Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Pa nema logike da kaze: da, trazio sam jer ce sledece pitanje biti a zasto?
    i kako da se izvuce iz toga osim da ne uvredi Monfilsa
    Sad je tvoje objasnjenje logicno...a tamo neki komentator sto "zna"..samo on i niko drugi.. nije suplja prica? Zanimljivo.
    Kako Gael nema taj info, da je protivnik trazio da se igra po najvecoj vrucini, da njemu naskodi, od organizatora recimo?

    tt
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Saša Ozna
      sve dozna
      Raskrinka spinere po kratkom postupku.
      Fik i gotovo.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pa nema logike da kaze: da, trazio sam jer ce sledece pitanje biti a zasto?
        i kako da se izvuce iz toga osim da ne uvredi Monfilsa
        Pa da lakse uhvati ritam, ne znam zasto bi to uvredilo Monfisa.

        Comment


        • lepo Chris objasnio

          Chris Fowler@cbfowler
          Replying to @jayme1133 @DjokerNole
          Often players don’t reveal much about things like court requests in press. It’s like saying “Gael will wilt in heat.” He did. But Novak wouldn’t tell the press that.
          Chris Fowler@cbfowler
          Replying to @jayme1133 @DjokerNole
          Yeah we’ll see. His answer is unimportant. Novak is exceptionally thoughtful and often forthcoming. But players only share with writers what they want to. The night match was his if he wanted it. Wasn’t fun in the sun I’m sure, but Strategy worked perfectly.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • i ovo, dakle jasno i glasno kaze da mu je Agasi rekao

            Chris Fowler@cbfowler
            Replying to @jayme1133 @DjokerNole
            This matchup by the most attractive primetime option today. And Fed had night Tues. so this THE logical choice for night, unless ND preferred day. Agassi told me he did want it.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Dakle od njega prepisujes.
              Samo da se opljune Novak nebitno sta je...eee cirkus!

              tt
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Kako mislis prepisujem?
                njegove tvitove kopiram, a sto se tice zakljucka zasto je Djokovic odgovorio kako je odgovorio....nemoj da mi vredjas inteligenciju, zaista nije potrebno puno da se to zakljuci
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Nebitno da li je trazio ili ne, nije mi jasno zasto se ovde potencira da je ovaj termin naskodio Novaku. Naravno nije prijatno igrati po vrucini, ali je to izkompenzirano time sto je i Monfisu odmoglo jos dosta vise nego Noletu, jer je dosta manje spreman. Tako da je Nole dobio termin u kom se muci, ali zato i protivnika kog je termin unistio. Tako da je cak i sam birao, ne vidim nikako da je to bila losa odluka, sto rezultat jasno i pokazuje.

                  Comment


                  • Koji termin odabrati protiv Ramosa???

                    Comment


                    • A isto su i Rafu pitali prosle god...da li je trazio dnevni termin (ne znam protiv koga)..mada jest ovom bas odgovara, a kod Novaka nema kapi kogike.

                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Kako mislis prepisujem?
                        njegove tvitove kopiram, a sto se tice zakljucka zasto je Djokovic odgovorio kako je odgovorio....nemoj da mi vredjas inteligenciju, zaista nije potrebno puno da se to zakljuci
                        Kako to mislis nemoj mi vise vredjati int? Pa kada sam je vredjala? Ponavjas sto ovaj kaze..kakva inteligencija..svi pratite sta prica strana cije stavove zastupate, tako i ja radim. Svasta od tebe!

                        tt
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Kako to mislis nemoj mi vise vredjati int? Pa kada sam je vredjala? Ponavjas sto ovaj kaze..kakva inteligencija..svi pratite sta prica strana cije stavove zastupate, tako i ja radim. Svasta od tebe!

                          tt
                          Pa ne ponavljam ono sto on kaze, nego je to logicni zakljucak i to sam ovde napisala pre nego sto sam kopirala njegov tvit...
                          dakle vredjas mi inteligenciju ako mislis da to ne mogu sama da zakljucim...

                          a ja Fowlera cak ni ne pratim na tviteru nego sam naknadno otisla da vidim sta je napisao
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Cela ova prica je pogresno postavljena i tu je jedini krivac organizator. Ako svi, ali bas svi kazu, cak i sam Federer, da je mec izmedju Novaka i Monfisa najzanimljiviji mec drugog kola onda je on morao da ide u primetime gledano iz ugla sporta. Sve ostalo su spekulacije a to sad upravo imamo.

                            Comment


                            • Ne pita se tu organizator ništa, samo Novak odlučuje.

                              Comment


                              • Sta je logican zakljucak? Da na osnovu izjave novinara mi steknemo odredjeno znanje o tome sta se desavalo?
                                Veoma logicno.
                                Cinjenice su sledece:
                                Djokovic i te kako ima problema sa vrucinom.
                                Djokovic je stavljen da igra mec po najvecoj vrucini.
                                Sve ostalo je rekla kazala. I ti Bojana iz tih neproverenih informacija donosis logican zakljucak.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X