Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Freshman91 View Post
    Ocekivao sam za Lukakua, ali ne i za De Bruyne-a...

    Kako je mrtva tema kad nema Mumija...
    Daleko je i jedna i druga pozajmica od realizacije, s tim da je de Brujne blizi zato sto se spominje vec dva dana, a Lukaku je novo ime.Meni ovo jos ne deluje ozbiljno.Verujem samo nemackom transfermarketu.
    Ako obojica dodju Evropa je zagarantovana za Verder, a mozda i LS sledece sezone.

    Comment


    • Cim mene nema 2-3 dana, tema je zivahna k'o pustinja Gobi.

      Zaradjeno je €59.9m od LS i po tome smo prvi. Porazeni finalista Bayern je zaradio €41.7m, Barcelona €40.6m, dok je Milan dobio €39.9m.

      Nakon 10 sati leta nasi momci su stigli u Seattle na pripremne utakmice. Prvu igramo 18. ovog mjeseca protiv Seattle Soundersa. Sve nase pripremne ce se igrati poslije ponoci.

      Sturridge bi se naredne sedmice mogao prikljuciti reprezentaciji V. Britanije. Volio bih da odigra ove OI, da malo osjeti i on terena. Nije se mnogo naigrao u posljednjih 6 mjeseci.

      Sto se tice Oscara, sve ce biti poznato nakon Olimpijade.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • De Bruyne i Lukaku bi sigurno razbijali u Werderu, ali nisam siguran sta bi to znacilo za njihovu buducnost u Chelsea-ju. Ako Lukaku ode na pozajmicu, znaci da smo bas tanki na mestu spica, sto znaci da ce doci neko drugi, posle kad se vrati Lukaku bice mozda prevelika konkurencija.
        Za De Bruyne-a je mozda i dobro da ode na pozajmicu, velika je konkurencija u veznom redu, a to ce se ocistiti malo do sledece godine, Frank ce biti jos matoriji, Meireles i Essien ce do tad verovatno otici, ako ne i ranije... i taman moze da se vrati posle nadam se uspesne sezone i da krene da igra prvu u Chelsea-ju...
        sigpic

        Comment


        • Tony,kako ti zamisljas vezni red Chelsea u ovoj sezoni,formacijski i ko bi igrao,odnosno trebao igrati po tebi,realno...
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Ako mene pitate, Lamps i Mikel pozadi, i udarna trojka Hazard-Mata-Marin ili Staridz, ili neko treci... A moze i Ramires umesto Lampsa, mada ne znam koliko je to pametno...
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • AK, pa u sustini ocekujem isto kao i Fresh, s tim sto ne bih ni pomisljao da stavim Ramiresa na zadnjeg veznog, decko nema ni tehniku ni glavu za tu poziciju. On moze box-to-box ili na krilo. S obzirom da box-to-box ne postoji u 4-2-3-1 onda bi ga gurao na krilo, i to tek kao zamenu za Marina...

              A ono sto bih ja igrao je jelka, Mikel centralni (zadnji), Lampard i De Bruyne pored njega, Mata i Hazard ispred. U sustini Mata i Hazard bi imali free role, a Frank i De Bruyne mogu da igraju box-to-box. Tu uvek mogu da ulete Meireles i Ramires, plus je tu McEachran kome jos nije definisana pozicija, da li ce biti 10-ka ili ce da prave Pirla od njega? Mislim da bi bio bolji kao 10-ka, i tu bih mu davao sansu...
              Ali sanse da vidimo jelku su ravne nuli... na moju zalost, sto naravno ne znaci da ce 4-2-3-1 biti losa, mislim da ne moze nista da bude lose sa ovim igracima, ne uklapaju se jedino u klasicnu 4-4-2...
              sigpic

              Comment


              • Slazem se s obojicom djelimicno...

                Svjesni smo da ce Di Matteo ostati pri formaciji 4-2-3-1,bilo bi cudno da je mijenja jer mu je donijela toliko dobrog.E sad na zadnjem veznom svi se slazemo da bi trebao sigurno mjesto imati Mikel jer je ova formacija konacno pokazala njegove mogucnosti.Meni je tesko da se odlucim za drugog zadnjeg veznog,meni bi to uvijek bio Lamps,ali nece biti lako ostaviti Ramires-a na klupi jer je veliki trkac, slazem se da je malo zbunjen,ustvari malo vise,nije miran za ovu poziciju nikako.Meireles klupa sto se mene tice.Sto se tice ove dvojice mladjih nadam se da ce dobiti sansu,ali za sada su klupa naravno...Mata ce igrati 10-ku i mora daleko bolje nego sto je igrao u zadnje vrijeme,lijevo Hazard,e mene brine desno krilo.Iskreno Marin je i u Werder-u,skromnom Werder-u bio klupa tako da ne znam je li on kapacitet za prvu postavu,ja iskreno mislim da nije,a da tu uleti Ramires isto nije bas neko rjesenje tako da se nadam da ce neko desno krilo doci

                Nadao sam se da ce se ove godine Chelsea boriti za titulu,svaka cast na dovodjenju Hazard-a,vidjet cete koja ce to prevaga da bude,ali ovaj vezni red nije bio dovoljno dobar lani,vrlo sam skeptican sta ce biti ove godine s ovim igracima
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Ajde sto je Marin bio klupa u skromnom Verderu, nego sto je mnogo podlozan povredama, od stakla je, to je i najveci problem. Lamps pored Mikela, i nema brige. Desno krilo, vec je receno, moj pik ako ne dodje niko(a docice da se ne lazemo) jeste Staridz.

                  Inace, Tony je jako dobro opisao "jelka" formaciju, ona bi se jos bolja poklopila sa igracima koje Celsi trenutno ima, ali kao i Tony, i ja verujem da je sansa da Robbie to proba ravna nuli.
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Neko moje misljenje, u skladu sa trenutnim igrackim kadrom kojim klub raspolaze, bilo bi:

                    Formacija 4-2-3-1

                    ------Mikel----Lampard-----

                    --Ramires--Hazard--Mata---

                    -----------Torres----------

                    E sada, na poziciji zadnjeg veznog bih poceo sezonu sa Mikelom, jer ne zna se u kakvoj su formi Essien, Meireles, Romeu... Ako Essien nagovijesti makar 75% od onog sto je nekada bio, ubacio bih njega umjesto Mikela. Lampard standardan.
                    Sto se tice ove trojke iza Torresa, Mata i Hazard bi imali free role, a Ramires bi igrao iz tog razloga sto iza sebe ima igrace koji su sposobni da mu posalju dobru loptu, a znamo svi da je Ramires specijalista za te stvari, sto je pokazao u finisu prosle sezone. (1-1 situacije. Jos malo da poradi na sigurnosti, da uvjezba finishing i bice dobro).
                    Ono sto je po meni vazno, Ramiresa ni slucajno na poziciji zadnjeg veznog, konkretno umjesto Mikela. Ne, to bi bilo samoubistvo.

                    Naravno, davao bih priliku Josh-u i Romeu-u s vremena na vrijeme.

                    Kako god, da sacekamo da se zavrse pripremne utakmice i da se prica oko transfera privede kraju, i moci cemo vise da govorimo o formaciji i igracima.

                    P. S. Koristio sam ovu formaciju jer sam siguran da Di Matteo nista nece mijenjati po tom pitanju.
                    Slozio bih se sa AK-om sto se ocekivanja tice, ja licno mislim da trenutno ne raspolazemo timom za titulu u PL, postoje odredjene nesigurnosti na nekim pozicijama. Osim veznog reda, brine me i napad, kao sto sam vec ranije i rekao.
                    Last edited by Drunken Whaler; 16-07-12, 00:30.
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Ma kakav Esijen, taj je zavrsio svoje, ne moze on ni 25% da ponudi od onoga sto je radio. A Meireles, klupa max ako mene pitate, a i pominje se njegov odlazak.
                      Ramires je trkac, i stvarno nisam siguran koja je njegova pozicija trenutno, to bi Robbie trebao definisati vec jednom, u Benfiki je bio zadnji vezista, ovde je haoticno igrao tu poziciju, ali da on bude startno krilo pored Staridza i Marina, bad idea...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Ja se iskreno nadam da Romeu-a vise necemo gledati u ozbiljnim utakmicama,to je moje misljenje o njemu kao igracu...
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Originally posted by Freshman91 View Post
                          Ma kakav Esijen, taj je zavrsio svoje, ne moze on ni 25% da ponudi od onoga sto je radio. A Meireles, klupa max ako mene pitate, a i pominje se njegov odlazak.
                          Ramires je trkac, i stvarno nisam siguran koja je njegova pozicija trenutno, to bi Robbie trebao definisati vec jednom, u Benfiki je bio zadnji vezista, ovde je haoticno igrao tu poziciju, ali da on bude startno krilo pored Staridza i Marina, bad idea...
                          Pa kazem, totalna je nepoznanica kako ce on izgledati na terenu.
                          Sto se tice Ramiresa, ja licno bih ga uvijek stavio na poziciji krila prije Sturridge-a, ne bih ni sekundu razmisljao.

                          @AK
                          Pominje se da ce nas napustiti.
                          A i da ostane, svakako da ne bi igrao ozbiljne utakmice, mozda u Carling Cup-u, i to je to.
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan Piper View Post
                            Pa kazem, totalna je nepoznanica kako ce on izgledati na terenu.
                            Sto se tice Ramiresa, ja licno bih ga uvijek stavio na poziciji krila prije Sturridge-a, ne bih ni sekundu razmisljao.
                            Ma nema nista od njega, povrede su ucinile svoje.

                            Zasto Staridz pre Ramiresa ?? Pa evo zasto vrlo je jednostavno. Cela poenta price u toj formaciji 4-2-3-1, jeste sto vec imas 2 genijalca u vidu Hazarda i Mate, dakle oni ce biti kreatori i asistenti i od njih ce se ocekivati asistenicije ka Toresu koji ce ih valjda pretvarati u gol. Dakle imas dva momka koji su nenormalno kreativni, a pritom dovoljno opasni po gol, i ne treba ti treci takav igrac tog tipa u vezi, i u ovom formacijskom sistemu vama i treba jedan sebican lik, a to je Staridz, kome ce jedina misija biti da "sece" u stranu, da ulazi u sredinu i da odatle bude pretnja po golu. Ramires je trkac, ali on je samo za to i dobar, za kontre, los je finiser a to je ipak bitno ako zelis napadacko i ofanzivno orijentisano krilo, medjutim kontre nece biti toliko presudne u igri, jer sada Robbie nece furati bunker, sasvim je ocigledno.
                            I zato sam govorio o momku sa mog avatara, koliko bi on pomogao u ovakvom sistemu, koliko bi doprineo, ali jbg kad je cena problem.
                            Nesto slicno bi i Real trebao igrati sa Modricem i Ozilom kao glavnim kreativcima, i Ronaldom kao igracem koji ce biti takav tip pretnje po gol, ali dobro to je sada neka druga prica.
                            Last edited by Freshman; 16-07-12, 00:44.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Freshman91 View Post
                              Ma nema nista od njega, povrede su ucinile svoje.

                              Zasto Staridz pre Ramiresa ?? Pa evo zasto vrlo je jednostavno. Cela poenta price u toj formaciji 4-2-3-1, jeste sto vec imas 2 genijalca u vidu Hazarda i Mate, dakle oni ce biti kreatori i asistenti i od njih ce se ocekivati asistenicije ka Toresu koji ce ih valjda pretvarati u gol. Dakle imas dva momka koji su nenormalno kreativni, a pritom dovoljno opasni po gol, i ne treba ti treci takav igrac tog tipa u vezi, i u ovom formacijskom sistemu vama i treba jedan sebican lik, a to je Staridz, kome ce jedina misija biti da "sece" u stranu, da ulazi u sredinu i da odatle bude pretnja po golu. Ramires je trkac, ali on je samo za to i dobar, za kontre, los je finiser a to je ipak bitno ako zelis napadacko i ofanzivno orijentisano krilo, medjutim kontre nece biti toliko presudne u igri, jer sada Robbie nece furati bunker, sasvim je ocigledno.
                              I zato sam govorio o momku sa mog avatara, koliko bi on pomogao u ovakvom sistemu, koliko bi doprineo, ali jbg kad je cena problem.
                              Nesto slicno bi i Real trebao igrati sa Modricem i Ozilom kao glavnim kreativcima, i Ronaldom kao igracem koji ce biti takav tip pretnje po gol, ali dobro to je sada neka druga prica.
                              Sve sam ja to napomenuo u vezi Ramiresa, i kakav je finiser i kakav je trkac, ali opet njega bih prije nego Sturridge-a na poziciji desnog krila.
                              Svi bi mi voljeli da vidimo Hulk-a u timu, ali nije uvijek sve kako mi hocemo. Zato treba da se snadjemo sa igracima koje imamo, i mislim da bi Ramires bio pun pogodak na desnom krilu, bas zbog lopti koje ce dobijati od Hazarda, Mata-e i Lamparda.
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • Evo ja ne bih voleo da vidim Hulka, za mene je on kao Sturridge na steroidima... Ne vidim potrebu za takvim transferom...
                                Vezano za Marina, nisam ga gledao prosle godine, ali pre toga kad god sam ga gledao odusevio sam se. Vidi se da nije klasicno krilo koje samo trci po strani, vec decko zna da igra. E sad, buni me malo to sto kazete da je dosta sedeo na klupi prosle godine, ali nije ni to uvek merilo, npr. kod AVB-a je Lampard cesto sedeo na klupi... Jos jedan od razloga zasto ne zelim da vidim Hulka, je Kakuta, mislim da ima veci potencijal, odradio je uspesnu pozajmicu, i sad treba da pocne redovnije da igra, ako Hulk dodje onda nece videti prvu postavu.
                                A Ramires na krilu - pa iskreno ne verujem da bi dobijao neke fenomenalne lopte od Mate, Hazarda i Franka, jer vecina ekipa ce igrati bunker protiv Chelsea-ja, u takvim situacijama nema mnogo prostora za utrcavanje, i onda igra Ramiresa gubi smisao. Kad igrate protiv bunkera, mnogo je znacajnije imati igrace koji mogu sami da predju jednog/dva protivnika, odigraju neki dupli pas, igraci koji se snalaze na malom prostoru i tako stvore sansu. Marin se uklapa u taj profil vise od Ramiresa. A Sturridge-a ne bih uopste stavljao na krilo, osim ako ne bude toliko povreda da nemamo drugog izbora, njega bih rotirao sa Torresom na spicu i to je to.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X