Announcement

Collapse
No announcement yet.

MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mudro zboris Hayate, ja sam ostavio izvorna imena, mislim da je tako bolje jer im se na neki nacin odaje pocast, a i lepse izlgeda na njihovim jezicima nego na srpskom...

    Ja sam za vikend na selu, o Sicu cu ostaviti u ponedeljak ili u utorak.

    Comment


    • I ja sam za to! Neka bude izvorno. Drzi palceve da uspem da ga onako dobro doteram sa ovim q od opcija!!!
      http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

      Comment


      • Originally posted by Hayate.33 View Post
        I ja sam za to! Neka bude izvorno. Drzi palceve da uspem da ga onako dobro doteram sa ovim q od opcija!!!
        Ja cu se ipak drazati pravila srpskog pravopisa. Malo mi je bez veze da oni koji citaju, misle da ne poznajemo osnovna pravila sopstvenog jezika.
        Strana imena se pisu onako kako ih izgovaramo, nikako u originalu.
        Da te radove kojim slucajem treba da predate nekoj novinskoj kuci, vratili bi vam.

        Comment


        • Ja sam u radu pisao na srpskom, ali mislim da bi naslovi trebali da budu na izvornom.

          Comment


          • Dzejms Touzland, Sete Žibernau...?
            Aj, dobro. Cemu inace sluzi edit!
            http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Ja sam u radu pisao na srpskom, ali mislim da bi naslovi trebali da budu na izvornom.
              Ma neka svako pise kako zeli.Ipak su to autorski radovi.
              A sto se tice naslova, pa sto da ne?

              Comment


              • Po mom misljenju najbolje je drzati se srpskog jezika. Zasto bismo transkribovali imena kada to nije u duhu jezika kojim govorimo i pisemo. Ako pisete srpskim, pisite kao sto govorite. Ako pisete hrvatskim onda transkribujte (bez imalo lose konotacije, to jeste gramaticko pravilo u hrvatskom jeziku).
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Originally posted by NebojsaNS View Post
                  Po mom misljenju najbolje je drzati se srpskog jezika. Zasto bismo transkribovali imena kada to nije u duhu jezika kojim govorimo i pisemo. Ako pisete srpskim, pisite kao sto govorite. Ako pisete hrvatskim onda transkribujte (bez imalo lose konotacije, to jeste gramaticko pravilo u hrvatskom jeziku).

                  Comment


                  • Nebojsa, otkud sad ta prica kad ti prvi svojim primerom ne stojis iza nje. Uz duzno postovanje, ja nesto nisam primetio na biografijama F1 vozaca da si imena pisao onako kako se u srpskom izgovaraju.
                    http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

                    Comment


                    • Slazem se da to nije dobro i bice ispravljeno. Inace u postovima to postujem, samo sad kada sam otvarao deo o vozacima sam radio malo na brzinu pa je bilo dosta kopiranja.
                      Last edited by Nebojsa; 15-07-11, 17:14.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Ja sam za to da se imena pisu onako kako nam nalaze pravopis maternjeg jezika.
                        Opet mislim da bi naslovi tema trebalo da budu napisani u originalu.
                        Pisemo u originalu "naslove" trka, sto ne bismo i temu sa biografijom nekog vozaca napisali onako kako se pise u originalu.
                        To je moje misljenje, a vecina neka odluci!



                        Edit: Citam sta sam napisala, bas sam originalna! ;)
                        #58

                        Comment


                        • Na kioscima je novi broj mikijevog zabavnika:
                          http://www.sportklub.info/forum/threads/1774-Marco-Melandri?p=551121#post551121

                          M
                          oram jos malo tekst da sredim - kvacice, imena na srpski, pravopis, ali za pocetak to je to.
                          Crk'o sam, dosta mi je za danas, slobodno me pohvalite ako vam se svidja. Moze to i bolje, al za pare .
                          Salim se naravno, potrudio sam se da uradim najbolje sto mogu........

                          ...besplatno.

                          Pozdrav!
                          Last edited by Hayate.33; 15-07-11, 22:06.
                          http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

                          Comment


                          • Odlican je ovaj Mikijev zabavnik.Vrlo lepo uradjeno, sto ce nas, koji tek treba da predstave svoje radove, naterati na dodatne napore.
                            Bar da budemo priblizno dobri, kada je vizuelni efekat u pitanju.

                            Comment


                            • Necu da stavljam linkove da ne ispadne da se reklamiram, ali kada bi ste videli neke od sajtova koje sam pravio shvatili bi koliko su me opcije i alati iz posta ogranicili!
                              No, sta je tu je. I kao sto Vesna kaze - tekstovi su vam vise nego sjajni (da je srece da je moj delic toga), ali posvetite vise paznje izboru slika i vizuelnom aspektu cele price!!!
                              Materijala imate na internetu i vise nego dovoljno.
                              http://diehipster.wordpress.com<!-- google_ad_section_end -->

                              Comment


                              • Originally posted by Hayate.33 View Post
                                Necu da stavljam linkove da ne ispadne da se reklamiram, ali kada bi ste videli neke od sajtova koje sam pravio shvatili bi koliko su me opcije i alati iz posta ogranicili!
                                No, sta je tu je. I kao sto Vesna kaze - tekstovi su vam vise nego sjajni (da je srece da je moj delic toga), ali posvetite vise paznje izboru slika i vizuelnom aspektu cele price!!!
                                Materijala imate na internetu i vise nego dovoljno.
                                Stavi bar neki, da nam bude jos teze

                                Ozbiljno, stavi neki link, mozes na delu motogp slike i video klipovi.

                                Comment

                                Working...
                                X