Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Zalgiris je imao budzet izmedju 6.5 i 7 miliona ove godine. Zvezda 4+. Ali Zalgiris je imao i chartere, skuplje troskove i sve ostalo. Tako da razlika izmedju plata je u 500-600k. Samo sto su oni pare potrosili pametno a mi kao idioti.

    Zalgirisova odbrana ne moze da se poredi s onim sto igra Fenerbahce ove godine realno. Kao sto rekoh oni su balansirana ekipa. A to sto Litvanci prze napadacku kosarku i to im je skola, to je do sistema i razvoja. Mi nismo morali da rasprodajemo nase igrace sa napadackim potencijalom, ako sto je Guduric i sl. Poenta je da oni svoje igrace se trude da zadrze uvek, pa makar im dali jache ugovore a mi prodajemo sve na prvu.

    Sve je u selekciji i sistemu. I kao sto rekoh, ne ocekuje neko od tebe da osvojis EL sa tim budzetom i dobijes CSKA i Real i sl.. Al ne moze niko da mi prica da je nemoguce imati uspeha za nase okvire, sa bilo cime osim defanzivnom opstrukcijom igre.
    Budzet 8,5 miliona
    Elem slazemo se da se ne slazemo[emoji23]

    Comment


    • Originally posted by MannyCalavera View Post
      Zalgiris je imao budzet izmedju 6.5 i 7 miliona ove godine. Zvezda 4+. Ali Zalgiris je imao i chartere, skuplje troskove i sve ostalo. Tako da razlika izmedju plata je u 500-600k. Samo sto su oni pare potrosili pametno a mi kao idioti.

      Zalgirisova odbrana ne moze da se poredi s onim sto igra Fenerbahce ove godine realno. Kao sto rekoh oni su balansirana ekipa. A to sto Litvanci prze napadacku kosarku i to im je skola, to je do sistema i razvoja. Mi nismo morali da rasprodajemo nase igrace sa napadackim potencijalom, ako sto je Guduric i sl. Poenta je da oni svoje igrace se trude da zadrze uvek, pa makar im dali jache ugovore a mi prodajemo sve na prvu.

      Sve je u selekciji i sistemu. I kao sto rekoh, ne ocekuje neko od tebe da osvojis EL sa tim budzetom i dobijes CSKA i Real i sl.. Al ne moze niko da mi prica da je nemoguce imati uspeha za nase okvire, sa bilo cime osim defanzivnom opstrukcijom igre.
      Zvezda je imala max 3M za plate prvog tima, dok je Zalgiris preko 5.

      Comment


      • Originally posted by Laza Kacanski View Post
        Budzet 8,5 miliona
        Elem slazemo se da se ne slazemo[emoji23]
        Od kojih ide 2.15 mil godisnje na otplatu duga koji imaju, tj. kredita.

        Comment


        • Originally posted by NateHuffman View Post
          lepo si to lazo primetio, zalgiris igra odlicnu odbranu ali razlika izmedju jaskevicijusa i radonjica je upravo u toj ofanzivi. jednsotavno radonjic nema ofanzivni mindset koji bi odgovaro bilo kojem velikom evropskom klubu.

          mislim da je radonjic napravio ogromnu gresku sto je odbio covica ove sezone. videcemo da li ce se to odraziti na njegovu karijeru
          To ko je sta odbio je vrlo diskutabilno.
          Saras je odlican trener. Videcemo kako ce se snaci kada ode iz Litvanije. Ovo oko napadackog dela se slazem.
          Videcemo kaku ce karijeru napraviti DR???

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Od kojih ide 2.15 mil godisnje na otplatu duga koji imaju, tj. kredita.
            A mi smo imali 4 miliona od kojih smo skupili za 4 plate ta celu sezonu.
            Ma kosarka u Litvaniji i Srbiji nije za poredjenje.

            Comment


            • Mi smo imali budzed 4m od kojih 1m ide na FMP i iznajmljivanje Coviceve infrastrukture, ako ne i vise

              Comment


              • jesam ja to dobro video da je coty clarku misko menadzer?

                Comment


                • Jebi ga, nazalost je tako. Ali za to uzrok glavni nije novac, vec pristup tom sportu. Da se ne zajebavamo radi se o Baltickoj zemlji koja je vise nego duplo manja od nas. Izgubila maltene trecinu populacije u zadnjih 20 godina. Siromasna zemlja takodje. Oni su taj sport stavili na mesto religije, i imaju sistem koji koriste da razvijaju igrace.

                  Nas glavni problem je odsustvo bilo kakve vizije i zdravog pristupa.

                  Comment


                  • Originally posted by NateHuffman View Post
                    jesam ja to dobro video da je coty clarku misko menadzer?
                    Aj neka javi neko Cokiju da rezervise tamo...

                    Comment


                    • Litvancima je kosarka glavni sport, posto ostale ne znaju ili ih ne zanimaju... igraju nesto fudbal i to lose. Dok od nase dece vise od pola ode na fudbal, a ovaj ostatak se rasporedi na kosarku, vaterpolo, odbojku itd. U tome je razlika, pa opet po kvalitetu igraca ne zaostajemo, Druga i verovatno kljucna razlika je u privredi... oni imaju koliko toliko razvijenu drzavu dok smo mi kurtoni.

                      Comment


                      • NJihove sve dvorane su nove i svi su ulagali u njih 10-50m cak i mali timovi...Ulazu ljudi u infrastrukturu, mi smo imali evropsko iigrali u spensu, areni ..jbga to tako ne ide...hale su nam od bog ne zna od kada..od tita...nismo da se uporedjujemo sa njima ni najmanje...

                        Nisu oni bogata zemlja vec pametno ulazu i tamo gde treba...Mi smo zemlja kosarke kada smo prvaci, fudbala kada smo prvaci, rukometa, tenisa itd...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by MannyCalavera View Post
                          Jebi ga, nazalost je tako. Ali za to uzrok glavni nije novac, vec pristup tom sportu. Da se ne zajebavamo radi se o Baltickoj zemlji koja je vise nego duplo manja od nas. Izgubila maltene trecinu populacije u zadnjih 20 godina. Siromasna zemlja takodje. Oni su taj sport stavili na mesto religije, i imaju sistem koji koriste da razvijaju igrace.

                          Nas glavni problem je odsustvo bilo kakve vizije i zdravog pristupa.
                          Dok se ovo ne promjeni nema napretka. Mora da se postavi jasan cilj, pre svega u selekciji, npr Dobric je nas adut, njega forsiramo, na njemu gradimo tim i 4god nema prodaje. Izabere se iskusan trener, plati suvim zlatom da projekat izgura do kraja al neki put, cilj, vizija mora da postoji. Za nekih 5 godina da se kaze radimo sistemski sve da dodjemo na F4.
                          Ovo uzmem talente, prodam najbolje, dovedem potrosene nece da valja.

                          Comment


                          • Za nas je Litvanija i vise nego bogata zemlja.

                            npr Dobric je nas adut, njega forsiramo, na njemu gradimo tim i 4god nema prodaje.
                            sve je to lepo al pita se i Dobric i njegov menadzer.

                            Comment


                            • Ma, kod nas ce uvek biti fudbal sport no1.
                              Jednostavno, najprofitabilniji. Bez obzira na to sto smo mi siromasna zemlja, sto se nema para od marketinga i ostalih stvari, ti prodas 2 balavca u Mancester siti i uzmes 5,5 milionam dok u kosarci ces to uzeti kada prodas 5-6 Gudurica ili Kalinica kojih nema svake godine.
                              Lesinara je koliko god hoces, a oni se svi muvaju tu gde ima love.
                              Kosarka je totalno u drugom planu, a za ostale sportove je izlisno govoriti.
                              Negde sam procitao podatak da od ukupnog budzeta koja drzava daje za sport 80% ide na fudbal, a 20% ne na kosarku, nego na sve ostale sportove.
                              Tu svaka prica staje.

                              Comment


                              • Zanimljiva rasprava o Dejanu Radonjiću . Ne samo Manny -ove brutalne analize nego i zbog nekih , meni iznenađujućih odgovora ali da ne izazivam novi krug .Nikako ne mogu da se složim sa "balkanskim trofejima". To možda i može kad si navijač nekog velikog evropskog kluba ili kad si jednostavno realni ljubitelj košarke . Navijaču kkcz je to nešto sasvim drugo.Najboljih 3-4 asezone koje je imao prilike da gleda . Od onog PO EK sa Uniksom , pobede u PO seriji sa kkp , spektakularnih serija pobeda u evroligi 15/16 i 16/17 -te

                                Kako će Dejo dalje u karijeri i u koju će klasu , do njega je i njegove spremnosti da se menja. Ovo što Manny zove tvrdoglavost jeste bio problem ali je davao rezultate u kkcz . Imao je tu i neka iskakanja iz svoje komforne zone, kad je dr Markusu dao ključeve od tima ili kad je preko svoje želje , popustio i doveo Qwincia . Te polusezone smo igrali i najlepšu košarku ...Bajern , Loko , Real ...možda i najbolja zvezdina utakmica protiv Švedovog Himkija .Qwincy , Gudura ...sve je praštalo u oba pravca

                                Ima jedan deo izjave Nikole Kalinića o Žocu a indirektno i o DR-u koja puno toga govori

                                akođe, dopada mi se i njegova spremnost na promenu - nije sujetan i spreman je da menja nešto što ne ide, da se prilagodi, a mislim da to mnogim trenerima nedostaje i da se događa da izgube kompas forsirajući po svaku cenu nešto što su prvobitno zamislili".

                                Comment

                                Working...
                                X