Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Grof View Post
    @Nas i Manny
    OK, poklapa se sa pricom koju sam cuo...
    Poenta je - sta smo mi imali od toga? Momci su se ubili od skautiranja, predlozili xy igraca i dosao je ko? Djenka i Miler... Pri tome, oni nisu bili bas nepoznati, ali ajde neka bude da jesu Jos neko??? Ne secam se.
    Tako da Manny nema potrebe da opet potezes to 'realno', ili ne. Na istoj smo strani, samo nam se pristupi razlikuju.
    Koja je poenta Nas-ovog upisa? Opsirnije je objasnio ono sto sam ja rekao u jednoj recenici, a rezultat trogodisnjeg rada je bio Miler i Djenka. Takav skauting nam ne treba, tj. takvov koriscenje skautinga nam ne treba jer ako za 3 godine dovedemo jednog-dva igraca, onda je to gubljenje vremena, pa makar nas nista ne kostalo. Tu se opet vracamo na ono sto sam ja napisao - DR je vise voleo igrace koji su igrali u Evropi, pa makar i kratko.
    Kako ja sada vidim stvari, KKCZ mora taj pristup da promeni i bude daleko otvorenija za 'nedokazne' igrace
    Ako se ne varam, dosao je i Volters, mada njime mnogi nisu bili zadovoljni. Meni je pak bio sasvim pristojan, posebno kada se malo opustio i prilagodio na stil igre (u plej ofu ABA lige je bio jedan od boljih igraca). Svakako bih radije gledao njega od ovosezonskog cirkusa sa Radicevicem, Enisom i Filipom, al' to je vec neka druga tema...

    Slazem se da je to opet premalo za cetiri godine (ne tri: 2013, 2014, 2015 i 2016), ali ne moze se ni svaki igrac koji se skautira dovesti. Neki nece u Evropu, neki traze mnogo para, neke "otme" jaci klub, neki se ne svide treneru, neki se svide treneru, al' se ne svide upravi. Opet, ni to sto je tog leta igrac bio nedostupan, ne znaci da ce biti nedostupan i za godinu-dve.

    Takodje, nije cilj skautinga samo da neki igraci dodju, cilj je i da neki igraci ne dodju. Tipa: nudi menadzer "NBA prospekta", mladi reprezentativac svoje zemlje, bio na Nike Hoop Summit-u, na NBA draft Combine-u, vrhunski talenat... A onda se uradi detaljan skauting, pa se vidi da je decko izrazito limtiran u napadu, uzasno sirov u odbrani, da je akcelerant koji je u mladjim kategorijama dominirao na fizikalije itd. Onda trener kaze "meni ovo ne treba", pa taj igrac uprkos pritiscima ne dodje. On posle uprkos odlicnom marketingu ne bude ni izabran na draftu i nekoliko godina kasnije igra istu ligu koju je igrao i tada kada je nudjen, ne ostvarivsi nikakav napredak.

    Tada su makar postojale neke ideje i predlozi van Miskovih "paketica" ("sredicu ti tu dvojicu, al' da uzmes i ovu dvojicu"), postojali su filteri za igrace koje nude agenti - prvi filter u vidu skautinga, drugi filter u vidu trenera koji se mesao u svoj posao. Da je neki spektakl - nije, ozbiljan skauting podrazumeva pracenje igraca tokom citave sezone, a ne kampanjski rad u letnjem periodu. Ozbiljan skauting podrazumeva i ulaganje u recimo Sinerdzi, pa i putovanja da se neki igraci gledaju uzivo (jer se ne moze sve videti preko snimka, mora se obracati paznja i na govor tela igraca kada je na klupi, kako reaguje na izmenu, kritike trenera, kada promasi prvih par suteva itd.) Ozbiljan skauting podrazumeva i veze sa drugim skautima, ljudima iz sveta kosarke, "insajderima" koji ce da odrade background check. Mogao bih ovako do sutra da nabrajam...

    Ali kako god okrenes, poenta je u tome da umesto da se na tim stvarima radilo i napredovalo, poruseno je i ono sto je do tada postojalo. Jedan covek je preuzeo sve na sebe, igraci su dovodjeni na osnovu CV-a, "zvucnosti" imena, drzavljanstva, interesovanja rivalskog kluba... Skautinga nema, trenera kao da nema, tim menadzeru se prisije i funkcija sportskog direktora jer se nece mesati u svoj posao... Da li na EL/EC nivou postoji klub u cijem rosteru 80-90% igraca zastupa isti agent, kao sto je slucaj sa nama? To su prilicno neozbiljne stvari za klub koji pretenduje na titule, Evroligu i sl. Samo sto ljudi uglavnom ni ne obracaju paznju na to, njima bode oci neki Enis, Radicevic, Feldin, Lesor, misle da ce se nekom igrackom rokadom sve resiti, a ne shvataju da riba smrdi od glave i da "sistem" koji se konstantno spominje, zapravo i ne postoji.

    Comment


    • Pressey iz Barse bi mogao biti dobro resenje za prvog pleja. U Barsi se nije snasao.

      Comment


      • @ Nas

        Jel znaš kako su dovedeni u FMP Bolden , Ojo , Hemfri ...

        Comment


        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
          @ Nas

          Jel znaš kako su dovedeni u FMP Bolden , Ojo , Hemfri ...
          Preko Danijela Moldovana, agenta iz Australije. On je doveo i onog Vilsona u Partizan, Patrika Milera takodje, talentovanog Jusufa Sanona u Olimpiju, pre toga Erona Bejnsa...

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            @ Nas

            Jel znaš kako su dovedeni u FMP Bolden , Ojo , Hemfri ...
            Originally posted by Nas View Post
            Preko Danijela Moldovana, agenta iz Australije. On je doveo i onog Vilsona u Partizan, Patrika Milera takodje, talentovanog Jusufa Sanona u Olimpiju, pre toga Erona Bejnsa...

            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Nisam znao za Sanona, alal im vera..ozbiljno rade...dovesce i ovog iz Barse B Samanica...ozbiljno se radi u Olimpiji..zivo me znaima koga ce dovesti...eno gube 2-1 od Krke...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ovaj mali fazekas mi se cini izuzetan potencijal.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Pressey iz Barse bi mogao biti dobro resenje za prvog pleja. U Barsi se nije snasao.
                  Da me ne shvatis pogresno, da je pre godinu dana hteo njega za pojacanje, cigani bi ga razapeli.
                  Jbg, standardi i budzet ce biti nizi, a ja se samo nadam da nam Majls i Jang nece ponovo biti top pojacanja...

                  Comment


                  • Nmg da spavam od muke, pa sam mislio i smislio, nesto za sledecu sezonu:
                    Stranac, domaci plej (Peno, Jaramaz), Radanov?
                    Stranac, Lazic, Nenadic
                    Danguba, Dobric, DvD
                    Borisa, Jankela
                    Stranac, Ristic, Jovanovic

                    Ako se pogodi sa strancima, ovo deluje solidno :-D

                    Comment


                    • Na 4/5 bas bas tanko.
                      Trebala bi nam zver tu, u svakom pogledu.

                      Comment


                      • Originally posted by Guthrie View Post
                        Na 4/5 bas bas tanko.
                        Trebala bi nam zver tu, u svakom pogledu.
                        A ionako smo tu uvek bili najtanji pa rekoh ajde...

                        Comment


                        • Omica zadrzati i Dangubica bi meni bio top prioritet. To otvara prostor da se druge pozicije pojacaju. Bar ta dva startera ce biti odlicnog kvaliteta, pa gradis roster.

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Comment


                          • Omic sigurno nece ostati zbog najbednijih, budite sigurni u to.
                            Dangubic je vec druga prica, imao je ovu povredu, a bilo je interesovanja ove sezone za njega.
                            Ono sto mi moramo imati naredne sezone, po meni je, kombo bek, kombo krilo i small ball-undersize petica.

                            Comment


                            • Omic je nesto kao i Rocesti , koliko donese, toliko i prospe jer krsteni pik nije odbranio.

                              Voleo bi Odza da vidim umesto njega, ako ne bude novca za nesto bolje.

                              Lesoru zelim sve najbolje, najgori stranac u istoriji nasoj.

                              Comment


                              • Originally posted by Nas View Post
                                Takodje, nije cilj skautinga samo da neki igraci dodju, cilj je i da neki igraci ne dodju.
                                Ovo mi se posebno svidelo. Odlicno zapazanje. A i inace, dobar post, slazem se sa svim, osim sto mislim da je Volters igrao negde pre u Evropi. Nije ni bitno jer se slazem da je bolji od onih koje si nabrojao.

                                Comment

                                Working...
                                X