Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Igrao je sedamnaestogodišnji Dušan Tanasković.
    Tane na 5, Peca na 4.
    Prosek 17 i po godina.

    Comment


    • Malo čudno suđenje što se faulova tiče...
      Australijanac i Amer su odlični, tu smo uboli s pojačanjima.
      Vanja odlično počeo, posle malo stao. Fali Bandža, naročito u odbrani da zatvara reket i skače. Mali Pecarski je odličan igrač i biće veliki as, to sigurno, ali sada je dosta fizički slab za svoju poziciju, premekani smo s njim u odbrani.

      Saragosa ima odlično skockan tim.

      Comment


      • Šesnaestoplasirani tim iz prošle sezone ACB lige Teknikonta Saragosa porazila Partizan 87:81.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ovo večeras uopšte nije bilo loše... uzimajući u obzir da smo igrali bez 4-5 jako bitnih igrača.
          Na 1 i 5 imamo stvarno dva odlična lika, nisu loši ni u odbrani, skaču, borbeni su, u napadu izuzetni. Lendejl je 1 na 1 nekoliko puta poslao Vaskeza i opnog Kubanca po burek, fina igra i leđima i licem ka košu. Pejdž zna i da razigra i da izrešeta koš kada treba. Još malo da se naviknu na suđenje (koje je bilo prilično čudno) i biće to OK.
          Hrabri Vanjina igra, dosta je zreliji, čini se da ne srlja onoliko, dobra selekcija šuta i iako ova tekma nije pravi reper - dosta bolja i odgovornija igra u odbrani. Odlično je nekoliko puta zaustavio akcije za Seibutisa koji nas je zatrpao u prvom, ispratio ga je snažno kod nekoliko ulaza kada ovaj nije mogao da iznese loptu do obruča.
          Dobar je bio i Nikolić, Gagić u odbrani, Pecarski, Aranitović i gavrilović solidni. Nadskakali smo ih, imali nešto lošiji šut, slabo suđenje i skroz skražen roster bez ijedne trojke - i opet smo se mi pitali za pobedu jer smo imali +6 par minuta do kraja. Neiskustvo i pravljenje faulova na njihovim najboljim izvošaćem slobodnih su presudili.
          To kretenisanje za šampiona pripremnog perioda prepuštamo kraljevima koji su košarku počeli da prate od skoro.

          Comment


          • Mačvan ponovo pokidao ligamente kolena...

            Drži se ljudino.

            Comment


            • Bo lutkica...




              Gostovanje Partizana u Taragoni, donelo je i susret prijatelja. LJudi koji su zajedno gradili jednu od najuspešnijih sezona u istoriji tima ih Humske, bivših cimera – Dušana Kecmana, sada tim menadžera crno-belih i Boa Mekejleba, u narednoj sezoni plejmejkera Saragose. Tima protiv kojeg su crno-beli igrali sinoć u ovom španskom gradu na obalama Mediterana.

              I pre nego što su se videli na terenu, bivši saigrači su u hotelu vratili film na godinu kada je Partizan igrao fajnal-for Evrolige u Parizu, kasnije na čudesan način osvojio titulu na fajnal-foru ABA lige u Zagrebu. Osvojio je i oba domaća trofeja, ali ne tako spektakularno.

              Kako je sam Mekejleb rekao u „lajv-četu“ na Instagram profilu Partizana, tu sezonu nikada neće moći da zaboravi.

              - Priključio sam se timu kasnije. Svi ljudi su mi pričali o navijačima. Ali, to je bila tek moja druga sezona u Evropi, bio klinac i nisam znao šta da očekujem. Na kraju je to bila sjajna sezona. Dosta sam naučio od Duleta, Božića, Kecmana... Postao sam čovek u Partizanu. Igranje pred takvim navijačim, dizalo me na neki drugi nivo. Uvek sam verovao u svoje košarkaške sposobnosti, ali ta podrška me nosila na viši nivo.

              Osim toga...

              - Partizan me predstavio Evropi. Pre toga niko nije znao za mene. Nikad neću zaboraviti tu sezonu.

              Pre sećanja na sjajne pobede, Mekejleb se setio i jednog bolnog poraza.

              - Igrali smo protiv Panatinaikosa i izgubili 20 razlike i otišli smo u svlačionicu. Ali, navijači su i dalje bili u dvorani i sve vreme su pevali. Vratili smo se na teren i slavili sa njima. Iako smo izgubili 20 razlike, ostali su sa nama, bodrili su nas... Pamtim tu utakmicu.

              Na konstataciju da grčki novinari tada nisu mogli da veruju šta se dešava, Mekejleb je uzvratio.

              - Ni ja nisam mogao da verujem. Izgubili smo 20 razlike, mislio sam da će svi biti ljuti. Ali oni su ostali tu, posle smo zajedno pevali...

              U prisustvu Dušana Kecmana, tvorca jednog od najčudesnijih pogodaka u istoriji košarke, čiji je svedok bio i on, Mekejleb se setio finala ABA lige u Zagrebu.

              - Nikad u životu ništa slično nisam video. To je bio šut za titulu. Ne znam kako je pogodio, ali sam srećan što jeste. Svi smo igrali loše, on nas je spasao.

              Mekejleb je kasnije u Fenerbahčeu igrao sa Bojanom Bogdanovićem, kome je ta Kecmanova trojka oduzela epitet junaka meča – on je prethodno pogodio za vođstvo. U Zagrebu su mislili i pobedu. Kecman je imao drugačiji plan.

              - Bojan mi je stalno pričao kako smo imali sreće. Ali, mi smo pobedili, nije važno kako.

              Te sezone Partizan je igrao i svom četvrtom fajnal-foru Evrolige.

              - Imali smo veliku šansu da pobedimo Olimpijakos u polufinalu. Nažalost, nismo. Dosta navijača je došlo da nas podrži. I zahvalni smo im na tome.

              Dok je na Instagramu Partizana išao prenos razgovora sa Mekejlebom, od navijača su stizale poruke „Bo, vrati se kući“. Eksplozivni plejmejker je poručio navijačima:

              - Želim da vidim Partizan na vrhu ponovo. Jedan od mojih ciljeva je da se vratim u Partizan. Možda će se to dogoditi, možda neće. Ne znam. Videćemo.

              Comment


              • Jel ukinuto pravilo 3 sekunde u reketu?

                Pitam zbog toga što su izgleda Kolton Ajverson i Abromaitis poneli opremu za kampovanje.

                Simpatična ekipa Tenerife... Posle 12 minuta igre šutiraju trojke 9/13.
                Last edited by bounty hunter; 09-09-18, 18:40.

                Comment


                • Originally posted by dekkard
                  Partizan demoliran u još jednoj pripremnoj utakmici u Španiji. Ovog puta dželat je bio prošlogodišnji osmoplasirani tim ACB lige i učesnik FCL Iberostar Tenerife , koji su trijumfovali rezultatom 103:65.
                  Suzdrzi se ovakvih provokacija jer sledeci ban ce te udaljiti od foruma na jaaaaaaaaaako dugo vreme.

                  Cemu ovi postovi? Jel toliko ne mozes da se suzdrzis i prebacis ove bljuvotine na Pomracenje? Opet teras po starom, i ne pokusavaj da bilo sta racionalizujes ovde, namera je ocigledna. Samo ces pre da zaradis ban...


                  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                  Last edited by MannyCalavera; 09-09-18, 19:59.

                  Comment


                  • Originally posted by MannyCalavera View Post
                    Suzdrzi se ovakvih provokacija jer sledeci ban ce te udaljiti od foruma na jaaaaaaaaaako dugo vreme.

                    Cemu ovi postovi? Jel toliko ne mozes da se suzdrzis i prebacis ove bljuvotine na Pomracenje? Opet teras po starom, i ne pokusavaj da bilo sta racionalizujes ovde, namera je ocigledna. Samo ces pre da zaradis ban...

                    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                    Zaradio je za pocetak 10 dana.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Zaradio je za pocetak 10 dana.
                      Zasluzio je mnogo vise, jer mu je nti prestup i ban. Dok ne fasuje 6 mesecin ocigledno da se nece smiriti.

                      Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                      Comment


                      • Malo falilo da bude 41 razlike

                        Dve dobre stvari sa večerašnje utakmice...
                        ... prisetismo se legendarnog rezultata...
                        ... Lončar i drugari su svesni da mora da se pojača sastav.

                        Odbrana baš kriminalna. Oni od 36-30 prave 16-0, Čaki ne traži tajm, mi i dalje u laganom ritmu, u fazonu opušteno - sve je pod kontrolom.
                        Inače, u tom periodu Tenerife šutira za 3 preko 70%. I kasnije su nastavili da pogađaju, ne baš u tolikom procentu.
                        Mora to mnogo čvršće u odbrani i što više tranzicije, imamo takve igrače.
                        Baš dosta fali Bandža, dobra četvorka i iskusan bek.

                        Comment


                        • Kakav je bio Zagorac?

                          Edit: ne mislim samo na statistiku, vise na stav na terenu, timski doprinos

                          Comment


                          • Davao je neke znake života ili bolje da kažem - bilo je dosta lošijih većeras. Uklopio se odlično u sveopšte sivilo.

                            Čanak je rešio da mu da dosta prostora, čini mi se da je imao najveću minutažu. Dok je bilo snage i dok se ceo tim držao bio je skroz OK. Čim je ušao iz ćoška je pogodio trojku. Kasnije kako je tim padao, a ovi sve pogađali, tako je i on bio sve lošiji.
                            I koliko god da je bio loš, bio je duplo bolji od Vanje.

                            Comment


                            • Originally posted by bounty hunter View Post
                              Davao je neke znake života ili bolje da kažem - bilo je dosta lošijih većeras. Uklopio se odlično u sveopšte sivilo.

                              Čanak je rešio da mu da dosta prostora, čini mi se da je imao najveću minutažu. Dok je bilo snage i dok se ceo tim držao bio je skroz OK. Čim je ušao iz ćoška je pogodio trojku. kasnije kako je tim padao, a ov sve pogažali, tako je i on bio sve lošiji.
                              I koliko god da je bio loš, bio je duplo bolji od Vanje.
                              Vanju treba zatvoriti u dvoranu 6 meseci i samo sa dribla. Bas katastrofalno izgleda sa loptom u rukama, sto je ipak nedopustivo za beka u 21. Veku.

                              Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                              Comment


                              • Bogdan za sirotinju.

                                Bez ikakvog provociranja, dosta su slicni njih dvojica.

                                Comment

                                Working...
                                X