Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://youtu.be/uAwuui7t3Tw



    Snimak poslednje četvrtine
    https://www.youtube.com/c/krkipfc

    Comment


    • Originally posted by Mrkela View Post
      Treba jedan cisti suter i ova ekipa je onda dobra. Mene iznenaduje koji status na terenu i medu navijacima i medijima ima Marinkovic. On je daleko od talenata kakve su prije imali ili Partizan ili Zvezda a vjeruje mu se beskrajno
      Nebitno je kakav je ko bio ranije.
      Jednosavno je, Vanja je jedan od boljih mlađih igrača u svom godištu +/- 1 generacija.
      Tako je, kako je.

      Što se tiče odnosa javnosti, dosta je više nagativnih komentara, po meni bez razloga.
      Biće on sasvim dobar granični EC/EL igrač.

      Comment


      • Originally posted by Cooper View Post
        Da ne preterujemo oko Renfroa.

        Lik ima šut u EC 7/31 i u plus/minus koloni je debelo u minusu.

        Ritas -9 / +3
        Alba -1 / +13
        Monako -15 / +11
        Monako +9 / -6

        Sinoć šut 5/16 i 6 izgubljenih lopti, ali bar konačno plus dok je bio na parketu.

        Solidan dodatak na naš tim, ali za sada u EC/derbi razmerama niša posebno.

        Za Mornare i slične sasvim solidan.

        Što se love tiče, Brka je klasičan šljaker već godinama, uglavnom mesečni ugovori kad se neko povredi i nigde nije ostao do kraja ugovora.

        Sve u svemu, rekao bih da ostali bekovi igraju bolje od njegovog dolaska, imamo malo širu rotaciju i to je to.
        Borba bre i krvava kolena.
        Malo kvaliteta, 10 igrača i rotiraj.

        Što se Jankovića tiče, i on je solidan dodatak, malo više mesa, čvrstine, skok, odbrana, ali opet ta bacanja.


        Naša rotacija opet nije idealna.

        Renfro, Nikolić,
        Vanja, Pedž,
        Si, Zagor,
        Janković,
        Gagić, Lendejl, Janković

        Najviše nas kolje to što Novica ne može, pa tu krpe Zagor i Lendejl i to što je Pejdž nije plej a nejak je za 2 i ako nema partiju kao u Zadru nije ni za klinac.

        Sve u svemu, jesmo za top4 u ABA i jesmo u top12 u EC, ali smo miljama daleko od tog sledećeg koraka, finala ABA i top8 EC.
        Biće zajebano u Berlinu.
        Ček, jel ovo neko ušao na Kuperov nalog?
        Dobra analiza, samo bih dodao par stvari u vezi rotacije.
        Vidim da si stavio Paige-a na 2, a on je bar kombo. Koristi ga Trinkijeri na obe pozicije, a često igra sa njim i Renfroe-om/Nikolićem u isto vreme. Čak mislim da sam video u nekom od mečeva da su sva trojica na parketu istovremeno. Tako da je moje mišljenje da će Paige u nastavku sezone i dalje imati minute na kecu. Ali, razumljivo i logično je da se on pomerio na 2 dolaskom Renfroe-a. Između ostalog i tu je njegov veliki doprinos timu, rasterećivanje Paige-a na pleju.
        Po pozicijama, što je u principu zastarelo posmaranje, je ovako kako si napisao, ili slično, ali Trikijeri zna košarku i pravi petorke po ulogama, u zavisnosti od toga šta mu treba u datoj utakmici ili momentu iste. Sy je moderna 4, posmatrano kroz trend small ball-a. Nije nepovoljan mismatch kada je na 4, a povoljan za vas kada je na 3, zbog fizikalija i skoka na obe strane. Zagor je po meni više 2 nego 4, a idealno 3. To što je krpio 4 je baš teška prinuda, zbog Novice. Landale može bez problema na 4, pre svega zbog šuta za tri, pa glumi prilično uspešno strech 4 u paru sa drugim, "težim" centrom (Gagić/Janković). Jedino što u odbrani lako ispada kada ga napadne ulazom protivnička 4, a ima i problem da pohvata šta treba da radi u datoj situaciji. Ne znam koliko ste u + ili - kada je on na 4, sve zavisi da li će ubaciti te svoje trojke. Ovaj drugi Janković nešto zabagovao, iskreno ne znam šta ste očekivali, ja nisam mnogo, pa je povratak Novice u nekom optimalnom procentu za vas izuzetno bitno.
        Da ponovim, ako dobijete Zagora u top formi pred plej-of, svašta je moguće. Pod uslovom da ostali odigraju na nekom proseku i da agresivnost bude na nivou, kao u nekoliko prethodnih utakmica.

        Comment


        • Imamo previše ako u ekipi.

          Ako Zagorac pronađe top formu (trenutno odmara zbog 3. povrede u ovih par meseci), ako Renfo pronađe neku konstantu, ako Pejdž pogađa, ako Nikolić ne srlja, ako Si doprnosi u odbrani, ako Gagić ne pravi glupe faulove u napadu, ako Janković pogađa po bar 1 slobodno, ako, ako, ako...

          Izlistasmo celu rotaciju i tu je najveći problem ovog tima, nema lidera, nema sigurne poene, nema igrača koji zatvara utakmice, nema igrača koji izmišlja poene ni iz čega.

          Trinkijeri radi sa onim što je nasledio + 2 nako pojačanja.
          Prvo je zategao odbranu, sad polako treba kristalisati uloge u napadu.

          Realno je da nismo z finale ABA, ni za top8 EC, ali ekipa smo koja može da iznenadi, da natera protivnike na maksimum i sigurno se nećemo tek tako predati.

          Comment


          • Originally posted by Cooper View Post
            Nebitno je kakav je ko bio ranije.
            Jednosavno je, Vanja je jedan od boljih mlađih igrača u svom godištu +/- 1 generacija.
            Tako je, kako je.

            Što se tiče odnosa javnosti, dosta je više nagativnih komentara, po meni bez razloga.
            Biće on sasvim dobar granični EC/EL igrač.
            A zali boze onda ostale ako jeon jedan od boljih. Kao prvo trebao je biti igrac na kojeg se mozes osloniti sto se suta tice a to mu s godinama sve slabije ide jel ono on bjese i. Za kapetana postavljen lol. Ima problem sa neprepoznavanjem situacije i to bas veliki, necu reci da je ogranicen u tom pogledu ali previse srlja i premalo razmislja.

            Njima treba Pullen, takav tip igraca. Renfroe je radilica u obrani nema price moze i razigrati ali nije on scorer nije niti Paige ali bolje da on sutira a Renfroe razigrava nego da je obrnuto. Landale je tu najslabija karika pusta na sve strane i non stop preuzima u napadu je ogranice a i skok je misaona imenica
            Last edited by Mrkela; 23-01-19, 12:17.

            Comment


            • Jbg, tako je kako je.
              Pre neki dan sajt EL/EC ga predstavio kao jednog od najboljih mladih igrača.
              Da je ostao kod Duleta ili da je Trinki došao ranije, bio bi još bolji.

              Ovako momak ima tek 22 i čak 6!!! seniorskih trenera.
              Nema tu kontinuiteta u napretku.

              Ali biće on ok.
              Samo da Trinki i on ostanu i sledeće sezone u KKP.

              Comment


              • Nadam se ali samo kazem s obzirom na reputaciju, a upravo o toj medijskok hajki sam govorio(EC rising stars), je mene razocarao trenutnim igrama

                Comment


                • Pa tu je više do konkurencije.
                  Maldih igrača gotovo i da nema u evropskim okvirima.
                  Uvozi se sve i svaša, akcenat na fizici, dok igrača ispod 23 godine gotovo i da nema sa nekom ozbiljnijom minutažom.

                  Comment


                  • Originally posted by Cooper View Post
                    Da ne preterujemo oko Renfroa.

                    Lik ima šut u EC 7/31 i u plus/minus koloni je debelo u minusu.

                    Ritas -9 / +3
                    Alba -1 / +13
                    Monako -15 / +11
                    Monako +9 / -6

                    Sinoć šut 5/16 i 6 izgubljenih lopti, ali bar konačno plus dok je bio na parketu.

                    Solidan dodatak na naš tim, ali za sada u EC/derbi razmerama niša posebno.

                    Za Mornare i slične sasvim solidan.

                    Što se love tiče, Brka je klasičan šljaker već godinama, uglavnom mesečni ugovori kad se neko povredi i nigde nije ostao do kraja ugovora.

                    Sve u svemu, rekao bih da ostali bekovi igraju bolje od njegovog dolaska, imamo malo širu rotaciju i to je to.
                    Borba bre i krvava kolena.
                    Malo kvaliteta, 10 igrača i rotiraj.

                    Što se Jankovića tiče, i on je solidan dodatak, malo više mesa, čvrstine, skok, odbrana, ali opet ta bacanja.


                    Naša rotacija opet nije idealna.

                    Renfro, Nikolić,
                    Vanja, Pedž,
                    Si, Zagor,
                    Janković,
                    Gagić, Lendejl, Janković


                    Najviše nas kolje to što Novica ne može, pa tu krpe Zagor i Lendejl i to što je Pejdž nije plej a nejak je za 2 i ako nema partiju kao u Zadru nije ni za klinac.

                    Sve u svemu, jesmo za top4 u ABA i jesmo u top12 u EC, ali smo miljama daleko od tog sledećeg koraka, finala ABA i top8 EC.
                    Biće zajebano u Berlinu.
                    Ovo je 10 igraca + Gegic + Velickovic. Ako dovedete cetvorku, onda vam je jedan centar visak. Cak i Buducnost ima 4 igraca na te dve pozicije.
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Nema viška, Novica ne može.
                      Za njega je FČ pojam korisnosti i sposobnosti da igra na obe strane parketa.
                      Jbg, tako je kako je

                      A što se Amara tiče, rano je za njega.
                      Do letos je igrao amaterska takmičenja.
                      Kako sezona ide ka svom kraju sve manje za njega ima mesta.

                      Idealno bi bilo da dovedemo beka i četvorku, ali samo 1 slobodno mesto.

                      Ja sam za četvorku, a Novica u odelce pa pored Šćepe.

                      Comment


                      • Originally posted by Cooper View Post
                        Nema viška, Novica ne može.
                        Za njega je FČ pojam korisnosti i sposobnosti da igra na obe strane parketa.
                        Jbg, tako je kako je

                        A što se Amara tiče, rano je za njega.
                        Do letos je igrao amaterska takmičenja.
                        Kako sezona ide ka svom kraju sve manje za njega ima mesta.

                        Idealno bi bilo da dovedemo beka i četvorku, ali samo 1 slobodno mesto.

                        Ja sam za četvorku, a Novica u odelce pa pored Šćepe.
                        Pod kosem ima mesta samo za 4 igraca, cak iako ne racunamo spustanje Sya na 4. Sve ostalo je neracionalno trosenje para jer vam se moze. I da, mislim i da je Zvezda preterala sa 3 centra, iako je 1 cetvorka klinac.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Ima mesta za sve.
                          Trinki je majstor rotacija i uloga.

                          Ali na žalost mislim da se neće niko dovoditi.
                          Čak ni zamena za Sanija.

                          Comment


                          • Originally posted by Cooper View Post
                            Ima mesta za sve.
                            Trinki je majstor rotacija i uloga.

                            Ali na žalost mislim da se neće niko dovoditi.
                            Čak ni zamena za Sanija.
                            Pa ima mesta i za 20 igraca ako ce da igraju svaki drugi mec. Kakva zamena za Sanija, igraca koji nije ni u 12. O cemu ti pises?
                            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                            Comment


                            • O dugoj sezoni i naporima do kraja.
                              Biće povreda, prehlada, trebaće nekima i pauza.

                              Comment


                              • Znam ja da si napisao carsav da bi izgledalo ozbilno, ali ipak pazi da ne preterujes. Zamena za igraca koji nije ni u 12 znaci samo nastavak price o "nemamo para, ali igramo koliko mozemo", sto po broju upotrebljivih igraca jednostavno nije istina.

                                Dakle, moze nova cetvorka, ali umesto Gagica ili N.Jankovica. Pa S.Jankovic je otisao iz Zvezde jer nije imao prostora, a u Partizanu ne moze da skupi ni 15 minuta.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X