Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Buducnost

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Muka je imati 16 poraza na polusezoni, a pritom ni taj plejof jadranke nije siguran.
    Ajmo sad ovako. 16 poraza, od toga si u 12 apsolutni autsajder, porazen si od Zvezde koju smatras prvim favoritom i od Cedevite u goste. Dva poraza su kriticna. Ajmo sad ovako, naaajveci problem je uporedjivanje nase EL sezone sa Zvezdinom, i tu je napravljena greska u koracima. Covjek je sa poluigracima uzeo titulu i dosao do 1/4 Eurocupa. Treba da se igra EL. Ok, koliki je Zvezdin bio budzet, oko 5 milki, daj mu 5 milki. Dziks znas kako, nas projekat je domaci igraci plus par stranaca. Meni je stvarno zao, ali ne moze da se uporedjuje domaca garnitura CG sa 3-4 da kazem kosarkaska centra sa Srbijom. Lako je reci kako je Zvezda igrala pod Radonjicem, pa ne mogu da vjerujem da neko moze da uporedjuje srpsko i crnogorsko kosarkasko trziste. Ne velim da smo mi operisani od kosarke, ali izaci bilo kome na megdan sa najmanjim budzetom u EL, a ne dolaziti iz zemlje koja se zove Litvanija, Srbija je ravno katastrofi. Ne sporim da je 5 miliona veliki novac za danasnje klubove, ali ocekivati bilo sta sem poraza u tom slucaju je ravno gluposti. Na sve to ostanes na jednog pleja?! I taman kad su se stvorili elementarni uslovi za EL, za Abu fenomenalni, ti maknes coeka posle najbolje utakmice u gostima, a po mom misljenju i najljepse u EL. Tuzno.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      Repesa,Spahija,dva najveca gubitnika u Evropi,ako vec hocete Hrvata onda ste trebali Perasovica da uzmete,covek je bio na final fouru sa Baskonijom a ova dvojica ne pamte kad su pobedili u Evroligi,uspevaju da uniste gigante kakvi su Makabi i Armani,nece ostati ni dugmici kad zavrse u Buducnosti od kluba.
      Au, ja pomesah njih dvojicu. Kad rekose Repesa meni u glavi bi Spahija. Pa dobro, od svih losih hrvatskih trenera je Repesa mozda i najmanje los. Drzi autoritet kod igraca, a Cedevita onomad je igrala kvalitetnu kosarku. A cim neko spomene Perasovica u sebi pomislim - looser, jer mi je u glavi uvek ona njegova faca nakon Kecmanove bombe.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Au, ja pomesah njih dvojicu. Kad rekose Repesa meni u glavi bi Spahija. Pa dobro, od svih losih hrvatskih trenera je Repesa mozda i najmanje los. Drzi autoritet kod igraca, a Cedevita onomad je igrala kvalitetnu kosarku. A cim neko spomene Perasovica u sebi pomislim - looser, jer mi je u glavi uvek ona njegova faca nakon Kecmanove bombe.
        Perasovic je igrao final four u bliskoj proslosti sa Baskonijom,kakav uspeh ima Repesa bilo s klubom bilo reprezentacijom?

        Comment


        • Pa Repesa je igrao finale Evrolige sa Fortitudom. A i 4. mesto 2013. na Eurobasketu je najbolji rezultat Hrvata na nekom takmicenju jos od '95...

          Comment


          • Originally posted by StefanPG View Post
            Iskoristicu citat kolege sa naseg foruma





            Tuzno je i to sto su iz kluba davali izjave da su Cedevita i Zvezda opet prvi favoriti za osvajanje, a da cemo mi onda pokusati opet cudo da napravimo. Zasto je onda smijenjen? Plej of je tu, sta je muka?


            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
            Ti izgleda ne umeš da razlikuješ izjave koje služe da pokažeš poštovanje prema protivnicima od onoga šta je urađeno na planu dovođenja igrača. Da su stvarno mislili da su CZv i Ceda prvi favoriti sigurno ne bi nabacili 7-8 stranaca, vršili naprasno doselekciju, posle prvog porazaa od CZv angažovali centra (Alen), posle drugog poraza i niza u EL doveden Bitadze a za njim i Kol i Bel...zašto bi bacili tolike pare kada i sa postojećim rosterom (bez poslednjih pojačanja) bi bili 3 glatko (iako ja mislim da ste bili i da jeste prvi favorit)...
            Ne znam kako bih nazvao lažnu skromnost tih koji su proglasili Zvezdu i Cedu prvim favoritima.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Ozbiljni bukmejkeri su još od septembra stavili Zvezdu na 1, a Cedu i Futuru na 2.

              Vidim i za večeras Zvezda veliki favorit.

              Comment


              • Originally posted by Cooper View Post
                Ozbiljni bukmejkeri su još od septembra stavili Zvezdu na 1, a Cedu i Futuru na 2.

                Vidim i za večeras Zvezda veliki favorit.
                Najbolji tim nije uvek i onaj najskuplji. Zvezda je po ulaganjima ove sezone na četvrtom mestu, iza Budućnosti, Cedevite i Partizana. I da, jeste Zvezda prvi favorit.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Najbolji tim nije uvek i onaj najskuplji. Zvezda je po ulaganjima ove sezone na četvrtom mestu, iza Budućnosti, Cedevite i Partizana. I da, jeste Zvezda prvi favorit.
                  Zvezda i pored toga što je prva na tabeli i što će najverovatnije biti prva na kraju ligaškog dela nije bila a nije ni sada prvi favorit.
                  Mislim da je izlišno objašnjavati razloge za takav stav a ja ću napomenuti samo par stavki. Crvena Zvezda je promenila i trnera i stručni štab (trener bez iskustva), doveli su čini mi se 9 novih igrača od čega dvojicu iz FMPa, Cedevita je dovela iskusnog trenera (popio otkaz) i takođe veliki broj novih igrača a nasuprot njima Budućnost je zadržala stručni štab od postojećeg rostera su raskinuli saradnju sa Doelmanom, Lendrijem i bekom (ne mogu se setiti imena) a doveli Klarka X 2, Džeksona i Krafta.
                  Nakon toga dovode Alena i Krafta otpuštaju a zatim dovode Bela, Kola i Gogu.Zaključak se sam nameće.
                  Last edited by nebitan; 30-12-18, 08:36.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by Ganac View Post
                    Zvezda i pored toga što je prva na tabeli i što će najverovatnije biti prva na kraju ligaškog dela nije bila a nije ni sada prvi favorit.
                    Mislim da je izlišno objašnjavati razloge za takav stav a ja ću napomenuti samo par stavki. Crvena Zvezda je promenila i trnera i stručni štab (trener bez iskustva), doveli su čini mi se 9 novih igrača od čega dvojicu iz FMPa, Cedevita je dovela iskusnog trenera (popio otkaz) i takođe veliki broj novih igrača a nasuprot njima Budućnost je zadržala stručni štab od postojećeg rostera su raskinuli saradnju sa Doelmanom, Lendrijem i bekom (ne mogu se setiti imena) a doveli Klarka X 2, Džeksona i Krafta.
                    Nakon toga dovode Alena i Krafta otpuštaju a zatim dovode Bela, Kola i Gogu.Zaključak se sam nameće.
                    Sve je to na papiru važilo na početku sezone. U međuvremenu je odigrana polusezona, timovi koji učestvuju u EC 22 utakmice, Budućnost 27 utakmica, svi su sastali međusobno i sada je situacija da je Zvezda prvi favorit ABA, za šta se izborila svojim igrama.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by blond View Post
                      Pa nije ideja da bukvalno svaki igrac iz one sezone ostane, niti je realno to. Gibson i Landry nisu kvaliteti ni za ABA titulu ni za evroligu. Mislim da je menadzent uradio zavidan posao, angazovani su velika imena, obezbedjen je novac, bukvalno svaki trener bi zeleo da radi u KKB, a ne u KKCZ ili KK Cedevita gde imas jednog pleja ili si nagomilao razne EC proseke, bez kvalitetnog domaceg osoblja.

                      Ja bih dao Dzikicu pravo na jos dve lose utakmice, posle toga ako ne funkcionise, zna se.
                      Reci koji trener ne bi voleo voditi momčad sa Reglandom, Stratosom, Cirbesom...ja nznm ko je ta budala.

                      Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                      Comment


                      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                        Reci koji trener ne bi voleo voditi momčad sa Reglandom, Stratosom, Cirbesom...ja nznm ko je ta budala.

                        Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
                        Naravno da bi voleo. Evo Trinkijeri bi odmah pristao da mozemo da mu damo 50.000 evra mesecno ko neki.

                        Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                        Comment


                        • Nisam se javljao odmah, bio sam sinoc bas utucen, kao da sam izgubio nesto svoje. Zanimljivo, cuo sam od nekih ljudi da je Repesa kontaktiran jos prije mjesec ipo dana. Tada sam te informacije shvatio neozbiljno ali izgleda da je uprava , poslovnim recnikom, bila proaktivna.

                          Uzeo sam u obzir elemente i za i protiv smjene Dzikica i mogu posle mnogo razmisljanja na tu temu reci da je ovakav potez uprave jednostavno prava budalastina. Ovakav potez pokazuje mnogo slabosti koje imamo , nemogu sad pisati o istim.

                          Moram reci da im se Dzile sam ponudio , porazima od Cibone i Cedevite posle ubedljivog vodjstva, narocitom porazom od Krke. A ljudi koji su ulozili novac u ovogodisnju Buducnost , ocito nemaju nikakav osjecaj za sport, tako da je Bokan bio pod velikim pritiskom.

                          Vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu. Naprijed Buducnost. Dzile vidimo se ponovo, nadam se sto prije.

                          Comment


                          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                            Nisam se javljao odmah, bio sam sinoc bas utucen, kao da sam izgubio nesto svoje. Zanimljivo, cuo sam od nekih ljudi da je Repesa kontaktiran jos prije mjesec ipo dana. Tada sam te informacije shvatio neozbiljno ali izgleda da je uprava , poslovnim recnikom, bila proaktivna.

                            Uzeo sam u obzir elemente i za i protiv smjene Dzikica i mogu posle mnogo razmisljanja na tu temu reci da je ovakav potez uprave jednostavno prava budalastina. Ovakav potez pokazuje mnogo slabosti koje imamo , nemogu sad pisati o istim.

                            Moram reci da im se Dzile sam ponudio , porazima od Cibone i Cedevite posle ubedljivog vodjstva, narocitom porazom od Krke. A ljudi koji su ulozili novac u ovogodisnju Buducnost , ocito nemaju nikakav osjecaj za sport, tako da je Bokan bio pod velikim pritiskom.

                            Vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu. Naprijed Buducnost. Dzile vidimo se ponovo, nadam se sto prije.
                            Izgubio je u ABA 4 meca, od ZVezde x2 +20 i veoma lako, od Cedevite, jedva dobio Megu i KKP kod kuce..izgubio jos par tekmi,par jedva dobio..u EL 3 pobede kod kuce na strani resetanje..Puno se ulozilo da bi se rizikovalo sa covekom kojeg ne ide..Posao je posao a druzba je druzba...nije lako kad neko baci 4-5-6 miliona i ne vidi rezultat..probaj ti sa manjom cifrom pa ces videti kako bi razmisljao...Sad na stranu sto je dosao ovaj Repesa..o tome se moze diskutovati,kad nesto ne ide, treba seci u startu...jednostavnije ne moze biti..ne treba zaboraviti da je izgubio prvo finale CG lige od Mornara...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Na trg danas prenos utakmice, ide lajv izvjestaj

                              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                              Comment


                              • Buducnost je najvise ulozila ...Zvezda je tek na 4 mestu ove god po ulaganjima ......ali to na kraju ne mora da znaci nista ..Bud je prvi favorit za ABA

                                Comment

                                Working...
                                X