Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Kvinsija smo onda uboli kao kec na jedanest. Zar nije bilo price da su drasticno povecali plate u razvojnoj ligi?
    Da na 35k po sezoni. Bile su 22k. Svi tamo toliko max dobijaju.

    Samo ovi sto su na two way ugovorima, oni mogu da zarade 200k ALI moraju da odigraju 60 tekmu u NBA te sezone, tj da budu na rosteru. A to maltene niko nema

    Comment


    • Pfff, pa to je smesno povecanje.
      A i Kvinsi je valjda pre povrede imao neki NBA ugovor sa mnogo vecim primanjima. To da se ujuri neki otpisani rekovalescent jeste veliki rizik, i sa njim smo eto imali srecu.

      Ako bi dovodili te D-ligase koja bi to bila proporcija? Ok jednog dvoje, ali ako sam te dobro razumeo ti bi dovodio mnogo vise njih, a to je recept koji jos nije proban na ovim prostorima.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Pfff, pa to je smesno povecanje.
        A i Kvinsi je valjda pre povrede imao neki NBA ugovor sa mnogo vecim primanjima. To da se ujuri neki otpisani rekovalescent jeste veliki rizik, i sa njim smo eto imali srecu.

        Ako bi dovodili te D-ligase koja bi to bila proporcija? Ok jednog dvoje, ali ako sam te dobro razumeo ti bi dovodio mnogo vise njih, a to je recept koji jos nije proban na ovim prostorima.
        Pa sta covjek drugo moze? Nemas ti budzet da dovedes sigurno ime. Moras da "rizikujes", mislim da i nije rizik ako dobro skautiras igraca i u razgovoru snjim vidis da ima zelju da dodje i igra. Pa napravis jedan dobar tim, trenera koji ce da slozi to sve, pokrije mane i peglas 3-4 god dok se ne skupe dugovi pa rasprodas igrace. Kosarka na EL nivou nije profitabilna a kamo li nizi rang.
        Ono sto mozes je, jednom kad uspostavis kvalitetan rad, da ga nadopunjujes takvim igracima pa ako te ukenja odes na f4 i tako u krug dok neko ne uspe 20ak miliona

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Pfff, pa to je smesno povecanje.
          A i Kvinsi je valjda pre povrede imao neki NBA ugovor sa mnogo vecim primanjima. To da se ujuri neki otpisani rekovalescent jeste veliki rizik, i sa njim smo eto imali srecu.

          Ako bi dovodili te D-ligase koja bi to bila proporcija? Ok jednog dvoje, ali ako sam te dobro razumeo ti bi dovodio mnogo vise njih, a to je recept koji jos nije proban na ovim prostorima.
          Pazi ovako. NBA Draft ima 2 runde, dake 60 igraca iz cele NCAA lige i ostatka sveta ce biti draftovano. Na rosteru ekipa zavrsice 3/4 recimo, dakle cela prva runda, i iz druge runde pola bar. To znaci da 10ak draftovanih i svi ostali sa NCAA ce biti u opticaju za D Ligu, neki ce odmah u Evropu, Kinu, Portoriko i sl. E sada racunaj da u te dve runde su bar 10ak igraca Evropljani, Australija itd. Dakle iz cele NCAA lige mozda 50ak igraca bude draftovano. Gde su svi ostali. Eurobasket.com je kalkulisao pre neku godinu da oko 4,200 NCAA koledz igraca izadje godisnje, tj. diplomira ili ranije izadje sa koledza da postanu profesionalci.

          Znaci ako mi iz tog scoutingom ne mozemo da oznacimo dobre igrace onda bolje da se ne bavimo ovim poslom. Da predjemo na veslanje. E sad ja bih se vodio time da to budu igraci koji su proveli bar 3 ili 4 godine na koledzu, dakle da budu za nijansu stariji (i samim tim odgovorniji i vise coachinga). Uglavnom svi koji su NBA potencijali rano izadju na draft, i to se vidi svake godine, Top pickovi su mahom igraci sa jednom godinom na koledzu ili eventualno dve. Sto duze ostanu na koledzu znaci da su bili deficitarni u necemu i morali da se razvijaju pre pokusaja da budu draftovani ili odu u NBA.

          Ja da se pitam za strance, doveo bih 3-4 igraca propekta i dvojicu koji imaju Evropsko iskustvo. Od ova 3-4 prospekta, ja bih tu gadjao na osetljivim pozicijama igrace da budu bar dvojica. Dakle plej i centar, na visegodisnje ugovore jer oni daju stabilnost na rosteru. Ostala dvojica mogu da budu neki 3/D igraci na 2 i 3 poziciji, i neko atletsko 3/4 krilo, dakle igraci. Dovedes pleja sa Evropskim iskustvom za prvog pleja, i dovedes recimo 4ku koja nam treba sada, recimo Jelovca.

          Potrudio bih se da zadrzim Omica po svaku cenu i Dangubica. Doveo recimo Crafta iz Monaca na PG i Jekovca na PF. Onda bih doveo tih 4 Amera iz G lige. Dodaj na to Dobric, Davidovac, Jankovic i to mogu da budu obrisi neke ekipe. Svi tu long term, osim eto mozda Jelovac koji ce tesko multi-year da potpise.
          Last edited by MannyCalavera; 16-05-18, 14:17.

          Comment


          • Ameri iz G lige su dovesti i to 3-4 komada je los potez...IMa x 10 igraca u Evropi koji su kvalitetniji i vec pripremljeni za ovu kosarku. Moze G liga ali da je imao neko iskustvo u NBA ili Evropi, bez toga to je ruski rulet sa 4-5 metaka u burencetu..+ sto takvi iz G lige nece doci u CZ, njihova cena je dosta veca od onoga sta mi nudimo...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Pazi ovako. NBA Draft ima 2 runde, dake 60 igraca iz cele NCAA lige i ostatka sveta ce biti draftovano. Na rosteru ekipa zavrsice 3/4 recimo, dakle cela prva runda, i iz druge runde pola bar. To znaci da 10ak draftovanih i svi ostali sa NCAA ce biti u opticaju za D Ligu, neki ce odmah u Evropu, Kinu, Portoriko i sl. E sada racunaj da u te dve runde su bar 10ak igraca Evropljani, Australija itd. Dakle iz cele NCAA lige mozda 50ak igraca bude draftovano. Gde su svi ostali. Eurobasket.com je kalkulisao pre neku godinu da oko 4,200 NCAA koledz igraca izadje godisnje, tj. diplomira ili ranije izadje sa koledza da postanu profesionalci.

              Znaci ako mi iz tog scoutingom ne mozemo da oznacimo dobre igrace onda bolje da se ne bavimo ovim poslom. Da predjemo na veslanje. E sad ja bih se vodio time da to budu igraci koji su proveli bar 3 ili 4 godine na koledzu, dakle da budu za nijansu stariji (i samim tim odgovorniji i vise coachinga). Uglavnom svi koji su NBA potencijali rano izadju na draft, i to se vidi svake godine, Top pickovi su mahom igraci sa jednom godinom na koledzu ili eventualno dve. Sto duze ostanu na koledzu znaci da su bili deficitarni u necemu i morali da se razvijaju pre pokusaja da budu draftovani ili odu u NBA.

              Ja da se pitam za strance, doveo bih 3-4 igraca propekta i dvojicu koji imaju Evropsko iskustvo. Od ova 3-4 prospekta, ja bih tu gadjao na osetljivim pozicijama igrace da budu bar dvojica. Dakle plej i centar, na visegodisnje ugovore jer oni daju stabilnost na rosteru. Ostala dvojica mogu da budu neki 3/D igraci na 2 i 3 poziciji, i neko atletsko 3/4 krilo, dakle igraci. Dovedes pleja sa Evropskim iskustvom za prvog pleja, i dovedes recimo 4ku koja nam treba sada, recimo Jelovca.

              Potrudio bih se da zadrzim Omica po svaku cenu i Dangubica. Doveo recimo Crafta iz Monaca na PG i Jekovca na PF. Onda bih doveo tih 4 Amera iz G lige. Dodaj na to Dobric, Davidovac, Jankovic i to mogu da budu obrisi neke ekipe. Svi tu long term, osim eto mozda Jelovac koji ce tesko multi-year da potpise.
              Tanko je to, čak i za Eurocup, o EL (za koju i dalje postoje šanse according to Jordi) da i ne pomišljamo. Nisi u jednačinu ubacio da će svi do jednog, listom poleteti na prvu jaču ponudu iz EL ili EC, ili im je dugoročni cilj povratak u Ameriku a ti nemaš načina/sredstava da ih zadržiš.
              Dakle, ne može bez igrača koji donose instant kvalitet.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Ovo iznad sto Manny napisa je neki najsigurniji put za nase prilike, ja bih licno volio da mozemonasim igracima pokriti vecinu ali za sad to nije slucaj.
                Ovakav tim je kadar da osvoji ABA bez graske znoja ali isto tako moze i da prdne. Pitanje je obrazovanja nase publike koja na lomacu tjera za svaki poraz. Za dvije tri godine, tako sklopljen tim bi usao u PO EL potpisujem zivotom, potrebno je strpljenje i trener sa potpunom slobodom. Za ovu sezonu mogu da shvatim poraze i tankovanje u EL al ne mogu da shvatim malokrvnost mladjih kad dobiju sansu?! Dok sam ja igrao, gubili smo tesko, ali sine moj krv si propisao da mi uzmes skok ili da me izlevatis iz bloka...

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Tanko je to, čak i za Eurocup, o EL (za koju i dalje postoje šanse according to Jordi) da i ne pomišljamo. Nisi u jednačinu ubacio da će svi do jednog, listom poleteti na prvu jaču ponudu iz EL ili EC, ili im je dugoročni cilj povratak u Ameriku a ti nemaš načina/sredstava da ih zadržiš.
                  Dakle, ne može bez igrača koji donose instant kvalitet.
                  Tanko? Tvoje misljenje. Uz to ne citas diskusiju i komentare. Lepo sam rekao, sve na visegodisnje ugovore. Nek idu u top ekipe uz obestecenje.

                  Uostalom ne mora da bude to Craft ili Jelovac, ali ta dva igraca bi bila neko ko ima iskustva nekog i u Evropi je vec pokazao nesto, makar i u slabijem takmicenju. Poenta je da je ono sto mozes da dobijes sa prospektima nesto sto ne mozes da platis na trzistu.

                  EDIT: Naravno ako bi otisli Omic i Dangubic, onda treba i njih zameniti i to bi trebali da budu neki igraci sa iskustvom. Recimo Ponitka da dodje, i juriti centra gde mozemo da ubacimo dobar kes. Takodje racunam da ce Misko prodati Lessorta, jer mu pada cena ako ode u EC.
                  Last edited by MannyCalavera; 16-05-18, 14:43.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Ameri iz G lige su dovesti i to 3-4 komada je los potez...IMa x 10 igraca u Evropi koji su kvalitetniji i vec pripremljeni za ovu kosarku. Moze G liga ali da je imao neko iskustvo u NBA ili Evropi, bez toga to je ruski rulet sa 4-5 metaka u burencetu..+ sto takvi iz G lige nece doci u CZ, njihova cena je dosta veca od onoga sta mi nudimo...
                    Nema Williams-Gossa? Ajde da budemo realni, i da ne pricamo gluposti. Igrac koji ode iz G-Lige u neku od slabijih liga u Evropi i odigra ekstra sezonu, recimo u Poljskoj ili sto da ne i u nekoj slabijoj ekipi u Nemackoj itd itd. Taj lik je skuplji mnogo da se dovede, nego da dovedes jos talentovanijeg ali da nije nigde igrao. Tako da sve je u scoutingu, sistemu i strucnom stabu.

                    Pa recimo neki Vince Edwards (koji je Clyburn lite), bi mogao da se sada dovede za neke sitnije parice. Taj igrac posle prve sezone u G-Ligi skace mu cena, a tek ako bude igrao u Evropi, skocice jos. Uz to momak je recimo prosao Team USA selekciju, igrao Univerzijadu, uhodan sa FIBA pravilima itd. Eto recimo primera takvih ima koliko hoces.

                    Kad vec nemas para za instant kvalitet neki, igraca koji je vec dominantan, i moras da rizikujes i razvijas, sto bi onda uzimao tudje poluproizvode i sl a ne radio to sam.

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Tanko? Tvoje misljenje. Uz to ne citas diskusiju i komentare. Lepo sam rekao, sve na visegodisnje ugovore. Nek idu u top ekipe uz obestecenje.

                      Uostalom ne mora da bude to Craft ili Jelovac, ali ta dva igraca bi bila neko ko ima iskustva nekog i u Evropi je vec pokazao nesto, makar i u slabijem takmicenju. Poenta je da je ono sto mozes da dobijes sa prospektima nesto sto ne mozes da platis na trzistu.

                      EDIT: Naravno ako bi otisli Omic i Dangubic, onda treba i njih zameniti i to bi trebali da budu neki igraci sa iskustvom. Recimo Ponitka da dodje, i juriti centra gde mozemo da ubacimo dobar kes. Takodje racunam da ce Misko prodati Lessorta, jer mu pada cena ako ode u EC.
                      Čitam sve, naravno. Sve zavisi koji su ti ciljevi. Ako ti je cilj povremeni izleti u EL gde ćemo se boriti za plasman od 9-16-og(18-og od sledeće sezone) mesta onda je ovaj tvoj prihvatljiv model.
                      Ako želiš da iskoračiš rezultatski iz ove kolotečine onda od rostera od 15 igrača koji cirkulišu u timu tokom sezone, moraš da imaš minimum 6,7 koji čine jezgro nakon svake sezone, a ostali su na prodaju. Pritom, ne ostavljaš one igrače koje niko neće da kupi nego one koji kvalitetom to zaslužuju. Izigravanje Mege za EL timove prepuštam nekom drugom timu.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Čitam sve, naravno. Sve zavisi koji su ti ciljevi. Ako ti je cilj povremeni izleti u EL gde ćemo se boriti za plasman od 9-16-og(18-og od sledeće sezone) mesta onda je ovaj tvoj prihvatljiv model.
                        Ako želiš da iskoračiš rezultatski iz ove kolotečine onda od rostera od 15 igrača koji cirkulišu u timu tokom sezone, moraš da imaš minimum 6,7 koji čine jezgro nakon svake sezone, a ostali su na prodaju. Pritom, ne ostavljaš one igrače koje niko neće da kupi nego one koji kvalitetom to zaslužuju. Izigravanje Mege za EL timove prepuštam nekom drugom timu.
                        Promasio si temu. Mi necemo moci u perpsektivi da imamo budzet da budemo ekipa koja u EL moze da ima zapazene rezultate. A svake godine smo padali u vecu finansijsku nebulozu igrajuci tu Evroligu jer nismo imali odrziv sistem. Pukli smo ko zvecke finansijski pred ovu sezonu, to je valjda svima jasno.

                        Poenta je u tome da li je prioritet po svaku cenu igrati EL sledece sezone, da na konto toga napravimo nove dugove i da to utice na dugorocnu selekciju kluba, tj. da nas sjebe za onu sezonu tamo. Ja smatram da vracanje u EL sledece sezone nije imperativ, vec naprotiv napraviti odrziv sistem i hraniti i dopunjavati ga.

                        Ubacis talenat u ekipu, svi zakljucani ugovorima koji imaju stipulacije i opcije za tim o produzenjima. Dovedes trenera koji ce da radi i da razvija. Dakle pricamo opet o ozbiljnim talentima, nece to biti opet ispod 2.5m budzet za plate i dalje, a ne klinci od po 50-70k godisnje. I onda igras punim srcem EK i pelgas ABA, KRK i KLS. Ako ove godine ne upadnes, upadas one sledece i sl. U medju vremenu scoutujes nove Amere i nase talente i pratis stanje na trzistu. Iskoci neki Amer ili Evropski igrac u slabijoj ligi, ti ga capis kod tebe na vise godina i sl. Ili neki nas bude povredjen neke sezone, i ti ga capis za manje para da donese kvalitet i sl. I tako radis doselekciju. Tim radom upadas u EL za neku sezonu, i onda si stabilan i nemas veliki turnover igraca, samo se dopunjujes.

                        Tu kad udjes u EL, onda nema vise ispadanja. Trpaces stalno ABA, i nece moci da te uhvate nespremnog kao sada, jer imas sistem i nikada nisu u raspadu...

                        Comment


                        • Evo jednog tipicnog Williams-Goss prototipa koji bi mogao mnogo da donese ako se u njega ulozi visegodisnjim ugovorom.

                          Monte Morris sa Iowa Statea. On je prosle godine 2017 izasao na draft i bio 51. pick na draftu Denver Nuggetsa. Oni su ga potpisali na Two-Way ugovor za tu sezonu ali on je odigrao maltene nista, tj. 25 minuta ukupno za celu sezonu i to u ekipi koja nema kasvetnog pleja. Zaradio je maltene nista. On je bio late bloomer i ofanzivno prilicno tanak kao scorer, zato je proveo 4 godina na koledzu gde je 4 puta imao najbolji ASS/TO ratio u celom NCAA! Takodje prosle sezone u G ligi je imao 18pts, 4.5 skoka, 6.7 assista na svega 1.9 TO. Uz to je sutirao 47% iz igre, 34.5% za 3 i 85% bacanja.

                          On je ove godine mogao da bude 2-way igra, i to je to. Nije uspeo da probije NBA i uzme dugorocan ugovor. Dakle on ce morati da guli D-Ligu tamo ili da trazi novac negde preko bare. Eto takav igracki profil je nesto sto po meni je idealno za nas. Dakle nije to Borisa Simanic balavac ili Radanov lik, vec neko ko ima mnogo vise iskustva i coachinga. Uz to mu je profil igraca bas kakav treba za Evropsku kosarku.


                          Comment


                          • Trenutno svi klubovi u EL posluju sa gubitkom, razlika je u tome da većina klubova može da priušti da sačeka i 10 godina dok EL ne počne da ubira profit, mi posle četiri godine igranja sa minimalnim zadatim budžetom pravimo dug nakon kojeg smo primorani da rasprodajemo maltene ceo igrački kadar. Razumeo sam ja tvoj ekonomski koncept i prvi put, ali sve njih to čeka i u drugim klubovima, i plata i stimulacije/bonusi i to značajno veće nego što mi možemo da im ponudimo. Dalje, ne vidim načina da dobiješ van NBA toliko obeštećenje kao što ga oni daju, nijedan menadžer neće pristati da potpiše takav ugovor.
                            Ovo za zatvorenu EL se slažem, to je već sad sasvim izvesna stvar, najveći naš problem je stabilno finansiranje i visina istog i od toga zavisi sve.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Tanko je to, čak i za Eurocup, o EL (za koju i dalje postoje šanse according to Jordi) da i ne pomišljamo. Nisi u jednačinu ubacio da će svi do jednog, listom poleteti na prvu jaču ponudu iz EL ili EC, ili im je dugoročni cilj povratak u Ameriku a ti nemaš načina/sredstava da ih zadržiš.
                              Dakle, ne može bez igrača koji donose instant kvalitet.
                              Da li je tanko, ne znam, ali sa ovim posle se ne slazem.
                              Mogu oni da polete gde hoce. Dobili su ugovor na 3 godine, sa fiksnim obestecenjem. Mogu da biraju da li ce da igraju i da se maksimalno trude, ili ce da osljare, pa ih niko nece hteti, ili ce da sede na klupi i propadnu.
                              Hoces u Real? Moze - 600k.
                              Nas problem ovih godina je bio taj sto smo realno potpisivali igrace van nasih plateznih mogucnosti i davali im male plate, ali uz klauzulu da mogu da zapale na iole bolju ponudu...
                              Ovo sto Mani prica iskljucuje taj scenario. Barem ja to tako vidim.

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Trenutno svi klubovi u EL posluju sa gubitkom, razlika je u tome da većina klubova može da priušti da sačeka i 10 godina dok EL ne počne da ubira profit, mi posle četiri godine igranja sa minimalnim zadatim budžetom pravimo dug nakon kojeg smo primorani da rasprodajemo maltene ceo igrački kadar. Razumeo sam ja tvoj ekonomski koncept i prvi put, ali sve njih to čeka i u drugim klubovima, i plata i stimulacije/bonusi i to značajno veće nego što mi možemo da im ponudimo. Dalje, ne vidim načina da dobiješ van NBA toliko obeštećenje kao što ga oni daju, nijedan menadžer neće pristati da potpiše takav ugovor.
                                Ovo za zatvorenu EL se slažem, to je već sad sasvim izvesna stvar, najveći naš problem je stabilno finansiranje i visina istog i od toga zavisi sve.
                                Ono sto previdjas, niko od njih ne ceka da se ispati nesto. Oni svi posluju u minusu ALI imaju sponzore, FK ili bogatog finansijera da te gubitke anulira. Dakle to je sustina sa vecim klubovima. I samim tim oni imaju mnogo vise para da dovode igrace i automatski ce ici na igrace koje mi ne mozemo da dovedemo. Ali to je i dobro jer oni nece da idu u shopping po G-Ligi tek tako. Mi imamo takodje nekoga ko pokriva nase dugove u poslovanju a to je drzava, njena preduzeca i sl. Ali ono sto nasi pokrivaci mogu da pokriju je mnogo manje. Tako da mi ne mozemo da potrosimo opet para kao za EL sezonu i da probamo da skinemo Buducnost sledece sezone. Poenta je i da uspemo, mi smo napravili takav minus da cemo opet morati da prodamo za bar milion i sl. I onda igras EL a opet si u kurcu i nemas ekipu, resetujes, i onda kad ispusis opet ABA onda i nemas sta da prodas a u EL si puko sezonu.

                                Ovako svedes se na manji budzet, nesto sto ces realno moci da izboksujes kroz sponzore i da pokrivas taj minus svake godine. Onda igras i razvijas, kad udjes u EL onda dodas u budzet nesto i tako dalje. A fora je sto kad krenes da rasprodajes nesto, dobijas mnogo vise para nego kad si u ugovorima gde ti plej ode u Bayern za 180k. Poenta u celoj prici je da ti kontrolises roster, i ako neko nece da te pare plati tebe boli kurac, imas igraca koji pegla i imas jak tim. Platice sledece sezone kad opet pokida igrac.

                                I mnogo se varas da menadzeri nece da potpisuju igrace na takve ugovore. Igraci svi hoce neku sigurnost. Poenta je sto ti nijednom tom Ameru ne ubijas NBA san. Svi imaju NBA out i ti im dajes da idu a dobijes solidne pare za to. Uz sve to racunaj da Misko nije jedini agent. Nek idu u USA nek se povezu sa agencijama koji predstavljaju te likove i ja ti garantujem da njima nije smesno kad im klijent potpise ugovor na 3 god za 900k, a ovamo 3 godine guli 35k u G-Ligi. Dakle to je druga prica sto nas ovde lazu kao da smo retardi da je situacija na trzistu bila takva Zato sto imamo kartel oko Miska koji ucenjuje klub i mi kao klub se ne borimo protiv toga. To je problem u dovodjenju tih igraca, ne novac ili neki menadzer iz USA. Zaboravljas da ti menadzeri za sicu salju te igrace po Portoriku i slicnim ligama, da bi izvukli neku kintu za svoje troskove.

                                Comment

                                Working...
                                X