Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Buducnost

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by StefanPG View Post
    Ili je covjeku jednostavno ponudjeno da preko Miskove agencije zaigra za evroligasa za odredjeni novac, jer je tad Buducnost hitno trazila centra, i sa nabijenim brojkama postoji mogucnost kasnije da ga zavaljaju nedje, sto se gle cuda i desilo. Meni je samo drago da se vremenom razotkriva prica o milionskim ugovorima u Buducnost.
    Bokan jes nov u kosarci, al nije sisao vesla. Covjek je uspio da zaradi na centru koji ne realno ne valja, dovukao ga da igra za 15 k, iskoristio ga da igra dok mu je bilo potrebno, i zamijenio ga hot prospectom lige. Respect.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Pri tome je taj igrac igrao u EL ekipi CZv za 35 K...glupi Covic.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • U to ne bih ulazio [emoji16]
      Edit: A ovaj dio mi je vrhunski.

      Procedura je sledeća: Ne zovu agenta, već igrača kasno uveče kako bi on bio pod pritiskom da što pre odluči i da ujutru potpiše ugovor. A ugovor koji su predstavili Alenu potpisala je njihova agencija“, ističe Karo Funes.
      Hahahahahaha, pa normalno da ce da predje tip ako mu neko ponudi bolje uslove. Kasnije kazu da smo imali usmeni dogovor sa Blagotom. Kakve su to sprdnje od agencija kad ti igraca spopadaju dok se okrenes. Ja garantujem da je Blagota propao samo zato sto je informacija objavljena ranije nego sto se trebalo javiti, i onda su ovi iz agencije njegove imali kad da ga zaustave inace bi ga i tu ispusili. Kakvo fail saopstenje.
      Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
      Last edited by StefanPG; 26-02-19, 19:42.

      Comment


      • Igraci ne prelaze tako lako iz agencije u agenciju i ne menjaju menadzere kao carape.
        Pa ti menafzeri subsve samo ne naivci i kada dovedu igraaca u svoju agenciju oni ga obavezu nekim ugovorima...velike su tu pare u igri da bi se nekobtek tako odreko prihoda.
        Ali da ne pretpostavljam, ko zna kavi su tu dilovi.
        Cak ni te tekstove ne treba uzimati zdravo za gotovo.
        Last edited by nebitan; 26-02-19, 20:18.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Nije mu "ponuđeno" nego je nateran da potpiše, i to po iskazu samog igrača:

          “Kada je Marko Jelić (agent Oktagona) ponudio Džikiću (tadašnjem treneru Budućnosti) Omića 17. septembra, Džikić mu je samo odgovorio: ‘Ma kakvi‘. Nedelju dana kasnije doveli su ga bez našeg znanja, i to dok je igrač još bio pod ugovorom sa nama, a istog dana je poslao i nama pismo u kojem raskida saradnju. Izgleda da su slučajno napravili dogovor sa agentom koji ima devetoricu igrača u Budućnosti. Omić je lično poslao poruku Davidu Karu: ‘Naterali su me da potpišem sa drugim ljudima“, kaže Dimitropulos za Sport klub.
          Dakle, nikakvi sportski a još manje finansijski motivi nisu odlučili nego čista prisila.
          Last edited by dekkard; 26-02-19, 19:54.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Stvar je jasna potpuno. Omic je imao u Czv 35 h mjesecno. Evo njegova bivsa agencija navodi da je imao u ranijim klubovima platu 35h mjesecno. To su Czv i Hapoel. Nije sigurno Olimpija. U prilog tome postoji i tvit Davida Picka s kraja januara ili pocetkom februara '18, kada kaze da je Omic dogovorio prelazak u Czv do kraja sezone (4 ipo mjeseca) za 150h. Tako da je ta cifra potvrdjena sa vise adresa.
            I tu padaju maske kako KKB placa igrace vise od Czv u ovom slucaju.

            Druga stvar je nacin na koji je doveden koji odaje "sumnju" da je bio primoran. Mozda i jeste ali to nije niti ce biti prvi put da igraci mijenjaju agencije na takav nacin. Uostalom, njegova tadasnja agencija je trebala da mu nadje klub na vrijeme a ne da ceka pocetak sezone. Vjerovatno je na trzistu ta njegova ranija plata koju je imao u Czv i Hapoelu, ocijenjena kao prejaka i klubovi nisu htjeli da ga angazuju.

            Prelazak u KKB je bio obosfrani interes i njega i kluba u tom momentu. Igrao je za tri puta manje pare nego u Czv ali je zato ubo dobar ugovor u Armaniju.

            Al najjaca je poruka "natjerali su me da predjem" drugim rijecima " ne znam kako da ti drugacije kazem a da se ne naljutis"
            Last edited by Nemam_ti_kad; 26-02-19, 20:05.

            Comment


            • Ma Deki je fenomenalan, citira a ne zna sta cita.
              Natjeran je sticajem okolnosti da potpise sa DRUGOM AGENCIJOM, da bi dobio ugovor koji mu je direktno ponudjen od kluba.
              Znaci to je ponuda, nije prijetnja Deki kako ti zelis da predstavis. Nije njemu niko rekao moras da potpises za nas, nego ako zelis da igras potpisi za ove.

              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

              Comment


              • Igrao je i za Efes, Gran Kanariju i Unikahu, nakon Olimpije. Sada igra za Armani i prima platu na nivou koju je imao u svim tim klubovima, još kao backup centar što nije bio u KKB. Ako nekog igrača platiš manje nego što vredi i to još da igra u klubu protiv njegove volje stvari su vrlo jasne. Imao je sreće da je dobio i tih 15k, mogao je 5k ili ništa. Ipak je glava na ramenima najvažnija.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by StefanPG View Post
                  Ma Deki je fenomenalan, citira a ne zna sta cita.
                  Natjeran je sticajem okolnosti da potpise sa DRUGOM AGENCIJOM, da bi dobio ugovor koji mu je direktno ponudjen od kluba.
                  Znaci to je ponuda, nije prijetnja Deki kako ti zelis da predstavis. Nije njemu niko rekao moras da potpises za nas, nego ako zelis da igras potpisi za ove.

                  Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                  Toliko se kleo u njega a on predje kod "najmrznijeg" rivala koji ih je pokrao u finalu i to za tri puta manju platu.

                  Comment


                  • Nakon ovoga svega mi je još draži.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Imam neki osecaj da ce se na kraju predstaviti da KKB u stvari ni nema budzet, nego su ovi svi stranci platili Bokanu da ozive karijeru u eminentnom evroligasu... I posle se spocitava tamo na onoj "tata temi" kako se mi jelte bez razloga prepiremo ko vise muze "drzavnu dojku"...i jos da dodam, dokazano putem "apostola istine" Mwill je u Zvezdi imao 900k, pitaj boga na koliko ce da izadje Rivers...
                      Jedina prava istina je da ovde niko pojma nema koje su realne cifre, kao i to da svi "muckaju u skladu s propisi"
                      "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                      Comment


                      • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                        Imam neki osecaj da ce se na kraju predstaviti da KKB u stvari ni nema budzet, nego su ovi svi stranci platili Bokanu da ozive karijeru u eminentnom evroligasu... I posle se spocitava tamo na onoj "tata temi" kako se mi jelte bez razloga prepiremo ko vise muze "drzavnu dojku"...i jos da dodam, dokazano putem "apostola istine" Mwill je u Zvezdi imao 900k, pitaj boga na koliko ce da izadje Rivers...
                        Jedina prava istina je da ovde niko pojma nema koje su realne cifre, kao i to da svi "muckaju u skladu s propisi"
                        Jedina je istina da Alen nije želeo da pređe u KKB, ima čovek corpus delicti, ne priča u prazno.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Meni je potez Omica sasvim razumljiv. Bolje i 15.000 mesecno nego da vise ne igra kosarku.

                          Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Da da mafija ovo ono.... Bombe, klanovi....kakve su ovo insinuacije
                            Last edited by Nemam_ti_kad; 26-02-19, 20:29.

                            Comment


                            • Spinujte do preksjutra momci, dzabe bjezite od cinjenice da ste preveslani. Alen Omic stanovnik Slovenije clanice EU, plasi se od tajkuna Bokana iz CG u koju je bio 3 puta u zivotu, i to nakon sto ga je isti taj Bokan prvo odbio [emoji23]
                              Posto ocigledno istrazivacko novinarstvo ne postoji, a doticni koji je pisao tekst nije sagledao datume, ja cu vam pomoci malo.

                              Kazu 17. Septembra ponudjen, tada je odbijena ponuda agencije. Pa da su precesljali malo datume vidjeli bi da je Aba liga superkup poceo 20. septembra i da je Buducnost tada i dalje vjerovala u igru sa Erlom na centru. Finale sa Zvezdom je bilo 23. Septembra. Sta ono rekose kad je Omic potpisao? Sedmicu nakon 17. Septembra?
                              Buducnost je momku hitno iznijela ponudu i uslove i trazila ekspresan odgovor jer je vremena za kombinatoriku bilo malo. Ako je vama lakse da vjerujete da mu je ucijenjena glava, i da je natjeran da potpise nakon sto je prvo odbijen, ok, vjerujte.

                              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                              Comment


                              • Khm, ugovori sa bivsim ucesnikom EL nisu isti sa ugovorima sa sadasnjim ucesnikom EL, i to prvim posle "blizanaca sa usca Save u Dunav".
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X