Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Napeta utakmica danas, dobra igra, mada bez kvalitetnog zavrsnog pasa. Mlak penal, kod drugog sudije bi Sturridge popio mozda i zuti za simuliranje, ali i pored toga zasluzena pobeda jer QPR stvarno nista nije pokazao, a Chelsea je napadao celu utakmicu. Zapravo penal je vrlo slican onome koji je QPR dobio u ligaskoj utakmici. Mata postize prvi gol u gostima i to je to. Na zalost izgleda da se Ramires teze povredio, nezgodno je doskocio u jednom trenutku i morali su da ga iznesu na nosilima, nznm da li je zglob ili koleno... Ko zna, mozda je to i sreca u nesreci, ako natera AVB-a da odresi kesu do kraja januara. Torres mislim da nije imao nijednu sansu, moguce da sam propustio posto sam uporedo gledao i Liverpool-United.
    Sve u svemu bolji pristup Chelsea-ja, cesto su igrali presing na protivnickoj polovini i vec tu osvajali loptu, mada nisu uspevali da onda naprave brze akcije. Nije bila lepa utakmica za gledanje, QPR se zestoko branio, nisu ostavljali prostora ni za sta, a nisu ni pokusali da krenu napred sve do poslednjih minuta, kada za malo da ih usere gol, ali dobra odbrana Cecha.

    Sad samo da dovedu Williana i bice to mnogo bolje.

    P.S. Mogao bi David Luiz u sredinu umesto Ramiresa, a Cahill na stopera. Realno Luiz ima odlicnu tehniku i brzinu, mislim da bi se dobro snasao.
    sigpic

    Comment


    • Mislim da je u pitanju koljeno kod Ramiresa... A bas je izgledalo bolno.

      Valjda ce neko doci, a i ako dodje to ce se desiti 31. januara u 23:58h. A dotad valja zivce jesti... Nadam se da i Boas vidi da nam je potreban igrac na sredini. Ja bih najvise volio da to bude Willian, ali izgleda da se odustalo do njega.

      A Luiz bi komotno mogao igrati u veznom, strasan je tehnicar. On je Ronaldinho zarobljen na poziciji stopera... Tako nekako.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Ma odustalo se od Vilijana, vidite da ne bi mogao igati mesec i po, a ni u LS isto. To je greska, STO IGRACI NISU DOVEDENI NA LETO, nego se sad ceka zadnji tren, de su cene preskupe i plus ne mogu igrat. Ma idi.

        Teska utakmica i za gledanje, mucenje kao i obicno, samo da se zavrsi ova sezona STO PRE !

        Comment


        • Jel igrao Kejhil danas?
          sigpic

          Comment


          • Nije .
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • Originally posted by Drogba View Post
              Ma odustalo se od Vilijana, vidite da ne bi mogao igati mesec i po, a ni u LS isto. To je greska, STO IGRACI NISU DOVEDENI NA LETO, nego se sad ceka zadnji tren, de su cene preskupe i plus ne mogu igrat. Ma idi.

              Teska utakmica i za gledanje, mucenje kao i obicno, samo da se zavrsi ova sezona STO PRE !
              Da je sada ljeto, Willian bi sigurno presao za €20m. Jbg, u januaru su cijene vece. Teze se klubovi rjesavaju igraca i teze nalaze zamjene... Potpuno razumljivo. Sad se nesto pominje Van der Wiel, kao da ce se poslati ponuda za njega... A Bosingwa ce u PSG valjda ili u Juventus. Ni to mi nije nista sigurno...

              Sad ne znam ni ko bi mogao doci od veznjaka...

              A zadnju recenicu potpisujem. I ja jedva cekam kraj sezone.

              EDIT: Ramires izgleda 4 sedmice odsustvuje... E jbm ti mrvu!
              Last edited by bracala; 28-01-12, 16:13.
              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

              Comment


              • Steta za Ramija, ali dobro taman se vratio Esa, tako da ne bi trebalo biti problema ;).


                Zna se sta nam najvise fali, krilo !

                Comment


                • Originally posted by Drogba View Post
                  Steta za Ramija, ali dobro taman se vratio Esa, tako da ne bi trebalo biti problema ;).


                  Zna se sta nam najvise fali, krilo !
                  Kakvi su to nadimci, ko da citam scenarij neke spanske sapunice...

                  Kreator, druze kreator!
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • Kakav mec danas odigrase, sta bi ono?? Kao da su se prepali, samo da pobijede pa makar i sa 1-0. Ali dobro, uspjeli su na kraju.

                    Sto se tice veznog reda, ne moze sada odjednom Luiz na poziciju veznog, jeste li vi svjesni koliko bi on kikseva napravio i stvorio kontri za protivnike?
                    U veznom redu mogu da igraju Lampard, Essien i Meireles dok se ne oporavi Ramires. Malouda-i treba zabraniti da igra, ono je cista dijabola od igraca. Kako uspori svaki napad... ocaj...
                    Pod hitno Cahill mora da pocne da igra, naravno umjesto Luiza. Nastavlja previse da kiksa, treba ga malo smiriti. ;)
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Luiz, a i cijela odbrana u zadnje vrijeme i ne prave neke kikseve. Sjetimo se samo pocetka, na sta je to tada licilo... Tako da sam ja zadovoljan odbranom.

                      Pa mogao bi Luiz po potrebi u vezu. Previse je potkovan za jednog stopera, pa ga lopta cesto povuce prema naprijed. Malouda je iskoristen maksimalno! Nema se vise sta izvuci iz njega... Ali problem je sto nam niko nece doci do kraja januara, pa valja sada sa ovim krpiti do kraja sezone.
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Originally posted by tata Mumi View Post
                        Luiz, a i cijela odbrana u zadnje vrijeme i ne prave neke kikseve. Sjetimo se samo pocetka, na sta je to tada licilo... Tako da sam ja zadovoljan odbranom.

                        Pa mogao bi Luiz po potrebi u vezu. Previse je potkovan za jednog stopera, pa ga lopta cesto povuce prema naprijed. Malouda je iskoristen maksimalno! Nema se vise sta izvuci iz njega... Ali problem je sto nam niko nece doci do kraja januara, pa valja sada sa ovim krpiti do kraja sezone.
                        Naravno da bi Luiz mogao da igra veznog, govorio sam ja to na pocetku sezone, ali sada je kasno, a i nije trenutak za takav rizik, ipak se sada sezona prelama, najvaznije utakmice su pred nama.
                        A sad da li stoperi grijese, pa grijese. Ja najvise pratim igru stopera (i sam sam bio stoper, pa je to i normalno, znam odprilike sta treba da gledam) Terry igra solidno, veoma je siguran, ali Luiz pravi previse kikseva iz kojih lako moze da dodje do kontre. Danas je ukoliko se ne varam 3 puta bez potrebe isao u dribling i gubio loptu. Previse je slobode dao sebi.
                        Essien se vratio, meni izgleda sasvim solidno, bas dosta trci, krece se solidno, trudi se maksimalno. Njega treba sada vise forsirati dok je Ramires povrijedjen.

                        Danas posmatram vezni red, i ajde da se izrazim ovako pa sta bude, bio je jadan! Niko od njih ne umije da gurne neku loptu u prostor i da stvori sansu Torresu. Ukoliko se ne varam Benayoun se vraca na kraju sezone, on ima sjajan osjecaj za te lopte u prostor i mislim da bi bilo koristi od njega( jeste on star, ali ako ne dodje novi vezni, moracemo njega).
                        Kako je sporo isla lopta sredinom terena, ko god je primi maksimalno uspori igru. Nikakve ideje, nikakve maste...

                        Ali ajde, mozda su to sa razlogom radili. Cekamo utorak i premierligaski mec, pa cemo vidjeti kako to sve izgleda.
                        Everything you want is on the other side of fear.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan Piper View Post
                          Naravno da bi Luiz mogao da igra veznog, govorio sam ja to na pocetku sezone, ali sada je kasno, a i nije trenutak za takav rizik, ipak se sada sezona prelama, najvaznije utakmice su pred nama.
                          A sad da li stoperi grijese, pa grijese. Ja najvise pratim igru stopera (i sam sam bio stoper, pa je to i normalno, znam odprilike sta treba da gledam) Terry igra solidno, veoma je siguran, ali Luiz pravi previse kikseva iz kojih lako moze da dodje do kontre. Danas je ukoliko se ne varam 3 puta bez potrebe isao u dribling i gubio loptu. Previse je slobode dao sebi.
                          Essien se vratio, meni izgleda sasvim solidno, bas dosta trci, krece se solidno, trudi se maksimalno. Njega treba sada vise forsirati dok je Ramires povrijedjen.

                          Danas posmatram vezni red, i ajde da se izrazim ovako pa sta bude, bio je jadan! Niko od njih ne umije da gurne neku loptu u prostor i da stvori sansu Torresu. Ukoliko se ne varam Benayoun se vraca na kraju sezone, on ima sjajan osjecaj za te lopte u prostor i mislim da bi bilo koristi od njega( jeste on star, ali ako ne dodje novi vezni, moracemo njega).
                          Kako je sporo isla lopta sredinom terena, ko god je primi maksimalno uspori igru. Nikakve ideje, nikakve maste...

                          Ali ajde, mozda su to sa razlogom radili. Cekamo utorak i premierligaski mec, pa cemo vidjeti kako to sve izgleda.
                          Ma nema nista od Benayouna, ako su na njega racunali bolje da su ga zadrzali ove sezone, sto licno mislim da je trebalo uraditi. Sledece sezone nema nista od njega, uglavnom sedi na klupi u Arsenalu, imace 33 godine naredne sezone i tu je realno kraj igranja na visokom nivou.
                          A vezni red je los jer nema dovoljno kretnje. Sturridge iskljucivo trazi loptu u noge na desnoj strani i onda krece u prodor. Ramires nema tehniku za neki dupli pas ili sl. Meireles kad igra zadnjeg veznog (sto je danas bio slucaj) nema ovlascenja da krene napred ili se plasi da krene. Previse su staticni, a kad je to slucaj onda dzabe i da dovedemo Modrica ili bilo kog drugog "kreatora". Kome on da uputi pas u prostor kad nema kretnje? Ne vidim poentu kretanja napada skroz od pozadi i beskonacnog dodavanja Luiza, Terry-ja i Meirelesa (ili ko god da igra zadnjeg veznog). Treba brzo prebaciti teziste na protivnicku polovinu i po cenu gubljenja lopte ali cim se izgubi odmah jak presing i osvajanje lopte i iz tih situacija se mnogo bolje kreiranju akcije. Bilo je takvih nekoliko primera danas.
                          Ali realno ne uzimam danasnju utakmicu kao parametar. Igraci QPR nisu dozvolili da se razvije igra, bilo je dosta seckanja igre, pritom je manji teren nego uobicajeno. Verujte, ni Barsa se ne bi naigrala u onakvoj situaciji.
                          Mene vise interesuju utakmice na Stamford Bridge-u kad je Chelsea favorit. Zasto su dozvolili one rezultate protiv Fulhama i A.Ville?
                          Ja bih bio zadovoljan promenom formacije za pocetak... Kad bi dosao Willian moglo bi 4-2-3-1, ali dok ne dodje realno nemamo 2 krila, zato bih igrao dijamant sa Matom iza Sturridge-a i Torres-a.
                          sigpic

                          Comment


                          • Nema nista od Benayouna niti treba biti ista. Ne trebaju nam igraci sa 33 godine. I u pravu si Tony kada kazes da je onaj teren manji nego kod drugih stadiona. Generalno, mislim da je stadion QPR-a najmanji po svemu, a po terenu je sigurno! Koliko je samo siri Wiganov teren npr., teska je to utakmica bila i jedva se pobijedilo, ali dobro je... Kada je u pitanju Luiz, mislim da se on dosta smirio. Znao je i dosta vise grijesiti, sada se smirio, a moze jos.

                            Kad bi dosao Willian onda bi se moglo dosta toga igrati u raznim formacijama. Ali on nece doci. A Mata igra bukvalno sve. Od krila do kreatora. Ali sigurno bi mu bilo dosta lakse sa igracem tipa Williana... Bas mi je zao sto on nece doci.

                            Ali 'ajde juce se bar vidio malo taj presing. I to je za neku pohvalu. Narocito u prvih 15-20 minuta 2. poluvremena, kada QPR nije mogao do centra doci. Tako treba igrati protiv svih ekipa a ne samo ponekad protiv prosjecnih ili ispod prosjecnih ekipa. Valjda je to naznaka da ce se taj segment igre popravljati. Bez toga je nemoguce ostvarivati pobjede.

                            EDIT: Navodno, Lucas Moura bi mogao doci posljednjeg dana prelaznog roka. Klauzula mu je €70m. A prica se da je Sao Paulo stupio u kontakt sa nasom upravom i da su spremni prodati ga za €30m jer je to najvise koliko cemo mi ponuditi. Ostaje taj utorak, pa da se vidi...
                            Last edited by bracala; 29-01-12, 10:56.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Ja sam cuo da su njegov transfer odlozili za ljeto

                              Ljudi, slusajte ovo.
                              Mourinho ce vjerovatno na kraju sezone opet u Englesku. Naravno ne zna se koji klub ce voditi. Veoma lako moze da se desi da zamijeni AVB-a (ja ne mislim da je to moguce, ali ajde). Recite vi sad meni da li bi voljeli da se to desi?
                              Jos je rano da bi komentarisali ucinak AVB-a, ali ja mislim da bi to bilo pozitivno za igrace. Ipak je Mourinho Mourinho.
                              Last edited by Drunken Whaler; 29-01-12, 17:25.
                              Everything you want is on the other side of fear.

                              Comment


                              • Iskreno ja ne volim Mourinha, postujem njegov rad, odlican je trener, tu nema diskusije. S druge strane mislim da je Abramovich pogresio kad ga je otpustio i od tada nema kontinuiteta. Ali ga ipak ne bih vratio. Ali ne verujem da ce AVB-a otpustiti, previse je para ulozeno u njega i treba mu dati vremena da izgradi ekipu kakvu zeli, mada licno mislim da je to vec mogao da uradi, ali ajde...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X