Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarkedOne8 View Post
    To bi bilo glupo, ali mislim da ne ide tako. 2011. je Honda imala 3 fabrička + 2 (Gresini i LCR) što je ukupno 5.
    To je bilo tad i nakon te godine je receno da toga vise nema, od 2012. imas maksimum 2 vozaca po fabrickom timu, a od ove ili sledece godine ce biti dozvoljeno najvise 4 masine jednog proizvodjaca... I ocigledno 4 vozaca po fabrickom timu, sto je uber nepotrebno, mada ako je Honda rada, iskoristice tu mogucnost... Ne bi me cudilo da su i lobirali za to...

    Originally posted by MarkedOne8 View Post
    Zašto misliš da bi imao toliko DNF? Imao bi makar pobedu u Qatar, najmanje.
    Ne, ne bi...

    2009. Stasey je kao pobednik imao 42'54, Hayden 50 sekundi sporiji... Ali, to mu je bila prva trka na tom magaretu...
    2010. Rossi je kao pobednik imao vreme 42'50, a Hayden kao 4. imao 42'52. Stasey pao, sto je Valentinik lepo primetio...
    2011. Rossi (sad na Dukcu) je imao vreme 42'54, a Hayden 43'05. Pobednik Stasey sa 42'38.
    2012. Hayden imao 43'12, Rossi 43'17... Pobednik Lorenzo sa 42'44.
    2013. Dovi imao 43'04, Hayden pola sekunde sporiji... Pobednik Lorenzo 42'40...

    Nema te magije...

    Sto se tice DNF-ova - imao ih je 5. u 2010...
    Last edited by Vanja #66; 31-07-13, 09:20.

    Comment


    • Cal u Ducatiju, pobogu covece, sta ce ti to?
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • U Tech 3 ga ocekivano menja Pol. Kako god okrenes, Spanci dobro prodju.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Nije imao gde jednostavno... trazio je od Yamahe ono sto oni nisu bili spremni da mu ponude, oni doveli Pola Espargara i onda je morao da ode negde... za njega svakako korak unazad, iz mog ugla ok, manje konkurencije za Doktora.
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • s konja na magarca.... pretužno....

            Comment


            • Mozda se konacno Ducati trgne i napravi neke radikalne promene. Mozda rade na motoru za sledecu godinu pa ovaj stari ne poboljsavaju. Ako Ducati ipak ostane Ducati onda je to veoma lose po Cal-a, jer sa ovakvim stanjem u Ducatiju mislim da bi i Mahindra mogla da napravi konkurentniji motor od njih... Izgleda mu je sudjeno da vozi sa Dovijem...

              Comment


              • Mislim da ovo nije dobro po Cala jer on odlicno vozi Jamahu u satelitskom timu za njega je bilo mesta ali ljudi iz Jamahe nisu hteli da se potrude..Vidi se od pocetka koliko god on dobar bio ne zele ga.Mogli su kao sto je Erceg rekao da Smita premeste u neki tim (koji ce imati sledece sezone Jamahine motore jer on vozi dobro ali po meni ima mnogo boljih vozaca od njega koji dolaze i kojih vec ima u Moto Gp i zasluzuju mesto u Jamahi),i da stave Alexa Espargara(jeste da ne volim Spance jer su me smorili vise moja parola je sto vise Spanaca to me vise smara Moto Gp ) ili nekog drugog ali za Kala je svakako bilo mesta sigurno.Sa druge strane on po meni ima stil iz Super Bajka i dalje sto moze da mu odgovara na Dukatiju jer je to sirovina,snaga tako da se on moze rvati sa tom masinom,kao sto je Stoner to radio nije Dukati za fine stilove voznje(bar ja tako to tako vidim).Sve u svemu videcemo mozda nesto uspe a mozda upropasti i ovo sto je napravio
                Last edited by Djone7 Vale 46; 02-08-13, 19:35.
                Iskustvo je suština,poenta,vrlina ;)
                sigpic

                Comment


                • Para vrti gde burgija nece!

                  Comment


                  • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                    Nije imao gde jednostavno... trazio je od Yamahe ono sto oni nisu bili spremni da mu ponude, oni doveli Pola Espargara i onda je morao da ode negde... za njega svakako korak unazad, iz mog ugla ok, manje konkurencije za Doktora.
                    Yamaha to sto on trazi nece dati sad... Pare za razvoj i izradu tih delova i politika firme i to je to... Ali stvarno mislim da nema za sta da se zali, ram je ove godine nesto sitno izmenjen, onaj koji je trebao da bude za ovu godinu nije spreman, a agregat je gotovo identican...

                    Originally posted by mikisavic89 View Post
                    Mozda se konacno Ducati trgne i napravi neke radikalne promene. Mozda rade na motoru za sledecu godinu pa ovaj stari ne poboljsavaju. Ako Ducati ipak ostane Ducati onda je to veoma lose po Cal-a, jer sa ovakvim stanjem u Ducatiju mislim da bi i Mahindra mogla da napravi konkurentniji motor od njih... Izgleda mu je sudjeno da vozi sa Dovijem...
                    Nista se tako znacajno ne menja sledece godine da se pravi sasvim nov motor. Ili je Audi nekako uspeo da izbaci sva njuskala i sprecio italijanske medije da dodju do tih podataka, ali ozbiljno sumnjam u to. Nema tu sta, njemu ostaje nada da ce moci kako tako da izadje na kraj sa tim cudom i da ce uskoro naci neko resenje... Sujeta ga je pobedila, to je moje misljenje...

                    Ali eto, interesantno da ce se upariti opet sa Dovijem...

                    Ovo za Espargara je pogresan potez Yamahe... Sve mi nekako mirise na situaciju sa Massom i Ferrarijem, recimo, za one koji prate F1... Tu je negde, ali nije to to...

                    Comment


                    • I ja verujem da ce se Cal dobro snaci na Ducati-ju zbog tog njegovog divljeg stila voznje koji je Ducati-ju potreban , nekako mi deluje da ga svi voze kao skuter sem Stonera koji je divljao sa njim.
                      U svakom slucaju ako mu krene bice zanimljiviji sampionat .

                      Comment


                      • Yamaha je u Brnu testirala novi seamless menjac, na osnovu uzorka koji je koristio za poredjenje za ovaj tekst, prenos se ubrzao sa 0.038 sekundi po promeni na 0.016. Naravno, govori se prosecnoj vrednosti. Honda je neverovatna sa 0.009s po promeni. Rossi je imao problem u toku testa juce, menjac je po svemu sudeci otkazao, tako da je pitanje kad ce moci da se ugradi za trke. Pritom, pitanje je i da li ce biti potreban novi motor za taj menjac, a tu je Yamaha u problemu jer imaju jos samo po 1 neiskoriscen motor i Rossi i Lorenzo. Ovaj menjac ce donati boljitak pre svega za stabilnost i ranije dodavanje gasa pri izlasku iz krivina...

                        Comment


                        • Stefan Bradl ostaje u LCR Hondi i naredne godine!!!
                          sigpic

                          Comment


                          • http://www.motogp.com/en/videos/2013...+Ducati+switch

                            So so true
                            Last edited by Drezik; 16-08-13, 14:33.

                            Comment


                            • Niki Hejden o planovima za sledecu sezonu:

                              Hayden has been linked to a Ducati WSBK ride because Ducati wants him in the Alstare team, but he has also been said to be also talking with Pata Honda and Kawasaki, but the American rider would prefer to stay in MotoGP, and has been rumored for a ride in Pramac and replace MotoGP rookie Andrea Iannone, who is still waiting for his option renewal.

                              “The last couple of weeks a lot of Europeans were on holiday, but in the next three to four weeks we have to lock something down,” said Hayden. “Teams are deciding on budgets and rules so it’s getting close. There are options in MotoGP and Superbike. I’ve had contact with teams in WSBK, but no formal offers yet.”

                              However, Hayden denied the Pramac ride, and seemed more interested in Honda’s new production racer (only one has been bought so far by Gresini), and the new Yamaha package (that Forward Racing has verbally agreed to lease).

                              “The Honda production bike is something I have been discussing but a Pramac bike has not been talked about. We don’t know yet how competitive the production bikes are going to be. Four extra litres of fuel, some motors that might make a difference, soft tyres with more engines. But you also gotta use a different ECU, there’s a lot of variables. I just want to get on the best possible package, continued Hayden. “In Superbike, rules are changing there too so at this point I don’t want to go making a three-year plan, start developing a bike. I would like to start round one on the best possible package.”

                              Comment


                              • A moze neko i da vozi i pobedi umesto njega pa da on uzme sve zasluge??

                                Comment

                                Working...
                                X