Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovogodišnji AO doneo je mnogo dobrog tenisa, pregršt sjajnih i neizvesnih mečeva naročito u muškoj konkurenciji gde je pobednik turnira bio nepoznat sve do poslednjeg poena.
    Jednu stvar treba naročito istaći a to je briga o zdravlju i potrebama igrača.
    Nešto je konačno pokrenuto sa mrtve tačke.
    U tom pilot projektu čiji smo svedoci bili protekle dve nedelje igrač je napokon stavljen u prvi plan. Institucija molbe o čijem postojanju se samo nagađalo ugledala je svetlost dana.
    Igrač sada može da bira termine usklađujući ih sa svojim ritmom a ako mu je baš ćef može dobiti i daljinski na raspolaganje te pomerati krov po ličnom nahođenju.
    Ono istina mala manjkavost ovog projekta kao i svih pilot projekata jeste da se zbog tankog budžeta sve svelo na jednog igrača ali nema sumnje da će vremenom sa rastom budžeta cela stvar dobiti na masovnosti.
    sigpic

    Comment


    • A zašto je toliki problem priznati da je Federer jednostavno privilegovan u odnosu na ostale?
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Nisam rekao da su imali već ako su imali. A i Čilić je rekao da je dobio info da bi krov mogao biti zatvoren.
        Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          A zašto je toliki problem priznati da je Federer jednostavno privilegovan u odnosu na ostale?
          Zato sto njegovi navijaci misle da mi tako pokusavamo da umanjimo ogroman uspeh koji je tokom svoje karijere napravio.
          I sto je jos gore, misle da bi priznanjem i oni sami umanjili taj uspeh. A to samo dokazuje da su svesni svih cinjenica. I da i sami dobro znaju da mu se pomaze, nego se plase da priznaju prvo sebi, pa onda i svim drugima da jeste privilegovan.
          Last edited by Sandugp; 29-01-18, 09:08.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Ja samo pokusavam da kazem da su obojica imali iste uslove, u isto vreme su ih obavestili o krovu, obojica su mogli da treniraju indoor, a vi predstavljate kao da je Fed znao ujutru, a Marin saznao kad je izasao na teren i video krov
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Naivno je uopste verovati da to Federer nije znao dan ranije. Ali to je manje bitno.
              Bitno je sto su uopste zatvarali krov. Moglo je da se igra kako dolikuje, jer je to ipak vecernji termin.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Ja niti jednom nisam rekla da je trebao da bude zatvoren krov, ali isto tako verujem i jednom i drugom na rec.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Zato sto njegovi navijaci misle da mi tako pokusavamo da umanjimo ogroman uspeh koji je tokom svoje karijere napravio.
                    I sto je jos gore, misle da bi priznanjem i oni sami umanjili taj uspeh. A to samo dokazuje da su svesni svih cinjenica. I da i sami dobro znaju da mu se pomaze, nego se plase da priznaju prvo sebi, pa onda i svim drugima da jeste privilegovan.

                    ovo treba staviti u neku rubriku tipa riznice mudrosti.pravo u sridu
                    Wizard

                    Comment


                    • A Cilic bi kao dobio da se igralo na otvorenom?

                      Comment


                      • Originally posted by pecaros View Post
                        Ovogodišnji AO doneo je mnogo dobrog tenisa, pregršt sjajnih i neizvesnih mečeva naročito u muškoj konkurenciji gde je pobednik turnira bio nepoznat sve do poslednjeg poena.
                        Jednu stvar treba naročito istaći a to je briga o zdravlju i potrebama igrača.
                        Nešto je konačno pokrenuto sa mrtve tačke.
                        U tom pilot projektu čiji smo svedoci bili protekle dve nedelje igrač je napokon stavljen u prvi plan. Institucija molbe o čijem postojanju se samo nagađalo ugledala je svetlost dana.
                        Igrač sada može da bira termine usklađujući ih sa svojim ritmom a ako mu je baš ćef može dobiti i daljinski na raspolaganje te pomerati krov po ličnom nahođenju.
                        Ono istina mala manjkavost ovog projekta kao i svih pilot projekata jeste da se zbog tankog budžeta sve svelo na jednog igrača ali nema sumnje da će vremenom sa rastom budžeta cela stvar dobiti na masovnosti.




                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ja samo pokusavam da kazem da su obojica imali iste uslove, u isto vreme su ih obavestili o krovu, obojica su mogli da treniraju indoor, a vi predstavljate kao da je Fed znao ujutru, a Marin saznao kad je izasao na teren i video krov
                        Uzmimo da je sve tako kako si rekla. Ali...
                        Federerova rutina je da se za meč zagreva 3 (tri) sata pre početka istog. Šta ako je i Čilićeva rutina takva? Trebali su zajedno da se zagrevaju u dvorani ili da jedan ( čitaj Čilić ) menja svoju rutinu?
                        Pri tom ni na jednom meču u toku turnira krov se nije zatvarao, a znamo u kakvim su uslovima igrali Momfis i Đoković npr. U kakvim su uslovima igrale Halep i Voznjacki...
                        Iz svega proizilazi da su organizatori gledali da se dodvore Federeru- bez namere da ulazim u to da li je/nije on to tražio.
                        Što se mene tiče organizatori su krivi...pri tom oni ne polažu račune nikome,jer GS nisu u ingerenciji ATP-a...što me dovodi do one priče sa početka AO i toga koliko je zapravo Novakova ideja o sindikatu igrača (koju gle čuda jedan čovek nije podržao)dobra.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Zar ti mislis da AO ima samo jedan jedini teren sa krovom?
                          ni Fed, a ni Cilic se nisu zagrevali na RLA nego na sporednim terenima...

                          a ne znam koji je taj igrac koji je bio izricito protiv, jer Fed nije

                          Q. A separate players union, is that something you'd be in favor of?
                          ROGER FEDERER: I think what's good is that all the players are talking to one another. When the players don't talk, nothing gets done. If the players talk to one another, it's interesting. It's not something we can do every day. We don't have the players in the same room at all times. We can get together in locker rooms, have a quick huddle-up meeting all together. But to get organized all ourselves, it's not always easy because everybody has different schedules. We just got to make a conscious effort to get together and talk to one another.

                          I think that's good, whatever the topic is, to be honest. I'm all for that. It seems like we're talking, which is a good thing.

                          I da ponovim, ja ne pravdam organizatore, nisam ni u jednom postu, ali vasa ideja da su Fed i organizatori u dosluhu je van svake pameti.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                            Fino je sve Džon nabrajao... sve kako je bilo... i potkačio u svom stlu
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Kako je tacno potkacio, to sto je rekao da je Fed popularniji pa sa biznis strane ce uvek Feda staviti ispred ostalih, ili na nacin na koji je to izjavio ili mozda nesto trece?

                              Comment


                              • Zavisi kako gledaš na priču, tako je i vidiš
                                Meni je dovoljno što je naglasio da je Novak nepoštovan kao šestostruki osvajač AO i da je Fed u krevetu sa teniskom fedreacijom Australije . . naravno na to su se žalili Novakovi navijači, on je samo preneo
                                A naravno da znamo svi ko je zlatna koka...guska, koza, kako god
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X