Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sezonske bi trebale da krenu pocetkom septembra

    Comment


    • Pre ili pole skupštine?
      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

      Comment


      • Posle skupstine verovatno bi trebalo da krenu

        Comment


        • Je l prešao Janković u Partizan? Ako jeste, sve najbolje u nastavku karijere.

          Comment


          • Dace Bog da im on bude najbolji igrac

            Comment


            • Originally posted by Delija Zabalj View Post
              Sezonske bi trebale da krenu pocetkom septembra
              Blagodarim na informaciji. Price range u odnosu na proslu sezonu ili na komsije ove sezone?

              Comment


              • Upola cene je realno,7-8000din

                Comment


                • Nema na cemu i drugi put

                  Comment


                  • Gledam sada ove slike sa priprema i ne mogu da se nacudim kako smo impulsivno i bez preke potrebe razbucali proslosezonski tim. Ovo sto je uradjeno je neki poor man's Armani/Makabi/Efes style, gde nakon sezone u kojoj nisu ispunjena ocekivanja promenis kompletan tim i strucni stab i nadas se da ce to nesto novo automatski biti i bolje. A upravo na primeru tih ekipa se vidi da uglavnom ne bude bolje, nego se pravljenjem diskontinuiteta problemi samo produbljuju i ulazi se u zacarani krug gde je strpljenja sve manje, a promena sve vise. Pritom, ti klubovi imaju znatno vece budzete od nas i mogucnost da dovode kvalitetnije i proverenije igrace, pa i trenere... Mi em nemamo te finansijske mogucnosti, em ne vidim da imamo bilo kakvu viziju i dugorocni plan.

                    Prosle sezone smo imali cetiri centra: Omica, Lesora, Antica i Jovanovica i nijedan od njih nije ostao. Imali smo dve cetvorke: Bjelicu i Jankovica i obojica su otisli. Startna trojka (dok je bio zdrav) Dangubic je takodje otisao. Startna dvojka Feldin nije vise tu. Otisao nam je startni plejmejker Rocesti, a sezonu nisu zavrsila dva backup-a Radicevic i Enis. To je cak 11 igraca, od kojih su neki imali dosta dobre sezone (Omic, Rocesti, dok je igrao i Dangubic), a neki su imali potencijal i visegodisnje ugovore (Enis, Lesor, Jankovic, pa mooozda i Radicevic). I ne samo da nikoga od njih nismo zadrzali, nego nikoga nismo ni prodali, sto je prethodnih godina bila vazna stavka u budzetu.

                    Iz ove perspektive je posebno smesna prica od proslog leta o novom ciklusu, jer ispada da smo pravili instant tim koji je podbacio i da isto to radimo i sada. Osim ako taj novi ciklus upravo ne podrazumeva armanizaciju Zvezde, onda stvari idu zeljenim tokom...

                    Mi smo prosle sezone imali sjajnih 19-3 u regularnom delu ABA i sa tim skorom smo prilicno komforno obezbedili prvo mesto i prednost domaceg terena. Osvojili smo lako titulu u domacem prvenstvu. U Evroligi smo imali ozbiljnih skalpova gde smo pokazali odredjeni potencijal, mada je cinjenica da je 14. mesto uz drugu najgoru kos razliku bio ogroman korak unazad u odnosu na prethodne sezone. Najveca mrlja je svakako to finale ABA lige, gde smo u svakom smislu nadigrani od na papiru losije ekipe. Ako je kao glavni krivac za to oznacen trener i pritom smenjen pre kraja sezone (a i on je najavljivan kao mlad i perspektivan i potpisan je na visegodisnji ugovor), postavlja se pitanje zbog cega nije ulozen znacajniji napor da se makar zadrzi veci broj igraca? Jer uz novog trenera i u novom sistemu bi neki mogli da zaigraju bolje, posebno ovi mladji, jer bi bili iskusniji za jednu sezonu, a i igrali bi takmicenje koje je adekvatnije za igrace tih kvaliteta i godina.

                    Ono sto hocu da kazem je da bi cak i iz sezona u kojima nisu ispunjena sva ocekivanja trebalo izvuci pozitivne stvari i probati doselekcijom i nadogradnjom doci do kvalitetnijeg i kompaktnijeg tima, a ne rusiti sve i pocinjati od nule. Kontinuitet je u kosarci jedna od kljucnih stvari i upravo to cesto donese prevagu u odnosu na instant ekipe, cak i kada su one na papiru kvalitetnije. Mi em nismo uradili nista da uspostavimo bilo kakav kontinuitet, em smo sastavili ekipu koja je sumnjivog kvaliteta, a jos je sumnjivije kako je koncepcijski poslozena. Zbog svega navedenog uopste nisam optimista i jedino mi ostaje neka nada da ce pocetnik Tomic iznenaditi i pokazati se kao vrhunsko dugorocno resenje, jer bez toga mislim da nemamo bukvalno nista.

                    Comment


                    • Bravo Nas.. Razbijas postovima i to postaje standard. Osvrnucu se na dve stvari.
                      1. Jasno je bilo od prvog trenutka da je prica o novom ciklusu obicna patka i alibi.. Na moju veliku zalost, nasi navijaci popuse svaku Covicevu budalastinu, ali bukvalno svaku.

                      2.Sto se tice Tomica, ne verujem u pozitivna iznenadjenja zbog selekcije igraca koju smo izvrsili.. Mi kao klub sa ovim budzetom samo na jedan nacin mozemo da pravimo rezultate iznad kvaliteta rostera a to je fanaticna defanziva i fajt 40 minta. U nasem rosreru nema 2 igraca koja su u stanju da odigraju kvalitetnu odbranu, i plus Tomic u prvom nastupu pred novinarima najavljuje atraktivnu kosarku.
                      Last edited by Antona; 23-08-18, 21:44.

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Gledam sada ove slike sa priprema i ne mogu da se nacudim kako smo impulsivno i bez preke potrebe razbucali proslosezonski tim. Ovo sto je uradjeno je neki poor man's Armani/Makabi/Efes style, gde nakon sezone u kojoj nisu ispunjena ocekivanja promenis kompletan tim i strucni stab i nadas se da ce to nesto novo automatski biti i bolje. A upravo na primeru tih ekipa se vidi da uglavnom ne bude bolje, nego se pravljenjem diskontinuiteta problemi samo produbljuju i ulazi se u zacarani krug gde je strpljenja sve manje, a promena sve vise. Pritom, ti klubovi imaju znatno vece budzete od nas i mogucnost da dovode kvalitetnije i proverenije igrace, pa i trenere... Mi em nemamo te finansijske mogucnosti, em ne vidim da imamo bilo kakvu viziju i dugorocni plan.

                        Prosle sezone smo imali cetiri centra: Omica, Lesora, Antica i Jovanovica i nijedan od njih nije ostao. Imali smo dve cetvorke: Bjelicu i Jankovica i obojica su otisli. Startna trojka (dok je bio zdrav) Dangubic je takodje otisao. Startna dvojka Feldin nije vise tu. Otisao nam je startni plejmejker Rocesti, a sezonu nisu zavrsila dva backup-a Radicevic i Enis. To je cak 11 igraca, od kojih su neki imali dosta dobre sezone (Omic, Rocesti, dok je igrao i Dangubic), a neki su imali potencijal i visegodisnje ugovore (Enis, Lesor, Jankovic, pa mooozda i Radicevic). I ne samo da nikoga od njih nismo zadrzali, nego nikoga nismo ni prodali, sto je prethodnih godina bila vazna stavka u budzetu.

                        Iz ove perspektive je posebno smesna prica od proslog leta o novom ciklusu, jer ispada da smo pravili instant tim koji je podbacio i da isto to radimo i sada. Osim ako taj novi ciklus upravo ne podrazumeva armanizaciju Zvezde, onda stvari idu zeljenim tokom...

                        Mi smo prosle sezone imali sjajnih 19-3 u regularnom delu ABA i sa tim skorom smo prilicno komforno obezbedili prvo mesto i prednost domaceg terena. Osvojili smo lako titulu u domacem prvenstvu. U Evroligi smo imali ozbiljnih skalpova gde smo pokazali odredjeni potencijal, mada je cinjenica da je 14. mesto uz drugu najgoru kos razliku bio ogroman korak unazad u odnosu na prethodne sezone. Najveca mrlja je svakako to finale ABA lige, gde smo u svakom smislu nadigrani od na papiru losije ekipe. Ako je kao glavni krivac za to oznacen trener i pritom smenjen pre kraja sezone (a i on je najavljivan kao mlad i perspektivan i potpisan je na visegodisnji ugovor), postavlja se pitanje zbog cega nije ulozen znacajniji napor da se makar zadrzi veci broj igraca? Jer uz novog trenera i u novom sistemu bi neki mogli da zaigraju bolje, posebno ovi mladji, jer bi bili iskusniji za jednu sezonu, a i igrali bi takmicenje koje je adekvatnije za igrace tih kvaliteta i godina.

                        Ono sto hocu da kazem je da bi cak i iz sezona u kojima nisu ispunjena sva ocekivanja trebalo izvuci pozitivne stvari i probati doselekcijom i nadogradnjom doci do kvalitetnijeg i kompaktnijeg tima, a ne rusiti sve i pocinjati od nule. Kontinuitet je u kosarci jedna od kljucnih stvari i upravo to cesto donese prevagu u odnosu na instant ekipe, cak i kada su one na papiru kvalitetnije. Mi em nismo uradili nista da uspostavimo bilo kakav kontinuitet, em smo sastavili ekipu koja je sumnjivog kvaliteta, a jos je sumnjivije kako je koncepcijski poslozena. Zbog svega navedenog uopste nisam optimista i jedino mi ostaje neka nada da ce pocetnik Tomic iznenaditi i pokazati se kao vrhunsko dugorocno resenje, jer bez toga mislim da nemamo bukvalno nista.
                        odlican upis!! upravo to je ono o cemu sam pisao, dok se ovde slavio odlazak lesora, jankovic se dizao u nebo, sad se pisa po jankovicu, rocesti i feldin krave muzare, omicu se izgubio svaki trag... o kom procesu i ciklusu se prica, ako nam glavni prospekt doduse ne tako mlad, sa trogodisnjim ugovorom ode, ispracen djuskanjem kolca i trubacima. gde nam drugi igrac sa solidnim upside-om odlazi u direktnog konkurenta. gde na dvojci ostajemo sa solidnim ali undersized beronom, lazicem i dobricem koji tesko mogu sebi iskreirati sut, o ulazu da ne pricamo.
                        sve u svemu solidna ekipica je napravljena uz drugog pleja i eventualno pojacanje 3/4 ili 4, ali upravo ono sto kazes i iz naizgled lose sezone, treba izvuci pozitivne stvari, a mi smo razjebali ekipu i krenuli u proces ispocetka, do nekog novog kiksa, trenera ili bokte pitaj kome se digne patka.

                        Comment


                        • Originally posted by Antona View Post
                          Bravo Nas.. Razbijas postovima i to postaje standard. Osvrnucu se na dve stvari.
                          1. Jasno je bilo od prvog trenutka da je prica o novom ciklusu obicna patka i alibi.. Na moju veliku zalost, nasi navijaci popuse svaku Covicevu budalastinu, ali bukvalno svaku.

                          2.Sto se tice Tomica, ne verujem u pozitivna iznenadjenja zbog selekcije igraca koju smo izvrsili.. Mi kao klub sa ovim budzetom samo na jedan nacin mozemo da pravimo rezultate iznad kvaliteta rostera a to je fanaticna defanziva i fajt 40 minta. U nasem rosreru nema 2 igraca koja su u stanju da odigraju kvalitetnu odbranu, i plus Tomic u prvom nastupu pred novinarima najavljuje atraktivnu kosarku.
                          Bojim se da ga nisi najbolje shvatio. On je prihvatio tu priču o novom ciklusu i žali zbog toga što nije istrajano na njoj, i ako je najveću cenu platio trener, bilo je igrača koji su mogli da ostanu, i ja se sa tim slažem, prvenstveno Lessort koji je veći potencijal od sva tri sadašnja centra, Danguba, Janković ( s tim da nije do kraja jasna situacija sa njima dvojicom), Jovanović i donekle Radičević i uz Dobrica , Davidovca i eventualno Radanova to bi bila solidna osnova za početak ove sezone.
                          Naravno, još uvek postoje šanse da veliki broj navedenih igrača ipak bude i u ovoj sezoni u Zvezdi, osim Jovanovića, Radičevića i Lessort-a, naravno, tako da bi u tom slučaju i moglo da se priča o nekom nastavku procesa koji je krenuo nekim drugačijim tokovima od planiranih.
                          Što se tiče Omića i Ennisa prvi je i bio planiran samo za polusezonu i verujem da je to bila i njegova želja a za ovog drugog nije nikakva šteta što je otišao, naprotiv.
                          Što se tiče igre mene raduje što je Tomić najavio da neće igrati dekadentnu košarku.
                          To što je atraktivna ne znači da nije učinkovita, jedan "atraktivni" Real je pokidao u finalu EL jedan Fener koji su bili prepuni "defanzivnih zveri".
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Najveći problem (onako kako ja vidim) prošle sezone je bio trener neznalica. Nije samo finale ABA lige kiks već i finale KRK, zapravo ceo taj turnir gde nas je nadigrao moćni Borac...Čini mi se (nemam opipljivih dokaza) da je osim nekvalitetnog trenera (i dozvoliću sebi da napišem i stručnog štaba) međuljudski odnos u ekipi bio narušen (moguć razlog odlaska Jankovića)
                            Onaj koji je trebao to da targetuje i da spreči nije ništa uradio, doveli su Peru, Keša i nznm još koga da drže svlačionicu a oni i Laza su mogući generatori sukoba u toj istoj svlačionici.
                            Pored toga što je "novi ciklus" proklamovan i sam stav kluba, stručnog štaba i trenera i igrača na gostovanjima u EL je bio "još jedna turistička destinacija" ili i predaja pre poletaja iz BG. Sve to je držalo vodu dok se krčag nije razbio (finale ABA) od tog trenutka raspad kluba po svim nivoima.
                            Moguće je da bi Lesor uz ozbiljnog trenera drugačije izgledao ali mi ti nećemo saznati kroz igre u našem dresu već tuđem.
                            Ovo sada je neki novi početak ali uz presiju održanja kakvih - takvih rezultata i opet ne možemo bez skandaloznog ponašanja (za mene je skandalozno da evo celo leto ne mogu da održe skupštinu) i dovođenje na mala vrata (jer njemu velika i nisu potrebna) Fićka za drugog, trećeg pleja.
                            Što se tiče igre i limita ovog tima - videćemo.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Victor BG View Post
                              Saltam neke mlake slike po instagramu, sezona je kupanja pa se ima sta i pogledati i naletim na sliku tipa Kevin Jones u pregovorima sa Zvezdom. De nek neko demantuje zivi bili.
                              Cetvorka ce najverovatnije biti Mitrovic kada se oporavi.

                              Comment


                              • Rocestija nismo mogli zadrzati. Covek je dobio ozbiljan novac u Kini.
                                Za Feldina nismo imali 450.000
                                Znamo svi sta je bilo sa Omicem
                                Bjelica je bio najskuplji igrac u timu
                                Dangi istekso Ugovor
                                Enis je teska divljastina.
                                Ali sa Alimpijom.stetocinom I trenerom u pokusaju nije se moglo nista ocekivati.
                                Meni nije jasno zasto smo ove sezone krenuli potpuno isto. Igraci na zalasku karijera ( Perperoglu, Faje), Bek sa vrlo losom odbranom, nemamo rezervnog pleja, cetvorku....
                                Ono sto mene brine je sto opet nemamo nikakvu bazu za naredne sezone. Regland, Faje, Perperoglu, Baron, Lazic sve igraci kojima isticu ugovori naredne sezone. Ocigledno smo isli preko limita pre svega finansijsskih u pokusaju da ove sezone vratimo EL.
                                Ja iskreno jedva cekam pocetak sezone. Uzeleo sam se kosarke. Tomic ima moju podrsku.
                                Mesjutim, ostanu li u timu tatin sin I ono smece od Keselja mene Pionir gledati nece.

                                Comment

                                Working...
                                X