Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne postoje otkupne klauzule u Engleskoj, bar ne neke difoltne. Zasto bi iko ikada postavio otkupnu klauzulu za igraca? Postoje uglavnom one negativne, koje se aktiviraju npr. kad tim ispadne iz lige, kao sto je to bio slucaj kod Sacirija. Cak mi je i ona prica za Tobijevu klauzulu jako sumnjiva. Ali Celzi da postavi klauzulu Azaru? Pa LOL.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by Miki28 View Post
      Pa kako ce da ode igrac kojeg klub ne zeli da proda a ima na jos 2 godine ugovor?

      Ja jos cekam da mi objasnis sta je to otkupna klauzula u Engleskoj i kako funkcionise? Ne u Spaniji vec u Engleskoj. Moze i neki primjer
      Release clauses are not common in English football, but a number of examples have been reported in recent years, such as Demba Ba at Newcastle and Marouane Fellaini at Everton. As became apparent during the Luis Suárez transfer affair last summer, the drafting of a release clause is key.

      Comment


      • FC Chelsea

        Otkupna klauzula u Engleskoj? Ne u Spaniji, u Engleskoj.


        Hvala Marko NFL. Znaci Azar je slobodan da pici, samo nek Real posalje ponudu. Zelja kluba i ugovor je nebitan
        Last edited by Miki28; 18-08-18, 12:00.
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • On nije Kurtoa.

          A ako vratiš stranu unazad, videćeš da sam rekao da to zavisi od odnosa Romana i njega.
          I da Roman ne drži igrače na silu, ako zatraže da odu.

          Comment


          • FC Chelsea

            Tako da si napisao onda i da te razumijem ali ti pominjes igranje na silu, otkupne klauzule.

            Jel neko uspio da dovede Drogbu, Terija, Lamparda, Kola, Azara, sad Kantea? Celzi kod Romana ako nece da proda onda nece da proda.

            Roman ce prodati ono sto misli da se moze zamijeniti i kad mu trener to zatrazi ali nije glup.

            Matic, trener ga nije vidio u svojim planovima kao 1 opciju, hoce kod Murinja i Roman je izasao u susret jer smo dali fer i korektnu ponudu. Imali su zamjenu, e sad sto se Bakajoko lose pokazao jbg.

            Ceh? Portugalac i klub izasli u susret legendi kluba jer nije bio 1 golman tj nije bio planiran tako da je greota bila da Ceh sjedi na klupi i to im se obilo o glavu nekoliko godina kasnije.

            Ko jos od jacih imena? Da li su Ceh i Matic u tolikoj mjeri bili bitni za Celzi kao Azar, najbolji igrac lige ili ajde top 3 igrac lige, jedan od najboljih na svijetu? I to u trenutku kad ne mogu da dovedu zamjenu.

            Kako je isao transfer Kurtoe? Moze da ode ali prvo zamjena da se nadje.
            U slucaju Azara? U vrijeme kad ne igraju LS, gdje bi pogubno bilo da i 2 god izvise za to. Sve ima svoju pricu i vrijeme.

            Azar ce da izadje u susret klubu kao sto je Ronaldo izasao Utd i napraviti precutan dogovor gdje ce on potpisat novi ugovor ali da ga prodaju sledece ljeto
            Last edited by Miki28; 18-08-18, 12:16.
            Hated, adored never ignored

            MUFC

            Comment


            • Originally posted by bici View Post
              Ne postoje otkupne klauzule u Engleskoj, bar ne neke difoltne. Zasto bi iko ikada postavio otkupnu klauzulu za igraca? Postoje uglavnom one negativne, koje se aktiviraju npr. kad tim ispadne iz lige, kao sto je to bio slucaj kod Sacirija. Cak mi je i ona prica za Tobijevu klauzulu jako sumnjiva. Ali Celzi da postavi klauzulu Azaru? Pa LOL.
              Totenhem ima klauzule sigurno, barem neki igraci, jer su oni dosta manji od ostalih velikih klubova iz PL, i daju mnogo manje plate, tako da klauzule na neki nacin stite igrace da mogu da odu posle odredjenog vremena ili potpisu jaci ugovor sa Totenhemom koji je poceo da daje ozbiljnije plate, barem najboljim igracima.

              U Celsiju nikad nije bilo klauzula, mada i kad su tu nista ne znace jer igrac odlucuje, skoro svaki igrac Atletika ima klauzulu pa na kraju dana svi ostaju tamo.
              sigpic

              Comment


              • Dominantno cijelo drugo poluvrijeme i prvih 20 minuta u prvom pol. Sta se njima desilo u onih 25 minuta, ne mogi da shvatim, 4 puta su nam mogli zabiti gol sa istog mjesta. Samo da se jos malo odbrana popravi i bit ce ovo dobro

                Comment


                • Imali smo srecu da se Kepa nije vidio cijelo drugo.
                  sigpic

                  Comment


                  • Teže smo ih dobili nego što sam očekivao ali svaka pobeda nad Arsenalom u zadnje vreme je "zlatna" vredna. Žreb nas je takođe "pogledao", cenim da će Arsenal igrati sve bolje u narednom periodu. Do meća sa Liverpulom bi morali da popravimo igru u odbrani. Po meni Luiz out, Kristensen in. I trio Pedro-Azar-Morata.

                    Comment


                    • Za mene je Christensen nas najbolji stoper.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Totenhem ima klauzule sigurno, barem neki igraci, jer su oni dosta manji od ostalih velikih klubova iz PL, i daju mnogo manje plate, tako da klauzule na neki nacin stite igrace da mogu da odu posle odredjenog vremena ili potpisu jaci ugovor sa Totenhemom koji je poceo da daje ozbiljnije plate, barem najboljim igracima.

                        U Celsiju nikad nije bilo klauzula, mada i kad su tu nista ne znace jer igrac odlucuje, skoro svaki igrac Atletika ima klauzulu pa na kraju dana svi ostaju tamo.
                        Ne znam brate, nidje meni logike za to. Jedan Bejl nije imao otkupnu klauzulu, ne znam sto bi je imali ostali i to sada kada se klub prilicno stabilizovao. Ok, ovako neka situacija sa Tobijem moze imati truncicu logike, da se aktivira klauzula ako mu se ne poboljsa ugovor u roku od x godina, al sve van toga, nikako mi nema logike.
                        Last edited by bici; 18-08-18, 23:09.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Ne pamtim kad smo ovako ofanzivno igrali zadnji put protiv top 6 ekipe

                          Comment


                          • Momci igraju dobro i bez Azara, to je bitno. Vilijan se jos nije upisao u strelce ali zato Pedro radi pravu stvar. Morata se budi. One sanse i golovi krajem prvog poluvremena nisu samo greska odbrane, Kante i Zorzinjo treba da cuvaju te lopte na 10ak, 15m jer im vezni ulaze i sutiraju. Stoperi, iako mislim da su mogli bolje, nisu jedini krivci za te propuste.
                            Steta za akciju Zirua i Azara, verovatno nedostatak samopouzdanja kod prvog koje vuce sa SPa.
                            insta: engleski_dopisnik

                            Comment


                            • Originally posted by NSG View Post
                              Momci igraju dobro i bez Azara, to je bitno. Vilijan se jos nije upisao u strelce ali zato Pedro radi pravu stvar. Morata se budi. One sanse i golovi krajem prvog poluvremena nisu samo greska odbrane, Kante i Zorzinjo treba da cuvaju te lopte na 10ak, 15m jer im vezni ulaze i sutiraju. Stoperi, iako mislim da su mogli bolje, nisu jedini krivci za te propuste.
                              Steta za akciju Zirua i Azara, verovatno nedostatak samopouzdanja kod prvog koje vuce sa SPa.
                              Mislim da je veći problem bio što je duvala promaja po bokovima. Bek, levi ili desni nebitno, izađe na igrača i iza sebe ostavi prostor. To treba da pokrivaju veznjaci, a oni su često bili suviše daleko i nekako na ničijoj zemlji. Zato su dozvoljavali Arsenalu da ubacuju one niske lopte sa bokova. Tu bi trebao Sari da poradi sa njima.

                              A ne smem ni da zamislim kako će napad dobro da izgleda kad se i Azar priključi. Pedro već sad deluje bolje nego cele prošle sezone. Ostaje samo pitanje ko će da ustupi Azaru mesto, ali trenutno deluje da je Pedro zacementiran.

                              Ogromna razlika u igri u odnosu na Kontea. Teško se navići da Čelzi igra ovako zanimljivo.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Originally posted by z0La View Post
                                Mislim da je veći problem bio što je duvala promaja po bokovima. Bek, levi ili desni nebitno, izađe na igrača i iza sebe ostavi prostor. To treba da pokrivaju veznjaci, a oni su često bili suviše daleko i nekako na ničijoj zemlji. Zato su dozvoljavali Arsenalu da ubacuju one niske lopte sa bokova. Tu bi trebao Sari da poradi sa njima.

                                A ne smem ni da zamislim kako će napad dobro da izgleda kad se i Azar priključi. Pedro već sad deluje bolje nego cele prošle sezone. Ostaje samo pitanje ko će da ustupi Azaru mesto, ali trenutno deluje da je Pedro zacementiran.

                                Ogromna razlika u igri u odnosu na Kontea. Teško se navići da Čelzi igra ovako zanimljivo.
                                Prostor iza bekova na pola terena pokriva vezni jer je daleko stoperu da iza sebe ostavi celu polovinu, a prostor iza bekova oko 16m pokrivaju stoperi, gde beka zatvara stoper na njegovoj strani, stopera njegov kolega stoper a mesto drugog stopera drugi bek. Igrac drugog beka je bezopasan na drugoj strani. Povratne lopte sa gol linije cuvaju zadnji vezni u toj situaciji jer ofanzivni vezni tad napadaju povratnu loptu u 16m.

                                I ja mislim da ce Vilijan na klupu, bar dok je Pedro u seriji. Cak planiram da gledam snimak meca danas koliko mi je prijao mec
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X