Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gran Premio Motul de la República Argentina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ja sam uvek za,da ako imas prostora, napadaj taj prostor. Samo, u ovom slucaju, Markez je bio malo dalje i taj napad nije trebao da usledi u toj krivini. Doslo je do kontakta, ništa strasno, desava se. Samo sto je staza bila malo uza i trava pored, dovela je do Rosijevog pada.

    Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • #92
      Rosi kada je izbacio Stonera nije se zabio u njega vec bio dalje i sam je proklizao i pogresio. Isto prosle godine Dovi izbacio Pedrosu npr ali to su ocigledne greske vozaca i desava se. Ovaj ne pretice godinama vec se zabija u sve vozace i to bukvalno. Jedno je kad pretices i imas kontakt kao ti primeri a drugo je i van pameti ovo sto radi Markez a bogami i Zarko od kako je u motogp. Ovo traje godinama, jos u moto 2 je poceo da se zabija u ljude. Svako njegovo preticanje se svodi na zabijanje, primera koliko hoces. I sad se vi ovde hvatate za sporadicne kontakte koje su imali pojedini vozaci.

      Comment


      • #93
        Originally posted by BogdanB View Post
        Ja sam uvek za,da ako imas prostora, napadaj taj prostor. Samo, u ovom slucaju, Markez je bio malo dalje i taj napad nije trebao da usledi u toj krivini. Doslo je do kontakta, ništa strasno, desava se. Samo sto je staza bila malo uza i trava pored, dovela je do Rosijevog pada.

        Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
        Najbolje rečeno.

        Da je pogrešio - jeste, da je ugrozio drugog - jeste; ali mislim da previše dramite i da nije bio to toliko ozbiljan kontakt. Ovo vidjamo na svakih par trka
        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
        До поновног сусрета, твој Швабо

        mala H2H 2018/19
        suicide
        2019
        velika H2H 2019/20

        Comment


        • #94
          Doslo dotle da ja branim Markeza

          Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • #95
            Šta je poenta? Podsećanje na incident?

            Originally posted by AyrSen View Post
            Kad se setim da je za ono sutiranje u Maleziji (2015) Rossi dobio samo 2 kaznena poena? Ali Dorna zadovoljno trlja ruke, decko radi veci show od doktora u najboljim godinama.
            3 poena i time kaznu da krene sa začelja. Predali su titulu Lorenzu vrlo elegantno. Gde su kazneni poeni za Marqueza sad?

            Uopšte nije poenta na incidentima na ovoj trci, poenta je u višegodišnjim incidentima koje izaziva u svim kategorijama u kojima je vozio. Ovo u MotoGP-u je postalo najgore. Dok je bio mlađi, imalo je nekog smisla govoriti (i u mom slučaju nadati se) da će sa godina sazreti i smiriti se. Ništa od toga.

            MotoGP:
            2013. u prvoj sezoni je imao nekoliko incidenata koji su bili na samoj granici, ali bez kazne je uglavnom bilo fer.
            2014. je bio toliko dominantan da nije imao sa kime da izaziva incidente.
            2015. je pokazao svoju ružnu i sujetnu stranu.
            2016. je morao da uspori da bi završavao trke.
            2017. takođe nekoliko incidenata u najavi, da je Dovi drugačije reagovao ko zna ko bi osvojio titulu na kraju.
            2018. incidenti na obe trke, a pre druge trke i tokom celog vikenda je gurao vozače na treninzima.

            Moto2:
            2011. je popio ozbiljnu kaznu jer je pod crvenim zastavama jurio i oborio Viljarota sa bajka. Kasnije je doživeo takav incident da je umalo završio karijeru. Srećom po njega, oko mu se oporavilo.
            2012. nekoliko manjih incidenata i jedan poveći sa Pol Espargarom. Trkački, ni jedan ni drugi nisu odustali. U toj situaciji vozač sa unutrašnje strane obično pada.

            Vidimo sada da je usavršio tehniku podvlačenja ispod drugih bez rizika da padne. Rossi u svojoj izjavi otvoreno sugeriše da ide namerno na to da obara druge vozače. Vinjales mu se na kraju sklonio sa puta. Jel to poenta trkanja?

            Bilo je kroz istoriju gorih i ozbiljnijih incidenata od onih koje smo videli i sinoć i ranije. Nije poenta u incidentima, poenta je u njihovom broju. Gleda mu se kroz prste i na foru grešaka u vožnji ne dobija kaznene poene. Rossi ima argumente na svojoj strani kad kaže da momak uništava ovaj sport.

            Comment


            • #96
              Originally posted by Vanja #66 View Post
              Šta je poenta? Podsećanje na incident?
              Poenta je u tome da je Rossi šutnuo Marqueza i skoro pa se niko nije javljao ovde o tome.

              Sad kad je Marquez izbacio Rossija iz trke (jer se nije mogao zaustaviti koliko je brz bio) digla se hajka ovde na forumu kao da je to ne znam ti šta, a skoro u svakoj ili u svakoj drugoj trci imamo ovakav incident.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • #97
                Nije poenta u tome da li je kontakt veci ili manji. Poenta je da se on zabija u vozace non stop sto nije poenta preticanja i trkanja. Dobio je on par puta po nosu zbog toga ali to nije poenta uopste. On je sa Rosijem izazvao vise kontakta neki put on pao neki put Rosi, neki put on kaznjen neki put Rosi i sta sad su kao na nekoj 0? Da ne pominjemo sto se zabija u druge vozace istim tempom. Kakvo je to trkanje? Vama kojima je to interesantno i nije toliko strasno i ne gledate ovo zbog trkanja vec zbog zabave. Eno i Verstapen u F1 nesto slicno izvodi. Dzaba brzina i sve kad to nije trkanje. Neka idu na vasar i sudaraju se onim auticima...
                Kontakti jesu sastavni deo sporta ali ovo je bez mozga.

                Comment


                • #98
                  Ne radi se ovde sada ni o Rosiju ni Markezu ili nekom drugom vozaču, ovde je bitno da vodeći ljudi GP - a odreaguju i donesu drakonskije kazne kako bi se motoraši dozvali pameti šta smeju a šta ne smeju raditi.

                  Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Tarantula View Post
                    Poenta je u tome da je Rossi šutnuo Marqueza i skoro pa se niko nije javljao ovde o tome.
                    Šutnuo? Stvarno? Neko ti se zabije kacigom u koleno i okači na bajk (da zanemarimo sve što je prethodno radio tokom trke), ti ga odgurneš i to je šutiranje? Javljali su se ljudi i te kako. Da je incident bio planiran i svrsishodan od strane 93, najbolje govori što se lagano vratio na bajk i u garažu. Na svakoj, ali apsolutno svakoj prethodnoj trci u karijeri, trčao je kao sumanut ka bajku i činio sve da se vrati na stazu ako je bajk ispravan. Što tad nije?

                    Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                    Ne radi se ovde sada ni o Rosiju ni Markezu ili nekom drugom vozaču, ovde je bitno da vodeći ljudi GP - a odreaguju i donesu drakonskije kazne kako bi se motoraši dozvali pameti šta smeju a šta ne smeju raditi.

                    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                    Tako je. Zarco preteruje i ove i prošle sezone, Aleš Esp se nešto žali na Petrućija. Ako hoće da voze kao u igricama, neka onda igraju Mario Kart šampionat.
                    Last edited by Vanja #66; 09-04-18, 11:59.

                    Comment


                    • Ne radi se ovde sada ni o Rosiju ni Markezu ili nekom drugom vozaču, ovde je bitno da vodeći ljudi GP - a odreaguju i donesu drakonskije kazne kako bi se motoraši dozvali pameti šta smeju a šta ne smeju raditi.
                      Svako od nas brani svoju stranu / miljenika i reće kako je onaj drugi kriv za incident na stazi a potrebna je razumna glava koja neće favorizovati nijednog vozača nego će sklono dešavanjima na samoj pisti doneti konačnu kaznu / sud.

                      Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                      Comment


                      • Sigurno je pao zato sto ga je Rosi sutnuo

                        Comment


                        • Ozbiljan lou - kik Valentino poseduje [emoji3]

                          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • E da, jel Vinjales napravio gresku ili se sklonio Markezu? Velika je razlika bila izmedju njih na kraju

                            Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Cela trka stala u sukob Rosija i Markeza da je u zapećku ostao trijumf Kračloa na Hondi.

                              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • Pisao sam jos kod incidenta sa Espargarom da je pitanje da li ce Markez zavrsiti trku, tj da ce biti dobro ako neko drugi ne bude ispastao zbog njegovog divljanja. Da se razumemo, ne favorizujem nikoga u ovom sportu, gledam pre svega zbog uzivanja, gledacu i kada se bilo ko povuce. Ponekad me nerviraju Rosijevi fanovi zbog napadanja Markeza, nekada sam i mogao da nadjem opravdanje za njegovo ponasanje, ovo juce je van svake pameti i bas sam razocaran. Koliko bi sve jednostavno bilo da je samo sacekao par krivina pa onda obisao Rosija, posto je to bilo neminovno, ali koji ga je djavo terao da ovo uradi nije mi jasno.
                                Sa druge strane, opravdano nezadovoljstvo Rosija, samo mislim da su pogresno postupili. Nema sta Ucio tu da serifuje u garazi Yamahe i bilo kome brani da se obrati Dzarvisu ili Rosiju. Jednostavno, nije on trebao da bude taj covek koji bukvalno izbacuje ljude iz Honde. Previse je sve to teatralno izgledalo, bice ogroman pritisak od medijskih lesinara u nastavku sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X