Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA PLAYOFFS 2018

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Comment




    • Brutalno....

      Sampionsko izdanje sampiona.

      Comment




      • Comment


        • Originally posted by John Dies at the End View Post
          Nestvaran je Steph... Brada izdominirao sa odbranom [emoji23][emoji23][emoji23]
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • I to je poceo sa 1/6 za tri, otvorene trojke iz levog kornera promasio a prosli plej of imao preko 90% sa te pozicije. Jednostavno ne moze niko da pridje ovom timu, bilo kog dana u bilo koje vreme bar jedan ce igrac sasuti 30+, bio to Steph ili KD ili Klej, a neretko ce svi imati dobar dan. Defanzivno mogu da zatvore skoro sve i onda tranzicija, nestvarno
            "Nema predaje, povlačenja - ko hoće da ga pamte!"

            Comment


            • 2:2

              Covek tim

              Comment


              • E jebem ti ove termine u sred noći, ništa pogledati ne mogu.

                Ako neko nije znao, LeBron James (inače moj dobar prijatelj) je najbolji košarkaš na svijetu.
                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                Comment


                • Ovo noćas je utakmica sezone. Znao sam da će Hjuston izgubiti minimum jednu utakmicu kao domaćin, jer to realno i ne može biti domaći teren, imaju ubjedljivo najgoru atmosferu. Jedna vrlo prijateljska atmosfera. Ali očekivao sam i da će Hjuston dobiti jednu utakmicu u goste, zbog toga mislim da je ovo presudna utakmica. I tokom regularne sezone i plej ofa su se dobro nosili sa pritiskom gostujućeg terena. Ovo sad je neki drugi protivnik, ali ne bih rekao da je Hjuston bez šansi čak i u ovoj situaciji đe ulaze u utakmicu poslije poraza od 40 razlike. Kris Pol je ključ ođe, odlično igra defanzivno i bori se kao pit bul stvarno. Hjustonu treba Pol koji će da diktira tempo utakmice, a on to vrlo slabo radi. Ima velikih problema 1 na 1 da igra protiv ovih visokih igrača. Mnogi bi rekli da ga je Klej Tompson ugasio, ali meni se više čini da ga je ugasio ovaj Kevon Luni kad dođe do preuzimanja. I to što pogodi preko Lunija, to je pretežak šut, bukvalno izgleda kao da mora da digne teg od 100kg, pa onda da da koš. Ne može nikako da ga se otarasi, Luni je meni X faktor ove serije, potpuno neočekivan doprinos od njega dobio GS. Ono što se moglo primjetiti do sada je da će Harden i Durent da imaju isti učinak, ali treba nadigrati Karija i Tompsona. Malo sam se razočarao u LRMAM-a, mada on se povrijedio tačno pred plej of, a ne može baš u plej of da se vrati u formi. Hjuston je očekivao da će on moći da zaustavi Durenta na neki način, ali je potpuno izgubio osjećaj sa ovom povredom ramena, pa ne može ni da položi običan zicer u koš. Nadam se da će Kris Pol konačno odigrati dobru ofanzivnu utakmicu, to Hjustonu treba kao vode. Ako bude na startu pogodio nekoliko šuteva u seriji, mislim da bi Hjuston mogao da uzme ovu utakmicu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Tarantula View Post
                    E jebem ti ove termine u sred noći, ništa pogledati ne mogu.

                    Ako neko nije znao, LeBron James (inače moj dobar prijatelj) je najbolji košarkaš na svijetu.
                    To i nije neka vijest, zna se odavno. Zanimljivije je da je Reise vidovit.

                    Comment


                    • Koliko je bolji Hjuston kad se Krisu Polu igra i kad moze mnogo da uradi. Voleo bih da ih prodje Hjuston ali to ce biti veoma tesko.
                      Сутра брзо долази - треба човек постати
                      Нестали су кодекси, остали су комплекси
                      Победе су порази, а исходи су потресни!

                      Comment


                      • Originally posted by notorious View Post
                        Zanimljivije je da je Reise vidovit.
                        Lagano opisao utakmicu. Prije utakmice.
                        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                        Comment


                        • Jel ima neko da vjeruje da ce Houston izbaciti Warriorse?

                          Comment


                          • Nema.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Odgledao sam mec...Ker je bio uzasan...treca cetvrtina je odlucila po meni..nije nikog vadio...Stef se izivjavao ali se na kraju videlo da ne moze, da se umorio...Lik ga ostavi, izvadi Duranta koji se nije skoro pomerio celu cetvrtinu sem jednog suta...i Tompsona....Ne sece igru TO...ne znam, ne pratim previse NBA, ali katastrofano vodjena utakmica cak je i Grin izgubio snagu...niti da skoci, niti da zakuca i ne vadi ga....

                              Doduse Hjuston je igrao sa 7 igraca u rotaciji ali bas zbog toga je treba odmoriti ...ja bih samo Duranutlu ostavio na pocetku cetvrte...

                              Pol objasnio neke stvari, bio pravi vodja na terenu...da nije bilo nenormlanog lika koji je usrao par napada Hjustona, resili bi ih dosta ranije....

                              Lopta nije ni kruzila, falio im je mnogo Igudala, u skoku i energiji pre svega...

                              Hjuston nista posebno nije odigrao, sad je momentum na njihovoj strani, realno je da bude 7ma utamkica...ali videcemo..ovde je sve moguce...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Odličan je Hjuston, mora se napisati jedan hvalospjev nakon ovakve utakmice.

                                Spor start utakmice, izgledalo je kao da neće dati koša u 1/4, ali onda Harden stupa na scenu i pravi očiglednu grešku u koracima kod onog cik-cak koraka i utakmica je mogla da počne.

                                Onakva odbrana se ne gleda svaki dan. Taker je odigrao u stilu Rodmana. Nijedan pogođen šut iz igre, ali zato svaki skok uhvaćen i odbrana van pameti. Kari i Tompson protiv njega nisu imali nikakve šanse, nikad nisam vidio da neko može onako da ih zaključa. O Hardenovoj odbrani se uvijek priča u cilju ismijavanja, ali sinoć se vidjelo kakvu razliku može da napravi. One presječene lopte mu ni ne računam u to, zna se da voli da se kocka i odlično mu ide čitanje igre. Ali kakvu odbranu protiv Karija u izolacijama je odigrao čoek, ono je nestvarno. Kari je van linije za tri u svojoj komfornoj zoni, a Harden mu ne dopušta da je šutne nego mu agresivno napada dribling i tjera ga da uđe u reket. Statistike Karija izgledaju sjajno kad se gleda šut u reketu, ali daleko od toga da mu je to jako oružje. Rotacija u odbrani kod preuzimanja je nešto što je Hjuston usavršio. Harden je nekoliko puta zaboravio Kleja, ali je i to iskorigovao Hjuston kad je bilo najpotrebnije.

                                Kari ih je uništio u 3/4, nije moglo ono da se brani, kao uragan da ih je pogodio. Kad upadne u ritam i počnu da pljušte trojke sa devet metara, ostaje ti samo da upališ cigaretu i ispratiš kako lopta cijepa mrežicu. Posle toga u nevjerici gledaš i pitaš se kako može neko ovako da šutira. Veliki je Kari, glavni i odgovorni za ovu košarku koja se gleda u zadnje vrijeme. Nema ko ne želi da ima šut kao on. U četvrtoj je posrnuo, Ker je igrao na kartu da se odmorio tokom prvog poluvremena zbog problema sa faulovima. Opasno se zeznuo, do iznemoglosti ga je doveo. Poslije su se izređali Grin, Ariza i Taker na njega i skroz ga ubili, nije mogao GS na postavljenu odbranu Hjustona da poentira.

                                Dočekao je Hjuston i Krisa Pola. Preuzeo je kad je najteže bilo. Maestralna partija stvarno, morao je i on da odigra jednu utakmicu bez greške. Nije nemoguće da Pol ponovi još ovakvih partija.

                                Hjuston je najbolji tim kad je u pitanju napad u halfcourtu. Nije im ni teško kad imaju Hardena kojeg u izolacijama ne možeš zaustaviti. Jak je Harden kao konj, ne postoji odbrana kojoj ne bi sasuo 30 poena ove sezone. Igra Hjustona ne može jednostavnija biti. Igra Harden P'n'R, a ostali vise van linije za tri poena. Ako odbrana ne preuzima ide ka košu đe ima četiri rješenja, floater, polaganje, lob pas ili pas na trojci ako protivnici pokušaju da iskoriguju u odbrani. Ovo bi u teoriji trebalo lako zaustaviti, ali kad igraš protiv Hardena kojem su to najjače strane u igri onda tu i nema odbrane.

                                Sad se vidi koliko dobra klupa i nije neki faktor u plej ofu. Zna se ko je glavni kad zagusti, oni moraju 40+ minuta da igraju. Ovi ostali samo trebaju da odigraju svoju rolu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X