Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Batman View Post
    Pa ne moze menadzer da ti odredi gde ces da nastavis karijeru. On moze da ti pomogne u smislu da ti pronadje neku opciju, da ti napravi dobar ugovor, da ti pronadje sredinu u kojoj bi po njegovom misljenju bilo najbolje da se razvijas, ali igrac je taj koji odlucuje gde ce da nastavi da igra. On decko srlja u propast ako potpise za zvezdu, pogotovo ako potpise neki ugovor na 3+ godine. Koliko vec igraca ima u zvezdi i fmpu koji cekaju vec neko vreme sansu da dobiju minutazu a pritom su bolji igraci od Rakicevica. Jos ako zvezda krene da dovodi strance (a to ce sigurno uciniti pred pocetak evrolige), ni za ove koji su trenutno u klubu nece biti mesta, a kamoli za mlade igrace koji tek dolaze. Ako Raskovic smatra da je za Rakicevica najbolje da odabere jednu takvu sredinu, a pritom mu Rakicevic bezrezervno veruje, onda menadzer od njega pravi budalu.
    Zagorac i Danguba su zeleli da predju u Partizan, pa znamo kako se to zavrsilo.Jedino kada menadzer slusa igraca je ako se oni zale oko plata ili neceg drugog.Menadzeri su ti koji donose sud, u retkom broju slucajeva poslusaju igraca.Sa Raskovicem su vec duze vreme zahladneli odnosi i da je Rakicevic dosao bio bi jedini njegov igrac tamo.Bertans je njegov igrac i znamo kako se to zavrsilo.Iz mog ugla mi se cini da Raskovic ni po koju cenu ne zeli da ima bilo sta sa Partizanom posto mu se duguje poprilicno.Sa Miskom skroz drugaciji odnosi i nema tu puno nezgodnih situacija sa njim.Da je Miskov igrac, za pocetak ne bi Petar potpisao predugovor sa Partizanom i do sada bi se ova sapunica zavrsila.Razlika izmedju Miska i Raskovica je sto Misko i dalje hoce da posluje sa Partizanom ali u skladu sa kupovnom moci Partizana.Da je bilo vise para, moguce da bi dosao bolji igrac od Ratkovice.

    Comment


    • Vidi, ja mislim da Rakicevic nikako ne moze da izbegne krivicu. Menadzer, kakav god da je, treba da radi u interesu igraca i naravno njegov interes se podrazumeva. Ako igrac ne stavi potpis na ugovor sa odredjenim klubom, moze menadzer da dogovara sta god hoce. Da je Rakicevic zaista zeleo da dodje u Partizan to bi i rekao, i u javnosti a i svom menadzeru. Sada ispada da zbog animoziteta koji Raskovic ima prema Partizanu, decko mora da nastavi karijeru u nekom drugom klubu za koji ne zeli da igra ili u kojem nece dobiti odgovarajucu minutazu. Pa gde je tu logika? Ko je tu kriv? Ne moze meni menadzer da kroji sudbinu i da mi odredjuje da li cu ja igrati za Zvezdu ili za Partizan. Ako hocu da igram za neki trecerazredni klub, to je moja odluka. Ako hocu u Evropu, opet je to moja odluka. Ako hocu da igram u nekom klubu zato sto ga volim, bez obzira sto je mozda finansijski slabiji od drugog, ne moze menadzer da mi dodje i kaze e ne mozes da igras tu nego ces igrati ovde jer se meni tako svidja. Slozicete se da sve ovo debilno zvuci. Tako da, mislim da nije menadzer taj koji odredjuje igracima gde ce da igraju. Mislim, mozda on i odredjuje, ali dok igrac ne udari paraf sve sto dogovori menadzer ne vazi.

      Opet kazem, da je Rakicevic zaista zeleo da igra za Partizan, vec bi odavno dosao, da bar trenira sa ekipom posto se Metalac vec raspao. Sada ispada da decko ide na silu u Zvezdu zato sto Raskovic mrzi Partizan iako je ocigledno da mu je u ovom trenutku Partizan znatno bolja opcija. Ko zna sta klinac zeli...mozda mu je novac prioritet, mozda je povodljiv pa igra onako kako mu drugi sviraju...Sve u svemu, ko od prvog dana ne pokaze zelju da igra u Partizanu, ko od samog pocetka ne pokazuje zadovoljstvo sto ce mozda ubrzo potpisati za klub, takav nam i nije potreban, jer ocigledno da covek zeli vise opcija i da ne zeli po svaku cenu da dodje u Partizan.

      Comment


      • Mozda dolazi Erceg...

        Comment


        • Odakle ti to? Covek koji je pauzirao sezonu jer niko nije hteo da da milionce za njega, ce sada doci u KKP da igra za, lupam, max 200k godisnje...

          Comment


          • Spominje se on, ali ne uzimam tu informaciju za ozbiljno.Ono sto mogu da zakljucim na osnovu glasina je da se pored 2/3, juri jos jedan igrac pod kosem.Naravno taj mora da bude mnogo bolji od Karahodzica inace nisam uopste za gomilanje igraca.

            Comment


            • Originally posted by Ljuba90 View Post
              Odakle ti to? Covek koji je pauzirao sezonu jer niko nije hteo da da milionce za njega, ce sada doci u KKP da igra za, lupam, max 200k godisnje...
              Ma neki likovi pricaju po FB-u pa zakacim po neku informaciju poput ove. Pitanje je koliko im se moze verovati, jer ti isti i dalje pominju Rakicevica i Vajta kao jos uvek ostvarivu opciju.

              Po meni licno nije nerealno da dodje Erceg, jer covek je imao godinu dana pauzu, sigurno je totalno van forme a i cena mu sigurno nije visoka. Ne bi bio lose resenje na cetvorci.

              Meni ni ove sezone nije jasno (kao ni prethodne) sta mi hocemo. Pravimo neku ekipu koja nije ni za ispucavanje, ali realno nije ni za sam vrh, a pritom se trosi novac. Mozda bi bilo bolje zrtvovati jos jednu sezonu, ustedeti neke pare, dovesti klince nego sto skupljamo otpad iz drugih timova i potpisujemo ih na jednu ili najvise dve sezone.

              Comment


              • Tech&Sport?

                Ne svidjaju mi se, pisu sve i svasta i po onome sto su pisali u prethodnih par dana.Ne znam da li su ista uboli od kada ih pratim.

                Ovog u koga se ja uzdam pogresio za Novicu i Rakicevica, ali se ne zalece sa informacijama dok to nije sigurno.Zbog toga ni ne pridajem znacaj informacije koje puste drugi insajderi sem jos jednog izvora.

                Mozda bi se i islo na ovu prvu varijantu da Dzile nije trener.Ocekujem svakako jos 2-3 igraca, kada ce da stignu nije bitno.Verovatno jedan od ciljeva za sledecu sezonu i jeste da se izbori PO.Ne znam da li je klub trenutno u poziciji da moze nekog da zadrzi duze od dve sezone.Ne znam koje bi klince doveo, kada su oni u Megi, FMP-u ili inostranstvu.Pokusalo se sa nekima, ispalili su.Carapic i onog pleja iz Borca.Tejic je isto bio (nerealna) meta i ko zna ko im je jos bio meta.Stranci su verovatno bili jedni od poslednjih imena na listi, jurili su se mladji ali nije se moglo.Jedino mislim da su Majstorovic i Bircevic bili na samom vrhu liste i oni su najbrze dovedeni.

                Comment


                • Da, oni. Ja ih ne pratim, nego mi ponekad iskoci neka vest na home strani kada neko lajkuje. I meni se cini da su potpuno nepouzdani, kao sto si i rekao, pisu sve i svasta.

                  Comment


                  • Originally posted by Batman View Post
                    Ma neki likovi pricaju po FB-u pa zakacim po neku informaciju poput ove. Pitanje je koliko im se moze verovati, jer ti isti i dalje pominju Rakicevica i Vajta kao jos uvek ostvarivu opciju.

                    Po meni licno nije nerealno da dodje Erceg, jer covek je imao godinu dana pauzu, sigurno je totalno van forme a i cena mu sigurno nije visoka. Ne bi bio lose resenje na cetvorci.

                    Meni ni ove sezone nije jasno (kao ni prethodne) sta mi hocemo. Pravimo neku ekipu koja nije ni za ispucavanje, ali realno nije ni za sam vrh, a pritom se trosi novac. Mozda bi bilo bolje zrtvovati jos jednu sezonu, ustedeti neke pare, dovesti klince nego sto skupljamo otpad iz drugih timova i potpisujemo ih na jednu ili najvise dve sezone.
                    Ma nema od toga nista...
                    Inace ne bih se slozio da se trosi neki ozbiljan novac, naprotiv. Ovo ce sigurno biti najjeftiniji tim u istoriji KKP. Jbg moraju neki solidni igraci da se dovedu, da ne bi bili vreca za udaranje. Ovako 5,6 u ABA i moguce finale u Domacici i svi u drzavi su srecni i zadovoljni.

                    Comment


                    • Na kazem da se trosi ozbiljan novac, ali da se trosi na neke igrace od kojih klub na kraju sezone, a ni u nekoj bliskoj buducnosti, nece imati preterane koristi. Pritom su nam otisla 4 mlada igraca i recimo Ceda Vitkovac koji moze biti itekako koristan, a nije uopste skup. Ne znam, sve mi ovo nekako deluje bez nekog konkretnog plana. Doduse, ne pratim nesto mladje selekcije, ali sam siguran da mogu da se izaberu nekoliko talentovanih igraca kojima se moze dati sansa.

                      Nas trenutan roster izgleda ovako:

                      1. Hatcher, Ratkovica
                      2. Marinkovic, Pot
                      3. Robinson, Andric, Vrabac
                      4. Bircevic, Karahodzic
                      5. Majstorovic, Lukovic, Koprivica

                      Visak: Jovanovic, Tanaskovic

                      Dakle, opet dva mlada igraca postaju visak i opet cemo za sezonu/dve biti prinudjeni da kupujemo celu 12-orku. Pritom je jasno da nemamo gotovo nikakve sanse da napadnemo niti jedan trofej, osim ako se nesto znacajnije ne promeni u rosteru. Ja sam uvek za to da se, ili napravi tim koji ce da napada titule sto samim tim znaci i veca ulaganja ili tim koji ce jednoga dana napadati trofej. Dule je to svojevremeno lepo objasnio, Partizan ima dve mogucnosti, ili da ima sampinski tim ili tim koji ce jednoga dana da bude sampionski. A meni se cini da smo mi trenutno ni tamo ni ovamo, neka smo sredina s tim sto vise naginjemo ka ovoj slabijoj sredini nego ka jacoj.

                      Ja bi recimo dao sansu ovom malom Tanaskovicu da vidimo da li decko nesto zna. Mogao bi da igra izmenu Robinsonu i da deli minutazu sa Vrapcem. 7-8 minuta na svakoj utakmici bi mu puno znacilo. Ovako cemo da forsiramo Andrica koji je vec imao puno prilike da se pokaze i vidi se da od njega nema nista i da ce uvek biti tako neki prosecan igracic.

                      Drugo, zasto na beku ne isprobamo Jovanovica, bar na nekim laksim utakmicama ABA lige? Dovodimo Pota koji je vec u stagnaciji nekoliko godina, ne moze da nadje ozbiljan klub a sada automatski dobija poziciju rezervnog beka kod nas.

                      Zasto smo zadrzali Koprivicu? Neka bude da nisam u pravu, ali mislim da je prosto nemoguce da mi u mladjim kategorijama nemamo ama bas niti jednog igraca koji ce da igra peticu i da to ne cini bolje od Koprivice. Uz to dovodimo Lukovica koji je tu da pomogne, ali opet ne poseduje nivo kvaliteta koji je nama potreban.

                      Majstorovic i Bircevic su ok pojacanja na dve godine, sasvim solidni igraci koji mogu da pomognu. Za ovog Karahodzica ne znam, jer moram da priznam da ga nisam gledao, ali ajde mlad igrac pa da se proba, mada opet potpisan na samo dve godine. To sto je bio clan Unikahe meni licno nista ne znaci. Na pleju smo sasvim dobri. I Hatcher i Ratkovica su odigrali odlicno ovaj pripremni period.

                      Sve u svemu, moje neko misljenje jeste da, ako vec nemamo para a nemamo, ako vec ne mozemo da dovedemo odredjene igrace koje zelimo a ne mozemo, ajde da onda na tim pozicijama pruzimo priliku nekim klincima iz omladinskih selekcija, a ne da dovodimo neke bezvezne igrace sa strane samo da bi se nekako pokrpili i pritom da ih placamo a ujedno od njih necemo imati neke koristi.
                      Last edited by Batman; 13-09-16, 11:40.

                      Comment


                      • Uleteo sponzor za Novicu, plata ce mu biti negde oko 150000 evra i za sada je jedini u klubu koji ima preko 100000 evra.U odnosu na prethodnu ponudu ima sigurno dva meseca manje i time vecu mesecnu platu koja za njega nije ponizavajuca.Odbio je Redjo Emiliju koja mu je je nudila 250000.

                        Comment


                        • Sa Novicom u ekipi verovatno ispada Koprivica iz prvih 12. Jel Vajt potpisao ugovor sa nekim?

                          Comment


                          • Koprivica ispada iz kluba, ne samo iz prvih 12.

                            Nije, mada se nadam nekom boljem igracu od njega, samo ne verujem da ce da dodje u sledecih mesec i po dana.Dve plate manje, a mozes da mu grunes vecu mesecnu i da se uklapa u finansijski konstrukciju.Kukanje po medijima kako se nema para se skoro uvek isplati.

                            Jeste da imamo tri cetvorke, ali mislim da cemo neretko da igramo small ball i da bi Bircevic ili Novica mogli da imaju minute na petici.Ne vidim dovodjenje igraca na 5, posto kad smo vec ubedili Unikahu da nam ga prosledi trebalo bi da ima solidnu minutazu.Ne iskljucujem da ako se ukaze sansa da dovedemo igraca slicnog Darelu posto smatram da nam takav treba.Jedan ili dva igraca na ovaj tim i to bi trebalo da je to.Smatram da ce ovo da bude jaci tim u odnosu na proslu godinu, tim pre sto je Dzikic selektirao ekipu.Trenutno sve ispod petog mesta u ABA ligi je neuspeh, ukoliko dodje dobar bek onda sve ispod cetvrtog mesta je neuspeh.

                            Comment


                            • Jedem govna, Vajt je ponovo aktuelan.Cim se vise ljudi oglasilo, reko bih da nije daleko od potpisa.Hvala anonimnom sponzoru

                              Comment


                              • Изгледа да је то то са Териком. Кад се ови врате у БГ из Трста, доћи ће и он да потпише.
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X