Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Što onda nije potpisan na šest meseci, godinu ili pet? Pošto to ništa ne znači.
    Upravo da bi se na osnovu dužine ugovora uzelo obeštećenje. Ako se potpiše na šest meseci odlazi bez obeštećenja.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Pročitaj još jednom moj post, i moj odgovor Lakiju poveži pa probaj da mi odgovoriš. Lessort je prodat za obeštećenje, Jovanović pozajmljen Trentu uz njihovu nadoknadu, prodat je i Radičević Gran Kanariji. Videćemo šta će biti sa Dangubićem i Jankovićem, zato kažem da pišeš napamet i neutemeljeno.
      Ni Lessort ni Radicevic nisu prodati za obestecnje, niti je Jovanovic pozajmljen uz nadoknadu (???). Dangubic je slobodan igrac, Jankovic ce verovatno to postati nakon arbitraze. Samim tim, pre bih rekao da si ti taj koji pise napamet i neutemeljeno. A to je samo delic posta koji si citirao, tako da bih rekao da nema preteranog smisla ulaziti u dalju polemiku sa tobom.

      Comment


      • Originally posted by Nas View Post
        Ni Lessort ni Radicevic nisu prodati za obestecnje, niti je Jovanovic pozajmljen uz nadoknadu (???). Dangubic je slobodan igrac, Jankovic ce verovatno to postati nakon arbitraze. Samim tim, pre bih rekao da si ti taj koji pise napamet i neutemeljeno. A to je samo delic posta koji si citirao, tako da bih rekao da nema preteranog smisla ulaziti u dalju polemiku sa tobom.
        Ma nema "verovatno će postati nakon arbitraže" majstore, daj da vidimo epilog cele priče pa da onda ocenjujemo šta i kako. Ti očigledno nisi baš najbolje informisan ovde pet strana ispisaše da li je uzeto 250k ili 300k € za Lessorta, a i u medijima je bila ta vest.
        Takođe, nigde nisam video da je Dangubić potpisao za neki klub a baš pratim na svim živim mestima košarkaške vesti.
        Znaju ovde kako je to kad se uđe u raspravu sa mnom, o mišljenjima se raspravlja, o činjenicama ne.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Nije uzet ni dinar obestecenja za Lesorta.. Otisao je uz obrost nekih sitnih dugova

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Ma nema "verovatno će postati nakon arbitraže" majstore, daj da vidimo epilog cele priče pa da onda ocenjujemo šta i kako. Ti očigledno nisi baš najbolje informisan ovde pet strana ispisaše da li je uzeto 250k ili 300k € za Lessorta, a i u medijima je bila ta vest.
            Takođe, nigde nisam video da je Dangubić potpisao za neki klub a baš pratim na svim živim mestima košarkaške vesti.
            Znaju ovde kako je to kad se uđe u raspravu sa mnom, o mišljenjima se raspravlja, o činjenicama ne.
            Nista od toga sto si napisao nije cinjenica, nego su to tvoje proizvoljne konstrukcije. Dakle, Lessort nije prodat za 250 ili 300k, nego je to Covic definisao kao "finansijsku pozitivu", sto je svako sa dva grama mozga ismejao. To nije iznos koji je klub prihodovao od obestecenja, nego iznos koji bi Lessort primio da je ostao kod nas. Dakle, nije prodat. Radicevic nije prodat. Enis nije prodat. Jovanovic je pozajmljen. Dangubic nije potpisao za drugu ekipu, al' mu je ugovor sa nama istekao - dakle, slobodan je igrac. Za Jankovica cemo uskoro videti. Tako da jbg, probaj sa nekim drugim ovako, sa mnom ti bas nece poci od ruke.

            Comment


            • Istina je negdje na sredini. Ja bih licno ostavio Lesora i Radicevica (sad je jasno i zasto), ovo ostalo je prosto moralo da ode iz kluba, Ennis pa jeste bio zakrpa i jeftino rjesenje i tacno se znalo sta i koliko moze, ali se nije znalo da nece da napravi faul kad nismo u bonusu i da ce dozvoliti igracu lagano polaganje u finalu ABA, pa se potpisalo na 2.5 ako bi mozda pruzio vise pa da zaradimo. U sustini, gdje je Nas u pravu je to da se izgubila sezona koja je svima jasno morala biti restart a kako stvari stoje ni na kraju ove necemo imati bas pouzdanu bazu (srz tima). No ako ovaj "slabiji" tim ipak izvuce EL onda to i nije neka steta jer ces svejedno morati da pojacas roster, ali ako se ne uzme titula.... oooooo eto ti nama godina sa skripom patika, bez baze domacih igraca i sa Lazarevicem kao nosiocem "novog talasa"na wild card za Ligu sampiona.

              btw zasto bih ostavio Lesora, gledajuci samo parket, ne ulazeci u price sa treninga i to kako pogubljeno djeluje nakon tri rotacije, zato sto sa tako brzom peticom imas milion nacina za napad. Mlad je pa kontam ima vremena da nauci nesto uz pravilno usmjeravanje, slicno razmisljaju i u Unikahi,(al realno covjek je djelovao priliiicno lose). E sad, posto ja nisam imao uvid u njegovo zalaganje na treningu i moc upijanja znanja i savjeta a Topic jeste, sklon sam da vjerujem da Topic bolje zna od mene i da ima dobar razlog zasto je prodat.

              Comment


              • Originally posted by Nas View Post
                Nista od toga sto si napisao nije cinjenica, nego su to tvoje proizvoljne konstrukcije. Dakle, Lessort nije prodat za 250 ili 300k, nego je to Covic definisao kao "finansijsku pozitivu", sto je svako sa dva grama mozga ismejao. To nije iznos koji je klub prihodovao od obestecenja, nego iznos koji bi Lessort primio da je ostao kod nas. Dakle, nije prodat. Radicevic nije prodat. Enis nije prodat. Jovanovic je pozajmljen. Dangubic nije potpisao za drugu ekipu, al' mu je ugovor sa nama istekao - dakle, slobodan je igrac. Za Jankovica cemo uskoro videti. Tako da jbg, probaj sa nekim drugim ovako, sa mnom ti bas nece poci od ruke.
                Lesor u Unikahi – Zvezdi 250.000 evra
                https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1424653

                Zvezdi za Lesora 250.000 evra
                https://www.mozzartsport.com/kosarka...00-evra/302339

                Unikahi Matijas Lesor, Zvezdi 250.000 evra
                http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...di-250000-evra

                Dakle, samo činjenice, nikakvi spinovi. Ništa strašno, nisi bio obavešten, zato smo tu. Ennis je došao za siću, tako da bilo kakvo pominjanje finansija vezano za njega je besmisleno. Jovanović je pozajmljen igrač drugom klubu, ne misliš valjda da će da ga Zvezda plaća za igranje u tom klubu? Što se tiče Radičevića ne znam ništa više od fraze "sporazumni raskid ugovora", tako da neću praviti bilo kakve maštovite konstrukcije, nije moj stil. Kao što rekoh priča o Jankoviću i Dangubiću nije završena i tu ću se takođe suzdržati od komentara.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1424653



                  https://www.mozzartsport.com/kosarka...00-evra/302339



                  http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...di-250000-evra

                  Dakle, samo činjenice, nikakvi spinovi. Ništa strašno, nisi bio obavešten, zato smo tu. Ennis je došao za siću, tako da bilo kakvo pominjanje finansija vezano za njega je besmisleno. Jovanović je pozajmljen igrač drugom klubu, ne misliš valjda da će da ga Zvezda plaća za igranje u tom klubu? Što se tiče Radičevića ne znam ništa više od fraze "sporazumni raskid ugovora", tako da neću praviti bilo kakve maštovite konstrukcije, nije moj stil. Kao što rekoh priča o Jankoviću i Dangubiću nije završena i tu ću se takođe suzdržati od komentara.
                  Upravo ovo sto si okacio su spinovi, a ne cinjenice. S tim u vezi:

                  http://www.kkcrvenazvezda.rs/rastana...2-08-2018.html

                  Francuski internacionalac Matijas Lesor, koji je u sezoni 2017/2018 nastupao za Crvenu zvezdu mts, karijeru nastavlja u Unikahi iz Malage, nakon sporazumnog raskida sa crveno-belima.
                  Kasnije je dodat spin o "finansijskoj pozitivi", gde je obracunato koliko bi po ugovoru zaradio u naredne dve sezone, plus oprost dugova iz prosle sezone. To obestecenje nije.

                  Dakle, od igraca sa vrlo malo, ili nikakvim profi iskustvom, koji su prosle sezone dovedeni na visegodisnje ugovore (Radicevic, Enis, Jankovic, Jovanovic, Lessort), klub nije dobio puno na terenu, niko od njih nece biti tu sledece sezone, a nije uzeto ni obestecenje. Eto, ostaje ta nada da ce arbitraza u slucaju Jankovic presuditi u nasu korist, ali moja procena je da su sanse za tako nesto vrlo male... A uskoro cemo videti da li sam i za to u pravu, kao sto sam za sve ostalo.

                  Comment


                  • Pa moze da se racuna kao obestecenje ako nam je oprostio recimo 100k.. To fakticki i jeste obestecenje
                    Last edited by Antona; 24-08-18, 22:57.

                    Comment


                    • Koliko smo zaradili na Fićku?

                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Upravo ovo sto si okacio su spinovi, a ne cinjenice. S tim u vezi:

                        http://www.kkcrvenazvezda.rs/rastana...2-08-2018.html



                        Kasnije je dodat spin o "finansijskoj pozitivi", gde je obracunato koliko bi po ugovoru zaradio u naredne dve sezone, plus oprost dugova iz prosle sezone. To obestecenje nije.

                        Dakle, od igraca sa vrlo malo, ili nikakvim profi iskustvom, koji su prosle sezone dovedeni na visegodisnje ugovore (Radicevic, Enis, Jankovic, Jovanovic, Lessort), klub nije dobio puno na terenu, niko od njih nece biti tu sledece sezone, a nije uzeto ni obestecenje. Eto, ostaje ta nada da ce arbitraza u slucaju Jankovic presuditi u nasu korist, ali moja procena je da su sanse za tako nesto vrlo male... A uskoro cemo videti da li sam i za to u pravu, kao sto sam za sve ostalo.
                        Ne znam čemu ta tvrdoglavost, nijedan jedini medij uključujući tu i one koji nisu naklonjeni Zvezdi nije negirao da je za Lesora uzeto 250k € obeštećenja. Ne bavim se Čovićevom matematikom koja pored toga uključuje i platu za naredne dve sezone koja je zaista smešna, ali kapiram da оn to plasira da bi hejteri imali o čemu da pišu, bolje o tome nego o nečemu drugom, ipak je on stari majstor spina.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Antona View Post
                          Pa moze da se racuna kao obestecenje ako nam je oprostio recimo 100k.. To fakticki i jeste obestecenje
                          Tesko da nam je oprostio 100k... Poenta je da nije uzeto nikakvih 250-300k kako se spinuje, a zimus se za njega moglo uzeti duplo vise od Himkija. Mi ga tada nismo prodali "jer nismo mogli da nadjemo zamenu", a onda kada smo nasli zamenu smo ga skrajnuli. Tako od njega nismo dobili mnogo na terenu prosle sezone, necemo sledece sezone gledati neku new and improved verziju, a nismo ostvarili ni profit koji smo mogli. Tezak promasaj, kao i sa drugim navedenim igracima. Al' bice da je problem u njima koji sa fantomkama i kalasima upadaju u prostorije kluba i potpisuju sami sebe, na onoliko godina i za sume koje sami odrede, jbg, sta mi tu mozemo... Kako bese, ko je mogao da zna kako ce oni izgledati kada su angazovani.

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Ne znam čemu ta tvrdoglavost, nijedan jedini medij uključujući tu i one koji nisu naklonjeni Zvezdi nije negirao da je za Lesora uzeto 250k € obeštećenja. Ne bavim se Čovićevom matematikom koja pored toga uključuje i platu za naredne dve sezone koja je zaista smešna, ali kapiram da оn to plasira da bi hejteri imali o čemu da pišu, bolje o tome nego o nečemu drugom, ipak je on stari majstor spina.
                            Cekaj, zbog cega je onda na zvanicnom sajtu kluba napisano da je Lessort presao u Unikahu nakon sporazumnog raskida ugovora? Zna se sta to podrazumeva... Takodje, ako je uzeto 250k obestecenja, zasto tako nije i napisano? Ako je "finansijska pozitiva" 650k, a obestecenje 250k, ispada da bi Lessort u naredne dve sezone zaradio ukupno 400k, sto nema veze sa realnoscu, imajuci u vidu da je vec imao potpisan ugovor sa Bambergom proslog leta i da je vazio za NBA prospekta. Jedino ako nije imao neki opadajuci ugovor...

                            EDIT: Najgore je kada se polemika ovako razvodnji, pa dodjemo do toga da pricamo o manje bitnim stvarima, a ne o onome sto je sustina.
                            Last edited by Nas; 24-08-18, 23:40.

                            Comment


                            • Originally posted by Nas View Post
                              Cekaj, zbog cega je onda na zvanicnom sajtu kluba napisano da je Lessort presao u Unikahu nakon sporazumnog raskida ugovora? Zna se sta to podrazumeva... Takodje, ako je uzeto 250k obestecenja, zasto tako nije i napisano? Ako je "finansijska pozitiva" 650k, a obestecenje 250k, ispada da bi Lessort u naredne dve sezone zaradio ukupno 400k, sto nema veze sa realnoscu, imajuci u vidu da je vec imao potpisan ugovor sa Bambergom proslog leta i da je vazio za NBA prospekta. Jedino ako nije imao neki opadajuci ugovor...
                              Upravo tako, dobio bi 400k u naredne dve sezone, mogao je i Golden Stejt da želi da ga potpiše njegova realna cena za Zvezdu i za bilo koji drugi klub je ta za koliko je potpisao, sam si rekao da je bio anonimus iz francuske lige koji je igrao FCL, sam sebi skačeš u usta.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Laki21 View Post
                                Koliko smo zaradili na Fićku?

                                Mnogo bato, mnogo...

                                Comment

                                Working...
                                X