Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Slažem se da je veliki, ako ne i najveći problem nedostatak autoriteta trenera kod igrača. Evo i danas puna štampa o tome kakva je taktika trebala biti po Ešli Kolu, drugi igrači opet mešaju se i bune oko izbora prve jedanaestorice. To je nedopustivo, pogotovu za klub kalibra Čelzi. Skoro ih je Boaš kaznio i nisu imali slobodan vikend i nastala je pobuna. Žao mi je, posebno ih gotivim, uvek su mi bili simpatični, naravno posle mog kluba i smatram da imaju veoma veliki potencijal. Greške trenera i stručnog štaba su evidentne, pa možda i velike. Doveden je kao trenutno najperspektivniji trener, ali za uspeh je potrebno mnogo, mnogo više.
    Pozdrav za Olju, drago mi je sto pise u ''nasoj'' temi

    A to je tacno. Jednostavno, nismo mogli da ocekujemo da tako mlad trener zadobije veliko postovanje u, pa hajde da kazem, starom timu. Par nasih igraca su stariji od njega, tako da je tu odmah jasno da nece sve biti kako treba.
    Ne znam stvarno, ne zelim sada da pricam o Boasu, da li ga treba smijeniti ili ne. Mislim da mu treba pruziti priliku do kraja, nek odradi ovu sezonu, a onda, u zavisnosti od rezultata (koji ce biti losi kako stvari stoje), dati mu otkaz ili produziti saradnju.
    Ono sto je jasno u ovom trenutku je to da je tim mnogo vise nazadovao, nego napredovao. Jednostavno, ne svidjaju mi se neke njegove odluke, prije svega u taktickom smislu.
    Kako god, ja ne bih volio da vidim ni Beniteza ni Kapela kao njegovog naslednika.
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • Originally posted by Tony_G View Post
      Ne razumem sta ti ovo znaci? Hoces da kazes da je Chelsea sa AVB-om isti kao i svih prethodnih godina? Ja bih rekao da su daleko ispod nivoa koji su postavili.
      Pa uglavnom sam htio da kazem da nije toliki problem u treneru, vec u samoj ekipi. Treba tu nekoga mladog poceti gurati, to je glavna formula za uspjehe.

      Comment


      • upravu si, vidjeli ste koliko AVB mlatara rukama, objasnjava igracima kako gdje, i na njegovoj faci, nije problem u njemu, vec u slabom zalaganju igraca, mislite da je slucajnost osvojiti sa 30 i nesto godina europa ligu?

        http://www.youtube.com/watch?feature...7KfR6MzQ#t=47s
        sigpic
        Champions League... is the world against us- John Terry

        Comment


        • Originally posted by Spaha View Post
          upravu si, vidjeli ste koliko AVB mlatara rukama, objasnjava igracima kako gdje, i na njegovoj faci, nije problem u njemu, vec u slabom zalaganju igraca, mislite da je slucajnost osvojiti sa 30 i nesto godina europa ligu?

          http://www.youtube.com/watch?feature...7KfR6MzQ#t=47s
          Vjeruj mi, ja sam bio najsrecniji covjek na svijetu kada sam gledao one njegove cuvene reakcije kada postinemo gol, pomislio sam da je covjeku jako stalo do ovog kluba i do dobrih rezultata. Ne sumnjam ja da je to tako, ali forsirati jednog Malouda-u pored Lamparda (koji jeste u godinama, ali i dalje igra dobro i prvi je strijelac) je po meni bolesno.
          Boas svakako posjeduje veliki kvalitet, i na njemu je da ga pokaze. Kada i da li ce ga pogazati, tek cemo da vidimo.
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • @Tony

            Zna se da se Lampard zali sto ne igra vise...ako Goal.com i SkySports lazu, onda ja lazem tebe, sto nije moja namera.

            Opet, ne slazem se sa tobom, nema on sta da se zali, ako trener kaze da ne igra, ne igra i kraj price. Tu se prica mora zavrsiti. To dovodjenje Meireles-a po meni i nije neko pojacanje, jer covek nije nista posebno, osrednji igrac. Chelsea nema kreatora, jedan kreator nije dovoljan, a o napadacu da ne pricam. Izlapela je vecina igraca u Chelsea-u, da se tako izrazim. Meireles, Malouda, Ramires, Essien dobar vezni ove godine, really?!?! Necemo da se lazemo, Chelsea nema neki poseban tim, vise od pola igraca je kao sto Ameri kazu "past their prime", Essien je propao kao igrac od raznih povreda. Boas ne moze da igra odbranu umesto Luiz-a i Terry-a (koji po meni barem, igra ispod svog nivoa), ne kazem da su igraci za sve krivi, ali Boas je u Porto-u imao jaci tim od ovog u Chelsea-u, siguran sam, mogao je da rotira igrace, dok je to u ovom trenutku nemoguce, jer nema dovoljno kvalitetnih igraca

            Ali to je samo moje misljenje, a ti imas drugo i to je ok. Pratis sigurno vise Chelsea od mene, ali ne treba suditi o Boas-u nakon jedne sezone, nije covek sastavljao tim uopste. Nije on kriv sto je Torres doveden i sto covek ne ume da postigne gol. Drogba jos ova sezona i puna kapa.
            sigpic

            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

            Batica Wilshere je gospodin covek...

            All hail the Chan-Chan man!

            Comment


            • Originally posted by D-Wade View Post
              @Tony

              Zna se da se Lampard zali sto ne igra vise...ako Goal.com i SkySports lazu, onda ja lazem tebe, sto nije moja namera.

              Opet, ne slazem se sa tobom, nema on sta da se zali, ako trener kaze da ne igra, ne igra i kraj price. Tu se prica mora zavrsiti. To dovodjenje Meireles-a po meni i nije neko pojacanje, jer covek nije nista posebno, osrednji igrac. Chelsea nema kreatora, jedan kreator nije dovoljan, a o napadacu da ne pricam. Izlapela je vecina igraca u Chelsea-u, da se tako izrazim. Meireles, Malouda, Ramires, Essien dobar vezni ove godine, really?!?! Necemo da se lazemo, Chelsea nema neki poseban tim, vise od pola igraca je kao sto Ameri kazu "past their prime", Essien je propao kao igrac od raznih povreda. Boas ne moze da igra odbranu umesto Luiz-a i Terry-a (koji po meni barem, igra ispod svog nivoa), ne kazem da su igraci za sve krivi, ali Boas je u Porto-u imao jaci tim od ovog u Chelsea-u, siguran sam, mogao je da rotira igrace, dok je to u ovom trenutku nemoguce, jer nema dovoljno kvalitetnih igraca

              Ali to je samo moje misljenje, a ti imas drugo i to je ok. Pratis sigurno vise Chelsea od mene, ali ne treba suditi o Boas-u nakon jedne sezone, nije covek sastavljao tim uopste. Nije on kriv sto je Torres doveden i sto covek ne ume da postigne gol. Drogba jos ova sezona i puna kapa.
              Kad sam rekao da prepisujes od novinara mislio sam na kategorizaciju Lamparda kao igraca koji vise ne moze da igra na visokom nivou. Nisam mislio na to da li se on zali ili ne, zapravo svakako da verujem da se zali. Moja poenta je bila da on kao najbolji vezni ekipe ima pravo da se zali, trener nije diktator.
              Chelsea nema kreatora? A kog su kreatora imali prethodnih 10 godina? Boas je u Portu imao igrace koji su odgovarali njegovim idejama, ovde ih nema i ne zna sta da radi. Za Essiena se slazem da je propao zbog povreda, jos letos sam napisao da na njega ne treba racunati ozbiljno, ako se oporavi super, ako ne nije tragedija. Bilo kako bilo u Chelsea-ju ima dovoljno prostora za manevar trenera, da isproba razlicite igrace na razlicitim pozicijama, da pokusa nesto drugacije a ne stalno jedno te isto i onda da okrivimo igrace kad ne ide. Opet se vracam na onu poentu - kako je Sunderland duplo bolja ekipa sa O'Neillom nego sa Bruceom a isti igraci? Ista situacija se desila Chelsea-ju kad je smenjem Scolari i dosao Hiddink... Ocigledno da trener ima znacaj... Da nema, ne bi bilo losih i dobrih trenera...
              sigpic

              Comment


              • Pa dobro, imamo razlicite poglede na situaciju. Jeste delimicna krivica i na Boas-u, ali nije samo on kriv. Naravno da Lampard moze da se zali, ali tu je dokaz da se nema previse respekta prema treneru. On je verovatno prerano otisao iz Porta, trebao je ostati jos koju sezonu, ali sada, kada je vec trener Chelsea-a, ne treba ga odmah terati, jer nema puno dobrih trenera, koji su slobodni. Mou nece ici sigurno iz Reala na kraju sezone, tako da ostaju Capello i Benitez, i pitanje je da li bi Capello hteo da trenira Chelsea-a. Ne znam, ja ga ne bih oterao, sacekao bih malo...
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • Originally posted by D-Wade View Post
                  Pa dobro, imamo razlicite poglede na situaciju. Jeste delimicna krivica i na Boas-u, ali nije samo on kriv. Naravno da Lampard moze da se zali, ali tu je dokaz da se nema previse respekta prema treneru. On je verovatno prerano otisao iz Porta, trebao je ostati jos koju sezonu, ali sada, kada je vec trener Chelsea-a, ne treba ga odmah terati, jer nema puno dobrih trenera, koji su slobodni. Mou nece ici sigurno iz Reala na kraju sezone, tako da ostaju Capello i Benitez, i pitanje je da li bi Capello hteo da trenira Chelsea-a. Ne znam, ja ga ne bih oterao, sacekao bih malo...
                  Ma ne volim ni ja smenjivanje trenera. Ali evo ovo mi odgovori jos i da zavrsimo o Boasu.
                  Da li Chelsea ima jaci igracki kadar ove sezone ili je imao prosle? Po mom misljenju jaci su ove godine, a rezultati su slabiji i zato zameram Boasu...
                  sigpic

                  Comment


                  • Mislim da je nama jedini spas promjena tima. Da se ne lazemo, vezni red nam je ocajan, kao i napad. Odbrana dosta klimava, ali posjeduje kvalitet, potrebno je da se uigraju stoperi i moze napredovati. Treba forsirati mlade igrace, neka ih i Romeu, Piazon, Lukaku, oni ce da ginu na terenu i siguran sam da ce uz Matu i Sturridge-a izvuci bolje rezulate od Ramiresa, Meirelesa i Malouda-e. Naravno, govorim o PL, jos je rano da igraju u LS, plus ovo je revans prve knockout runde, veliki je to pritisak i tu su nam potrebniji iskusniji igraci.
                    Mislim da bi Torres trebao da igra u revansu, zajedno sa Drogbom u napadu, a Sturridge da pocne mec na klupi. Jednostavno, nije on za velike meceve. Mozda sam i previse grub, ali mislim da bi Torres trebao da dobije sansu.

                    I da, neka promijeni vise 4-3-3 formaciju, pa jasno mu je valjda da tako ne ide.
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Ja sam fino postavio veoma vazno pitanje: ko mi garantuje da ce taj novi trener biti kod nas 5+ godina? Ko garantuje da i kod njega nece krenuti nesto nizbrdo?

                      Ne mora mi niko ni odgovoriti... Svako ima svoje misljenje. Daleko od toga da sam ja odusevljen Boasom, ali ako budemo 4. u PL neka dobije sansu i naredne sezone i ako se onda ponovi ova sezona, pozdrav i to je to.

                      Nego, izgleda da je Mata slomio prst...
                      Last edited by bracala; 22-02-12, 18:47.
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Originally posted by tata Mumi View Post
                        Ja sam fino postavio veoma vazno pitanje: ko mi garantuje da ce taj novi trener biti kod nas 5+ godina? Ko garantuje da i kod njega nece krenuti nesto nizbrdo?

                        Ne mora mi niko ni odgovoriti... Svako ima svoje misljenje. Daleko od toga da sam ja odusevljen Boasom, ali ako budemo 4. u PL neka dobije sansu i naredne sezone i ako se onda ponovi ova sezona, pozdrav i to je to.

                        Nego, izgleda da je Mata slomio prst...
                        Naravno da niko ne moze da garantuje, nije fudbal nauka, pa da smislimo formulu i uvek je primenjujemo. Ali to ne znaci da ne treba pokusati nesto novo.
                        Ako budemo cetvrti verovatno ce i ostati Boas, i onda me bas zanima sa kakvom ce ekipom uci u novu sezonu.

                        Mata je slomio prst na ruci pretpostavljam? Kapiram da to nije veci problem i da ce igrati za vikend.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Tony_G View Post
                          Naravno da niko ne moze da garantuje, nije fudbal nauka, pa da smislimo formulu i uvek je primenjujemo. Ali to ne znaci da ne treba pokusati nesto novo.
                          Ako budemo cetvrti verovatno ce i ostati Boas, i onda me bas zanima sa kakvom ce ekipom uci u novu sezonu.

                          Mata je slomio prst na ruci pretpostavljam? Kapiram da to nije veci problem i da ce igrati za vikend.
                          Moja poenta je bila na ovo stalno smjenjivanje trenera.

                          I mene bas interesuje...
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Boas jeste kriv jer se pogubio i konce ekipe vise ne drzi,ali vi meni odgovorite na ova pitanja,jel on doveo Ramires-a koji je sramota za Brazilca,covjek juce ne zna loptu da primi cak ni kada je o banalnim primjerima rijec,Luiz mu donosi loptu milion puta na polovicu terena ali idiot ne zna da je prenese.Da li je Boas kriv sto se Sturridge pravi lud i nece Mata-i da proslijedi loptu na cist zicer,a kasnije ni Drogba-i,ili mozda da nije kriv sto Drogba nista ne moze da uradi juce,sto puta nije primio loptu kako treba i ide na svaku mogucu loptu,nesto se kao on gura da organizuje...nije kriv samo AVB,mada veliki dio krivice svakako ide na njegovu stranu
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Originally posted by AK47 View Post
                              Boas jeste kriv jer se pogubio i konce ekipe vise ne drzi,ali vi meni odgovorite na ova pitanja,jel on doveo Ramires-a koji je sramota za Brazilca,covjek juce ne zna loptu da primi cak ni kada je o banalnim primjerima rijec,Luiz mu donosi loptu milion puta na polovicu terena ali idiot ne zna da je prenese.Da li je Boas kriv sto se Sturridge pravi lud i nece Mata-i da proslijedi loptu na cist zicer,a kasnije ni Drogba-i,ili mozda da nije kriv sto Drogba nista ne moze da uradi juce,sto puta nije primio loptu kako treba i ide na svaku mogucu loptu,nesto se kao on gura da organizuje...nije kriv samo AVB,mada veliki dio krivice svakako ide na njegovu stranu
                              Evo da odgvorim posto ja najvise prozivam Boasa....
                              Nije on kriv sto je Ramires u klubu, on je kriv sto Ramires igra svaku utakmicu. Nije on direktno kriv sto Sturridge nije odigrao te pasove, ali zapitaj se zasto ih nije odigrao? Zato sto igra prokleto desno krilo odakle iz punog trka ima 2 opcije za pas - desnom nogom ili levom spoljnom. Nijedna opcija nije kvalitetna i zato je u strahu da odigra takav pas. Slicna je bila situacija protiv Norwicha, bas sam to tad prokomentarisao i rekao da je to glavna mana kad stavi Sturridge-a na desno krilo. Nije kriv za Drogbinu losu igru.
                              Malo mi je glupo analizirati kvalitet trenera samo na osnovu jednog meca.
                              Ako se secate jos u avgustu sam pricao kako AVB radi pogresne stvari i kako ce se to najvise odraziti kad rezultati budu bili najpotrebniji.
                              Kao prvo, nije dao priliku nijednom mladom igracu, a ima ih kvalitetnih i sigurno bi pokazali makar vise od Maloude. Zatim Torres je taman u jednom trenutku izgledao kao da se vraca u formu kad je postigao golove protiv United, Swansea i Genka, ali sta se desilo posle toga? Nije video prvu postavu 2 meseca da bi se Drogbi ukazala prilika. Drogbi je trebalo mesec dana da udje u kakvu takvu formu i postigne par golova ali je ubrzo dosao Kup Nacija i sad kao ajd Torres vrati se u formu. Dalje, Meireles kad je tek dosao je zapravo bio dobar, odigrao par utakmica kao zadnji vezni i onda ga bez razloga AVB izbacio iz ekipe i poceo da ga rotira sa Lampardom ne davajuci im priliku da igraju zajedno. Bilo je jos odluka da ne nabrajam sada, o svemu sam vec govorio mnogo ranije, a ovo sada sto gledamo su samo posledice...
                              sigpic

                              Comment


                              • jel to hocete reci da Ramires slabo igra ove sezone? tj sudite mu zbog jedne utakmice?
                                pa ljudi moji, koji ste vi Chelsea gledali ove sezone, pa Ramiz kad uzme loptu i kad potrci naprijed ide ko lud, Malouda nam je prije 2 sezone bio jedan od najboljih igraca, Meirelesa sam vise postovao kad je igrao u Portu, treba Boas pokusati staviti Luiza u vezni red, momak zna povuci lopti, dobar je tehnicar, zna dobro dodati i lijevom i desnom nogom, zabio je vise golova od Torresa, pa kad je jedan Beleti, koji je igrao desnog beka presao u vezni red, zabijao golove preko 20-30 metara

                                al kreator je ono sto nama najvise treba
                                sigpic
                                Champions League... is the world against us- John Terry

                                Comment

                                Working...
                                X