzije Novaka uspjele pobijediti također.

                  Novak.
                  U prvom setu nije mu falilo apsolutno ništa.Ni snage, ni dubine u udarcima ni kretnje.
                  Kondicija svakako ali kondicija ne moze biti problem na pocetku meca, Novaku nije bila problem prvi set.Poslje jeste, ocekivano.
                  Mozda vi mjesate snagu (u udarcima i u servisima) sa kondicijom ali to nije isto.
                  Odlican mec, ako ovako moze citavu godinu mozemo reci da je njegov povratak zavrsen.Kondicija ce doci.
                  Vjerujem da sa ovom igrom uzima WB ili US-o.U najgorem slucaju polufinala ili finala bi trebao da igra.
                  - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                  - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                  - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                  - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                  - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                  - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                  - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                  - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                  Comment


                  • Originally posted by jablan View Post
                    Postovani Milojla, u prethodnih nekoliko godina kada sam se nekome obracao bio sam kaznjen na neki nacin, zasto onda vaze drugaciji standardi
                    Smo bez vređanja, ružnih reči, teranja sa foruma, nazivanja drugih članova savkojakvim imenima i deljenjem epiteta... i neće biti nikakavih problema.
                    Ma koliko se ne slažeš sa nečijim stavom ili mišljenjem, sve može lepo da se kaže i argumentovano kontrira.
                    I uvek su bili takvi standardi.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Strasan mec, Novak odigrao na 150% od trenutnih mogucnosti, Rafa moze i bolje ali odlican kada je trebalo. Mislim da je imao 6 vinera od 7 poena u TB-u, strasno ga odigrao.

                      Falili su njihove meceve, ovo je najvece rivalstvo ikada bez ikakve sumnje.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        Strasan mec, Novak odigrao na 150% od trenutnih mogucnosti, Rafa moze i bolje ali odlican kada je trebalo. Mislim da je imao 6 vinera od 7 poena u TB-u, strasno ga odigrao.

                        Falili su njihove meceve, ovo je najvece rivalstvo ikada bez ikakve sumnje.
                        Mala ispravka - Novak odigrao na 162.5 % a Nadal na 48.7 %

                        Comment


                        • Ala urlaju ove dve ...koja ce vise, jace...jos jace...

                          Spoiler


                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by torpedo View Post
                            Mala ispravka - Novak odigrao na 162.5 % a Nadal na 48.7 %
                            Trebao sam da boldiram trenutnih mogucnosti. Ovo je daleko najveci Novakov nivo otkad se vratio, zato sam napisao trenutnih. Jednostavno trebace jos vremena i kontinuiteta da se vrati stari Novak.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Sve predvidjeno u Novakovoj temi tijesan prvi set, laksi drugi...

                              Comment


                              • Ja sam prilično siguran da bi Novak, u slučaju da je Rafin intenzitet bio iole slabiji, posebno sa bekend strane, imao egal meč i realnu šansu da dobije. Odličan meč su odigrali obojica, a "sitnice" koje su u ovakvim mečevima često i presudne, bile su na strani Nadala. To su bolja forma, fizička sprema, samopouzdanje i mogućnost konstantnog igranja svog visokog nivoa tenisa. Novak je u ponovnoj izgradnji većine od tih elemenata, ali neće proći još dugo prije nego ih potpuno povrati. To je današnji meč definitivno pokazao.

                                S druge strane, nezamislivo je nama kako je igrati protiv one životinje u onakvim uslovima. Rafa je, bez sumnje, najspektakularniji igrač kojeg sam gledao.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X