Announcement

Collapse
No announcement yet.

FC Chelsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tony_G View Post
    Iskreno nisam mnogo gledao De Bruyne-a, a nesto me mrzi da na youtubu gledam svakog novog klinca kojeg proglasavaju za talenta. U svakom slucaju dobro bi dosao bilo ko na poziciji veznog ili krilnog igraca. Samo opet kazem, nadam se da nece Chelsea opet da dovede neku zvezdu (tipa Shevchenko, Torres), nego da se fokusiraju na igrace u usponu, a De Bruyne to svakako jeste, sto je dobro...
    Pa evo zasad svi koji su povezani su igraci u usponu: Tiote, De Bruyne, Hazard, Cahill, Llorente, Rodwell...

    A De Bruyne ni u najgorem slucaju ne bi bio gori od ovog Maloude. Ja bih ga volio vidjeti kod nas...
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • De Brujne vam nije potreban kad ce vam se sa pozajmice vratiti talentovaniji Kakuta koji ce posle ovog kaljenja itekako biti spreman, vec sad bi mogao dosta da igra. On kad se vrati ce biti pravo osvezenje i tu vam jos treba 1 igrac, AMC ili krilo a da Mata ide na AMC. Iza Meireles i Lampard sa Ramiresom, Romeuom i Dzosom u rotaciji i to po mom misljenju mnogo dobro izgleda. S tim da se dosta rotiraju sa Lampardom jer njega stizu godine a Meireles je sad u zenitu i trenutno je uz Lamparda koji se trgao najbolji MC igrac Celsija. Ne govorim ovo zato sto je igrao kod nas, nego je cinjenica. Ramires i Mikel su dosta ispod njega a Romeu i MekEhran moraju jos da napreduju. Esjen posle ove povrede mislim da nema sansi da se vrati na staro, a steta.
      sigpic

      Comment


      • Slazem se s tobom za Kakutu i generalno za sve sto si rekao, ali opet cu ponoviti - konkurencija je ono sto je potrebno ovoj ekipi!

        Ako ti recimo imas Kakutu i De Bruyne-a na jednoj poziciji, to je odlicno. Obojica mladi, talentovani, imaju sve sto im treba da postanu uspjesni igraci i to je ono sto fali ekipi, to nadmetanje igraca, ali kvalitetnih igraca a ne ovih dotrajalih koji su dali ono svoje najbolje klubu i sada trebaju ici. Ima dosta te djecurlije na pozajmicama a stigao je i Piazon koji moze igrati desetku ili na strani, ali on ne moze igrati za prvi tim (ali mislim da ce moci poslije januara) vec igra za rezerve... Ne znam tacno zasto ne moze, ako neko zna neka pojasni. ;)

        I da dodam, potreban i jedan kreator.
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Originally posted by tata Mumi View Post
          Slazem se s tobom za Kakutu i generalno za sve sto si rekao, ali opet cu ponoviti - konkurencija je ono sto je potrebno ovoj ekipi!

          Ako ti recimo imas Kakutu i De Bruyne-a na jednoj poziciji, to je odlicno. Obojica mladi, talentovani, imaju sve sto im treba da postanu uspjesni igraci i to je ono sto fali ekipi, to nadmetanje igraca, ali kvalitetnih igraca a ne ovih dotrajalih koji su dali ono svoje najbolje klubu i sada trebaju ici. Ima dosta te djecurlije na pozajmicama a stigao je i Piazon koji moze igrati desetku ili na strani, ali on ne moze igrati za prvi tim (ali mislim da ce moci poslije januara) vec igra za rezerve... Ne znam tacno zasto ne moze, ako neko zna neka pojasni. ;)

          I da dodam, potreban i jedan kreator.
          Pored Kakute i Piazona nikako ne treba De Brujne vec da pljunete pare za jos jednog igraca tipa Mate pa da se rotiraju na krilu i poluspicu.

          Mada tu ima jos jedna stvar a to je da je Lampard mnogo oslabio u defanzivi u poslednje vreme koliko sam ja primetio i da ga lako gaze. Zbog toga je mozda potreban i deep lying play kad on igra, malo je tu nezgodna situacija, a opet mnogo doprinosi u napadu i nije za klupu + legenda kluba. Tu bas nisam najpametniji sta i kako.

          U svakom slucaju jos 2-3 kvalitetna igraca koja ce napraviti razliku i imate tim i za sadasnjost i za buducnost.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by S-Nash View Post
            Pored Kakute i Piazona nikako ne treba De Brujne vec da pljunete pare za jos jednog igraca tipa Mate pa da se rotiraju na krilu i poluspicu.

            Mada tu ima jos jedna stvar a to je da je Lampard mnogo oslabio u defanzivi u poslednje vreme koliko sam ja primetio i da ga lako gaze. Zbog toga je mozda potreban i deep lying play kad on igra, malo je tu nezgodna situacija, a opet mnogo doprinosi u napadu i nije za klupu + legenda kluba. Tu bas nisam najpametniji sta i kako.

            U svakom slucaju jos 2-3 kvalitetna igraca koja ce napraviti razliku i imate tim i za sadasnjost i za buducnost.
            Jedino da pljunemo za nekoga kao sto je Hazard, ali ostajem pri tome da taj nece zavrsiti kod nas, pa sam zato i mislio da se dovede De Bruyne...

            A Lampard nas je i ove sezone dosta puta vadio a i on bi igrao jos bolje da ima bolje igrace oko sebe. Jer se on puno trosi sto se vraca do centra da primi loptu + se bori kao lav kada izgubi loptu... Moze nam on jos posluziti i dok je on tu, neki mladji igraci (recimo Romeu koji dobija sanse ili McEachran u Cupu) se osjecaju sigurnije i dace Lampard jos toga klubu u ovoj sezoni.

            Pa ja, znaci jos samo 2 igraca kao Mata.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Originally posted by S-Nash View Post
              Pored Kakute i Piazona nikako ne treba De Brujne vec da pljunete pare za jos jednog igraca tipa Mate pa da se rotiraju na krilu i poluspicu.

              Mada tu ima jos jedna stvar a to je da je Lampard mnogo oslabio u defanzivi u poslednje vreme koliko sam ja primetio i da ga lako gaze. Zbog toga je mozda potreban i deep lying play kad on igra, malo je tu nezgodna situacija, a opet mnogo doprinosi u napadu i nije za klupu + legenda kluba. Tu bas nisam najpametniji sta i kako.

              U svakom slucaju jos 2-3 kvalitetna igraca koja ce napraviti razliku i imate tim i za sadasnjost i za buducnost.
              E to za Lamparda si u pravu, jos jedan od razloga zbog kojih trazim dijamant, jer sa vise centralnih vezista nije sve na plecima Lamparda, koji naravno sad slabije izdrzava taj tempo i ne moze non stop da trci gore dole. Meireles bi mnogo znacio, kad bi igrao, zasto ne igra, pitanje je za AVB-a.
              Kakuta i Piazon i jos par njih su buducnost. Ali meni to sve deluje kao prazna prica. Kad se setim Scotta Sinclaira, Michaela Mancienna i sl. pre par godina, pa nikad nisu dobili postenu sansu, nego kad prigusti Chelsea pljune 20+M na nekog igraca i tako "resava" problem. Jedan od najcescih nacina na koji napreduju klinci je ulazak u ekipu u trenutku povrede ili suspenzije prvotimaca. Ali pogledajte situaciju u kojoj je Chelsea u januaru 2008. doveo Anelku za nekih 25M samo zbog Drogbinog jednomesecnog odsustva na Africkom Kupu Nacija, a pritom su u klubu imali 30M vrednog Shevchenka, Pizara, Kaloua, i tog mladog Sinclaira. I posle kao Chelsea daje sansu mladim igracima, smesno stvarno. A ni u ovom trenutku nije bolja situacija, pogledajte samo McEachrana. Svi kazu, ima 18 godina, jos je rano, bla bla bla. Messi je sa 18 godina igrao LS i to bas na Stamford Bridge-u kad ga je prebio Del Horno, ali kolko mu je to znacilo, kolko je svima znacio taj pocetak karijere sa 17/18 godina. Rooney, Ronaldo u Unitedu ista prica, Gerrard krajem devedesetih u Liverpoolu, mozemo zauvek da nabrajamo.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Tony_G View Post
                E to za Lamparda si u pravu, jos jedan od razloga zbog kojih trazim dijamant, jer sa vise centralnih vezista nije sve na plecima Lamparda, koji naravno sad slabije izdrzava taj tempo i ne moze non stop da trci gore dole. Meireles bi mnogo znacio, kad bi igrao, zasto ne igra, pitanje je za AVB-a.
                Kakuta i Piazon i jos par njih su buducnost. Ali meni to sve deluje kao prazna prica. Kad se setim Scotta Sinclaira, Michaela Mancienna i sl. pre par godina, pa nikad nisu dobili postenu sansu, nego kad prigusti Chelsea pljune 20+M na nekog igraca i tako "resava" problem. Jedan od najcescih nacina na koji napreduju klinci je ulazak u ekipu u trenutku povrede ili suspenzije prvotimaca. Ali pogledajte situaciju u kojoj je Chelsea u januaru 2008. doveo Anelku za nekih 25M samo zbog Drogbinog jednomesecnog odsustva na Africkom Kupu Nacija, a pritom su u klubu imali 30M vrednog Shevchenka, Pizara, Kaloua, i tog mladog Sinclaira. I posle kao Chelsea daje sansu mladim igracima, smesno stvarno. A ni u ovom trenutku nije bolja situacija, pogledajte samo McEachrana. Svi kazu, ima 18 godina, jos je rano, bla bla bla. Messi je sa 18 godina igrao LS i to bas na Stamford Bridge-u kad ga je prebio Del Horno, ali kolko mu je to znacilo, kolko je svima znacio taj pocetak karijere sa 17/18 godina. Rooney, Ronaldo u Unitedu ista prica, Gerrard krajem devedesetih u Liverpoolu, mozemo zauvek da nabrajamo.
                Da ali sad je tu jedna razlika. Tu je Boas za kog cemo videti sta ce da radi sa mladim igracima. On je doveden za duge staze i da bude trener za sistem, bar mislim da je tako. Murinja nikad mladi nisu interesovali, on se drzi principa veni, vidi, vici. Grant je bio prelazno resenje, na Skolarija ne bih trosio reci, Hidink isto prelaz, Anceloti je za mnoge stvari car ali isto ga mladi nikad nisu interesovali vec da ima proverene igrace koji su u tom trenutku najbolji u ligi ili u Evropi. Mozda bi Boas mogao to da promeni. Za sada gresi u nekim stvarima ali je pod pritiskom i njemu treba dati vremena. Najperspektivniji svetski trener definitivno, dobro posle mene.

                A ne mora biti dijamant (koji je odlicno resenje) vec moze biti i ista formacija sa Lampardom na AMC, Matom desno i jos jednim desnjakom levo pa da ulaze i kreiraju i usput se rotiraju a iza njih DLP i DMC gde bi Meireles bio najbolje resenje samo da se skroz prilagodi jer on je dugo igrao u Portu gde svi zivi idu u napad i gde takticka obucenost nije na nivou i potom kod nas morao ofanzivnije zbog Stivijeve povrede. Njegovi atributi su idealni za zadnjeg veznog jer je eksplozivan, ima sut, trci kao niko (prosle sezone sa 13,04km po mecu prvi u ligi), ume uz to i pas solidan da gurne i samo gleda napred(ponekad i previse, zbog Porta), dobro cita protivnika i ima radijus kretanja.

                Da dodam i skok i duel igru i muda.
                sigpic

                Comment


                • Evo sastava:

                  Chelsea will play in the following 4-3-3 formation:
                  1 Petr Cech
                  2 Branislav Ivanovic
                  4 David Luiz
                  26 John Terry (c)
                  17 Jose Bosingwa
                  7 Ramires
                  16 Raul Meireles
                  8 Frank Lampard
                  23 Daniel Sturridge
                  11 Didier Drogba
                  10 Juan Mata

                  Subs: 23 Ross Turnbull, 33 Alex, 12 John Mikel Obi, 20 Josh McEachran, 15Florent Malouda, 21 Salomon Kalou, 9 Fernando Torres.

                  Sta je ovo, nema Cole-a ni na klupi??
                  Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                  Comment


                  • Mozda povreda?

                    Opet 4-3-3
                    Everything you want is on the other side of fear.

                    Comment


                    • Originally posted by ivan piper View Post
                      Mozda povreda?

                      Opet 4-3-3
                      Ne znam stvarno, pokusavam naci zasto ne igra...

                      Ma samo da mi ne izgubimo!
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment


                      • Totalni fijasko
                        Everything you want is on the other side of fear.

                        Comment


                        • Ovo je nevjerovatno, mislio sam da je United u ogromnoj krizi ali kada gledam Chelsea onda svatam da smo mi jos i dobri U 90tim minutama primaju gol i sada hladno mogu da ispadnu iz grupe i odu u europa ligu.

                          Comment


                          • Katastorfalan rezultat, gledao sam pregled i cini se da je Chelsea zapravo dobro igrao, stvorio dosta sansi ali po obicaju se ispromasivali. Inace nije dosudjen penal na Drogbi pri 1-0, na kraju mozda se moze reci da nisu imali srece, ali u trenutku kada ekipa igra slabo onda cesto i nema srece. Da napomenem da je Drogba delovao kao onaj stari veceras, ali za vikend bih krenuo sa Sturridgeom i Torresom napred, a ako je AVB toliko zeljan te 4-3-3 formacije, onda najbolje da igra Sturridge sam u napadu, ali ko na krilima?
                            Iako ovde konstantno kritikujem AVB-a, ipak se nadam da ce ostati u Chelsea-u na duzi period, ta stabilnost je neophodna i verovatno ce na kraju uspeti da sredi stvari i stvori tim kakav zeli. Ono sto mu ja zameram je sto mi taj proces deluje presporo, ali bolje i to nego konstantno smenjivanje trenera.
                            I naravno, za viken neophodna pobeda, pa da se u Carling Cupu iskupe protiv Liverpoola, gde bih takodje rekao da je neophodan prolaz, jer ta 2 engleska kupa deluje kao jedine realne sanse za trofej ove sezone...
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Tony_G View Post
                              Katastorfalan rezultat, gledao sam pregled i cini se da je Chelsea zapravo dobro igrao, stvorio dosta sansi ali po obicaju se ispromasivali. Inace nije dosudjen penal na Drogbi pri 1-0, na kraju mozda se moze reci da nisu imali srece, ali u trenutku kada ekipa igra slabo onda cesto i nema srece. Da napomenem da je Drogba delovao kao onaj stari veceras, ali za vikend bih krenuo sa Sturridgeom i Torresom napred, a ako je AVB toliko zeljan te 4-3-3 formacije, onda najbolje da igra Sturridge sam u napadu, ali ko na krilima?
                              Iako ovde konstantno kritikujem AVB-a, ipak se nadam da ce ostati u Chelsea-u na duzi period, ta stabilnost je neophodna i verovatno ce na kraju uspeti da sredi stvari i stvori tim kakav zeli. Ono sto mu ja zameram je sto mi taj proces deluje presporo, ali bolje i to nego konstantno smenjivanje trenera.
                              I naravno, za viken neophodna pobeda, pa da se u Carling Cupu iskupe protiv Liverpoola, gde bih takodje rekao da je neophodan prolaz, jer ta 2 engleska kupa deluje kao jedine realne sanse za trofej ove sezone...
                              E napisao si post ko da sam ga ja sam pisao...

                              Konacno odigramo utakmicu gdje odbrana ne ispada toliko kao u prethodnim utakmicama, Luiz nije presao centar, bili smo strpljivi i to krunisali golom i onda onaj prvi gol primimo, ne dosude nam penal, i onda u sudijskoj nadoknadi glavom sa 11m covjek daje gol jbt... Ali kada sve ide nizbrdo ne mozes nista zaustaviti!
                              Igrac utakmice po meni Sturridge, lik nije nijedan napad upropastio, sjajan je bio kao i Drogba koji je dobio vecinu duela i podsjetio na starog Drogbu.

                              Sad u domacem prvenstvu protiv Wolves-a nekako uzeti 3 boda ali to izgleda kao tezak poduhvat u ovom sivilu, primicemo gol to je sigurno zato moramo zabiti 2 a protiv Liverpool-a mislim da ispadamo...
                              Sto se tice posljednjeg kola u LS, Valencia je favorit. Jer mi smo u toliko ocajnom stanju da nas se niko vise i ne boji a Valencia na krilima Soldada ce nas proci, uvjeren sam. Meni su igraci djelovali nezainteresovano sinoc, osim par njih, ovo ostalo nista. Jedva cekam prelazni rok i da se ove muke prekinu, treba pljunuti para i para i slazem se da Boas mora ostati.
                              Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                              Comment


                              • Jebo te u soku sam, mozemo ispasti iz grupne faze !

                                Nije mi ovo vise jasno sa formacijom,dzabe sve pisete kad cemo i dalje igrati 433 bez obzira sto nemamo igrace za istu !!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X