Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dnevna doza Glimija...



    Comment


    • Košarkaški klub Partizan otvorio je svoju novu kuću u Diplomatskoj koloniji na Dedinju.
      Ovo je bilo jedno od obećanja predsednika crno-belih Ostoje Mijailovića, a nakon prigodnih reči ozvaničene su i promene u sportskom sektoru, ali i saopšteni neki poslovni rezultati.

      Prema rečima prvog čoveka KK Partizan, kada je došao u klub pre 10 meseci, dug je bio 7,86 miliona evra, a sada iznosi 3,78 miliona evra.

      Najveće dve grupe poverilaca bili su banke i igrači, rekao je Mijailović i dodao da je klub dobio spor sa Marfin bankom.

      Upitan da li je KK Partizan vlasnik ove kuće, Mijailović je odgovorio:

      "Partizanova kuća je iznajmljena kao poslovni prostor, daleko smo od toga da možemo da priuštimo kupovinu ovakvog objekta. Dipos je objavio javni konkurs, mi smo se javili i dali adekvatnu ponudu".

      Dodao je da će, kada finansijska situacija bude povoljnija, prioritet Partizana biti da obezbedi svoju dvoranu.

      U Partizanovoj kući biće i radno mesto novog sportskog direktora Nikole Lončara, kao i kancelarija namenjena treneru i stručnom štabu prvog tima.

      "U januaru smo se dogovorili da se vratim u Partizan čim završim obaveze u Španiji, gde sam radio na televiziji. Ostoja Mijailović me je ubedio da je Partizan pravo mesto za nastavak moje karijere. Želim da pomognem Partizanu da se što pre vrati tamo gde mu je mesto, a to znači da osvaja trofeje i da igra Evroligu. Doneću energiju, znanje, kontakte, veze. Nemam iskustvo u ovom poslu, ali sam celog života u košarci", rekao je Lončar.

      Saopšteno je i da će Vlada Dragutinović, još jedan član generacije KK Partizan koja je osvojila titulu prvaka Evrope u Istanbulu 1992. godine, preuzeti funkciju direktora mlađih kategorija umesto Zorana Stevanovića.
      Mijailović je rekao i da je klub zakupio na 36 meseci sportski centar "Korn" u Šumicama za rad mlađih kategorija, kako ne bi plaćao skupe pojedinačne termine.

      Inače, iz Humske 1 u novu kuću preseliće se još služba za odnose sa javnošću i marketing odeljenje. Administracija i sedište kluba ostaće na dosadašnjoj adresi, na stadionu Partizana.
      Kuća je zamišljena kao "dom svih partizanovaca", čija vrata će biti otvorena svima onima koji su deo sebe ugradili u istoriju jednog od najuspešnijih klubova na ovim prostorima, osvajača desetina trofeja i rasadnika igrača za reprezentativne selekcije, kao i NBA timove.

      "Nisam zadovoljan petim mestom u ABA, niti igrama u Superligi, ali je osvajanje Kupa dobar rezultat", rekao je predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović o prethodnoj sezoni i potom govorio o predstojećoj:

      "Nama je mesto u Evroligi, iako će i Evrokup naredne sezone biti možda najjači u poslednjih 10 godina. Cilj u ABA ligi nam je prvo mesto, ali nećemo ga juriti po svaku cenu, nećemo srljati u potrazi za pojačanjima, jer tako možemo da se vratimo u probleme iz prošlosti".

      Novi sportski direktor Nikola Lončar ima zadatak da napravi tim za predstojeću sezonu. Udarna vest je da srce tima - Novica Veličković - ostaje.

      "Novica Veličković je dete Partizana i ostaje u klubu. Imamo malo igrača pod ugovorom, vodimo pregovore sa više igrača, ali još nismo ništa konkretizovali. Cilj je da stvorimo bazu domaćih igrača i da onda tim popunimo strancima. Imaćemo novosti možda pre 1. jula", rekao je Lončar.

      A šta će biti sa NWG?

      "Ima opciju da ode, uz obeštećenje koje iznosi 250.000 dolara za NBA i 100.000 za Evropu. Rok da se izjasni je kraj jula, ali požurujemo njegovu menadžersku agenciju, kako bismo što pre znali na čemu smo i da možemo dalje da radimo na selektiranju tima", odgovorio je Lončar.

      Dodao je da će Nenad Čanak ostati trener prvog tima, a da će se klub potruditi da mu, posle odlaska Dejana "Džolija" Mijatovića u Nemačku, bude doveden "bar podjednako dobar pomoćnik".
      ....
      Last edited by bounty hunter; 25-06-18, 17:34.

      Comment


      • Dosta dobar plan za narednu sezonu.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Nije mi jasno kako je toliko smanjio dug, mislim da je to šema kokekza terza, tj sns priča
          Ali ajde da vidimo šta će biti od sve te priče
          Sjeća li se neko koliko je rekao limar da se dugovalo banci
          Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

          Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Dosta dobar plan za narednu sezonu.
            Ako smem , najbolja odluka je vezana za Vladu Dragitnovića

            Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

            Comment


            • Srećan Rade svima koji slave vol. 3. Trebalo bi da je sada konačno istina i da neće ništa iskrsti mada nema i dalje potvrde.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Rade, i to na 3 godine.

                Comment


                • Rade i Novica tu, cekamo da vidimo sta ce biti sa Tepicem i Lukovicem. Za Gosa mi je svejedno, uglavnom kao i pre dve godine brzo cemo sklopiti ekipu. Ako ode Gos, verovatno ce nam plej biti poslednja pozicija gde cemo se pojacati.

                  Suma jeste simbolicna, ali kada igrac takvog kalibra dodje kod nas i ima pozitivne utiske znaci da smo malo poboljsali nasu pregovaracku poziciju u narednom periodu.
                  Last edited by Ricma; 27-06-18, 07:22.

                  Comment


                  • Originally posted by Ricma View Post
                    Rade i Novica tu, cekamo da vidimo sta ce biti sa Tepicem i Lukovicem. Za Gosa mi je svejedno, uglavnom kao i pre dve godine brzo cemo sklopiti ekipu. Ako ode Gos, verovatno ce nam plej biti poslednja pozicija gde cemo se pojacati.

                    Suma jeste simbolicna, ali kada igrac takvog kalibra dodje kod nas i ima pozitivne utiske znaci da smo malo poboljsali nasu pregovaracku poziciju u narednom periodu.
                    Hoće i Luković doći za simboličnu sumu?

                    Comment


                    • Koje su to simbolične sume?
                      Vidim stalno se spominju pa rekoh da priupitam. Nekada se pregovaranje oko novčane valute krilo ko zmija noge danas svi znaju sve o transferima i njihovim tajnama.

                      Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                      Comment


                      • Informacija je da Goss ima izlaznu klauzulu u iznosu od 100 000 evra, na to je mislio Maric. A ovaj Ica smara i vrti neke leve price zajedno sa Valterom mesecima unazad, tako da ne znam na sta je on mislio.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Ica i Walter još malo počeće za Partizan navijati. Stalno nas komentarišu i bave se našim problemima, što samo govori da srce ipak tuče u crno-belim nijansama.

                          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Gos jedna od želja novoizabranog stratega Oly-ja Davida Blata.

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Postoji priča da smo ozbiljno zainteresovani za Bogdana Radosavljevića (25 godina, 212) centra Albe.

                              Za sada se dovode samo domaći igrači, skromno u okviru mogućnosti.

                              Comment


                              • Pa koliko vidim osim Budućnosti svi su u nekom zatišju.

                                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X