Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2018. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad mi je @shminka prvi put ukazao pažnju na Tsitsipasa, bilo je nekad prije godinu - godinu i pol, moja prva reakcija je bila: 'Ko ti je ba ovaj levat, veze o životu nema'

    Kada sam ga gledao protiv Shapovalova ove godine na Australian Openu, nisam pretjerano promijenio mišljenje, a onda je uslijedio vrtoglav napredak zaključno sa onim turnirima na šljaci gdje je lik otprilike dao naznake koliko dobro njegova igra bi mogla izgledati kada i ako iskristališe neke segmente.

    No, vidjećemo koliko će mu vremena trebati za takvo nešto, dobro je vidjeti da je motivisan i da radi na sebi, što je za početak najvažnije. Ako je ovoliko napredovao u zadnjih godinu i pol, vjerujem da i u naredne dvije godine može još značajniji napredak ostvariti.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Iz ovoga zakljucujemo da shminka ipak ima bolje oko za talente od tebe
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Moguće.

        a moguće i da ga samo privlače likovi sa dugom kosicom.

        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Opasan mec izmedju Rubljeva i De Minaura, bar po ovim highlights-ima sto su okacili na yt.. Mali spanac moze lako da postane novi Ferer. Cak mislim i da vec sada ima bolje udarce nego stariji kolega.. Rubljev, sta znam, najgotivniji mi je sto se tice ovih mladih plavusana poreklom iz Rusije.. Ali pitam se, sta on moze da trazi, ovako krh, anemicah, rahitican, na turu gde su svi zverski spremni sto se fiziksalija tice.. Svakako ima najbolje udarce ali fizikalije su tanke, a i glava svakako.. Brz beton mu izgleda najvise odgovara..
          Nista ne nagovestava da ova generacija moze da bude znatno bolja od one '91-'95.. Osim to sto je Marijin miljenik pokupio ona 3 mastersa na kvarno, sto moze da se smatra kao aberacija ili pak statisticka greska..
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • Originally posted by Fića View Post
            Opasan mec izmedju Rubljeva i De Minaura, bar po ovim highlights-ima sto su okacili na yt.. Mali spanac moze lako da postane novi Ferer. Cak mislim i da vec sada ima bolje udarce nego stariji kolega.. Rubljev, sta znam, najgotivniji mi je sto se tice ovih mladih plavusana poreklom iz Rusije.. Ali pitam se, sta on moze da trazi, ovako krh, anemicah, rahitican, na turu gde su svi zverski spremni sto se fiziksalija tice.. Svakako ima najbolje udarce ali fizikalije su tanke, a i glava svakako.. Brz beton mu izgleda najvise odgovara..
            Nista ne nagovestava da ova generacija moze da bude znatno bolja od one '91-'95.. Osim to sto je Marijin miljenik pokupio ona 3 mastersa na kvarno, sto moze da se smatra kao aberacija ili pak statisticka greska..
            Koji Spanac,De Minaur,je iz Australije,odlican mladi teniser,ali koji moze samo da igra beton na viskom nivou po mogucstvu sto brzi,mozda travu,sljaku nikad po meni
            Rublev je bio i ostace veciti talenat,mozda najveci od svih nextgen ,koji su se pojavili,kazem ostace jer je kamikaza unisti sve sa 2 ocajna gema,sve sto je recimo gradio i vrhunski igrao do tad i tako prospe dobijeni set i tako vec godinama.

            Jbg i dalje tvrdim Rusi nemaju glavu za sport,dzabe sav talenta,samo je Safin nesto napravio ,iako je bio najludji ali i najtelentovaniji da nekako iznivelise ludost,a i sa obzirom na talenat koji je posedovao,pa ravan RF,prakticno je mnogo malo postigao
            Last edited by 61563; 05-08-18, 12:48.

            Comment


            • Izvinjavam se, pobrkao sam njega i Munara rofl! Gledam lika i vidim Munara, spanca inace velikog talenta za sljaku i buduceg nasledika Davida Ferera Udarila me suncanica.. Imaju slican stil, ajde da se tako izvucem
              To za psihu si apsolutno u pravu.. Rusi nemaju glavu za te psihicki zahtevne sportove/discipline.. Pogledaj npr Zvereva protiv Gulbisa na W.. Potkacili su se verbalno u cetvrtom setu i od tog momenta Zverev ni game nije uzeo.. Slican Rublevu je i Shapobalov, s' tim da kanadjanin ima vece nedostatke u igri.. Da ne pricam o footworku i namestanju na lopticu koji je katastrofalan.
              Moci ce da urade nesto u skorije vreme jedino u slucaju da se Marej i Wawrinka ne vrate a Federer ode u penziju pre cetrdesete..
              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

              https://ibb.co/cD1Xnq

              Comment


              • Originally posted by Fića View Post
                Izvinjavam se, pobrkao sam njega i Munara rofl! Gledam lika i vidim Munara, spanca inace velikog talenta za sljaku i buduceg nasledika Davida Ferera Udarila me suncanica.. Imaju slican stil, ajde da se tako izvucem
                To za psihu si apsolutno u pravu.. Rusi nemaju glavu za te psihicki zahtevne sportove/discipline.. Pogledaj npr Zvereva protiv Gulbisa na W.. Potkacili su se verbalno u cetvrtom setu i od tog momenta Zverev ni game nije uzeo.. Slican Rublevu je i Shapobalov, s' tim da kanadjanin ima vece nedostatke u igri.. Da ne pricam o footworku i namestanju na lopticu koji je katastrofalan.
                Moci ce da urade nesto u skorije vreme jedino u slucaju da se Marej i Wawrinka ne vrate a Federer ode u penziju pre cetrdesete..
                Slazem se znam za Munara,on je vec sljaka prica,njega Rafa ispromovisao jos odvano,kad je za njega trazio neke WC pre par godina i nahvalio ga

                Za ovo drugo i Ruse se slazemo,a za Zverka mi je nada jedina to sto jeste Rus ,ali odrastao u Nemackoj,ali opet se tesko kontrolise,ali ako i zvanicno uzme Lendla za trenera postace ozbiljna prica

                Kad kazem ozibljna,mislim da se nadmece sa Noletom i Rafom i mozda Marejem ako se vrati,za Svajcarce mislim da je penzija zakucala na vrata
                Last edited by 61563; 05-08-18, 13:08.

                Comment


                • Svaka čast De Minauru, drugo ATP finale sa 19 godina nije loše, ali iskreno od njega ne vidim oružja neophodna za vrh što me trenutno jedino zanima kod mladih igrača. Žao mi je Rubljova koji mi je gotivniji igrač po stilu igre, ali nemojte zaboraviti da je juče on imao 2 meča, a da je De Minaur imao predaju Murraya i maksimalno odmoran. Pored psihološkog momenta u drugom setu, budite sigurni da je i svježina kumovala rezultatu. Raduje što se Andrej potpuno vratio poslije teške povrede leđa na stari nivo, a prvi servis mu je bolji nego prije povrede.
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • Strasan mec su odigrali. Znao sam sto Rubljov moze iako mi se sinoc ucinio bolji nego ikad ranije. Medjtim De Minor je najzanimljiviji mladi igrac koga sam vido ko zna koliko dugo. Strasan je mali. Brz, uporan, strasna anticipacija, strasan sampionski instikt, ima sve udarce. Steta sto je malo prenizak.

                    Comment


                    • Šteta što mu tehnika nije malo bolja, posebno na forhendu, iako ga je dosta popravio.

                      Inače, ima fajterski duh kakav se rijetko viđa, strašno je koliko se bori za svaki poen. Podsjeća me na Murraya u određenim segmentima, prije svega u agresivnom riterniranju na drugi servis, te u forhendu iz trka gdje im je također sličan položaj tijela pri udarcu.

                      Također, u stanju je fino umrtviti razmjene, ali mu za neke veće rezultate trebaju jednostavno bolja napadačka oružja. Tako da, kako rekoh, volio bih da ima malo bolju tehniku na forhendu.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Izgleda da će ovo biti samo formalnost za Zvereva, ipak se on izdigao za klasu od potencijalnih talenata.
                        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                        Comment


                        • Sasa bas lagano protiv De Minaura, jednostavno mnogo je bolji
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Majstor je Zverev u tim među periodima kad su obično svi u padu forme ili se tek tempiraju za najvažnije, a tad njega obično nigdje nema.

                            Comment


                            • Zverev je citavi turnir bio impresivan, De Minor nije mogao imati ni najmanju sansu poslije jucerasnjeeg meca. Ako Zverevb moze da drzi ovaj nivo, onda je spreman za dalji korak naprijed.

                              Da Minor igra jako ravan FH. To je jedino njegovo pravo oruzje. Kad se igra tako ravno, mora se promasivati. Svejedno, prije ili kasnije ce morati traziti kompromis.

                              Comment


                              • Da vidis kad nas sad Sala iznenadi i dobije nekog iz top 30 na predstojecem Uso.. uh kako bi to bilo fino
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X