Announcement

Collapse
No announcement yet.

Navijači, "Navijači", simpatizeri, huligani....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Greška je generalizovati zbog navijačke opredeljenosti.
    Huligane treba uništiti i iskoreniti.
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Originally posted by Brajkula View Post
      https://www.telegraf.rs/sport/navija...ju-staklo-puca

      ako su ovo stvarno uradili "navijači" Partizana, onda im od srca želim da večeras popiju diskvalifikaciju i laka tri komada.
      To su vrv hedhantersi (Obrenovac) koji su pre koju godinu u sačekuši izgubili zastaavu pa su sada vrv pokušali da vrate ili nekoj podrgrupi da otmu.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • To su heddebilsi koji su pre koju godinu izgubili razum pa su sad napravili sačekušu zvezdinoj podgrupi brejnemptisi.

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          To su heddebilsi koji su pre koju godinu izgubili razum pa su sad napravili sačekušu zvezdinoj podgrupi brejnemptisi.
          Otprilike
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Nisu izgubili razum nego su dobili batine kod Umke pre par godina i uzete im zastave, pa se svete običnim ljudima.

            Comment


            • Hajduk iz Splita je najgotivniji tim kada bih bio obojen velom neznanja i morao da biram. Znam dosta ljudi starijih, i znam da je bilo dosta navijača Hajduka po Srbiji.

              Milan Gurović je izvorno navijač Hajduka.

              Imamo svedočenja iz emisije OKO Lazanskog kako su reagovali u Zagreby kada igra Partizan a kako kada igra Zvezda.



              6:30

              Ja da biram po imenu, opet kažem, Hajduk je najsrpskije ime od svih timova. Ne bih se dvoumio sekunde.



              Inače oko dobra emisija pogledati celu slobodno.
              Last edited by Cassius Clay; 31-08-19, 00:27.

              Comment


              • U ambijentu u kom su ljudi streljani i pokopavani širom Beograda neko kaže da smo nosili petokraku. Pa sigurno niko sa srećom nije to uzeo.

                Ja to zaključujem iz konkludentnih činjenica, boje dresova, grba, naravno da pravno nemaju kontinuitet. Ali BSK-u najviše odgovara OFK a Jugoslaviji Zvezda.

                Nisu klubovi gašeni svojevoljno nego diktaturom Tamonajugu.

                I ne znam što se ljutiš, ja ne smatram današnje grobare Jugoslovenima iako ih ima više nego kod nas, kod vas su igrali reprezentativci NDH i ne čudi što ceo Knin i takva mesta uvek za Zvezdu navijala i dijaspora. Do juče su bili u Jasenovcu, ili rodbina im, a sad trebaju da navijaju za tim gde igra Matekalo itd.

                Znači ne pričam zbog toga što su bili Hrvati već zbog toga što su igrali za NDH!

                U Zvezdi su igrali većinom Srbi.
                I u Partizan su igrali vecinom srbi....ako ces vec o procentima. Oni koji su igrali za NDH iz uverenja sigurno ne bi dosli da igraju u Beogradu. Tako da me mani te propagande. Ni jedan ustasa koji drzi do sebe ne bi navijao za beogradski klub...to su mogli da rade samo hrvati koji jos uvek nisu bili zadojeni bolesnom mrznjom. Mnogi srbi su pevali hej sloveni u dresu jugoslavije pa ne znaci da su bili fanaticni jugosloveni zbog toga...svasta ljudi rade i iz koristi i iz straha.
                Partizan je bio kosmopolitski klub, a anti-srpski je bio isto onoliko koliko i anti-ustaski, anti-muslimanski itd jer to ANTi je bio isto onoliko koliko i svi ostali komunisticki klubovi. Za Partizan su navijali svi iz Ex-Yu. Zvezda je imala slicnu popularnost u celoj ex-yu kao i Partizan u tim pocecima ali su cetnici i ostale srpske patriote u Zvezdi videli priliku da privuku vecu masu i od Zvezde naprave anti-telo komunizma. To je na neki nacin bilo i prirodno jer samo ime Partizan je oznacavalo njihove neprijatelje u ratu...e sad kako i zasto im nije smetala crvena zvezda to ne znam kako su progutali, valjda su morali da biraju izmedju manjeg i veceg zla i kad je pocela prica oko toga da je Zvezda "stub srpstva" izgubila je dosta navijaca bas kao sto je Hajduk izgubio dosta navijaca u Srbiji. Ovo sve naravno govorimo kad su u pitanju navijaci a sto se uprava klubova tice tu je stvar jasna - ne zna se gde je bilo vece leglo komunjara dal u Partizanu ili Zvezdi ali se zna da je Zvezda bila udbaski klub, a Partizan vojni i oni koji su osnivali te klubove nisu to radili slucajno jer je ocigledno bilo potrebno da svaki klub predstavlja neku tadasnju "vrlinu" jugoslavije - Zvezda obavestajnu sluzbu, a Partizan vojsku JNA.
                Tako da navijacki dozivljaj nekog kluba je jedna stvar, a ono sta su zaista predstavljali ti klubovi to je vec sasvim druga prica.

                Ja i govorim o navijačima. Inače je Zvezda policijski klub a Partizan vojni. A da su BIA danas i VBA i dalje sistemski kontra može se vdieti na slučaju tenka gde policija kaže maketa a ovi kaźu pravi. (kao što i jeste)
                A ja ti kazem da ni jedan hrvat, musliman, slovenac koji mrzi srbe ne bi navijao za beogradski klub i svako ko veruje u suprotno je najblaze receno naivan...a ti to shvati kako hoces ne bih se vise bavio ovime, nepotrebno zamaranje.
                Last edited by tamonajugu; 31-08-19, 00:36.

                Comment


                • Ne bavimo se u svadjalačkom modu ja sam više pričao o Jugoslaviji, samo sam istakao zašto je logično da je iako oba osnovana od komunista i kao klubovi komunistički, Zvezda bila praćena više od Srba a Partizan ne. Baš zbog Matekala, Glazera, Čajkovskog i ekipe.

                  Ne mislim ja da niko nije navijao za Zvezdu. Bilo je Sarajlija, bilo je ljudi svuda.

                  Ali mnogo si češće naišao u Srbiji da neko bodri Hajduk nego Dinamo i obrnuto tamo Partizan nego Zvezdu.

                  To je tako. Ja vas ne gledam manje srpski, štaviše u srpskom duhu nije da bude isključiv i ekskluzivan umesto inkluzivan, ali tako vreme bilo.

                  I to je dobilo dodatnu potvrdu posle 90tih.

                  Nije Arkan došao sam služba ga dovela. A što u Zvezdu?


                  Pa koga da regrutuhe u Kninu ako dodje kao vodja navijača Partizana a ceo Knin navija za Zvezdu. Nije Zvezda bila jugoslovenska pa izgasirano od 90tih, nego je bila u navijačkom smislu srpska i kao takva uvek korišćena za šta treba.
                  Last edited by Cassius Clay; 31-08-19, 00:44.

                  Comment


                  • Činjenica je da je Zvezda stavljena u izlog Srpskom narodu da potroši sve pare.

                    Treba nešto dati inače bi došlo do eksplozije.
                    Zvezda je Krcunov projekat da se Srbi vesele dok se crtaju Kosova, dok se preseljavaju fabrike, dok se toleriše Maspok a Ranković seče na prvu bunu.

                    To što su za Zvezdu navijali Srbi, ne čini je Srpskom.
                    Srbi su navijali i za Tita i za Miloševića.

                    Zvezda je Krcunova zlonamerna ideja da se stave amovi Srpskom narodu.

                    Mnogo opasnija namera od Partizana.

                    Parizan je samo maska.

                    Comment


                    • Evo sada država koristi Zvezdu i Delije za upozorenje Hrvatima za prebijanja i Knin, a Hrvati odgovaraju preko Dinama sa parkiranim traktorom ispred stadiona.

                      Kako uvek Zvezda i Dinamo a nikada Hajduk i Partizan. To je tako.

                      Oni su rat pokrenuli preko ova dva kluba. Normalno da su isprogramirani i jedni i drugi. Naravno da će većina stanovništva navijati za klub koji nema igrače NDH plus igra na mestu i u bojama predratnog popularnog kluba.
                      Last edited by Cassius Clay; 31-08-19, 00:51.

                      Comment


                      • Zvezda i Partizan su sad nebitni.
                        Sad su mediji ključ.
                        45' te je već bilo drugačije.

                        Comment


                        • Originally posted by 7528. View Post
                          Evo sada država koristi Zvezdu i Delije za upozorenje Hrvatima za prebijanja i Knin, a Hrvati odgovaraju preko Dinama sa parkiranim traktorom ispred stadiona.

                          Kako uvek Zvezda i Dinamo a nikada Hajduk i Partizan. To je tako.

                          Oni su rat pokrenuli preko ova dva kluba. Normalno da su isprogramirani i jedni i drugi. Naravno da će većina stanovništva navijati za klub koji nema igrače NDH plus igra na mestu i u bojama predratnog popularnog kluba.
                          Ljudi i danas ne znaju da misle svojom glavom a kamo li u to vreme....eto tako. Slobodna misao je srbima bila zabranjena i cesto i onemogucena. Mislim da nema potrebe da pisem koliko smo puta kao narod ispastali zbog naivnosti i neznanja.
                          Last edited by tamonajugu; 31-08-19, 00:56.

                          Comment


                          • Originally posted by 7528. View Post
                            Evo sada država koristi Zvezdu i Delije za upozorenje Hrvatima za prebijanja i Knin, a Hrvati odgovaraju preko Dinama sa parkiranim traktorom ispred stadiona.

                            Kako uvek Zvezda i Dinamo a nikada Hajduk i Partizan. To je tako.

                            Oni su rat pokrenuli preko ova dva kluba. Normalno da su isprogramirani i jedni i drugi. Naravno da će većina stanovništva navijati za klub koji nema igrače NDH plus igra na mestu i u bojama predratnog popularnog kluba.
                            Da ali Zvezdu ne čini Srpskom ako zbog ljubavi Srpskog naroda prema njoj oslepimo i ne vidimo da se crta ustav iz 74-te.

                            Zvezda je u tom slučaju samo instrument udbe da se zaslepi Srpski narod.

                            Partizan je veštački negativac koji bi Zvezdu učinio pozitivcem.

                            Udba je ipak bila ozbiljna desna ruka Tita. S tim što je Krcun bio prava budala koja je mrzela Srpstvo a Ranković ne.
                            Ranković je slepo verovao u Jugoslevenstvo i kad je prvi put video da se sprema ustav iz 74'te progledao, ali kasno.

                            Comment


                            • Letele su glave. Ne kažem ja da je Partizan nešto manje srpski klub. Klub je srpski onoliko koliko su njegovi navijači.

                              Nismo mi mogli osnivati Obilić i Djujić klub u atmosferi post sremskog fronta, i streljanju svega što valja po Beogradu od najnižeg predratnog sloja.

                              Evo jedan antologijski govor vezano i nevezano za temu



                              Chiwwi, ne ulazim uopšte u nastanak takve podele samo iznosim čineničjo stanje. Znali su Srbi i 1974. šta taj ustav znači samo su Srbi kao Srbi uvek glup narod, pametni jednio za rat. Male i lakoverne budale koje kupiš na dodjem ti.

                              Pitanje da li u istoriji postoji nacija koja ulazi u istu državu sa nacijom koja je imala jedina i prva dečije logore. Kada si tako dno od naroda kao što smo mi, trebaš i da nestaneš i propadneš.
                              Last edited by Cassius Clay; 31-08-19, 01:03.

                              Comment


                              • Klub je Srpski onoliko koliko je namera tvorca tog kluba Srpska.
                                Namera Krcuna nije bila Srpska, nikada.
                                Rankovićeva namera je uvek bila Jugoslovenska.
                                A Titova Hrvatska.

                                Comment

                                Working...
                                X