Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Antona View Post
    Bez obzira sto te interesuje misljenje grobara ja cu ponuditi svoj odgovor, cisto da udje u zapisnik, a ti ne moras da citas [emoji3]

    Naravno da se "propast" Partizana poklapa sa promenom vlasti u Srbiji jer su ovi novi odbili da upumpavaju pare samo u jedan klub kako je to radila Tadiceva i Daciceva ekipa.. Do dolaska Vucica na vlast Zvezda nije dobijala ni 10% drzavnih sponzorstava od onoga koliko je dobijao Partizan, ali to nije sprecavalo Grobare da uspehe do tog perioda pripisuju alhemiji i magiji njihovog trenera, koji kad je ostao bez tolikog drzavnog novca naprasno je i izgubio magiju.
    Jos jedan vazan faktor u "propasti" Partizana je i dug od 6m koji je nastao pre promene vlasti i koji im i sada visi nad glavom.
    Niđe veze sa vezom.
    Ovo demantuje čuveni uppr u gde se vidi da je itekako upumpavan novac i u drugi klub.

    Evo pre neki dan se pojavila tužba u vezi trećeg kluba koji je plaćao igrača 300k po sezoni.

    Tako da je u to vreme uvek bilo za više klubova.

    Što se tiče pitanja kolege iz PG, pad je počeo dolaskom Đilasa na mesto predsednika KSS.

    Nastavljeno jačanjem Đilasa u DS i nastavljeno do potopa od dolaska Vučića na vlast.

    Jedina sezona kada je drugi klub imao manje državnog novca od KKP pre Vučića je pred preuzimanje, ali to je bio dogovor na višem nivou.

    Naravno, ovo što Kronos priča u vezi lošeg rada u samom klubu je deo problema koji imaju svi državni klubovi.

    Klubove u regionu održavaju novac i treneri, pre Dule i Radonjić, a sada Džikić.

    Comment


    • Originally posted by Ivan_PG View Post
      Znate sto mene zanima posto slabo poznajem situaciju.Je li propast Partizana direktno povezana sa Vucicevim dolaskom na vlast,ili je tu bilo jos nekih problema od ranije koji su uticali na finansijski raspad kluba.Interesuje me misljenje iskljucivo grobara.

      I ranije je bilo finansijskih problema i ranije su gurani neki projekti, ispred imena klubova dodavili im prefiks evropski, dovodili vrhunske igrače i trenere, nemilice trošili novce, ali nisu uspevali jer je Partizan bio vođen od sportista koji imaju košarku u krvi i znaju kako stoje stvari bez obzira na manjak novca.

      Vučić je jedini shvatio da ni davanje kluba Čoviću i besomučnim sipanjem novca svoj klub ne može progurati ako ne uništi Partizan, smeni upravu i trenera, rasturi sistem građen godnama. Tako je i uradio, a i danas Partizan drži na uzici da se ne pomami slučajno.
      Tradicija, poštovanje kakvo u svetu košarke ima Partizan, bezbroj asova na parketu, trenera, ljudi iz sveta košarke... ne može se tako lako poništiti. Svi su svesni da su instant projekti kratkoročni. To čak i navijači Vučićevog kluba primećuju pa ih na nekim utakmicama EL nije bilo koliko prosečno navijača Partizana u ABA ligi.
      Polako.

      Comment


      • Originally posted by Ivan_PG View Post
        A sto znam,Dule jeste strasan trener.Sa onakvom ekipom uci medju 4 u EL je dovoljno za jednu trenersku karijeru.
        Naravmo sa onom ekipom sto je vodio zadnju sezonu niko na svijetu ne bi nista napravio,pa ni Obradovica da dovedes.
        Prijatelju, DV je poslednje sezone u ekipi imao Akojona, Tepica, Milosavljevica, NBA Pavlovica, Eda Murica, Macvana, Gagica i Milutinova, ne znam da li sam nekoga izostavio.. Elem, do tog polufinala ABA lige svi Grobari su bili ubedjeni da imaju jaci tim po pozicijama i veliku prednost na klupi.. Pisali su kako se Radonja usrao i da ce ga Dule pojesti za dorucak.
        Jbg, niko nije mogao ni da pretpostavi da ce Kalinic, do tog trenutka igrac bez reputacije, onako da rastuti jednu zvezdu kakva je bio Pavlovic, kao i da ce Luka Mitrovic da bude toliko dobar u duelima sa Macvanom

        Comment


        • Originally posted by Antona View Post
          Prijatelju, DV je poslednje sezone u ekipi imao Akojona, Tepica, Milosavljevica, NBA Pavlovica, Eda Murica, Macvana, Gagica i Milutinova, ne znam da li sam nekoga izostavio.. Elem, do tog polufinala ABA lige svi Grobari su bili ubedjeni da imaju jaci tim po pozicijama i veliku prednost na klupi.. Pisali su kako se Radonja usrao i da ce ga Dule pojesti za dorucak.
          Jbg, niko nije mogao ni da pretpostavi da ce Kalinic, do tog trenutka igrac bez reputacije, onako da rastuti jednu zvezdu kakva je bio Pavlovic, kao i da ce Luka Mitrovic da bude toliko dobar u duelima sa Macvanom
          A pretjerujes,Pavlovic je daleko od NBA zvijezde,talenat mu ne sporim ali zbog glave je jako nezahvalan igrac.Gagic je te sezonw nesto los bio.Ja se sjecam da sam tad imao osjecaj da ce Zvezda da ih zgromi.Treba uzet u obzir da Dule nije ista osoba 2014 i u periodu 2002-2010.Covjek je bolestan,secer,bubrezi.Sve se to odrazilo i na njega kao trenera naravno.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_PG View Post
            A pretjerujes,Pavlovic je daleko od NBA zvijezde,talenat mu ne sporim ali zbog glave je jako nezahvalan igrac.Gagic je te sezonw nesto los bio.Ja se sjecam da sam tad imao osjecaj da ce Zvezda da ih zgromi.Treba uzet u obzir da Dule nije ista osoba 2014 i u periodu 2002-2010.Covjek je bolestan,secer,bubrezi.Sve se to odrazilo i na njega kao trenera naravno.
            Nisam ni napisao da je Pavlovic bio NBA zvezda.. Ipak je on imao 10ak NbA sezona iza sebe dok je Kalina dosao iz RKG i niko nije mogao ni da pretpostavi da ce u tim mecevima da pruzi onakve partije na obe strane terena.. Bukvalno ga je izuo iz cipela.

            Comment


            • Originally posted by Antona View Post
              Prijatelju, DV je poslednje sezone u ekipi imao Akojona, Tepica, Milosavljevica, NBA Pavlovica, Eda Murica, Macvana, Gagica i Milutinova, ne znam da li sam nekoga izostavio.. Elem, do tog polufinala ABA lige svi Grobari su bili ubedjeni da imaju jaci tim po pozicijama i veliku prednost na klupi.. Pisali su kako se Radonja usrao i da ce ga Dule pojesti za dorucak.
              Jbg, niko nije mogao ni da pretpostavi da ce Kalinic, do tog trenutka igrac bez reputacije, onako da rastuti jednu zvezdu kakva je bio Pavlovic, kao i da ce Luka Mitrovic da bude toliko dobar u duelima sa Macvanom


              Pavlović došao u decembru bez treninga pravo sa pecanja, Akojon došao u martu, Milosavljević posle kidanja ukrštenih ligamenata i 10 meseci neigranja, Milutinov pola sezone igrao sa ozbiljnom povredom lista, njegove zamene bil Đumić i Šalić, Gagić otišao početkom godine, igrači igrali bez para, mnoge od njih isplaćivao Pavlović iz svog džepa.

              Dobro smo i završili sezonu...
              Last edited by bounty hunter; 12-09-18, 16:55.

              Comment


              • Ovo su već žešće gluposti.
                Te sezone je bila teška nemaština.
                Koliko je imao godina Milutinov?
                Koliku je pauzirao Gagi od acl?
                Mačvan i Saša došli da pomognu, Tepa propo, Gagić pobegao u decembru, igrali Đumić, Bezbradica, Dalo.

                Tu je jedino Murić bio plaćen preko 100k.

                Comment


                • Sustina je da ovo sadasnje stanje ne valja kurca.Ja koji sam navijac Buducnosti uzivao sam da gledam duele Zvezde i Partizana u onom prelaznom periodu kad su oba tima bila poprilicno jaka,2012te,2013 te.Svadje Covica i Vujosevica,tuce.Ko ce to sad da gleda,niko.
                  Mora nesto da se uradi.

                  Comment


                  • Pa realno treba oko 3, 3 i po milke

                    Comment


                    • Da ne kvotujem sad nikoga, neka ovo bude odgovor i Bauntiju i Kuperu.

                      Besparica jeste bila problem ali videli smo da je Radonja svoju poslednju sezonu u Zvezdi zavrsio sa 3 isplacene plate igracima a sumnjam da su igraci Partizana primili manje od toga.. Tako da je to samo izgovor.

                      Vratio bih se na pocetak diskusije i konstataciju IvanaPg da DV sa onom ekipom nije mogao vise od onoga sto je postigao.. DV jeste u tim mecevima uspeo da izvuce maksimum iz igraca i ako im je islo traljavo tokom sezone.. Da je Partizan uspeo poslednjw kolo da pobedi u Podgorici isao bi na Cedevitu i njih bi oprao 3:0.

                      Ja sam jedno 3 puta trazio Partizanovu temu u arhivi foruma Avangarda da iscitam natenane kakvo je raslolozenje Grobara bilo pred te meceve, i mogu da kazem da su svi bilu ubedjeni da Partizan ima prednost na pozicijama 2, 3 i 4 i ogromnu prednost na klupi.. Da ne pricam kakvo je raspolozenje zavkadalo kad je Partizan napravio brejk u gostima i izjednacio rezulatat na 1:1.
                      Jedino Pit Bull(uticajni forumas sa Avangarde) nije bio optimista.
                      Last edited by Antona; 12-09-18, 17:07.

                      Comment


                      • To su gluposti.

                        Da Zvezda sutra igra F4 navijači bi se naložili da osvajaju.

                        Jedno su navijačke želje, drugo je realnost.

                        Realnost je da je Partizan te sezone imao 8 igrača, ogromne finansijske probleme, prvog centra od 20 godina i niko normalan se ne bi kladio da može do finala.

                        Zvezda je bila izraziti favorit sa razlogom.

                        Comment


                        • Originally posted by Cooper View Post
                          To su gluposti.

                          Da Zvezda sutra igra F4 navijači bi se naložili da osvajaju.

                          Jedno su navijačke želje, drugo je realnost.

                          Realnost je da je Partizan te sezone imao 8 igrača, ogromne finansijske probleme, prvog centra od 20 godina i niko normalan se ne bi kladio da može do finala.

                          Zvezda je bila izraziti favorit sa razlogom.
                          Ja ne pricam pricam o lozenju i zeljama navijaca.. Bilo je valjda i nekih kvalitetnih postova i analiza i svi su bili ubedjeni da Partizan ima veliku prednost u odnosu na Zvezdu.. Pretpostavljalo se da ta prednost lezi na pozicijama na kojima igraju Milosavljevic, Pavlovic i Macvan, prednost na klupi kao i veliku psiholosku prednost na osnovu tradicije.
                          E sad, nije Zvezda bila mnogo bolja u tim mecevima od Partizana.. Da su recimo Kalinic i Pavlovic zamenili uloge i odigrali na nivou svojih reputacija ta serija bi lagano otisla na drugu stranu.

                          Comment


                          • Gagi i Maki i jesu igrali odlično.
                            Ali to su samo 2 igrača.

                            Mi smo koristili 8, utakmice na svaka 2 dana.
                            Vi ste imali dosta širu klupu, koristili 10 igrača i jače ostale pozicije.

                            Nismo slučajno mi bili 4. na kraju ligaškog, a vi prvi.

                            Bili ste dosta jači i sasvim je nebitno šta je ko gde pisao i rekao.

                            Comment


                            • Večeras protiv kluba koji ima jednu manu...


                              ... ovde

                              Comment


                              • Tad je DV imao preko 250k..Muric itd..su imali dosta kao i ostali..Milosavljevic je imao preko 200k i ranije itd..precerujes sad..itd..ali dobro..razmisljas isto kao i ova moja strana..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X