Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne može nijedan kolektivni, pa ni individualni sport tako da se posmatra, utakmica je niz povezanih događaja koji su uslovljeni međusobno, tako možemo da kažemo, šta bi bilo da je Laza pogodio otvorene šuteve za 3 u 1/4, ili da Zvezda nije promašila 7 bacanja od 13 u prvom poluvremenu, ili da ste vi otišli na 15+ razlike. Svi profesionalni sportisti su naučeni da ne razmišljaju o tome šta se tokom utakmice dešava, odnosno to odvaja profesionalce od onih koji to nisu. Peglaš dalje i radiš ono što je potrebno da dobiješ utakmicu, u sportskim okvirima naravno. I to je upravo ono što smo mi uradili i zato dobili.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Cooper View Post
      Bio jenesportski na Jaretu...



      i bili su čisti koraci kod šuta za 3...



      To je lopta sa strane i 3 poena, za egal utakmicu i odlučujuće.

      Ove nesportske su u rangu one nesvirane na Lendejlu u finalu kupa, tada je Belošević takođe gledao i pokazao da nije bilo.

      Sve u svemu najslabije suđenje u derbijima ove sezone, ali klub ne kuka, navijači ne kukaju toliko, igra se i dalje.

      Jednostavno, kultura navijača i poštovanje same igre.
      Ne želimo da umanjimo niti jednu pobedu ili tražimo alibi, što nije bio slučaj posle kupa, posle finala ABA prošle sezone, KLS 2013, ABA finala 2013...

      Da ponovim, suđenje jeste bilo sinooć neujednačeno, ali sudijama na dušu i ako je neko petljao oko toga i njemu takođe.

      Mi igramo košarku.
      Samo ti možeš videti nesportsku na Jaramazu (inače igraču koji pre kontakta pada očekujući da se sudi faul u napadu igraču CZv), ovaj faul je bio po lopti i rukama, faul - DA ali nesportki faul - NE...ali em je tvoje znanje krhko em si (nisi Mc Hammer) ostrašćen.
      P.S. A mi to igramo neki hrkljuš? pa vaša je filozofija igre bila ne dozvoliti lake poene po cenu faula, slali ste naše igrače na liniju za slobdna bacanja jakim faulovima (ništa nedozvoljeno) i sada kukate...u 3/4 smo prve koševe iz igre postigli mislim dva minuta pred kraj, pre toga ste nas slali konstantno na liniju za sl. bacanja.
      Last edited by nebitan; 24-03-19, 13:39.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Ne pravite od topika patkometriju.
        Sve je očigledno za one koje imaju bar prosečan vid, trunku objektivnosti i zrno dostojanstva.

        Nesportska (po kritrijumu ostale 2), koraci, suđenje na štetu Partizana, klub je gospodski reagovao, navijači takođe, treniramo i spremamo se za revanš.

        Comment


        • Btw, ovaj faul nad Jaramazom je čist faul, u takvim prilikama sudi se nesportska ako odbrambeni igrač jasno ne ide na loptu, a ovde se upravo jasno vidi start na loptu uz koju ga je zakačio po ruci te se sudi normalan faul.
          Druga situacija je jedna od bezbroj koje se dešavaju na obe strane, i nije vredno komentarisanja.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Ne može nijedan kolektivni, pa ni individualni sport tako da se posmatra, utakmica je niz povezanih događaja koji su uslovljeni međusobno, tako možemo da kažemo, šta bi bilo da je Laza pogodio otvorene šuteve za 3 u 1/4, ili da Zvezda nije promašila 7 bacanja od 13 u prvom poluvremenu, ili da ste vi otišli na 15+ razlike. Svi profesionalni sportisti su naučeni da ne razmišljaju o tome šta se tokom utakmice dešava, odnosno to odvaja profesionalce od onih koji to nisu. Peglaš dalje i radiš ono što je potrebno da dobiješ utakmicu, u sportskim okvirima naravno. I to je upravo ono što smo mi uradili i zato dobili.
            Sta bi bilo da je Belosevic svirao nesporCku kod onog lakta Zirbesa?
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Ja Vam priznajem ove dve greske...Ko radi taj i gresi.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Čestitke Vanji na trpanju i Zagoru na epizodi.
                Možda sam napisao 2-3 posta na vašoj temi a jedan se odnosio na Vanju .Napiso sam da niste fer prema njemu i da treba mnogo više stpljrnja kad je on u pitanju Dečko je sinoć odigrao možda najbolju utakmicu od kako ga gledam . Malo je prerano za ono "bogdanisanje" ali svejedno ...mlad je i posle Duleta ponovo radi sa ozbiljnim trenerom.

                Comment


                • Ne moraš da mi persiraš, nisam baš toliko mator.
                  Ja sam za mladog igrača uvek imao strpljenja, pogotovo kada igraju za loše trenere i imaju ispodprosečne saigrače.
                  Vanja je 1 sezonu kao maloletnik imao odličnog trenera i iznadprosečne saigrače, i evo sad je vezao 4 meseca kod takođe odličnog trenera i odmah znatan pomak, kako u pristupu, tako i u odrani, selekciji u napadu...


                  Da, čitam i ove gluposti oko navodnog provociranja, klimanja, ne znam čega sve i ne mogu da se naćudim dokle idu ljudi.

                  Kada protvivnik napravi dobar potez i kada je meč visoke tenzije i kada igra pod velikim pritiskom, onda su sasvim normalne i gestikulacije bodrenja, pomalo kurčenja, kao neki ventil. I sad je problem kada to napravi igrač protivnika, a kada naprai to igrač za koga navijamo onda mudonja, frajer, bravo...

                  Mislim dete nikome zlo nije napravilo, nikoga nije uvredio, povredio a ovamo sve najgore.

                  Paz, razdro se posle kucanja, klimao glavom i udarao o grugi.
                  Strašno, vređaj ga, maltretiraj.

                  Novica je pravi primer kapitena, uvek odmerene izjave, fer ponašanje na terenu, a ovamo kao da je zločinac kad krene da se bodri.

                  Tako sad sa vanjom, pre par godina Bogdan.

                  Malo pogledati u svoje dvorište i kako se busaju npr. Dobrić, ranije Štimac, Blažić, pa i Filip sinoć.

                  Mislim sportisti, dobri momci, pritisak, adrenalin.

                  Ali bez klimanja, inače...

                  Comment


                  • Svi pomenuti Zvezdini, a i kod vas Vanja, Landale, na primer, se bodre na neki za protivnike i publiku primeren način, kod Novice taj stepen šabanluka koji iskazuje prilikom bodrenja preti da ode u beskonačnost. Vidi se jasna mržnja koju ne može da sakrije, i to je njegov problem, naš nije, jer ga često to sputa da postigne više i bude korisniji. Ali je svakako neprimereno ponašanje na koje treba ukazati.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • To je naravno veoma plitak zaključak.
                      Novica je toliko iznad ovog sportskog rivaliteta, jednostavno je takav sportista.
                      Nekada klinac kao sada Vanja, fajter, a sad motivator i pravi kapiten.
                      Da je više sportsta kao Novica mnogo bi bilo lepše pratiti ovaj sport.
                      Emocije se nekako sve manje ispoljavaju, sve je nekako prazno, odradiš sezonu, sve ti je u novcu.
                      Novica je jedan od retkih aktuelnih oldskul fajtera kada se igralo zbog leptirića, a ne zbog bankovnog računa.

                      Comment


                      • Ne moraš da mi persiraš, nisam baš toliko mator.
                        Nije se direktno na tebe odnosilo ,samo sam iskoristio tvoj post.Otuda ne brini , nisam ti persirao

                        Ne zameram ja Vanji ništa , naprotiv , imam simpatije prema takvim igračima . Ali moguće su svakakve reakcije u hali , što je logično .Sa svih strana naravno , hoću reći i kad Laza pleše posle kucanja preko Pecaroša ...itd


                        Novica je jedan od retkih aktuelnih oldskul fajtera kada se igralo zbog leptirića, a ne zbog bankovnog računa.
                        Novica je poslednja veza sa starim , Duletovim kkp .Ne volim ga naravno ali ga max poštujem
                        Last edited by Samo Zvezda; 24-03-19, 15:24.

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Sta bi bilo da je Belosevic svirao nesporCku kod onog lakta Zirbesa?
                          Bilo bi zasluženo (ili bar tehnička).
                          uzgred, mnogo me nervira kada vidim da igrači igraju "pipirevku" a kod pleja se skoro uvek dešavaju koraci (bilo koje boje da nosi dres).
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by Cooper View Post
                            To je naravno veoma plitak zaključak.
                            Novica je toliko iznad ovog sportskog rivaliteta, jednostavno je takav sportista.
                            Nekada klinac kao sada Vanja, fajter, a sad motivator i pravi kapiten.
                            Da je više sportsta kao Novica mnogo bi bilo lepše pratiti ovaj sport.
                            Emocije se nekako sve manje ispoljavaju, sve je nekako prazno, odradiš sezonu, sve ti je u novcu.
                            Novica je jedan od retkih aktuelnih oldskul fajtera kada se igralo zbog leptirića, a ne zbog bankovnog računa.
                            Uopšte nisam prenaglio sa tim zaključkom, pratim svakog košarkaša, ponašanje na terenu i van njega, i imam i dosta simpatija za mnogo Partizanovih košarkaša, mahom bivših, ove sadašnje, sem Novice ne poznajem. Slušam šta priča i na tajmautima i to je bez greške uvek bila mržnja usmerena ka Zvezdi, kao da je pobeda pitanje života ili smrti. Nije, porprckujemo se dan dva i život teče dalje do sledećeg okršaja.
                            Gledao sam ga baš juče u emisiji na Areni gde je bio gost novinarki koja je otvoreni navijač Zvezde, ali u pitanju je normalna osoba pa joj često gostuju i igrači Partizana, i fudbaleri i košarkaši. Rekoh baš da vidim da li ću videti neku normalnu, spontanu, toplu ljudsku reakciju barem u jednom gestu ili rečenici. Ma Bože sačuvaj, izgledao je kao da je prihvatio gostovanje samo da bi dobio poklon od sponzora (neka majica) i kad mu je dala kesu sa majicom pitao ju je da li je crne boje i da li može odmah da je obuče. Nit "hvala što ste me pozvali" nit " bilo mi je prijatno" ili bilo koji drugi način konverzacije koji osnovna kultura i vaspitanje nalaže. Baš ono teška sirovina od čoveka.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Evo jedan podkast od pre par nedelja, domaćin zvezdaš i potvrda koliko je Novica sjajan momak i pristojan sagovornik.

                              Uživajte...

                              https://youtu.be/-YuO8A5UKrs

                              Comment


                              • Ajde neka neko obriše ove gluposti sliniše i ekipice, ovo je ipak topik kluba sa renomeom.

                                Comment

                                Working...
                                X