Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pobednik Monca relija-Valentino Rosi!!!
    Iako nije na dva tocka, lepo zvuci.
    sigpic

    Comment




    • Ako nekoga interesuje Jorge zavrsio kao deseti

      Comment


      • Majstor je majstor bilo na dva ili cetri tocka

        Comment


        • Ovog vikenda se odrzava trka Race of the champions u kojoj ce se takmiciti mnogi sampioni ukljucujuci Lorenca i Vetela. Trku mozete pratiti na You Tube Drive kanalu
          sigpic

          Comment


          • http://www.motomatters.com/news/2012...togp_team.html

            Monster To Sponsor Yamaha's MotoGP Team?
            Toliko o Rockstaru... E, moj sampione... Dosao matori i obezbedio ti novog sponzora. I jos i bolju platu. Nista manje se i ne moze ocekivati od Doktora...

            Comment


            • 13807_10151313375181460_1428837233_n.jpg

              Comment


              • SRETNA SVIMA NOVA GODINA , DA VAM SE SVE ZELJE ISPUNE !!!

                Comment


                • Spies o Yamahi, razlozima odlaska, frustracijama, razlozima ostanka u MotoGP-u i ocekivanjima u Ducatiju...

                  http://www.cycleworld.com/2013/01/02...ha-for-ducati/

                  Comment


                  • Monster i definitivno postaje sponzor Yamahi, ali tim ce ostati Yamaha Factory Racing, verovatno jer Monster (jos uvek) ne ulaze novac i za to.

                    Monster je morao da otkupi Lorenzov ugovor sa Rockstarom, dok je njihovo licno sponzorisanje Rossia nedirnuto. Iako Yamaha pokusava iz petnih zila da pokaze da Rossi nije doveo Monster (sto je utoliko teze, jer Monster donosi oko 4 miliona godisnje, sto je cini se i Rossieva plata u Yamahi), vecina novinara to katogoricki odbacuje.

                    Monster i ENEOS zajedno donose oko 8 miliona MotoGP timu Yamahe, sto je vise nego sto ej Fiat donosio, ali i dalje nema glavnog sponzora. Ne bi me cudilo da, a narocito ako Dokotor uzme titulu ove godine, Monster postane glavni sponzor i fabrickom timu Yamahe od 2014.

                    Gresini dodaje proizvodjace prozora i vrata Palladio na kombinezone, sto ih ipak cini malim sponzorom.

                    Energy T.I. - energetska kuca (snabdevac strujom i gasom u Italiji), sponzorisace Pramac tim preko Iannonea. Pramac ce, kako sam citao, biti ofarban poput fabrickog Ducati tima, samo ce sponzori biti drugaciji. To je bio deo ideje Audia o Ducati Junior timu, kako sam razumeo...

                    Comment




                    • Ducati i Pramac otkrili GP13. Svidja mi se ovo ujedinjenje, Audi ce im doneti dosta toga dobrog...

                      Ima malih promena na oplati, ali vece promene su svakako ispod nje...

                      Comment


                      • Drago mi je sto ce Pramac imati koliko toliko solidnu masinu, zbog vozaca i zbog samog sampionata. Sto se tice promena, Gobmeier je izjavio: “We have to work on all aspects of our bike. There will be no revolutions, as they can destroy both the good and bad things. It will be an evolution.” Mislim da Dukatiju stvarno nije potrebna nikakva evolucija, vec prava revolucija.

                        Comment


                        • Italijani su to, pre ce skociti u bunar nego priznati da su pogresili.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • To se zove politicarenje... Audi je dosao u tim i trazio da se promeni dosta toga, poceli su od ljudstva. Drugo, ako se citaju intervjui, moze se primetiti koliko akcenta italijani stvaljaju na to da se srce masine ostati italijansko i sta ti ja znam... Spremaju se znacajne, ali postepene promene tu, u to ne sumnjajte, cim se toliko akcentuje tako nesto. Nije Audi (sada produzena ruka VolksWagena) usao u ovu pricu da bi iz nje izasao porazen zbog tvrdoglavih ljudi ciji je jedini cilj velicanje postojecih nedovoljno dobrih rezultata, dovoljan im je poraz sto nisu imali mogucnosti da ubede Rossia da ce se motor poboljsati za kratko vreme. Trenutno na motoru nije promenjeno nista znacajnije, najveca vizulena promena je oplata kod ruku vozaca, sto govori samo jedno - velike promene ce tek doci. Sa druge strane, ova trojica bi morala bolje da se upoznaju sa tim kako motor funkcionise sad da bi kasnije mogli da kazu da li je smer u kom se ide bolji ili ne...

                            Comment


                            • Povodom predstavljanja Dukati motora za 2013-tu, tim-menadzer Vitoriano Guareski je izjavio da su u prethodne dve godine sa Rosijem mnogo toga uradili na brzinu zeleci da probaju sto vise u sto kracem roku. Desavalo se, kaze Guareski, da novi delovi uopste ne stignu do tima koji je zaduzen za testove, vec su se odmah isporucivali direktno u garazu kod Rosija. On smatra da ce ove godine Dukati biti mnogo bolji, a po prvim izjavama isto misli i Andrea Doviciozo.
                              Istovremeno, Andrea Janone je posle promocije izjavio da je svestan kako ima puno da uci, ali da je optimista i da jedva ceka izlazak na pistu na novom motoru.
                              Takodje, dodao je i da veoma lepo saradjuje sa svojim timskim kolegom Spizom.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mozda i najveci problem koji Ducati ima, a da dolazi iz njihove filozofije, je upravo taj sto ocekuju da sa malom fabrikom i motoom "Prodajemo motore da bismo imali novac za trkanje, dok se drugi trkaju da bi prodali motore." oni mogu nesto protiv giganata Yamahe i Honde. Postoji ratna izreka "Kad se ukaze i najmanja prilika, napadaj s ledja ili sa boka. Niko nece pamtiti velicanstvenost tvojih pogubnih frontalnih napada." Postavlja se samo pitanje sta oni zele - uspeh ili stoicki neupseh... Za ovo drugo im, nazalost, danas vise niko nece davati novac.

                                Uspelo im je jednom (protiv giganata), a mislim da je i njima jasno da su im se zvezde poklopile kao retko kome 2007. Jedna od prvih stvari koje su istakli kao prednost Audia je to sto ce imati veliki pristup njihovim radionicama, vise nego inzenjerskim biroima. Ocigledno da ocekuju da ce brza produkcija resiti probleme. To stoji ukoliko neka od resenja koja se donose pokazuju znacajne napretke, sto nije bio slucaj tokom ove dve godine.

                                Sa druge strane, Rossia su doveli jer su verovali da im moze pomoci pri resavanju problema koje imaju, time sto sad Guareschi izlazi sa izjavom da im je bio problem sto testeri nisu uspevali da isprobaju delove uskacu sebi u usta. Zasto su dovodili Rossia izdvajajuci velike pare koje bi im znacile pri razvoju, ako misle da su im testeri (koji zaista gotovo da ne dovode masinu do onih finih granica, kad se svi problemi mnogostruko uvelicavaju) dovoljni...
                                Last edited by Vanja #66; 17-01-13, 17:34.

                                Comment

                                Working...
                                X