Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MannyCalavera View Post
    Sutton kao 3/4 Hibrid bi nam bio odlican, to stoji 100%. Dakle on ima polivalentost jer sve radi veoma, veoma dobro. Nema realnu slabost u igri osim malo visine. Ali on bi na 3/4 hibridu mogao da resi mnogo stvari. Samo da olabi prangijanjem spolja. Ostalo bi mogao da bude izuzetno.

    I ne gurati ga po svaku cenu u reket. Dati mu loptu da igra sa njom, neka siri, neka pegla midrange, tranziciju. Neka probaju da ga cuvaju cetvorke spore 1 na 1 u izolaciji. To bi moglo da bude odlicno.

    On ce u Olimpiju Milano

    Comment


    • Vlazan san, mozda i ode u Milano ali oni su vec doveli Bruksa, Barnsa ..mislim moze ali je malo tesno rekao bih...ali svakako nece kod nas..to je samo vlazan san, nista vise..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Stize za jedno 15ak minuta jedan momak koji bi mogao da resi mnoge stvari, naravno u rubrici "Kupi mi Covke"

        Comment


        • Ne vidim toliko problema na pozicijama od 2-4, imamo tu Dobrića, Davidovca, Jankelu, jako bih voleo Danguba da ostane, videćemo šta će biti sa Feldeinom... Očekujem da će Baron biti backup plej, neka vrsta upgrade-ovanog Ennisa sa boljim šutem, malo slabijim ulazom i nešto boljom defanzivom. Prvi plej svakako mora da asistencije u repertoaru, ali takođe da ne bude operisan od šuta, da bude podjednaka pretnja sa ta dva asseta, dakle sa 15p + 5 as za nekih 25 minuta. Šteta za Ristića što nema malo bolje lateralne kretnje, ali ima itekako stvari sa kojima može da pripreti, solidna leđna tehnika. stabilan na skoku, ima i ofanzivni skok. Po meni je dovoljan jedan igrač takvih gabarita, druga petica bi trebalo da bude pokretljivija, niža, neki hibrid između Jankele sa post igrom Bjelice (naglašavam samo taj aspekt njegove igre kao pozitivan, da ne bude zabune).
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Čudan je Saton lik, on svake godine napusti Trento, pa se posle par meseci vrati kod Buskalje ... sjajan igrač.
            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Sta znaci pokaze Pazi decko sa loptom u rukama je potpuno beskoristan, i samim tim on ne moze da zavrti pick, i ne moze da ti da neku dodatnu vrednost. Da bi napravio iskorak, mora da ima nesto vise od catch 'n' shoota u igri. Ako nema, kao sto nema, onda zavisi apsolutno od protoka lopte i tudje kreacije.......
              Pa znaci da ce dobiti minutazu da pokaze sve ono sto zna, ukljucujuci ono sto si i nabrojao a sto moze da popravi preko leta. Sama cinjenica da ce imati znacajnu minutazu je motivacija da preko leta sto vise radi na nedostacima koje ima, a na treneru je da ga sto maksimalnije iskoristi i da uigrava pick sa ostalim igracima. Ne mora biti vrhunski u tom segmentu, dovoljno je da bude bar prosecan.

              Comment


              • Btw, Granger je odigrao za Baskoniju 31 utakmicu u EL (svih 30 regularnih i jednu u PO), sa minutažom od 21 i po minuta,bio je jedan od stubova tima koje je doveo do PO EL. Nema dileme ko je bolji igrač i ko dopinosi više, on ili Pefi, ma koliko nam je drag ovaj drugi.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Ovako. Radi se o momku koji ima prilicno tesku zivotnu pricu. Sa 16 godina je napustio skolu i poceo da radi, ziveo na samom dnu drustva, okruzen drogom i kriminalom. Kosarka mu je bila samo zanimacija kada ne radi sa ortacima. Poreklom je sa Kariba, ali sa 5 godina se on i majka sele u Montreal gde je njegov otac. Otac ga ne prihvata i bukvalno ih izbaci na ulicu bez dinara. On i keva se sele u severni deo Montreala, koji spada u najgore krajeve za zivot u Kanadi. U tom haosu on napusta skolu sa 16 godina i pocinje da radi kao pomoc u kuhinji i cistac u lokalnom restoranu da bi preziveli.

                  Ali kako to obicno biva u zivotu, desi se nesto cudno. Lokalni basket turnir se organizuje, i on sa 19 godina bez jednog dana organizovanog treninga kosarke upada da igra sa ortacima. On spakuje 44 komada u finalu i svi su u soku. Lik sa lokalnog basketa ih pocistio. Tu uskacu dva emigranta iz Afrike koji mu nude da dodje na Alma Akademiju i gde tek sa 20 godina Chris uspeva da zavrsi srednju skolu i dobije svoju diplomu. Predispoziciju da bi nastavio dalje da pegla basket negde u USA posle.

                  Provodi godinu dana na New Mexico Junior College-u koji mu jedini nudi stipendiju. Tamo ima 12pts 7rbs sezonu i privlaci paznju, Northwest Collegea iz Wyominga. Tamo postaje Junior College igrac godine u neverovatnoj sezoni, gde trpa 22.5pts, 11.8rbs i 4.7 bloka po tekmi, dok sutira 62.7% za dva i 44.4% za 3. Nakon takve sezone odmah pada na radar Oregona koji ga skuplja i tamo provodi naredne dve godine. Daje u 25 minuta igre 12pts 7rbs uz opet sut preko 60% za dva i 35% za 3 (53% ukupno za oba). Uz to postaje prvi igrac u zadnjih 20 i nesto godina u NCAA da u jednoj sezoni da preko 60 trojki i preko 100 blokova.

                  Nazalost povredjuje se u zadnjoj sezoni na koledzu i cepa ACL. To dovodi do toga i da ne bude draftovan. Odlazi na oporavak i celu jesen i zimu guli u G league i pocinje da se vraca. Tamo opet bije 12 i 7, sa nesto slabijim procentima suta dok se vraca. Dobija two-way ugovor sa Santa Cruz Warriorsima i onda uspe cak i da udje na roster Warriorsa pravih pred kraj sezone. Nakon toga nije potpisan i ostaje Free Agent. I pitanja sta dalje.

                  U pitanju je prica o Chris Boucheru, freaku na dva noge koji je Realno PF, ali moze da igra sve od SF do C. Eksplozivan atleta koji moze i da spusti loptu na parket. Elitni rim protector i moze da preuzima sve od 1 do 5 bez ikakvih problema. Uz sve to ima meku ruku i pogadja spolja u catch and shoot situacijama. Vrhunski korektor za team defense, koji moze sve zivo da skupi i pokrpi. Uz sve to uvek je u tranziciji prvi i nocna mora da se cuva.

                  Boucher je late bloomer. Covek trening nije video pre 19. godine zivota ali ogroman radnik. Sada ima 25 godine i njegove najbolje igracke godine su pred njim. Takvom coveku, sa tim nivoom zrelosti i sranja koje je prosao dati sansu nikada ne moze da bude losa ideja. Poginuce u sali da napravi razliku. Tako da ono, Covicu reaguj da mu jebem mater. On na 4 bi mogao da nam resi svasta, a moze i da bude lazna 5ca ako treba i svasta drugo.

                  Last edited by MannyCalavera; 17-07-18, 11:21.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Pa znaci da ce dobiti minutazu da pokaze sve ono sto zna, ukljucujuci ono sto si i nabrojao a sto moze da popravi preko leta. Sama cinjenica da ce imati znacajnu minutazu je motivacija da preko leta sto vise radi na nedostacima koje ima, a na treneru je da ga sto maksimalnije iskoristi i da uigrava pick sa ostalim igracima. Ne mora biti vrhunski u tom segmentu, dovoljno je da bude bar prosecan.
                    Tesko ce da jedno leto resi te probleme. Decko ima kamen dribling, tako krut. On je tri puta sporiji sa loptom nego bez nje u igri. On nema fundamente vodjenja lopte jos savladane na visokom nivou da bi uopste mogao da proba da se koristi kao PnR igrac.

                    Comment


                    • Grendzer je igrac van nasih dometa i dok smo bili deo El i sa vecim budzetom...ne bi trebalo da se zanosimo nerealnim stvarima kao dovodjenje Grendzera....
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Grendzer je igrac van nasih dometa i dok smo bili deo El i sa vecim budzetom...ne bi trebalo da se zanosimo nerealnim stvarima kao dovodjenje Grendzera....
                        Ovo je realnost!

                        Comment


                        • Ja bih smočio gaće da Grejndžer dođe, ali on igra za ozbiljne novce kakve nismo imali ni ranije a kamoli sad.
                          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Poginuce u sali da napravi razliku.
                            Ovakve igrače bih potpisao na neviđeno, karakter na prvom mestu, pa onda sve ostalo ...
                            Borac od rođenja, to nam treba ...
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Majk Cirbes je slobodan igrac,samo kazem Mada mislim da je Odzo vec potpisan odavno

                              Comment


                              • Cirbes ... jbg, šta znam
                                http://www.kkcrvenazvezda.rs/maik-ci...7-07-2018.html
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X