Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Teorija i praksa su dve dijametralno suprotne strane.Kod nas u praksi sve je moguce, u drugim ozbiljnim drzavama se takve stvari nikad ne bi desile.Kakvi crni ugovori ce da se postuju u banana drzavi kao sto je Srbija.Uvek ce jedna strana da sjebe drugu.

    Potpisan je predugovor sa njim zato sto se ocekivalo da od arbitraze dobije raskid ugovora.

    Edit:I naravno da kada sam rekao druga strana, mislio sam na svaku osobu koja ima moc, reputaciju i uticaj.Politicari i oni koji su povezani sa politikom uvek ce se izvuci, ne vaze ista pravila za sve.
    Last edited by Ricma; 06-10-16, 00:17.

    Comment


    • Originally posted by Ljuba90 View Post
      Nemamo upravu kakvoj se ti nadas.
      Rizikovacu da opet pokrenem sto puta prezvakanu temu, ali cu pitati zasto tako mislis? Sta je to lose nasa uprava uradila za ovih godinu dana?

      Originally posted by Ricma View Post
      Cak i da je validan taj predugovor dzaba pricamo, u ovoj zemlji se malo toga sta postuje.Bas primer kad se ABA liga vratila na Arenu.Zapravo to samo kod nas je ugovor jednak usmenom dogovoru, cak i da je potpisan ako drugoj strani bude odgovaralo taj ugovor ce da postane nevazeci.Sve se radi zarad tudjih(licnih) interesa.
      Vidi, nije isto kada parafiras nesto sto je navedeno na papiru i kada se sa nekim usmeno dogovoris. Usmeni dogovor je nista, nema nikakvo znacenje i nikakvu pravnu tezinu, ali ako si stavio svoje ime i prezime na papir, moras da snosis odredjenu vrstu sankcija zbog toga sto si prekrsio ugovor. Da li ce se to resavati na sudu ili na neki drugi nacin, svejedno je. Jos ako uzmes i avans (ne znam da ga je Rakicevic uzeo, ali tako se prica), onda je situacija jos slozenija.

      Sta se desavalo oko ABA lige, Sport Kluba i Arene ja ne znam. Ali ako je Sport Klub sa njima potpisao visegodisnji ugovor onda ima pravo da ih tuzi, sto verujem da je i uradjeno.

      Comment


      • Daj bre, jebu nas kako stignu, a mi se zahvaljujemo Vucicu, hvalimo Djilasa, cutacemo za Rakicevica. Niko se ne bori za klub, nego cute i mole se da prodje bar jedan dan a da se neko ne ispisa po nama.
        Jasno mi je kakva je situacija u drzavi, ali nisam ocekivao da budemo ovolike sise.
        Jedan Mica Beric je najebao, niko nije stao iza njega...

        Uprava je dovela Dzikica i to joj je jedini plus. Sve ostalo uzas...

        Comment


        • Originally posted by Ricma View Post
          Teorija i praksa su dve dijametralno suprotne strane.Kod nas u praksi sve je moguce, u drugim ozbiljnim drzavama se takve stvari nikad ne bi desile.Kakvi crni ugovori ce da se postuju u banana drzavi kao sto je Srbija.Uvek ce jedna strana da sjebe drugu.

          Potpisan je predugovor sa njim zato sto se ocekivalo da od arbitraze dobije raskid ugovora.

          Edit:I naravno da kada sam rekao druga strana, mislio sam na svaku osobu koja ima moc, reputaciju i uticaj.Politicari i oni koji su povezani sa politikom uvek ce se izvuci, ne vaze ista pravila za sve.
          Maricu, znaci ti tvrdis, a shodno svom poznavanju nacionalnog i uporednog prava, da jedino u Srbiji i slicnim banana drzavama se desavaju situacije da jedna ugovorna strana ne izvrsi obavezu na koju se prethodno obavezala ugovorom?

          Comment


          • Može li uvid u predugovor koji je potpisan dok je imao validan ugovor s Metalcem. Mogao je biti sastavljen na milion načina a pošto imate uvid lijepo bi bilo da ostavite sadržinu

            Comment


            • Originally posted by Ljuba90 View Post
              Daj bre, jebu nas kako stignu, a mi se zahvaljujemo Vucicu, hvalimo Djilasa, cutacemo za Rakicevica. Niko se ne bori za klub, nego cute i mole se da prodje bar jedan dan a da se neko ne ispisa po nama.
              Jasno mi je kakva je situacija u drzavi, ali nisam ocekivao da budemo ovolike sise.
              Jedan Mica Beric je najebao, niko nije stao iza njega...

              Uprava je dovela Dzikica i to joj je jedini plus. Sve ostalo uzas...
              Pa jebali su nas i ranije, samo sto smo pravili rezultate pa su se svi problemi gurali pod tepih, a za to vreme su napravljeni ogromni dugovi. Sada su ti dugovi stigli na naplatu i potpuno je normalno da izgledamo ovako. Kako moze da bude, i ovo je banja i tako ce biti sve dok se finansijski ne stabilizuje klub. Ja ne znam sta ti ocekujes, finansijski smo mnogo slabiji od Zvezde tako da koji god se igrac dovede u pitanje da li ce tamo ili ovamo, realno je da ode u Zvezdu koja igra evroligu, koja ima puno para i koja napada titule u svim takmicenjima. Trenutno se ne mozemo takmiciti sa njima na tom polju.

              Dalje, Vucica moramo da hvalimo, ne zato sto to volimo vec zato sto nemamo drugog izbora. Dule ga je poslednjih nekoliko godina direktno ili indirektno prozivao po medijima pa smo dosli u situaciju da pocnemo sezonu sa 5 ispod-prosecnih igraca u rosteru i dugovima do guse. Da li po tebi treba i dalje tako da se ponasamo? Mozemo mi i tako, ali onda nema sponzora, nema para, nema nicega.

              Ne secam se da smo hvalili Djilasa, a ako me secanje ne vera, njega je za predsednika saveza predlozio Sasa Danilovic, tadasnji predsednik Partizana.

              Za Rakicevica se nece cutati. Sacekacemo ponedeljak, kao sto je Tosa najavio, pa cemo videti o cemu se radi. Ja baratam samo informacijama koje sam cuo od Tegija, a znamo da covek nikada ne govori o bilo cemu a da nema konkretnih informacija. Zato sam i rekao, ako smo dobra uprava, trebalo bi da resimo taj problem. Ajde da sacekamo da vidimo sta ce da se uradi pa da onda komentarisemo. Zasto da osudjujemo nekoga unapred?

              Kako se covece ne bore za klub?! Pa ljudi su dosli u najtezem momentu u istoriji Partizana da probaju da rese problem. Bolje izgledamo nego prosle sezone, imamo jacu ekipu, boljeg trenera, vratili smo Telekom, zadrzali NIS, nemamo problem sa blokadom racuna...Ne znam sta jos ocekujes, na koji to drugaciji nacin se moze boriti za klub, jedino da se svima suprotstavljas, da nekoga prozivas i da se sa nekim prepucavas preko medija samo da bi odbranio neku svoju cast i da bi pokazao svima da si u pravu. Svako ko pokusava na takav nacin da istera neku pravdu, ne prolazi dobro ni u sportu a ni generalno u zivotu.

              Sto se Berica tice, iskreno ne vidim razloga za njegovo povlacenje. Vucic je tada u nekoj emisiji rekao da uprava ne govori dovoljno o tome da on pomaze finansijski i da kao zbog toga navijaci vicu to sto vicu. Dakle, mislio je na upravu, ne na jednog coveka, na Berica. Klub je izdao saopstenje, sve ok, ne vidim razloga da se on oseca prozvanim, jer ne radi samo on u upravi. To je klasican marketinski trik na koji je covek naseo.

              Citajuci vase postove, nikako nisam mogao da zapazim da nudite neku alternativu. Znaci ako ne bi trebalo da se zahvaljujemo Vucicu, sta bi onda trebalo da se radi? Ako vam se ne dopada kako se ovi ljudi bore za klub, kako bi onda trebalo da se bore? Ako nas neko uceni zabranom registracije igraca, ako nas "presele" u drugo takmicenje, ako nije trebalo to da dozvolimo, opet STA bi trebalo da se uradi? Shvatite ljudi da nismo u poziciji da odlucujemo, da biramo, da komandujemo, da se ponasamo kako hocemo. Svako zna sta bi trebalo da se uradi, ali jedno su zelje a drugo mogucnosti.

              Da li je dobra ili losa odluka da se igra fibino takmicenje, ostaje da se vidi. Fiba ocigledno ima veliku moc i ja iskreno ocekujem da kroz par sezona svi klubovi igraju fibinu ligu, kako god se ona zvala i kakve god klasifikacije imala. Sad neki govore kako odredjeni savezi nisu suspendovali klubove koji su ipak odlucili da igraju evrokup. Da mi sacekamo neki period pred pocetak nekog prvenstva gde treba da ucestvuju reprezentacije pa da vidimo kako ce i sta biti. Sada te teme nisu aktuelne i o tome se puno ne prica, ali pricace se sigurno leta naredne godine pred evropsko prvenstvo.

              Comment


              • Uopste ih ne poredim sa proslom garniturom, jer i nema neke razlike. I izvini sto nemam vremena, a ni zivaca da ti odgovaram opsirno na tvoj post.


                I da, za Rakicevica ce se cutati, ili reci vrlo malo i nesto nebitno. Za EK su nas prejebali, para i dalje nema i nece ih ni biti. Jbt pogledaj ko nama igra. Stranci koje ne bi pozeleo ni najgorem neprijatelju, visoki igraci koji svi zajedno ne mogu da dodju do dvocifrenog broja skokova. Niti jedan talenat za prodaju (Vanja to nije).
                I nista meni to ne smeta, ja Partizan volim vise danas nego kad smo igrali F4 EL. Samo kazem da nam u klubu sede i sedeli su nesposobni ljudi. Pre je bar tu bio jedan koji nije bio picka na kvadrat.

                Bukvalno se od prvog do poslednjeg slova ne slazem sa tobom, pa je bolje da ne tera svako svoju pricu.
                Ziv bio

                Comment


                • Originally posted by Batman View Post
                  Pa jebali su nas i ranije, samo sto smo pravili rezultate pa su se svi problemi gurali pod tepih, a za to vreme su napravljeni ogromni dugovi. Sada su ti dugovi stigli na naplatu i potpuno je normalno da izgledamo ovako. Kako moze da bude, i ovo je banja i tako ce biti sve dok se finansijski ne stabilizuje klub. Ja ne znam sta ti ocekujes, finansijski smo mnogo slabiji od Zvezde tako da koji god se igrac dovede u pitanje da li ce tamo ili ovamo, realno je da ode u Zvezdu koja igra evroligu, koja ima puno para i koja napada titule u svim takmicenjima. Trenutno se ne mozemo takmiciti sa njima na tom polju.

                  Dalje, Vucica moramo da hvalimo, ne zato sto to volimo vec zato sto nemamo drugog izbora. Dule ga je poslednjih nekoliko godina direktno ili indirektno prozivao po medijima pa smo dosli u situaciju da pocnemo sezonu sa 5 ispod-prosecnih igraca u rosteru i dugovima do guse. Da li po tebi treba i dalje tako da se ponasamo? Mozemo mi i tako, ali onda nema sponzora, nema para, nema nicega.

                  Ne secam se da smo hvalili Djilasa, a ako me secanje ne vera, njega je za predsednika saveza predlozio Sasa Danilovic, tadasnji predsednik Partizana.

                  Za Rakicevica se nece cutati. Sacekacemo ponedeljak, kao sto je Tosa najavio, pa cemo videti o cemu se radi. Ja baratam samo informacijama koje sam cuo od Tegija, a znamo da covek nikada ne govori o bilo cemu a da nema konkretnih informacija. Zato sam i rekao, ako smo dobra uprava, trebalo bi da resimo taj problem. Ajde da sacekamo da vidimo sta ce da se uradi pa da onda komentarisemo. Zasto da osudjujemo nekoga unapred?

                  Kako se covece ne bore za klub?! Pa ljudi su dosli u najtezem momentu u istoriji Partizana da probaju da rese problem. Bolje izgledamo nego prosle sezone, imamo jacu ekipu, boljeg trenera, vratili smo Telekom, zadrzali NIS, nemamo problem sa blokadom racuna...Ne znam sta jos ocekujes, na koji to drugaciji nacin se moze boriti za klub, jedino da se svima suprotstavljas, da nekoga prozivas i da se sa nekim prepucavas preko medija samo da bi odbranio neku svoju cast i da bi pokazao svima da si u pravu. Svako ko pokusava na takav nacin da istera neku pravdu, ne prolazi dobro ni u sportu a ni generalno u zivotu.

                  Sto se Berica tice, iskreno ne vidim razloga za njegovo povlacenje. Vucic je tada u nekoj emisiji rekao da uprava ne govori dovoljno o tome da on pomaze finansijski i da kao zbog toga navijaci vicu to sto vicu. Dakle, mislio je na upravu, ne na jednog coveka, na Berica. Klub je izdao saopstenje, sve ok, ne vidim razloga da se on oseca prozvanim, jer ne radi samo on u upravi. To je klasican marketinski trik na koji je covek naseo.

                  Citajuci vase postove, nikako nisam mogao da zapazim da nudite neku alternativu. Znaci ako ne bi trebalo da se zahvaljujemo Vucicu, sta bi onda trebalo da se radi? Ako vam se ne dopada kako se ovi ljudi bore za klub, kako bi onda trebalo da se bore? Ako nas neko uceni zabranom registracije igraca, ako nas "presele" u drugo takmicenje, ako nije trebalo to da dozvolimo, opet STA bi trebalo da se uradi? Shvatite ljudi da nismo u poziciji da odlucujemo, da biramo, da komandujemo, da se ponasamo kako hocemo. Svako zna sta bi trebalo da se uradi, ali jedno su zelje a drugo mogucnosti.

                  Da li je dobra ili losa odluka da se igra fibino takmicenje, ostaje da se vidi. Fiba ocigledno ima veliku moc i ja iskreno ocekujem da kroz par sezona svi klubovi igraju fibinu ligu, kako god se ona zvala i kakve god klasifikacije imala. Sad neki govore kako odredjeni savezi nisu suspendovali klubove koji su ipak odlucili da igraju evrokup. Da mi sacekamo neki period pred pocetak nekog prvenstva gde treba da ucestvuju reprezentacije pa da vidimo kako ce i sta biti. Sada te teme nisu aktuelne i o tome se puno ne prica, ali pricace se sigurno leta naredne godine pred evropsko prvenstvo.
                  Kakva mantra, kao da su zajedno pisali ima1tim i debeli Nenad.
                  sigpic

                  Comment


                  • Preko svega moze da se predje, ali kada izaberese jednu opciju, pozivas pravni tim u slucaju ako FIBA pra vi pritisaki da ce da se igra po svaku cenu Evrokup da bi ubrzo posle toga popustili, apsolutno zasluzuju da ljudi luce po njima pljuvacnu zlezdu zbog toga sto su lagali narod i sto su nedosledni.Sta god da su odaberes trebas cvrsto da se drzis te opcije, ne u roku od par meseci da promenis odluku.Ne postoji ni kratkorocni plan od mesec ili dva, a nesto cisto sumnjam da postoji i nedeljni plan.Jebes Rakicevica, jebes pauzu od dva meseca, nijedna odluka nece moci da se sprovede bez blagoslova vlasti.Nista nece moci da urade svojevoljno, jebe mi se za LS zato sto su nas drugi naterali da igramo to takmicenje.Praticu samo ABA ligu+domaca takmicenja.

                    Na druge stvari odgovaram kasnije.

                    Comment


                    • Originally posted by Batman View Post
                      Vidi, nije isto kada parafiras nesto sto je navedeno na papiru i kada se sa nekim usmeno dogovoris. Usmeni dogovor je nista, nema nikakvo znacenje i nikakvu pravnu tezinu, ali ako si stavio svoje ime i prezime na papir, moras da snosis odredjenu vrstu sankcija zbog toga sto si prekrsio ugovor. Da li ce se to resavati na sudu ili na neki drugi nacin, svejedno je. Jos ako uzmes i avans (ne znam da ga je Rakicevic uzeo, ali tako se prica), onda je situacija jos slozenija.

                      Sta se desavalo oko ABA lige, Sport Kluba i Arene ja ne znam. Ali ako je Sport Klub sa njima potpisao visegodisnji ugovor onda ima pravo da ih tuzi, sto verujem da je i uradjeno.
                      Da zivim u nekoj ozbiljnoj drzavi ocekivao bih da predugovor daje neku pravnu tezinu, a ne da je mrtvo slovo na papiru.Uglavnom sve sto je povezano sa drzavom i politikom u direktnom ili indirektnom obliku ce naci izlaz.Znam i ja naravno kakva je razlika izmedju usmenog dogovora i ugovora.Uostalom prosle godine se desila saga zvana DeAndre Dzordan koji je prvo usmeno pristao da potpise za Dalas, da bi se posle predomislio i ostao u Klipersima.Od nasih ne ocekujem nikakvu tuzbu, munuce im pare ispod stola ili ce dobiti nekog sponzora koji ce da isplacuje dva-tri meseca pa ce da zavrne slavine.

                      Takve igrarije koji nase prave prolaze kod nas zato sto neke stvari nisu dovoljno definisane i ostavlja se dosta rupa koje se posle iskoriscavaju.

                      Originally posted by Prince View Post
                      Maricu, znaci ti tvrdis, a shodno svom poznavanju nacionalnog i uporednog prava, da jedino u Srbiji i slicnim banana drzavama se desavaju situacije da jedna ugovorna strana ne izvrsi obavezu na koju se prethodno obavezala ugovorom?
                      Nijedan sistem nije savrsen, niti nijedan ne moze da se uspesno primeni na sve zemlje.Cak i oni za koje kazu da treba da se ugledamo imaju svojih mana, ali kod njih se zna da dosta stvari koje prolaze kod nas njih ne bi proslo.U svakom Zakonu moze da se nadje rupa.Uostalom svuda se cine prekrsaji u ugovorima, samo sto u vecini zemalja bude sankcija, a recimo ovaj predugovor ima samo povremeno da se spominje.Vec od sredine sledece nedelje postace nebitna stavka i brzo ce da se zaboravi kod vecine navijaca.Svaki sistem ima svoje parazite i ljigavce koji se favorizuju, ali ovde jednostavno se to radi u mnogo vecoj meri i neko ko bi trebao da sedi u cuzi zbog proslosti je i dalje na slobodi i takvih primera imas puno a redovno te njuske izlaze u novima.Samo je problem kod nas sto je sve u kontekstu sa politikom mrtvo slovo na papiru.Zakon sluzi za obican svet, pojedinci koji su povezani sa politikom i kriminalom dodju na red tek kada izgube politicku podrsku.

                      Navedi mi u kojoj evropskoj zemlji(ili u bilo kojoj razvijenoj) se ovakva stvar sa predugovorima desilo.

                      Originally posted by notorious View Post
                      Može li uvid u predugovor koji je potpisan dok je imao validan ugovor s Metalcem. Mogao je biti sastavljen na milion načina a pošto imate uvid lijepo bi bilo da ostavite sadržinu
                      Predugovor potpisan jos u julu, par insajdera je o tome pisalo.Uostalom, takve informacije su dosle do Dzileta.Nesto tu ne stima na vise relacija, uglavnom siguran sam da predugovor nije patka.



                      http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...nav_id=1182940

                      Comment


                      • Koja si ti legenda Maricu . Toliko si napljuvao sopstvenu zemlju o necemu o cemu nemas blage veze , jos se dohvatio i pravnih praznina zakona za koji ne verujem i da znas kako se zove .

                        Ovde klub moze da trazi od igraca da vrati novac i nadoknadi stetu. I naravno, da bi ovaj predugovor bio uopste pravno obavezujuci, neophodno je da su u njemu sadrzani bitni elementi glavnog ugovora.

                        Comment


                        • Pravda za Dzileta najvećeg borca za KK Partizan

                          A vi ostali na čelu sa kapetanom Spam brigade Princarom, treba da vas bude sramota što dečku još niste dodali reputaciju
                          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                          Comment


                          • Originally posted by Ljuba90 View Post
                            Uopste ih ne poredim sa proslom garniturom, jer i nema neke razlike. I izvini sto nemam vremena, a ni zivaca da ti odgovaram opsirno na tvoj post.


                            I da, za Rakicevica ce se cutati, ili reci vrlo malo i nesto nebitno. Za EK su nas prejebali, para i dalje nema i nece ih ni biti. Jbt pogledaj ko nama igra. Stranci koje ne bi pozeleo ni najgorem neprijatelju, visoki igraci koji svi zajedno ne mogu da dodju do dvocifrenog broja skokova. Niti jedan talenat za prodaju (Vanja to nije).
                            I nista meni to ne smeta, ja Partizan volim vise danas nego kad smo igrali F4 EL. Samo kazem da nam u klubu sede i sedeli su nesposobni ljudi. Pre je bar tu bio jedan koji nije bio picka na kvadrat.

                            Bukvalno se od prvog do poslednjeg slova ne slazem sa tobom, pa je bolje da ne tera svako svoju pricu.
                            Ziv bio
                            U redu je da se ne slazes, ali opet po stoti put pitam za alternativu. Za Rakicevica cemo videti sta ce biti. Nije ovo ni prvi a ni poslednji put da se igrac predomislja. Toga je bilo i bice, samo je pitanje kako izgleda taj tzv. ugovor sto je potpisan i na sta Partizan moze da se pozove.

                            Sto se stranaca tice, to je najbolje sto smo sebi mogli da priustimo u ovom trenutku, a za takvu situaciju nisu krivi ljudi koji trenutno sede u upravi. Svaka budala zna sta je najbolje, ali je pitanje da li to moze da se ostvari u ovakvim okolnostima.

                            Comment


                            • Nije moj posao da trazim ili ne znam ni ja kome predlazem alternativu. Dok je moje pravo da kritikujem los rad, kao i da pohvalim kao sto hvalim trenera i igrace.
                              Idem sad jos malo na tekmu, nadam se da necemo izgoreti u pretpostavljam svecarskoj atmosferi

                              Comment


                              • Originally posted by Prince View Post
                                Koja si ti legenda Maricu . Toliko si napljuvao sopstvenu zemlju o necemu o cemu nemas blage veze , jos se dohvatio i pravnih praznina zakona za koji ne verujem i da znas kako se zove .

                                Ovde klub moze da trazi od igraca da vrati novac i nadoknadi stetu. I naravno, da bi ovaj predugovor bio uopste pravno obavezujuci, neophodno je da su u njemu sadrzani bitni elementi glavnog ugovora.
                                Prestacu da obracam paznju na dogadjaje oko sebe i pretvaracu se da zivim u utopiji.

                                Posto ocekujem da me prozivas nedavno sam naveo primer Lakija Beta koji ce da bude samo kratkorocan sponzor Zvezdi zato sto firma koja je registrovana u Crnoj Gori sluzi kao poligon za pranje novca i to je vise nego ocigledno.Nisu ni prvi ni poslednji, samo su trenutno najsveziji primer.Ima na obe strane takvih primera.Da ne zalazim u dublji offtopic, svako ko sabere 2 i 2, nije mu problem da prokljuvi o cemu se radi.

                                Jel to pokusavas da kazes da politicari nisu zasticena vrsta?I posle mi kazes da nemam pojma.

                                Dzile se ne bi zaletao sa informacijama da nije dobio informaciju oko predugovora.

                                Da nije postojalo nase interesovanje , pitanje je sta bi bilo sa njim.Ovim se samo daje do znanja da svako ko vredi od mladjih domacih igraca ce da zavrsi ako ne u Zvezdi onda u FMP-u ili Megi.

                                Idem i ja do Pionira.

                                Edit:Uostalom za sve nas obicne smrtnike Zakon nije mrtvo slovo na papiru.Mogu da navodim dosta primera, ali nemam nameru da ugusim temu.Bas prosli vikend dobio informaciju da onaj paket kanala sa Arenom i Pinkovima da to nije dozvoljeno Zakonom.Isto kao i da drzavno preduzece bude vlasnik privatnog zbog sukoba interesa.
                                Last edited by Ricma; 07-10-16, 15:28.

                                Comment

                                Working...
                                X