Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljudi generalno ne shvataju koliko je vazno da ti se "pogodi" dobra generacija "domacih" igraca, koja je homogena i igracki i karakterno. U danasnjoj kosarci to je suvo zlato. Sve redje i redje. Od toga sve krece i to cuvas i branis na svaki nacin. Mislim da Many aludira na to. Ali opet tesko je odbiti milion. Ali ako vec prihvatis, moras da imas plan b.

    Comment


    • Originally posted by Guthrie View Post
      Koga ti vredjas ovde?
      Alimpija ili brata Coia?
      Ma ne vredjam ja nikog...Nego su mi nekako po poznavanju kosarke slicni...Pa pitam da nije Alimpije...i Alimpije zivi u NS-u..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Nidam sasuo 34 poena Buducnosti u Moraci.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Ma ne vredjam ja nikog...Nego su mi nekako po poznavanju kosarke slicni...Pa pitam da nije Alimpije...i Alimpije zivi u NS-u..
          Zajebavam se.

          Comment


          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
            Ljudi generalno ne shvataju koliko je vazno da ti se "pogodi" dobra generacija "domacih" igraca, koja je homogena i igracki i karakterno. U danasnjoj kosarci to je suvo zlato. Sve redje i redje. Od toga sve krece i to cuvas i branis na svaki nacin. Mislim da Many aludira na to. Ali opet tesko je odbiti milion. Ali ako vec prihvatis, moras da imas plan b.
            To je bila najveća prednost kkcz ...sem , prve i ove sezone .Jovke , Bobi , Luka, Kalina , Danga ,Laza, Simke ,Gudura...uz Čarlija koji je igrao tri sezone to je bio temelj za sve uspehe ...uz Deju naravno Sam kažeš da je to "suvo zlato" i kod nas je trajalo predivne četiri sezone. Videćemo koliko je moguće vratiti se na sličan način.

            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Originally posted by Ica View Post
              Ec je garantovan,zna se ko ostaje sigurno ,a trener nam treba iskusniji od Jovovića,ako ćemo da vijamo Abu i El !
              Ma nisam ni ja za njega, nego nabrajam razloge koji se navode za njegovo dovodjenje. S' druge strane, koga dovesti? Koliko ce para biti? Slazem se sa forumasima koji su pisali da nam je verovatno trener najbitniji za sledecu sezonu.

              Comment


              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                To je bila najveća prednost kkcz ...sem , prve i ove sezone .Jovke , Bobi , Luka, Kalina , Danga ,Laza, Simke ,Gudura...uz Čarlija koji je igrao tri sezone to je bio temelj za sve uspehe ...uz Deju naravno Sam kažeš da je to "suvo zlato" i kod nas je trajalo predivne četiri sezone. Videćemo koliko je moguće vratiti se na sličan način.

                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
                Ne moze se po svaku cenu traziti domaci igrac. Videli smo to i ove godine. Sta nama vredi sto smo doveli domace igrace? Duzina ugovora, svlacionica, kvalitet i cena su parametri... Ranije je bilo drugacije i KKP je ipak imao koga da dovede. Sada su svi koji vrede preko, a ovi sto bi trebalo da vrede se spremaju za preko, a i tek bi trebalo da se dokazu.
                Tako da - povratak na osnove - traziti talente po celom svetu i 'skolovati'. Na to bi trebalo da se doda skauting koji prepoznaje kvalitet nesto starijih igraca i van EL i Miska + ozivljavanje karijera nekada dobrih igraca. Problem je samo sto i taj skauting kosta (pretpostavljam).
                Lepo Mani napisa da se prati 100 igraca. To je super, samo da li imamo para da platimo nekog ko to zna da radi, ili da li ima neko ko ce to da kvalitetno radi za dz? I ovo jeste strategija razvoja, izmedju jos mnogo stvari...

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Pa poenta je da je to dokaz loseg rada uprave. U kanalu smo finansijskom jer nisu sposobni da obezbede sredstva za normalno EL postojanje na dnu dozvoljenih budzeta. Zato je i navedena rasprodaja kao dokaz da se ne radi ozbiljno i da nema sistema.

                  Jel te neko pomenuo? Druga stvar sto si se prepoznao, tu ti ne mogu pomoci. Opet ti kazem olabi kapislu s recnikom i retorikom.
                  Nisu sposobni da obezbede a godinama u nazad igramo EL ..bravo ...klasicna laz i izmisljotina ..posle jedne neuspesne godine nasao si se da pametujes i blatis ...rasprodaja je sa ovih prostora bila uvek nacin za prezivljavanje ali tebi treba da se crta izgleda da bi shvatio neke stvari

                  Comment


                  • Originally posted by Ica View Post
                    Antonic,Trinkijeri
                    Боље Итудис.

                    Comment


                    • Ico, trolovanje i svadja od ranog jutra bi mogli da prestanu, zar ne?
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Pa nije trolovanje kada je covek za ovo apsolutno u pravu. Samo potpuni debil bi odustao od prodaje igraca za 1 milion. Koliko je uopste takvih milionskih transfera i bilo u evropskoj kosarci? Od kad se igra EL?
                        Ja znam za 4 slucaja(Tepic, Bogdan, Kalina i Gudura) i sva 4 je Zeljko inicirao. Posto se ne bavim profesionalno kosarkom, ne zivim od kosarke vec samo amaterski pratim mozda mi je i promaklo.

                        Klub iz ovakve "drzave" nema mogucnosti da odbije takvu ponudu.
                        Kada bi bilo koja oblast u drzavi funkcionisala bar kao KKCZ gde bi nam bio kraj.
                        Jos @manny koristi pogresnu rec: RASPRODAJA
                        Rasprodaja je kada nesto prodas ispod cene. Koga smo mi to prodali ispod cene prosle sezone?
                        Mi smo siromasan klub iz siromasne drzave. Drzavnog novca nema dovoljno za oba drzavna kluba a ocigledno je koji je klub drzavi bio prioritet ove sezone. (Skoro da je to pravilo svake sezone)

                        Comment


                        • Originally posted by Ica View Post
                          ...rasprodaja je sa ovih prostora bila uvek nacin za prezivljavanje ali tebi treba da se crta izgleda da bi shvatio neke stvari
                          Na to je 'kukao', ali onako mazohisticki, uz smesak i DV. Dodju stranci, pokupe najbolje, a mi iz pocetka. Njemu je to pricinjavalo ocigledno zadovoljstvo, a verovatno donosilo i novac i ime.
                          Ja Manija donekle razumem, jer je nedavno napisao da je studirao u USA. Tamo se sve lepo nauci, tamo sve funkcionise onako kako bi i trebalo, samo se to ne primenjuje u Srbiji. Ja sam imao obrnutu situaciju - prvo ucio i radio u Srbiji, pa radio i ucio preko, tako da nekako imam viziju 'oba sveta'. Ne branim NC-a. Svakako da moze bolje, ali samo se uvek pitam, sta je realno.
                          I da dodam - to sa igracima moze da bude kao i sa berzanskim akcijama. Ako propustis trenutak da prodas, ili kupis, sta sutra donosi je nepoznanica.
                          Last edited by Grof; 25-05-18, 08:04.

                          Comment


                          • Kada ti se pogodi situacija da ti neko za igrača ponudi milion, to se ne propušta u uslovima u kojima se naši klubovi finansiraju to su značajna sredstva.
                            Problem čak i nije u tome što je "rasprodat" tim, problem je ono što je nakon toga urađeno. Dovedeni su igrači upitnog igračkog potencijala, promašeni svi stranci (bez obzira na partije koje je Roč pružao jesenas i bez obzira na njegov prelep šut) i najbitnije doveden marginalac da vodi tim u EL i ABA...i to marginalac čije je znanje upitno, ne sveščice već primena.
                            Sve to je rezultiralo ovom čemu danas prisustvujemo, kraju jedne lepe priče za navijače Zvezde.
                            Ono što je takođe simptomatično jeste narodna "riba smrdi od glave, a čisti se od repa", pa tako su platili Enis i Bjelica (iako mi je muka bilo posmatrati Bjelkana u našem dresu) umesto da su za sve ovo platili trener, direktor sportski i predsednik.
                            Nekako sam sklon da napišem da Zvezda nema tapiju na titule, ali ono što me je ove sezone "razbilo" jeste kako smo na terenu izgledali, tj koliko smo srozali sve ono što se u prethodnom periodu stvaralo i što su se odgovorni za te probleme ponašali kao francuske sobarice. Zaista je upitno u kom smeru će Zvezda nakon ovog fijaska jer ovo mi sve liči na jedan jako ružan razvod (u narednnom periodu).
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Дијаз View Post
                              Боље Итудис.
                              to je vec vlazan san mada mislim da ni u ludili nece doci kod nas ...ipak je to trener sa titulom prvaka Evrope i konstantni ucesnik F4

                              Comment


                              • Kada nam za igraca , bilo kog ,ponude milion mi cemo to prodati kao im velika vecina klubova u evropi ...uzeti za igraca 1 m u kosarci to je uvek dobar posao i to je fakat ! Verovatno ce sada neko da mi pomene Doncica ,Ljulja i Rodrigeza ali to je upravo izuzetak koji potvrdjuje moju tezu ...1 M su ogromne pate za transfer

                                Comment

                                Working...
                                X