Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Stigoh da vam se javim pred pocetak sezone, obaveze jos uvijek stezu ali pregurace se jos ova naredna dva mjeseca

    Nisam bila u mogucnosti da pratim testove samo sam pogledala vremena na kraju, sinoc sam odgledala FP1 i to je to.
    Drago mi je da Meklaren pravi neke pomake, iako vidim da su ih opet zezale neke stvari a koliko je to ozbiljno vidjecemo u toku sezone. Alonso je optimistican u vezi njihovog razvoja kako sezona bude odmicala, vjerujem da taj svoj optimizam bazira na sigurnim cinjenicama koje znaju on i ekipa tako da se nadam da nece podbaciti.
    Malo vise sam ocekivala od Saubera prije svih zbog mog miljenika Leclerca i cinjenice da sad imaju puno vecu podrsku Ferarija i to partnerstvo sa Alfa Romeom, ali vidim da ce trebati vremena da to zazivi i rezultati postanu bolji.
    Has me je sa druge strane pozitivno iznenadio i bilo bi fino da ekipa iz sredine grida krene u napad na vece pozicije, nadam se da imaju potencijala za to.
    Fors Indija mi nekako djeluje kao da je napravila korak unazad u odnosu na proslu sezonu... Mozda grijesim, ili i oni kriju karte i sendbeguju.

    Za kraj Merc, Ferari i RB... Mislim da nema sumnje da je Merc i dalje tim za kojim ce ova druga dva da jure i pokusati da ih skinu sa trona. Djeluju jako i u ovim prvim seansama nove sezone, a znamo i koliko dobro se razvijaju u nastavku sezone i te mane koje imaju na bolidu u pocetku kasnije gotovo potpuno otklone. Nadam se da je Ferari ucio iz gresaka koje su pravili u drugom dijelu prosle sezone i da su na bolidu implementirali neke novine koje ce im ove godine donijeti snagu i na onim stazama za koje se prosle sezone govorilo da im "ne leze". RB je napredovao cini mi se i to ne malo, ostaje da im motor bude pouzdaniji u odnosu na proslu godinu pa da to pokazu i na stazi.


    Sve u svemu, da ne tupim i ne duzim dalje, nadam se zanimljivoj borbi za titulu od marta do novembra, uzbudljivim trkama, a sto da ne i nekom iznenadjenju na podijumu ili onom najvisem stepeniku.


    I naravno, Ferrari 4 da title! ;)

    Comment


    • #47
      Zuta,zelena i ljubicasta boja za sektore, sta oznacavaju?
      Zuta verovatno da je spor?
      Zelena najbolje licno?
      Ljubicasta najbrzi?

      Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • #48
        Bottas

        Comment


        • #49
          auuu kakav krug Lewisa, all time record

          Comment


          • #50
            Originally posted by BogdanB View Post
            Zuta,zelena i ljubicasta boja za sektore, sta oznacavaju?
            Zuta verovatno da je spor?
            Zelena najbolje licno?
            Ljubicasta najbrzi?

            Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
            Trebalo bi, mada sam jedino za ljubicasto siguran

            Comment


            • #51


              Ovo kačim za buduća pokoljenja, što bi se reklo. Šalim se, kačim da imamo podatke za upoređivanje između sezona, mada je P3 bila totalno irelevantna po pitanju bilo čega. Možda su timovi stekli neki osećaj za stanje staze koja se suši kad mogu da pređu na pneumatike za suvo i to je sve. Ipak, Alfa Romeo na terćoj poziciji, lepo je videti. Soon!

              Comment


              • #52
                Kvalifikacije su bile interesantne. Šta smo saznali? Dosta toga, krenućemo redom.



                Već u Q1 ozbiljno brža vremena nego tokom P1 i P2. Ipak bolidi nisu toliko sporiji i pored oreola i nešto veće mase, već se agregati maksimalno štede na treninzima. Ovo je dobro zbog trka, ipak će se nastaviti sa obaranjem rekorda i guranjem vozača još bliže granici.

                Sirotkin, STR Honda i Alfa Romeo Sauber otpadaju. Ne previše čudno, jako dobar mladi Leclerc na kraju. Oduševljen sam. Šveđanin nije neki reper, ali baš zato biti uz njega na samom početku karijere znači da će Leclerc biti dosta brži vrlo brzo. Williams ima problema sa bolidom, Kubica radi na njemu, ali ovo je posledica toga što imaju dva neiskusna i mlada vozača u timu. Taj bolid je bez sumnje ogroman iskorak u odnosu na prošlogodišnji, ali momci ne umeju da ga obuzdaju.



                U Q2 Red Bull izlazi na crvenim super mekim pneumaticima, što će reći da će na njima započeti trku. Očekivano, Force India je na začelju u Q2, drugi Williams im pravi društvo. McLaren, Haas i Renault su jako blizu. Mislim da će McLaren do kraja sezone biti četvrti tim bez većih problema, imaju najveće kapacitete za napredak. Haas F1 tim potvrdio da je iznenađenje na početku sezone, Gene Haas je napravio dobru stratešku odluku o saradnji sa Scuderiom.



                Q3 kreće potpuno neočekivano, Bottas pravi grešku. Zajahao je prvi ivičnjak, odbacio ga je u levo više nego što je očekivao, dodirnuo je travu i zadnji levi točak je proklizao. Udarac je bio vrlo jak, mislim da nije isključeno da će zameniti kompletan pogon i menjač kako bi odslužili kaznu sutra i imali po 4 komponente pogona, bar one koje nisu oštećene. Za Mercedes nije prevelika razlika krenuli sa pozicije 20 ili 10.



                Hamilton je napravio veliki iskorak u Q3, mod za kvalifikacije je vrlo ozbiljan u Mercedesu. Ipak, Seb je napravio grešku u brzom krugu (koliko je izgubio možemo da nagađamo kada se pojavi snimak) i mislim da Ferrari nije potpuno ovladao novim bolidom, dok Mercedes deluje da sve drži pod kontrolom. Situacija je bila obrnuta prošle sezone, kako će biti ove saznaćemo za 7-8 meseci.

                Comment


                • #53
                  Čudi me da je Mercedes na polu.
                  UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                  Comment


                  • #54
                    Sta je sa Fors Indijom, nisam ocekivao da nece proci u Q3. Nisam ispratio testove, prosle godine su bili najbolji tim od ovih "srednjih" pa zato pitam. Meklaren vrlo dobar, Haas uvek odlican u prve 3-4 trke i onda potonu. Reno ima odlicne vozace zato i ti rezultati. Cenim da je Torro Roso mogao nai bolje voace nego ovu dvojicu koji nece uzeti ni bod ako nastave sa voznjom od prosle godine.
                    Kimi odlican, nadam se da nece morati da pusta Fetela da ide ispred njega i napadne Hamiltona.
                    Dreams are coming true.


                    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                    Comment


                    • #55
                      Morace.

                      Comment


                      • #56
                        Ja se nadam sutra dobroj trci i onda da uživam

                        Comment


                        • #57
                          Prelazak na "letnje vreme" je nadam se ukalkulisano u satnicu......
                          ¡Si Señor!

                          Comment


                          • #58
                            Trebalo bi da jeste, ja za svaku slucajnost ustajem sat ranije.

                            Comment


                            • #59
                              Kimejva faca na konferenciji neprocenjivo Vidim ja da je onih 10 minuta dusu dalo sutra jujutru...
                              Po meni sve ocekivano danas,znali smo da nece moci niko meckama u q,kada se i starleta vec hvalila pre sa modom..
                              Moze biti dobra trka za prvo sutra ali i ne mora videcemo.. IZa je dzungla i to svakako obecava
                              Nisam stigao kladionu dajem vam fore jednu trku :P
                              Razocarenje su rozi ove godine,to smo znali od testova jos,ne mogu da isprate oni mclaren i reno ocekivano. Has ako ne iskotisti ovaj stari ferrari bolid prvih 5-6 trka nista nisu uradili

                              Comment


                              • #60
                                Has najvece iznenadjenje. Sto bi rekli best of rest. Mercedesov 'party mode' nenad*ebiv. Kimi brzi od Seba to volim da vidim ali ga mora pobediti i u trci inace ce biti stara prica i drugi vozac. McLaren najvece razocarenje vidimo sad da nije za sve Honda bila kriva.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X